• Úvod
  • Blogy
  • 3 nové štětce v mé sbírce || Artís, Sigma & Tom Ford - BeautyBlogerky.cz
3 nové štětce v mé sbírce || Artís, Sigma & Tom Ford
Sdílejte s přáteli
Abych vás nenudila článkem s jedním kosmetickým štětcem, rozhodla jsem se vám ukázat rovnou tři nové kousky v mé sbírce. Každý je úplně jiný a něčím jedinečný, ale ne všechny za to podle mě stojí. Tom Ford vyniká hlavně svou luxusní cenou a statutem, Artís hlavně svým neobvyklým tvarem,  za to značka Sigma je populární už řadu let a to jak u nás, tak převážně v zahraničí.
 
Na štětec Sigma 3DHD kabuki jsem se opravdu těšila. Popravdě jsem si ho už i chtěla nějakou tu chvíli koupit, naštěstí jsem ho ale v té době nesehnala. Nakonec si ke mně našel cestu v Londýně na Masterclass. Píšu naštěstí proto, že z něj nadšená nejsem vůbec. Tak nějak jsem měla pocit, že by měl být na makeup, ale mám s ním ten problém, že obě zkosené strany jsou velmi malé a klasické zapracovávání makeupu (jako třeba plochým flat top kabuki) s ním trvá asi tak sto let. Na krouživé zapracovávání můžete zapomenout také, protože tvar štětce svádí spíš k natírání, jestli si rozumíme a to není nic pro mě. Na korektor mám ráda jiné štětce a nějak si k 3DHD nemůžu najít cestu a vlastně ani nevím, na co a jak bych ho měla používat. Takhle to dopadá, když vám štětce nesedí tvarem. Jestli ho máte, rozhodně si ráda poslechnu, k čemu ho využíváte a jak se vám s ním pracuje. 
Kvalitou mi štětec přijde dobrý, ale všimla jsem si, že ten můj je nerovnoměrně poskládaný - na jedné zkosené straně nejsou chlupy v rovině. Možná je to pro někoho maličkost, ale vzhledem k tomu, že se jedná o mé první seznámení se štětci Sigma, radost z toho nemám. Tak nějak nejsem schopná udělat si pozitivnější obrázek, byť mám nejspíš jen vadný kus. Štětec je syntetický, hodně příjemně hustý a jemný a dobře se mi myl, i když jsem mu s tekutým makeupem dala zabrat. Cena se pohybuje okolo 670,- a seženete ho i na českých eshopech.
NOVÉ ŠTĚTCE
NOVÉ ŠTĚTCE
Artís Elite Oval 4 je opět syntetický štětec, nápadně připomínající zubní kartáček. :) Oval 7 si také plánuji koupit a tak jsem s radostí zkoušela menší číslo 4, abych zjistila, jak mi tento koncept bude vyhovovat. Pokud jste na tom stejně jako já a makeupy, korektory i ostatní produkty do pleti zapracováváte spíš vklepáváním a ťupkáním, budete mít s Artís štětci hodně práce. Nebo tedy alespoň já jsem měla. Nemohla jsem si vůbec zvyknout na to, že mám štětcem přejíždět, a protože zvyk je železná košile, stejně si s ním do teď párkrát poklepu, než se zase vzpamatuji a uvědomím si, co to držím za štětec. :) 
Oval 4 je podle mě štětec především na korektor, případně krémové konturování, v případě nouze použitelný i na krémové oční stíny, k čemuž ale mám pár výhrad. Nevím, jestli je to produkty které používám, nebo jsem zvyklá na štětec příliš tlačit, ale dělá mi občas šmouhy a třeba právě během konturování se mi občas stane, že si pohnu makeupem pod ním. Na korektor pod oči ho nepoužívám, protože jsem zvyklá aplikovat ho právě vklepáváním, případně prstem a na to se Artís štětce nehodí. Zkoušela jsem se štětcem nanášet krémové a gelové stíny, jako třeba Color Tattoo a Colour Pop a musím říct, že s nimi si štětec výborně rozumí, jen je škoda jeho velikosti. Bohužel s ním nikdy nebudete tak precizní, jako s menším kulatým štětcem, takže bych případně sáhla po ještě menší variantě. Oval 4 výborně rozmazává přechody a zvládne to i s pudrovými stíny, pokud vám jde vyloženě o perfektní rozmazání do ztracena. Precizní aplikace konkrétní barvy na konkrétní místo se mi ale nepodařila. Ačkoliv moje hodnocení možná nezní nijak lichotivě, celkový dojem ze štětce mám dobrý, jen si myslím, že mi prostě nesedí zrovna tento konkrétní svou velikostí a raději bych zkusila ten větší na makeup. Dokážu si představit výsledný finish na pleti a myslím, že s ním budu spokojená. Cena je poměrně vysoko, na oficiální stránce se pohybuje okolo 46 dolarů, což je zhruba 1150,-.
NOVÉ ŠTĚTCE
NOVÉ ŠTĚTCE
Posledním štětcem je Tom Ford Bronzer Brush a jak se to tak říká, to nejlepší nakonec. Štětec jsem dostala od kamarádky a udělal mi neuvěřitelnou radost. Do teď se s ním občas přijdu pomazlit, jen tak, když jdu okolo. :) Na rovinu říkám, že pokud nejste ochotné investovat do jediného kusu štětce tři a půl tisíce, tohle nebude štětec pro vás. Já ho ale plánovala, měla na wishlistu a ty peníze bych za něj dala. Štětce vám s dobrou péčí vydrží roky, což platí ještě víc pro ty na pudrové produkty a já si ráda udělám radost a dopřeji něco ultra luxusního, byť je cena možná i zbytečně vysoko. 
Štětec je z přírodních štětin a je neuvěřitelně hustý a velký. Oproti štětci na bronzer od Bobbi Brown je minimálně jednou tak hustý a oproti Zoeva štětci Luxe Face Definer je hustší dvakrát tolik. Je to také ten nejjemnější štětec z přírodního chlupu, který jsem kdy držela v ruce. Berte ovšem v úvahu, že jsem nezkoušela (ale moc bych chtěla) štětce Wayna Gosse, Rae Morris, nebo třeba nějaké japonské, Hakuhodo a podobně. Jak už u přírodního chlupu bývá zvykem, občas se zlomí nějaký ten chloupek, ale děje se to jen zřídka, o trochu méně než třeba u štětců Zoeva. Bronzer se s ním nabírá výborně a rozmazává ještě lépe, což je dané jemností a množstvím chlupů. S takto velkými štětci si ráda beru spíš světlejší bronzery, protože se s nimi nanášejí spíše přirozeně a rozmazávají se na širší plochu. Mytí probíhá naprosto bez problémů, štětec se dobře vymývá a smrdí při mytí o dost méně, než třeba štětce právě od Bobbi Brown. :)) Co se týče kvality, nemohu jinak než doporučit, co se týče ceny, tam už je to na uvážení a na vás. Já s Tomem Fordem ještě zdaleka nekončím a dokoupím si časem pár dalších kousků. Štětec seženete v parfumerii Douglas za 3300,-.
NOVÉ ŠTĚTCE
NOVÉ ŠTĚTCE
Snad vám článek o štětcích přiblížil pár nových, nebo méně známých kousků a značek a dnešní otázka bude tématicky laděná. Chtěli byste si přečíst článek na téma jak myji a pečuji o své štětce já? :) Myslím, že by to mohlo být zajímavé téma, tak mi dejte vědět dole v komentářích a zatím vám přeji krásný zbytek dne! L.

