Lifting - 5 možností, jak vypnout pleť
Sdílejte s přáteli

Lifting- 5 možností, jak vypnout pleť

 • Chirurgický facelift 
 • Chirurgický minilift
 • Nitě a mezonitě
 • Přístroje
 • Facelift pomocí přístrojů

+ Liftingové masky

Facelift, nebo-li omlazení a vypnutí obličeje, lze dnes udělat mnoha způsoby. Je nutné mít však na paměti, že neexistuje jedna metoda, která způsobí zázračný efekt. Vždy je dobré kombinovat více metod. Navíc pokud o sebe žena nedbá řadu let (pleť začíná stárnout už od třiceti), nepomůže jí ani ten nejúčinnější lifting. Nutná je vždy prevence!

Chirurgický facelift

  Co to je: Jde o operativní zákrok, kdy se odstraněním přebytečné kůže, podkožního tuku a zpevněním vazivového aparátu vypne kůže obličeje, někdy i krku (tzv. neck-lift). Provádí se nejčastěji v celkové anestezii, případně analgosedaci (polospánku). 

  Jak funguje: Řez je obvykle veden z vlasaté části spánkové oblasti dolů, kde kopíruje přirozenou linii ucha až do vlasaté části za ušním boltcem. Kůže spánkové oblasti, tváří a krku se jemnou preparací uvolní od níže uložených struktur, vypne a po přesném vyměření se odstraní její nadbytek. Stejným způsobem jako kůži je nutné vypnout i podkožní svalově vazivový aparát tzv. SMAS lifting.

  Indikace: Přebytek kůže, ztráta elasticity

  Délka zákroku: 2 až 3 hodiny

  Rekonvalescence: Hospitalizace trvá zhruba 1 den, stehy se odstraní za cca 10 dní, samotná rekonvalescence trvá 3 až 4 týdny, výrazná fyzická zátěž je možná nejdříve za měsíc. Finální výsledek je vidět až za 6 měsíců.

  Opakování: V závislosti na věku přetrvává efekt 5 až 10 let.

  Bolestivost: Zákrok je bezbolestný, po operaci je možná mírná bolest a je nutné počítat s většími či menšími otoky, modřinami, změnou pocitu čití.

  Cena: Pohybuje se v rozmezí 35 000 Kč do 60 000 Kč.

  Zákrok provedl: MUDr. Roman Kufa, Perfect Clinic, Kartouzská 10, Praha 5, tel.: 420 603 560 856, www.perfectclinic.cz 

  Chirurgický minilift

  Co to je: Jde o operativní zákrok podobný klasickému faceliftu, ale zaměřuje se především na uvolněné oblasti tváří, dolní čelisti a krku. Provádí se nejčastěji v analgosedaci (polospánku). 

  Jak funguje: Probíhá buď klasicky, nebo endoskopicky. V obou případech jsou kratší řezy, ale ve více místech. Jsou tak zasaženy jen ty oblasti, které vyžadují ošetření.

  Indikace: Ptóza spodní čelisti a krku

  Délka zákroku: 1,5 až 2 hodiny

  Rekonvalescence: Klient nosí po dobu 3 dnů bandáž, po týdnu se odstraní stehy, samotná rekonvalescence trvá 3 týdny. Finální výsledek je vidět za 3 měsíce.

  Opakování: V závislosti na věku přetrvává efekt 5 až 10 let.

  Bolestivost: Zákrok je bezbolestný, po operaci je možná mírná bolest a je nutné počítat s většími či menšími otoky.

  Cena: Od 20 000 Kč do 40 000 Kč

  Facelift pomocí nití Aptos a Silhouette

  Nitě Aptos

  Co to je: Vypnutí kůže obličeje se provádí pomocí systému nití s protisměrnými kličkami, pružinek, jemného podetínání nebo prošívání tkání. Během jednoho zákroku lze ošetřit i několik partií obličeje, a to buď vstřebatelnými či nevstřebatelnými nitěmi.

  Nitě Silhouette

  Co to je: Technika závěsných nití, která umožňuje pozvednout povadlé rysy obličeje, zmírnit výrazné vrásky a získat mladistvější vzhled a to vše pouze ambulantně. 

  Jak fungují: V lokální anestézii se provede malý vpich a postupně se protáhnou v hluboké podkožní vrstvě nitě. Ty se následně utáhnou a zafixují. Efekt je vidět ihned.

  Rekonvalescence: trvá 2 až 3 dny, hned od první noci po dobu 2 až 3 týdnů je nutné nosit kompresní bandáž

  Délka zákroku: 20 až 30 minut

  Opakování: Vstřebatelné nitě se vstřebají zhruba do 1 roku, výsledek přetrvává minimálně 2 až 3 roky. V případě nevstřebatelných nití přetrvává výsledek 2 a více let.

  Upozornění: Pokud máte nevstřebatelné nitě, nedoporučujeme podstupovat facelift.

  Bolestivost: při lokální anestezii bezbolestné

  Cena: od 10 000 Kč v závislosti na počtu nití

  Kde: Aura Medical Clinic, Koněvova 31, Praha 3, tel.: +420 222 582 002, www.auraclinic.cz
  MUDr. Zdeněk Pros, Perfect Clinic, Kartouzská 10, Praha 5, tel.: +420 603 560 856,  www.perfectclinic.cz   
   

  Facelift pomocí mezonití

  Co to je: Mezonitě neposunují tkáně, ale mírného vizuálního liftingu je dosaženo revitalizací struktury kůže a nepatrným zvětšením objemu díky traumatu a reakci na zavedenou niť bez rozdílu je-li, nebo není-li niť osazena kličkami.

