• Úvod
  • Blogy
  • Anastasia Beverly Hills tekuté rtěnky || recenze - BeautyBlogerky.cz
Anastasia Beverly Hills tekuté rtěnky || recenze & swatche
Sdílejte s přáteli
Jak už to tak bývá, když mi něco nesedí, použiji to jen párkrát, založím do šuplíku a šťastně zapomenu. Což není tak úplně to pravé, když bych o tom vlastně měla napsat článek. :) Jenže znáte to, když vás něco nebaví, je těžké se k tomu vrátit a znovu to začít používat. A to několikrát a důkladně. Nakonec jsem během používání zjistila, že zase tak negativní pohled na tekuté rtěnky ABH nemám, ale i tak to dnes úplně pozitivní recenze nebude. 

Rtěnky jsem si dovezla z americké Sephory a zrovna tohle jen ten případ, kdy podle mě nikdo nemusí truchlit, že tu značka ABH není. Cena se pohybuje okolo pěti set, jak už to za tekuté rtěnky z parfumerie bývá. Odstíny mám celkem dva a hned na úvod musím říct, že rtěnky mají opravdu krásné balení. Líbí se mi kombinace kovů snad úplně na všem a na rtěnkách obzvlášť. Aplikátor je klasický zkosený a manipuluje se s ním asi jako se všemi takovými. Produktu nabírá tak akorát, já si na jedno namočení namaluji celé rty ve slabé vrstvě.

 

ANASTASIA BEVERLY HILLS TEKUTÉ RTĚNKY

 

ANASTASIA BEVERLY HILLS TEKUTÉ RTĚNKY

 

Vybrala jsem si odstíny Party Pink a Dusty Rose. Party Pink je neonově růžová, hodně křiklavá barva a nezvyklá je pro mě proto, že je studená. Dusty Rose jsem vzala podle názvu a čekala jsem to, pod čím si  představuji dusty rose odstín, ale ve skutečnosti je barva prostě neutrální hnědo červená, řekla bych nude pro tmavé typy a pro mě je to prostě obyčejná přirozená hnědá, o trochu tmavší než moje rty. 
Konzistence u rtěnek se mírně liší, Dusty Rose je pěnovější a občas se při aplikaci hrne a dělá vrstvu na okraji rtů. Jinak se mi s ní pracuje poměrně dobře a nedělá mi na rtech fleky ani šmouhy. Po zaschnutí drží téměř stoprocentně, ale rozhodně si nerozumí s jídlem a to ani nemusí být nijak extra mastné. Po jídle většinou začne rtěnka praskat, setře se z prostředku rtů a na okrajích udělá cucky. Celkově mi bez jídla vydržela na rtech ve slušném stavu cca čtyři hodiny, což mi na tekutou rtěnku přijde velmi málo.

