Sdílejte s přáteli
Actbeautiful

Krásný den! Dnešní článek vznikl ve spolupráci s kosmetickou značkou Yves Rocher, která letos slaví již 60. narozeniny. K této příležitosti přišli s limitovanou kolekcí produktů La Gacilly, ta obsahuje krém na ruce, krém na tělo a kit obsahující tři miniaturky, které jsou perfektní na cesty! Dnešní článek bude trochu delší, tak si udělejte třeba hrnek kafe nebo čaje a jdeme na to! Nejprve bych vám ráda příblížila pár závazků značky YR vůči přírodě a životnímu prostředí. Podle mě je totiž úžasné, že tak velkým značkám není budoucnost naší krásné planety lhostejná a neustále se snaží přicházet s inovacemi, které šetří životní přírodu a naše zdraví. Pak bych se ráda podělila o několik mých tipů, jak se snažím "žít zeleněji" já a budu moc ráda, když mi i vy do komentářů napíšete, zda a jak se o životní prostředí staráte.  

4

Yves Rocher závazky
Při příležitosti oslav 60. narozenin značky vznikly krásné brožurky, které obsahují 60 závazků, kterých se značka snaží držet. Od boje proti znečišťování planety plastovým odpadem, přes podporu žen věnujících se ekologickým aktivitám, po neustále vylepšování složení výrobků, aby byly stále "zelenější" a zároveň účinné. Já bych vám je nejradši vypsala všechny, protože opravdu po přečtení  jsem byla až pyšná, jak si značka uvědomuje svou velikost a možnost něco v tomto průmyslu změnit. Ale to by bylo čtení opravdu na dlouho, proto zde je výběr těch, které mne oslovily nejvíc.

1. Zbavování se nežádoucích prvků
1100 ingrediencí z celkového počtu 1400 je přírodního původu, postupné vyloučení minerálních olejů a vosků, zcela vyřazeny už byly například z krémů na obličej a oplachových produktů. Od roku 2010 šampony neobsahují žádné silikony a planetě se tak lépe dýchá. Cílem je také ukončit používání kapalných plastů (=polymerů) ve všech produktech do roku 2020. V roce 1989 značka definitivně skončila s testováním na zvířatech.

2. Ekoobaly
Všechny obaly značka hodnotí z pohledu jejich ekologičnosti, neustále se tedy snaží snižovat spotřebu surovin pocházejících z neobnovitelných zdrojů a upřednostňují recyklovatelné materiály. Již od roku 2006 (!!) také přestali v prodejnách používat plastové tašky. Výrobky jsou koncentrovanější, díky čemuž jsou schopni snížit hmostnost obalů a na jejich výrobu je používán recyklovaný plast. Krémy na obličej pak koupíte ve skleněných kelímcích, které lze recyklovat stále dokola. A poslední bod mě baví moc, jde o konec přibalových letáků. Informace o produktu tak jsou natištěné přímo na vnitřní straně krabičky.

3. Respekt k živým organismům
V produktech nenajdete žádné výtažky z rostlin zapsaných na tzv. Červeném seznamu ohrožených druhů a stejně tak žádné geneticky modifikované organismy. Yves Rocher si je dobře vědomo důležitosti včel a proto kolem jejich polí v La Gacilly je v současnosti umístěno 250 včelích úlů. Pole jsou také kompletně obdělávána v režimu ekologického zemědělství a mezi jejich hvězdy patří heřmánek, chrpa, měsíček, arnika nebo sléz. Za zmínku také určitě stojí, že 100% elektrické energie v továrnách YR pochází z obnovitelných zdrojů.

4. Nadace Yves Rocher
Nadace si za hlavní cíl stanovila dosáhnout počtu 100 milionů vysazených stromů do roku 2020, na čemž se podílejí sami zákazníci a to zakoupením produktů označených speciálním symbolem. 1 produkt se pak rovná 1 zasazený strom (ve spolupráci s 30 nevládními organizacemi vysadili během posledních let již 70 milionů stromů) a letos se sázení budu také účastnit a už se nemůžu dočkat! Nadace také podporuje ženy, které se věnují ochraně životního prostředí a povzbuzuje je v jejich činnosti. A pokud mají ve skladech nadbytečné zboží, jejich partnerská organizace ho přerozdělí charitám ve Francii.