 

Může vás také zajímat

Krok do neznáma jako ta nejlepší volba? / OUTFIT

Víte, jak se pozná, že opravdu žijete naplno? Určitě ne tak, že si doma usrkáváte kafíčko v pohodlném křesle a muž vám každý den nosí květiny. Bohatý život znamená plno nekomfortu, překonávání svých jistot a nespočet kroků do neznáma. Patří k němu jak slzy, tak smích a někdy i sakra bolí. Ale […]

Číst více
leopardleopard motivacemotivace Můj stylMůj styl Oblékám seOblékám se outfitoutfit zimazima

Mary Kay: VIP produktová snídaněOpět jsem měla tu možnost se účastnit představení novinek značky Mary Kay. Akce se konala přímo v sídle společnosti na pražském Andělu. Čekalo na nás nádherné pohoštění, na kterém jsme si při samotném prezentování nových kosmetických produktů, vážně pochutnaly. 
Již je tradicí, že při takových tiskovkách hovoří samotné kosmetické poradkyněMary Kay a stalo se tomu i nyní. Verunka nám sdělila svůj...

Číst více
eventevent eventsevents mary kaymary kay

Celý obličej s KOSMETICKÝMI NOVINKAMI / VIDEO

Přišlo mi plno kosmetických novinek (od značek jako jsou Nuxe, Clarins, Benefit apod.) a já je s vámi naživo otestovala a rovnou se s nimi nalíčila. Mrkněte ve videu, jak mi vyhovovaly. Odebírejte můj kanál: https://www.youtube.com/channel/UCPyj4Kkk1rayFK4MFMyXBUQ?sub_confirmation=1 ZMÍNĚNÉ PRODUKTY: + Nuxe Merveillance Expert krém: http://bit.ly/2t9CANS + Nuxe Merveillance Expert sérum: http://bit.ly/2SdVHFi […]

Číst více
benefitbenefit ClarinsClarins NuxeNuxe recenzerecenze Recenze produktůRecenze produktů VideaVidea videovideo Zkrášluji seZkrášluji se