5 make-up triků pro mastnou pleť
Sdílejte s přáteli

5 make-up triků pro mastnou pleť

Kdo by chtěl Trávit hodiny a hodiny vytvářením dokonalého make-upu, aby mu pak přes to všechno zářila pleť hlavně mastnotou? Naštěstí existují způsoby, jak takovou pleť korigovat. Poradíme vám, jak na to.
 

Jak se pozná mastná pleť?

Vytvářejí ji příliš aktivní tukové žlázy, které produkují nadměrné množství mazu. Ten ucpává póry a způsobuje, že je pleť lesklá a má sklon k zaněcování
 
1

 Začněte lehkým sérem

I  mastnou pleť je potřeba nejprve hydratovat. Čím méně vlhká totiž je, tím víc mazu produkuje. Místo abyste na sebe nanášeli hutné hydratační krémy, které mohou být pro tento typ pleti zatěžující, ale použijte sérum či lehký fluid. Pleť tak získá hydrataci, kterou potřebuje, a  zároveň nebude zbytečně zatížená a  póry se nebudou  ucpávat.
 Náš tip: Mořský komplex, Gisèle Delorme, 1 550 Kč, 30 ml, www.sensualsro.cz.

 

 
2

Používejte podkladový krém bez oleje

Klíčem k  dokonalému make-upu je dobrý primer neboli podkladový krém, který udrží make-up na místě po celý den. Zvolte takový, který má speciálně vyvážené složení bez přidaného oleje a  kontroluje množství mazu v pleti. Po jeho nanesení vám make-up lépe přilne a  konečným výsledkem bude nádherně hladká a  přirozeně rozzářená pleť. 
Náš tip: Laura Mercier - Foundation Primer Oil-Free, 1127 Kč, 50 ml, v parfumeriích Douglas. 
 
3

Make-up na sebe nevrstvěte 

Samotný make-up nanášejte až na podkladovou bázi. V žádném případě však neplatí, že čím více, tím lépe. Vrstvení make-upu, abyste zakryli mastnotu, způsobí víc škody než užitku a  pleť bude ještě lesklejší. Make-up vybírejte zmatňující a používejte ho střídmě. V případě, že vaše pleť netrpí nedokonalostmi, klidně ho vynechejte úplně. 
 
Náš tip: Make-up Teint mat pro matný efekt pleti, Sothys, 1 150 Kč, 30 ml, v salonech a na www.sothys.cz.
 
4

Mnoho pudru moc škodí

Make-up je vhodné zafixovat pudrem. Podobně jako u předchozího bodu myslete na to, že příliš mnoho pudru může stav vaší pleti ještě zhoršit a může podpořit produkci mazu. Vyberte si proto takový pudr, který pokožku hydratuje a  chrání a  také ji dlouhodobě matuje. Aplikujte ho pouze tam, kde ho opravdu potřebujete.
 
Náš tip: Perfect silk, matující bezbarvý tuhý pudr, Korff, 848 Kč, 9g, www.lakosmetika.cz.
 
5

Zmatňující  ubrousky

Vždy buďte připraveni na nechtěný lesk. Kdykoli se objeví, mějte po ruce zmatňující ubrousky. Okamžitě po použití absorbují mastnotu a zmatňující složky zajistí, že vaše pleť zůstane delší dobu bez lesku. Ty opravdu dobré pohlcují mastnotu, aniž by narušovaly make-up. 
Náš tip: Papírky pro zmatnění pleti Pureness, Shiseido,  355 Kč, 100 ks, www.krasa.cz.
 
6

Věděli jste? 

Místo pudru můžete použít také fixační vodu. Postará se o to, že vaše líčení bude bezchybné i několik hodin. Zbytečně nevysušuje a nezanechává na pleti mastný film.
Náš tip: De-Slick, fixační sprej na make-up, Urban Decay, 830 Kč, http://www.urbandecay.cz