2

A teď k tomu, jak se snažím být k naší nádherné planetě být šetrnější a nápomocná já. Budu moc ráda, pokud se třeba i jen jedním bodem inspirujete!

1. Třídím a věřím, že to je samozřejmost u každého z nás.
2. Používám převážně přírodní kosmetiku. Dekorativní i pečující.
3. Pořídila jsem si tenhle reusable Keepcup na kafe s sebou a ušetřím tak planetu spousty jednorázových kelímků.
4. Doma používám ekologické prostředky na úklid. Nejčastěji objednávám z eshopu Econea, kde mají výborný výběr.
5. Omezila jsem nákupy nového oblečení. Vždy si rozmyslím, zda dané kousky unosím několik sezón a sahám více po kvalitnějších a ekologičtějších materiálech.
6. Omezila jsem konzumaci masa a mléčných výrobků.
7. V podnicích se snažím odmítat brčka (v baru mě ne vždy poslechnou) a doma používám buď nerezová, skleněná, nebo bambusová.
8. Přes den a na cvičení si s sebou nosím reusable láhev na vodu a nemusím si tak kupovat žádné petlahve.
9. Ovoce a zeleninu místo do igelitových pytlíků dávám do frusacku (a ťukám si na čelo když vidím někoho cpát banány do igeliťáku). Nákup pak buď rovnou do kabelky nebo do plátěné tašky.
10. Ráda nakupuji lokální potraviny na farmářských trzích a chtěla bych začít i v bezobalových obchodech, které se už i u nás začínají objevovat.
11. Když už jsem u té lokálnosti, ráda podporuji české (a slovenské) firmy ať už jde třeba o jídlo nebo kosmetiku. Je z čeho vybírat!
12. Používám vatové tyčinky do uší vyrobené z bavlny a bambusu (a tuhle fotku znáte?) a pratelné odličovací tamponky z biobavlny a bambusu.

Uff, to je vše, co mne zrovna napadá a ještě připojím větu, kterou si zapamatujte a pamatujte, že KAŽDÝ malý krok a změna se počítá!

"We dont need a handful of people doing zero waste perfectly. We need millions of people doing it imperfectly."

5
3
6

Může vás také zajímat

Dárek pro vás ke Dni maminek: trička MÁMA ♥

Moje milé čtenářky, jako každý rok jsem pro vás nechala vyrobit trička jako dárek ke Dni maminek, joj! Letos zase vypadají úplně jinak než loňská, ale jedno zůstává stejné. Jsou opět z bio bavlny a dobře kombinovatelná. To je právě mým cílem. Nabídnou vám za přijatelnou cenu kvalitní basic trička, jen […]

Číst více
den matekden matek Jsem mámouJsem mámou tricko mamatricko mama

New in

newin

Krásný den! Dnes mám pro vás docela obsáhlý new in a doufám, že vás bude bavit. Některé produkty už mám i otestované, takže k těm řeknu jak jsem spokojená. Všechny uvedené produkty jsou přírodní a já už si jich stihla spoustu velmi rychle oblíbit.

Začnu první fotkou. Nedávno jsem byla na návštěvě v krásném obchůdku Wonderful , kde najdete niche parfémy, značku Lodaites, Miss W a nejmilejšího...

Číst více
BiosloisBioslois Biosophy storeBiosophy store česká přírodní kosmetikačeská přírodní kosmetika FlorascentFlorascent LodaitesLodaites masáž gua shamasáž gua sha miss Wmiss W new innew in přírodní kosmetikapřírodní kosmetika RetinolRetinol salt & stonesalt & stone The ordinaryThe ordinary wonderful czwonderful cz

Guerlain: L'Essentiel make-upNejnovější make-up z dílny značky Guerlain nese název L'Essentiel a slibuje bezchybnou pleť, která vypadá přirozeně, dlouhodržící efekt a pečující složení, které je tvořeno až 97% přírodními složkami. A přesně na tohle mě ta liška lišáská Guelain zlákala. Běžným parfumérkovým, natož drogérkovým makeupům se vyhýbám, protože moje pleť nesnesee silikony. Proto jsem opravdu doslova skákala radostí,...

Číst více
GuerlainGuerlain pleťpleť recenzerecenze