8 tajemství dokonalého tónu pleti
Sdílejte s přáteli

8 tajemství dokonalého tónu pleti

Krásná pleť je snem každé ženy. Při hledání ideální péče si kupujeme tuny kosmetiky, sledujeme módní blogery a snažíme se držet krok s nejnovějšími poznatky.

Ne vždy ale vynaložené úsilí přináší odpovídající výsledky. Proto jsme pro vás shromáždili nejzajímavější a nejlevnější triky, které vám umožní dosáhnout krásné tváře doma.
 

Čistěte, tonizujte, hydratujte

Tajemství krásné a zdravé pokožky spočívá ve správné péči. Nezapomeňte na zdravý životní styl, správnou výživu a výběr prostředků podle typu pokožky. Kosmetologové také doporučují pravidelné používání čisticích a výživných masek. Tím nejdůležitějším pravidlem, které je třeba dodržovat každý den, je ale čištění, tonizace a hydratace pokožky obličeje, a to ráno i večer. Jen čištění nestačí, vždy použijte tonikum a hydratační prostředek.
 

Zakrývání nedostatků

Ke skrytí defektů pokožky použijte korektory. Červené skvrny a pupínky vám pomůže skrýt zelená barva – aplikujte ji v místě zánětu. Pokud chcete skrýt žluté nebo hnědé pigmentační skvrny či pihy, zvolte korektor v modrých a lila odstínech.
 
 

Kruhy pod očima

Kruhy pod očima rychle odstraníte pomocí světlého korektoru. Dejte si však pozor na obvyklou chybu při aplikaci – několik těžkých tahů přímo pod očima s největší pravděpodobností nedostatky jen podtrhne. Naneste korektor do tvaru trojúhelníku a jemně ho vklepejte prsty.
 

Správně zvolte a aplikujte tónovací krém

Přistupujte k výběru tónovacího produktu se vší zodpovědností – protože tvoří základ, konečný výsledek do značné míry závisí na něm. Chcete-li zjistit, která barva vám vyhovuje, vyzkoušejte několik odstínů na krku. Neobávejte se toho, že barva pleti na obličeji je mírně odlišná, tato metoda je skutečně optimální.
Krém aplikujte lehce prsty nebo speciálním širokým štětcem směrem od středu obličeje, zvláštní pozornost věnujte hranici s vlasy a záhybům nosu.
 

Konturování

Upravte nedostatky a zdůrazněte přednosti konturováním. Nástrojů a textur pro korekci vzhledu tváře existuje mnoho. Nanášení tekutých nebo krémových trvá déle, jsou tedy zřídkakdy používány pro každodenní líčení. Konturování obličeje vytvořené pudrovými výrobky vypadá mnohem přirozeněji, navíc se aplikují snáze.
Tento obrázek ukazuje krok za krokem hlavní fáze konturování, ale nezapomeňte na základní pravidlo: zvýrazněte místa, která chcete zdůraznit, a ztmavte ta, která chcete skrýt.
 

 Nezapomeňte na tvářenku

Tvářenka dodá obličeji zdravý vzhled a dojem upravenosti. Pro světlou pleť jsou vhodné růžové a lila odstíny, pro tmavší pokožku bronzové a korálové. Béžovorůžové tvářenky sluší skoro všem.
Pokud se obáváte, že nanesete příliš velké množství tvářenky, použijte tvářenku s lehkou texturou nebo krémovou tvářenku. Nanášejte ji speciálním štětcem nebo prsty.
Pro jednoduchou aplikaci použijte následující trik: usmějte se a naneste tvářenku přímo na "jablíčka" tváří. Hotovo!

Fixujeme make-up

Zapudrujte T-zónu a oblasti pod očima, kolem rtů a na bradě. Tváře nepudrujte – obličej tak bude vypadat zářivěji. Vyberte pudr s lehkou strukturou, například minerální.