• Úvod
  • Blogy
  • Cellular Treatment Loose Powder La Prairie // recenze - beautyblogerky.cz
Cellular Treatment Loose Powder La Prairie // recenze
Sdílejte s přáteli
Pokaždé když si koupím nějaký opravdu luxusní produkt, nejen že z něj mám ohromnou radost, ale také od něj mnoho očekávám. A to platí dvojnásob v případě, že ho chválí mé oblíbené blogerky a youtuberky. V nedávném článku o tipech pro perfektní makeup jsem ukazovala tou dobou v mé sbírce novější sypký transparentní pudr La Prairie a už tehdy jsem naznačila, že je velmi dobrý. Pokud se i vy vyžíváte v luxusních a drahých produktech a rády si dopřejete něco extra, tenhle pudr rozhodně něco extra je a v dnešním článku vám ho představím o trochu blíž.
Pudr švýcarské značky La Prairie by v sobě měl skloubit benefity péče a dekorativního produktu zároveň. Skincare účinky se u takového typu produktu jen velmi těžko posuzují, nicméně všechno ostatní už jsem na vlastní kůži vyzkoušela a hodnotit tedy mohu.
La Prairie Cellulat Treatment Loose Powder, cca 2400,-
01 transluscent
První věc, která vás určitě zaujme, je cena pudru a musím uznat, že je poměrně dost vysoká, pokud ji beru jako počáteční investici. Já ovšem v parfumeriích bez slevy nakupuji jen velice zřídka, protože mi ob měsíc chodí sms zpráva od Sephory s dvaceti procentní slevou, z Fannu chodí kupony a na eshopu Douglasu byla třeba zrovna teď celý víkend sleva dvacet procent na celý nákup online. Cena pudru pak výrazně klesne pod dva tisíce.
O počáteční investici také mluvím proto, že pudru dostanete 66 g, což je velmi štědrá nadílka a běžně mají sypké pudry výrazně méně. Například můj velmi oblíbený Glazel transparentní sypký pudr stojí téměř pět set a je ho 20 g, oblíbený NARS Setting Powder stojí necelých 1300,- za 10 g a transparentní sypký MUFE je v tomto ohledu vítěz, protože stojí něco málo přes dvanáct set, ale je ho jen 8,5 g, což v přepočtu na 66 g, které má pudr La Prairie, dělá jeho cenu pěkných necelých deset tisíc. Posledním bodem z části stále k ceně a z části k balení samotného produktu, jsou dvě krásné krabičky, ve kterých pudr dostanete. Ve velké dóze dostanete mimo labutěnky a sítka také víčko, do kterého si můžete pudr klepat, pokud nechcete sahat přímo do pudru, a malinké zrcátko/lžičku. Malé cestovní balení obsahuje také malou labutěnku a navíc samozřejmě i zrcátko. Malé balení má navíc otáčecí zavírání sítka, takže pudr můžete uzamknout, aby se vám v kabelce zbytečně nesypal skrz něj.
Vybrala jsem si odstín 01, který je u nás dostupný spolu s tmavším 02 (ten má být pro tmavší pleť se žlutým podtónem) a na oficiálních stránkách je dokonce i číslo 0. Co se odstínu týče, jsem ráda, že jsem vybrala jedničku i přesto, že má být pro světlou pleť a růžový podtón. Protože jsou odstíny pudru dostupné pouze ve třech variantách, předpokládala jsem, že dvojka by byla moc tmavá. Pudr žádný výrazný růžový nádech nemá, na mé pleti se zdá být spíš velmi minimálně do meruňkova, ale to pouze při swatchcích na ruce. Na pleti obličeje vidět není.
Pudr má jednu z nejpříjemnějších textur, které jsem kdy zkoušela - namletí je opravdu ultra jemné. Na pleti vypadá velmi přirozeně, v podstatě s ní splyne. Občas mám až pocit, jako bych si na makeup dávala spíš krém a ne pudrový produkt. Tak moc pěkně se vpíjí a přilne k podkladu pod ním. Ani při velkých vrstvách, a tím myslím opravdu pořádné zapudrované pleti, nedělá vrstvu a ani během celého dne nezačne vypadat cakey. Vůbec nevysušuje, což oceníte hlavně v oblasti pod očima. Matující účinky pudru jsou dost výrazné a já zůstanu matná naprosto a kompletně celý den. Mimo matujících schopností má být pudr i rozjasňující a to také opravdu je. Obsahuje mikro třpytky, ale abych je vůbec viděla, musela jsem si na pudr hodně zblízka posvítit a vyloženě je hledat. Na obličeji ale vytvářejí právě onen rozzářený vzhled pleti a spolu s jeho vyhlazujícími účinky a sametovým finishem na pleti ho řadím k těm nejpovedenějším pudrům, které jsem kdy zkoušela, ať už z těch kompaktních, nebo sypkých. V neposlední řadě také musím zmínit fixační schopnost pudru, protože ta je až neuvěřitelná. Vtlačený do pleti labutěnkou, oprášený štětcem na pudr a zafixovaný sprejem nebo termální vodou mi udrží makeup v naprosto bezchybném stavu většinu dne. Nezalézá do vrásek a i produktům, které mi to jinak mají tendence dělat, dokáže ve slévání do jisté míry zabránit.
Nanášení pudru je lehce komplikovanější, právě kvůli sypké formě a zvláštnímu řešení sítka u velkého balení. Po odlepení ochranné nálepky, která překrývala dírky sítka, jsem totiž automaticky a ze zvyku pudr otočila vzhůru nohama a sítko i s velkou částí pudru se mi vysypaly na stůl. Story of my life... Stůl byl naštěstí kvůli focení čerstvě vydezinfikovaný a čistý, ale radost jsem z toho samozřejmě neměla. Nicméně do pudru stejně saháme štětcem a houbičkami a bakteriím se nevyhneme tak ani tak. Na rovinu říkám, že u takhle drahého produktu by se tohle stát stoprocentně nemělo.
Pudr má být plnitelný v tom smyslu, že si můžete volně přesypávat z velkého balení do cestovního, proto jdou sítka vyndat, ty by ale měly\ pevně držet, dokud je sama nebudu chtít sundat. Menší cestovní balení je řešeno mnohem lépe. Sítko drží opravdu hodně pevně a bezpečně a dá se s ním otáčet, čímž si buď odkryjete, nebo zcela zakryjete dírky sítka. Osobně doporučuji nevyhazovat plastový kryt z velkého balení, protože ve víčku je uchycena malá lžička a těžko si tam budete pudr sypat. V případě nouze víčko samozřejmě použít jde.
Pudr plní na sto procent vše, co slibuje. Matující schopnost, rozjasňující schnopnost, sametově hebkou a hladkou pokožku i vyplnění pórů. Nezalézá do vrásek, nevysušuje a udrží můj makeup na místě po celý den. Kromě sítka ve velkém balení nemám nic co bych mu vytkla. Labutěnky jsou krásně měkké a fungují dobře. Kdyby se mi někdy podařilo vypotřebovat plné balení a nechtěla jsem zkusit ještě další (hlavně Sisley a YSL), určitě bych si ho koupila znovu. Cena je odpovídající kvalitě a hlavně množství produktu.
Jaký sypký pudr milujete vy? Přepočítáváte cenu na gramy, nebo to dělám jenom já? :) L.

