5 produktů, které urychlí váš metabolismus
Sdílejte s přáteli

5 produktů, které urychlí váš metabolismus

Každá osoba má jinou rychlost metabolismu. Spíte dostatečně, cvičíte, pijete spoustu vody a jíte správně, a přesto nehubnete?

Může se vám hodit extra pomoc v podobě těchto potravin a pochutin, které metabolismus zrychlují. Přidejte je do své stravy a sledujte, jak kilogramy navíc opouštějí vaše tělo. Při cestě za zdravím se můžete cítit v pohodě.
 

Pálivá paprika

 
Studie ukázaly, že používání pálivých paprik zvyšuje metabolismus o alespoň 25 %. Faktem je, že při konzumaci pálivých potravin se potíme víc než obvykle. To je způsobeno kapsaicinem – sloučeninou, která ovlivňuje receptory bolesti v těle. Zvyšuje krevní oběh a metabolismus, což způsobuje, že tělo spálí tuky mnohem rychleji.
A kde kapsaicin najdete? Obsahují ho všechny druhy pálivé papriky, jako je chilli, jalapeño, kajenský pepř atd.

 

Celé zrno: ovesné vločky a hnědá rýže

 
Ve zdravé stravě musejí být vždy různá zrna a obiloviny. Jaký je k tomu důvod? Celá zrna, jako pšenice, oves, rýže nebo kukuřice, obsahují velké množství živin a složitých sacharidů, které zrychlují metabolismus a stabilizují hladinu inzulínu.
Nezapomeňte však, že nízká hladina inzulínu je pro tělo stejně špatná jako příliš vysoká. Taková chemická nerovnováha říká tělu, že potřebuje hromadit tuky. Proto, jak se říká, všeho s mírou.
 

Brokolice

 

Možná že brokolice není vaší oblíbenou zeleninou, ale je to důležitý zdroj vápníku, který urychluje metabolismus. A kromě vápníku i zásobárnou vitaminů, jako jsou C, K a A.
Není nutné se hned začít brokolicí přejídat. Stačí si dát jednu dávku denně, což vám poskytne velké množství folátu (vitamin B9), vlákniny a antioxidantů. Je to jedna z nejlepších detoxikačních potravin, které můžete přidat do své stravy.
 

Červené fazole

 
Červené fazole jsou jednou z nejlepších voleb, pokud chcete urychlit metabolismus. Ve svém složení obsahují tzv. rezistentní škrob, který se nestráví, ale čistí střeva. A díky skutečnosti, že fazole obsahují velké množství vlákniny, udržují pocit sytosti po dlouhou dobu.
Kromě toho obsahují zinek a vitaminy B, které ovlivňují tvorbu testosteronu. Tento hormon je nesmírně důležitý pro tvorbu svalové tkáně, a to u mužů i žen.
 

Káva a zelený čaj

Už dávno není tajemstvím, že káva a zelený čaj jsou nejúčinnější urychlovače metabolismu. A také obsahují velké množství antioxidantů, pomáhají snižovat hladinu cukru v krvi a zrychlují spalování tuku.
Pokud se rozhodnete je pít, dbejte na to, aby káva i zelený čaj měly vysokou kvalitu, a konzumujte je v omezeném množství.