• Úvod
  • Blogy
  • Beauty Blender a Real Techniques houbičky na makeup / recenze a použit - BeautyBlogerky.CZ
Beauty Blender a Real Techniques houbičky na makeup / recenze a použití
Sdílejte s přáteli
Trend nanášení makeupu houbičkou už tu nějakou tu dobu přetrvává a myslím, že i nadále zůstane. Málokterý štětec dokáže udělat tak hezký finish na pleti tak jako právě houbička na makeup. Není ale houbička jako houbička. V dnešním článku nebudu probírat žádné levné varianty, ačkoliv jsem některé zkoušela. Žádná se nevyrovnala Beauty Blenderu ani po kotníky. Houbička od Real Techniques je ale něco trochu jiného a proto jsem ji sem zařadila právě k BB.
Pokud jste ještě nikdy makeup houbičkou nenanášeli, rozhodně to zkuste. Bohužel je velký rozdíl mezi těmi levnými a originálem od Beauty Blenderu. Pokud jste tedy byli z levné houbičky zklamané vězte, že BB je jiný. Jediná houbička, která se mu zatím v mých očích téměř vyrovnala, je Miracle Complexion Sponge od Real Techniques.
Beauty Blender Original, cca 450,- (Sephora, eshopy)
Real Techniques Miracle Complexion Sponge, cca 180- (eshopy)
Jedním z rozdílů mezi houbičkami BB a RT je samozřejmě jejich tvar. Obě jsou sice ve tvaru kapky, ale RT houbička má spodní plochu "seřízlou", čímž se získá rovná plocha pro rychlejší aplikaci makeupu na větší plochy. Jak moc to funguje v praxi nedokážu posoudit, protože jsem ignorant :D a od začátku používání houbiček makeup na celý obličej nanáším bokem, tedy celou stranou houbičky od špičky až po zaoblení. (Běžně se BB používá na větší plochy dolní kulatou částí a špička pak třeba pod oči.)
V suchém stavu je BB o hodně měkčí než houbička RT. Obě pak po důkladném namočení o hodně zvětší svůj objem. Řekla bych, že RT o trochu víc než BB. Namočené jsou pak obě úplně měkké. Pokud jste měli jen levnější varianty houbiček, nedokážete si představit, jak moc jsou houbičky měkké. V podstatě tak moc, že je dokážete mezi prsty zmáčknout téměř na dotek. Po namočení je také zřetelnější pórovitost houbiček a tu mám BB o malinko větší než RT.
Dole suchý a mokrý BB a suchá a namočená houbička RT.
Rozdíly při aplikaci makeupu budou pro občasného uživatele téměř zanedbatelné. Beauty Blender určitě vstřebává o kapku více makeupu než Real Techniques houbička, ale to bez důkladného zkoumání v podstatě není poznat. Je to dáno tím, že RT je o trochu méně pórovitý, respektive jeho vnitřní struktura bude nejspíše o malinko hustší. Přesto je právě díky jejich textuře nanášení makeupu naprostá pohádka.
Houbičkami se makeup nenanáší ťupkáním/vklepáváním, jak často někde vídám, ale vtlačováním. Houbičku přiložíte na pleť a zhoupnete jí s mírným přitlačením. Takto docílíte nejen krásného celistvého finishe, ale i lepšího krytí než při rychlém poklepáváním houbičkou. Vyzkoušeno, potvrzeno.
Pokud nebudete zkoumat makeup pod všemi možnými druhy světel a zvětšovacími zrcadly, rozdíl mezi oběma houbičkami na pleti asi spíš nezaznamenáte. Každopádně já tam drobný vidím. Beauty Blender dělá makeup celistvější a řekla bych, že i zářivější a hladší. Je to ovšem rozdíl pouze minimální a Real Techniques dělá výsledek na pleti také velmi pěkný. K dobru je houbičce od RT také to, že není tak křehká. Zatím se mi nepovedlo si ji "propíchnout" nehtem. :)
Proč jsou houbičky dobré na makeup?
Skvělá textura, díky které vypadá makeup na pleti bezchybně a přirozeně
Podle stavu namočení/vyždímání houbičky vsakují přebytečný makeup, který se neusadí na pleti, nedělají se vám tak šmouhy a makeup jen velmi pomalu (a při velké snaze) začne vypadat cakey
S houbičkou se dá velmi přirozeně vrstvit makeup právě bez cakey efektu
Houbičky mnohem lépe než štětce dělají zářivý a zdravý finish
Velmi rychlé nanesení makeupu
Perfektní na rozmazávání korektoru, lepší a rychlejší než štětec
Na Beauty Blenderu mi vadí, že zářivě růžová verze hodně pouští barvu. Jak můžete vidět na fotkách, světlejší růžový BB je po zhruba pěti měsících mytí asi jednou až dvakrát týdně (nepoužívám ho každý den). Zářivě růžový je BB zcela nový. Ani s jednou z houbiček nemám problém se zůstáváním makeupu uvnitř. Myji do té doby, než je houbička zcela čistá a také z ní teče pouze čistá voda. Doufám, že teď nikoho neurazím, ale já si na "stainy" nehraji. Houbička prostě musí být zcela čistá a ještě se mi nestalo, že by mi makeup, nebo třeba omylem rozmazané černé linky, houbičky zabarvily.
Pár tipů k mytí:
Houbičku zcela namočím, vyždímám z ní vodu a pak teprve přidám mýdlo. A v ruce mačkám houbičkou pouze s mýdlem, vodu už nepřidávám. Až po nějaké době houbičku znovu namočím, propláchnu a celý postup opakuji do té doby, než je houbička zcela čistá. Pokud se budete snažit dostat mýdlo dovnitř hodně namočené houbičky, nepovede se vám to, protože uvnitř už je voda. Důležité je dostat dovnitř mýdlo/přípravek, tudíž houbičku sice namáčím, ale následně se snažím veškerou přebytečnou vodu dostat ven a pak se zase snažím dostat mýdlo dovnitř. :) Možná tenhle popis zní hloupě a vy už to víte, já to ale nevěděla a byla jsem nešťastná, když mi nešel vůbec umýt můj úplně mokrý BB a stále mi na něm zůstávaly fleky. :)
Dezinfekce houbičky uvnitř je také velmi důležitá. Od mé milované Tati (YT GlamLifeGuru) jsem se naučila skvělý trik. Houbičku dám do misky s vodou, aby byla celá ponořená a dám ji na pět minut do mikrovlnné trouby. Pokud nevěříte, zkuste si to s hadříkem, který používáte na utírání linky. To co páchne jsou bakterie. Po vytažení z mikrovlnné trouby už hadr nesmrdí, stejně tak to funguje s bakteriemi uvnitř houbičky.
Dávejte si dobrý pozor, pokud máte dlouhé nehty. Ať váš BB nedopadne jako ten můj chudáček. :)
Pravděpodobně jsem někde slyšela/četla, že by se houbička měla měnit zhruba jednou za tři měsíce. Vzhledem k tomu, že pravidelně myji, nikdy nepoužívám špinavý BB znovu (fuj!), a navíc ho pravidelně dávám "vařit" do mikrovnné trouby, nebojím se ho používat zhruba šest měsíců. Což je i doba, kdy už vážně potřebuje vyměnit nejen kvůli hygieně, ale také ho mívám různě potrhaný a vnější struktura už je po důkladném mytí v horší kondici. Na fotkách dole můžete vidět, jak vypadá několik měsíců stará houbička oproti nové.
Co vy a houbičky na makeup? Používáte je radši než štětce? :) Děkuji vám za přečtení a pevně doufám, že se vám dnešní článek líbil a těším se zase příště! L.