Může vás také zajímat

Domácí jogurtová zmrzlina s ovocem / RECEPT

Myslím, že recept na rychlou domácí zmrzlinu (a ještě navíc ze zdravých ingrediencí) v těchto tropech vyloženě bodne. Já ji dělala minulý týden a měla jsem ji vyrobenou asi za 20 minut a už odpoledne ji holky blejzaly, jak rychle zamrzla. Takže věřím, že vám také přijde vhod. K její […]

Číst více
billabilla létoléto receptrecept recept pro dětirecept pro děti ReceptyRecepty Vařím a jímVařím a jím zmrzlinazmrzlina

SPF

spf-notino

Víte, jaký je nejúčinnější anti-aging produkt? Co znamenají čísla před označením SPF? Jaké jsou aktuálně mé oblíbené krémy na ochranu pleti před sluncem? Jaký je rozdíl mezi UVA a UVB? Jestli vás tohle zajímá, pak určitě pokračujte ve čtení.

Od mala jsem naučená se před sluncem chránit a živě si pamatuju, jak jsme se vždy s bráchou šklebili když na nás rodiče patlali opalovací krémy a teď jsem za...

Číst více
Chanel CC krémChanel CC krém La roche posayLa roche posay LumeneLumene notino cznotino cz ochrana před sluncemochrana před sluncem recenzerecenze SPFSPF

Superionherbs: HE SHOU WU & ASHWAGANDHATradiční čínská medicína - téma, které by si zasloužilo spíš knihy, než krátké články. Pokud někoho z vás trápí dlouhou dobu nějaký zdravotní problém již delší dobu, věřím, že jste kromě konvenčních postupů a lékařů zkusili právě i čínské tradiční postupy nebo alespoň jejich bylinné komplexy. Já ano, vypadávání vlasůmě trápí jíž 6 let a za tu dobu jsem zkusila všechno, co vás napadne. Návštěvy...

Číst více
superionherbssuperionherbs