  Jak fungují: Nejprve se pomocí drobných jehliček zavedou a zafixují vlákna, která se během 6 až 8 měsíců úplně rozpadají a vytváří kostru, která vyplní tkáně a vyzdvihne je, aniž by vytvářela pocit vnitřního napětí, nebo deformovala pokožku. Vstřebané nitě dále vytváří nový kolagen.

  Rekonvalescence: Není nutná rekonvalescence, drobné jizvičky se hojí rychle.

  Délka zákroku: cca 20 minut

  Opakování: Doba rozpadu nití činí od 6 měsíců do 1 roku. Efekt je individuální a přetrvává minimálně 1 rok.

  Bolestivost: při lokální anestezii bezbolestné

  Cena: od 10 000 Kč v závislosti na počtu nití

  Zákrok provedl: MUDr. Monika Kavková, Klinika YES VISAGE, Mánesova 28, Praha 2, tel.: +420 776 707 707, www.yesvisage.cz

  Facelift pomocí přístrojů

  Vypnout pleť dokáže i řada přístrojů.

  Patří mezi ně:

  Není u nich okamžitý výrazný lifting. Ošetření se musí v mnoha případech opakovat, až poté lze vidět výraznější výsledky. 

  Liftingové masky

  1. intenzivní pleťová maska, proglyme, 40 ml, 1 225 kč, www.proglyme.cz

  2. instant repulp mask, rychlá vypínací maska, institut esthederm, 50 ml, 1 290 kč, v salonech a na www.esthederm.cz

  3. actif lift program, thalac, 30 g + 50 ml, 2 425 kč, v salonech a na www.thalac.cz

   

  Názory odborníků

  Jak se dá podle vás nejúčinněji vypnout pleť?

  MUDr. Monika Kavková, vedoucí lékařka kliniky Yes Visage

  „Protože obličejové struktury povadají na několika úrovních, dle mého názoru nestačí ošetřovat pouze jednotlivé vrásky, ale je nutné zvedat - elevovat - liftovat a také zpevňovat  všechny klesající vrstvy. Mám pravidlo: 80% kontury a objemy a pouze 20% vrásky. Jednoduše řečeno - jdu po příčině. Chybí-li někde objem, přidám ho, padá-li něco, zvedám, je-li něco povolené – zpevňuji. Kombinuji při tom metody - nitě, mezonitě, výplně kyselinou hyaluronovou, botulotoxin, ultheraterapie, plazmaterapie. Dle mého názoru není nic méně přirozeného než hladký vyplněný, ale klesající obličej, což tak často vidíme. Konturuji do tvaru, jenž měl a má obličej za mlada – tzn. nejvíce objemu v oblasti lícních kostí a tzv. jablíček, definovaná kontura dolní čelisti. A teprve potom doplňuji, kde je třeba. Hodně se mi teď osvědčil Yes lifting nitěmi v kombinaci s výplněmi kyselinou hyaluronovou.“

  MUDr. Iveta Hasová, vedoucí lékařka, Mediskin

  „Mně se osvědčila tato kombinace – nejprve ultherapie, náslědně s odstupem 2 týdnů doplnění ztráty objemu výplněmi na bázi kyseliny hyaluronové a vyhlazení vrásek botulotoxinem.“

  MUDr. Hana Adamcová, vedoucí lékařka Medical Laser Centre

  „Dle mého názoru je k vypnutí pleti nejlepší klasický chirurgický lifting – samozřejmě u dostatečně povolené pleti. Ostatní vhodně zvolené procedury jako výplně, nitě, radiofrekvence, IPL atd. mohou facelift pouze oddálit.“

  MUDr. Marta Moidlová, vedoucí lékařka kliniky LaserPlastic

  „Pro vypnutí obličeje má samozřejmě nejlepší a nejdéle trvající efekt chirurgický facelift. Pokud jej z nějakého důvodu není možné podstoupit, tak používáme metody mini nebo neinvazivní a prvním schváleným přístrojem je Ulthera, která využívá mikrofokusovaného ultrazvuku. Dobrých výsledků dosahujeme též laserem NeodymiumdYag, miniinvazivní 3D radiofrekvencí či frakčním CO2 laserem či plasmovým přístrojem Portrait. Vypnutý a odpočatý výraz nám též zajistí botulotoxin, injekční výplňové materiály, různé způsoby mezoterapie a v poslední době též používané mezonitě a dlouhá vlákna.“

  MUDr. Olga Shalamova, korektivní dermatolog pražské kliniky estetické medicíny Mediestetik

  „Nejlepších výsledků lze dosáhnout trojkombinací mechanických a přístrojových ošetření, která pleť nejen přirozeně napnou, ale také omladí. Základem je aplikace nového typu mezonití, které díky své inovativní struktuře umožňují ideální podíl liftingu a objemové korekce obličejových kontur. Radiofrekvenční lifting Thermage následně způsobí v kožních vrstvách nadměrnou produkci kolagenu, čímž ji zpevní zevnitř a celkově zlepší její kvalitu. Svrchní vrstvy pleti pak rozjasní, ozdraví a omladí terapie gelovou plazmou, neboli RegenPlazmou, nasycenou tělu vlastními buněčnými stimulátory.“

  MUDr. Irena Procházková, vedoucí lékařka 5R Studia
  „Co člověk, to jiná struktura kůže, proto je u každého vhodná jiná kombinace metod. Výplně i nitě jsou pouze krátkodobá záležitost. Opravdu dobrý efekt je obvykle vidět po chirurgickém liftingu, ale i tam je nutné některé partie dále vyplnit, protože lifting neudělá objem, pouze zbaví nadbytku kůže.“