Party Pink mi přijde mokřejší a ne tolik krémová a  osobně tuhle konzistenci u tekutých rtěnek preferuji. Oproti Dusty Rose mi ale odstín Party Pink během zasychání dělá šmouhy, což je trochu vidět i na fotkách na rtech. Není to nic, s čím by se nedalo nic dělat, protože v trochu silnější vrstvě už to rtěnka nedělá. Po zaschnutí dobře drží a přežije i jídlo v celkem normálním stavu - stále ji musím jít po jídle upravit, ale nevypadá tak tragicky jako Dusty Rose. Také mizí rovnoměrněji, ale pokud jsem nanesla silnější vrstvu, stejně jako Dusty Rose začne praskat a drolit se. I s večeří přežije rtěnka zhruba ty čtyři hodiny, než je potřeba ji opravit a bez jídla dá v hezkém stavu hodin asi šest.
ANASTASIA BEVERLY HILLS TEKUTÉ RTĚNKY
ANASTASIA BEVERLY HILLS TEKUTÉ RTĚNKY
ANASTASIA BEVERLY HILLS TEKUTÉ RTĚNKY
Největší problém, který se rtěnkami mám, je vysušování. U tekutých rtěnek to sice bývá častý problém, ale nečekala jsem to od rtěnek, které vychvaluje půlka Ameriky. Pokud chcete srovnání, u nás dostupné theBalm, nebo Too Faced, vysušují zhruba tak ze třiceti pěti procent, oproti rtěnkám ABH. A to už je opravdu výrazný rozdíl. Stejně jako ABH mě pro představu vysušují například tekuté rtěnky MUR nebo Sleek, které mimochodem považuji za naprostý propadák i kvůli jiným vlastnostem.
I to je důvod, proč rtěnky nezvládnu nanést ve dvou vrstvách a nedělám to. Jak už všichni víte, čím více vrstev, tím více vysušené rty. Při větší vrstvě mám pocit že zešílím, pokud si ji okamžitě nesetřu, což u tekutých rtěnek nejde zas až tak snadno. Tohle se bohužel netýká jen ABH rtěnek, ale všech, které vysušují. Takové já prostě nosím jen v jedné, velmi slabé vrstvě a jen občas. To samozřejmě odhalí veškeré slabiny jako je dělání fleků, ztrácení rtěnky ze středu rtů, nebo výdrž.
ANASTASIA BEVERLY HILLS TEKUTÉ RTĚNKY
Abych moje poznatky na závěr shrnula, tekuté rtěnky Anastasia Beverly Hills bych označila za mírný podprůměr. Částečně i proto, že jsem jako obvykle čekala mnohem víc. Odstín Party Pink ještě nezatracuji, je to pro mě unikátní odstín, žádný podobný nevlastním a občas na něj mám náladu. Také je kvalitou o třídu výš než Dusty Rose. To ovšem nepovažuji za plus. Kolísající kvalita napříč odstíny člověka spíš odradí. 

Myslím, že se u nás dají sehnat levnější a mnohem lepší tekuté rtěnky. Doma mám ještě ty od Kat Von D, o kterých vám napíšu příště. A to už bude výrazně pozitivnější. :) Jaká zahraniční a u nás nedostupná značka vás láká a jaké tekuté rtěnky byste chtěli zkusit? L.

 

Může vás také zajímat

Pastelové barvy a teplý podzim? Není to zas taková paráda, jak se může zdát/ OUTFIT

Musí říct, že tento podzim je pro mě hodně netypický. Nosím totiž na mé poměry až moc světlých tónů a hlavně ty pastelové – jako na jaře. Možná jsem pomatená i z toho počasí, nebýt těch nádherně oranžově a červeně zbarvených listů, řekla bych, že máme květen. Jen si to […]

Číst více
Můj stylMůj styl názornázor Oblékám seOblékám se outfitoutfit podzimpodzim

Decor wishlist | ložnice

wish


Krásný den! Jelikož aktuálně zařizuju celý byt, slíbila jsem Vám na toto téma spoustu článků a dnes přicházím s prvním z nich. Skládání wishlistů mě hrozně baví a hezky si udělám pořádek v tom, co se mi líbí a jaký styl je mi nejbližší. Vidím, jak jednotlivé kousky fungují s ostatními a udělám si hezkou představu o celkovém výsledku. Jako první jsem tedy dala dohromady seznam věcí, které by se mi...

Číst více
bella rosebella rose decordecor JyskJysk vemzuvemzu wishlistwishlist

5 věcí, kvůli kterým mám ráda podzim

Znáte to. Na všem si musíte najít to dobré. A protože jsem vyloženě teplomilný člověk, bývá pro mě vždy výzvou se začít těšit na to chladnější období podzim-zima. (I když, jak počasí kouzlí poslední dva týdny, se mi moc líbí a mohlo by to takto zůstat až do jara.) Takže […]

Číst více
Co se zrovna dějeCo se zrovna děje notinonotino podzimpodzim vonna svickavonna svicka Zajímám seZajímám se