• Úvod
  • Blogy
  • Bylinky na alergii, rýmu, kašel i úzkost – ověřeno
Sdílejte s přáteli

Jak asi víte, jsem celkově nakloněná spíše přírodním produktům, hlavně u dětí. Vždy pečlivě zkoumám, co mým holkám pořídím a hlavně, jaké přípravky na zdravotní potíže jim podám. Nejdříve se vždy snažím jít tou přírodní cestou. A nedávno jsem právě natrefila na izraelskou značku Dr.K&H, která vyrábí primárně „přírodní doplňky stravy pro kojence a ženy během těhotenství a po něm“ (jak mají uvedeno na webu).  To mě zaujalo a pár přípravků jsem zkusila tedy otestovat. Nebo abych byla přesnější, testovaly hlavně moje holčičky.

Všechny přípravky od Dr.K&H jsou v tekuté formě a podávají se pipetou. Nejsou doslazované, ale mají příjemnou sladkou chuť díky rostlinnému glycerínu. Zdá se to jako banalita, ale pro mě je celkem důležité, aby přípravky holkám chutnaly a polkly je. Což je tedy v tomto případě splněno a podle děvčat chutnají kapky jako medík.

Neobsahují žádné přídavné látky, jen vždy extrakt z účinné bylinky, která se liší podle zaměření přípravku. Proto jsou tyto produkty neškodné a mohou se dávat i jako doplněk léčby. Samy o sobě ale také dokáží pomoci.

Jaké přípravky jsme testovaly

P.S. Na konci článku vás čeká na přípravky kód na 10% slevu!

Vaccinokid

Přípravek na celkové posílení imunity a má umět ničit viry i bakterie v těle. Obsahuje kozinec blanitý, což je tedy hodně zajímavá bylinka, doporučuji vygooglovat, zjistíte, co všechno umí a budete ho chtít brát taky Tento přípravek se doporučuje podávat dlouhodobě, přeci jen to chvíli trvá, než se ta imunita pořádně nastartuje. Já ho začala dávat Stelince, když měla velkou virózu zkraje jara a od té doby se jakž takže drží. I když tedy už jsem s tím pravidelným podáváním přestala (prostě na to zapomínám), určit ho chci zase vytáhnout koncem velkých prázdnin, až se bude blížit návrat do školek a škol. To bývá ta nemocnost největší. Myslím, že když s jeho podáváním setrváte, určitě se ty příznivé účinky projeví.

Respirokid

Na rozpouštění hlenu a posílení horních cest dýchacích. Tento přípravek obsahuje výtažek z cibule. A určitě by vám každá babička dala za pravdu, že cibule je skvělá na kašel i tu rýmu. A já musím potvrdit, že když jsem tento přípravek začala Stelince podávat po pravidelných intervalech (může se každých 30 minut až 10x za den), začala se jí výrazně lepšit rýma. Ze zeleného hlenu měla za dva dny už jen lehce vodový. Jen se opravdu musí myslet na to pravidelné dávkování po celý den, jedna velká dávka za den nestačí.

Snufokid

Další přípravek na rýmu, ale spíše na tu z alergií, nebo takový ten ucpaný nos. Obsahuje černý bez, který jsem se dočetla je taky velmi blahodárný pro organismus celkově. Já jsem ho dávala zejména Sárince, která začala asi před 2 týdny hodně soplit, předpokládám jako reakce na nějakou alergii, protože jinak byla zdravá a venku stále svítilo sluníčko.  Dávala jsem jí ho ráno a večer (no někdy jen ráno, protože prostě nezvládám myslet na vše), ale i tak se jí rýma výrazně zmírnila a teď už je bez příznaků. Pokud je alergie nebo rýma opravdu silná, opět se doporučuje ho podávat každých 30 minut do zmírnění potíží. Mělo by to pak zabrat do dvou dnů. Doporučuji si nastavit nějaké nastavení připomínky na telefonu, ať to braní přípravku má smysl

Tranqil

Toto je tedy přípravek i pro mě. Zabírá na úzkosti, stres a pomáhá se zklidněním. Sahám po něm, když jsem právě ve stresu a je mi celkově těžko. Malinko mě uvolní, ale opět si ho musím dát několikrát po sobě. Účinnou bylinkou v něm je geranium (pelargonie). Má pomáhat dětem i ke koncentraci při učení, při nervozitě a zklidněním. Já jsem ho zkoušela dávat Stelince před spaním a tedy řádila i po něm, ale Sárinka například má v poslední době problémy s usínáním a straší doma třeba do 22 hodin (dříve chodila spát kolem 20h). Tak jsem jí ho zkusila dát a na tu zafungoval fakt dobře, usnula asi do 15 minut (to bylo zatím dvakrát, tak nevím, jestli náhoda, nebo fakt to bylo přispěním Tranqilu).

Toto jsou přípravky, které jsme zatím od Dr.K&H doma vyzkoušeli, dívala jsem se, že plánuji uvedení ještě dalších přípravků, tak se celkem těším (hlavně na zmírnění bolesti břicha, nadýmání apod.).

A tady ode mě máte ještě tu slibovanou 10% slevu. Uplatníte ji na stránkách https://www.drkh.cz/ až do konce července. Kód: mamoustylove.

Slyšeli jste už o této značce? Preferujete přírodní přípravky, nebo ty klasické z lékárny?

Co, kde koupit:

Může vás také zajímat

Navia: Oční krém


Slovenská kosmetická firma Navia uvedla na trh jejich Oční krém s extraktem z Plamatky a Přesličky. Jedná se o produkt, který je určený pro péči o citlivou oblast kolem očí, kde je kůže nejtenčí a nejvíce náchylná k tvorbě vrásek. 


Základ tohoto očního krému tvoří růžová voda, známá svými účinky proti otokům a pak rostlinné oleje, zejména hroznový a výtažek z plamatkypřesličky, která je bohatá...

Číst více
krasnakazdydenkrasnakazdyden navianavia pleťpleť recenzerecenze

Zkrátit nebo nechat růst? / OUTFIT

Jak tento týden přišlo nečekané jaro, mám neuvěřitelnou chuť se zbavovat zbytečností a odlehčit se. Vyvolává to ve vás sluníčko taky? A s tím přichází i otázka, nad kterou přemýšlím už od podzimu, nechat si růst dlouhé vlasy, nebo je zkrátit? Už jsem se i objednala do mého oblíbeného kadeřnictví […]

Číst více
Můj stylMůj styl Oblékám seOblékám se outfitoutfit

Kam s dětmi v Praze: Ptáčkov

Objevili jsme s Hugem novou herničku! A jako vždycky – rádi se s vámi podělíme. Pokud bydlíte poblíž Prahy 5 nebo Prahy 13, budete to mít kousek, a pokud ne, dětské centrum Ptáčkov najdete asi 5 minut pěšky od stanice metra Hůrka, což je taky poměrně přátelská lokace. Co mě na […]

Číst více
dětský koutek v Prazedětský koutek v Praze hernaherna Kam s dětmiKam s dětmi Myslím na dětiMyslím na děti