Může vás také zajímat

Pastelové barvy a teplý podzim? Není to zas taková paráda, jak se může zdát/ OUTFIT

Musí říct, že tento podzim je pro mě hodně netypický. Nosím totiž na mé poměry až moc světlých tónů a hlavně ty pastelové – jako na jaře. Možná jsem pomatená i z toho počasí, nebýt těch nádherně oranžově a červeně zbarvených listů, řekla bych, že máme květen. Jen si to […]

Číst více
Můj stylMůj styl názornázor Oblékám seOblékám se outfitoutfit podzimpodzim

Decor wishlist | ložnice

wish


Krásný den! Jelikož aktuálně zařizuju celý byt, slíbila jsem Vám na toto téma spoustu článků a dnes přicházím s prvním z nich. Skládání wishlistů mě hrozně baví a hezky si udělám pořádek v tom, co se mi líbí a jaký styl je mi nejbližší. Vidím, jak jednotlivé kousky fungují s ostatními a udělám si hezkou představu o celkovém výsledku. Jako první jsem tedy dala dohromady seznam věcí, které by se mi...

Číst více
bella rosebella rose decordecor JyskJysk vemzuvemzu wishlistwishlist

5 věcí, kvůli kterým mám ráda podzim

Znáte to. Na všem si musíte najít to dobré. A protože jsem vyloženě teplomilný člověk, bývá pro mě vždy výzvou se začít těšit na to chladnější období podzim-zima. (I když, jak počasí kouzlí poslední dva týdny, se mi moc líbí a mohlo by to takto zůstat až do jara.) Takže […]

Číst více
Co se zrovna dějeCo se zrovna děje notinonotino podzimpodzim vonna svickavonna svicka Zajímám seZajímám se