• Úvod
  • Blogy
  • Červené jablíčko // DKNY Be Tempted & Be Delicious - BeautyBlogerky.cz
Červené jablíčko // DKNY Be Tempted & Be Delicious
Sdílejte s přáteli
Sezóna českých jablek už je s velkou pravděpodobností za námi, ale jak se zdá, v New Yorku ty nejčervenější dozrávají právě teď na podzim. Donna Karan totiž přišla na trh s novou verzí jejího kultovního parfému ve tvaru jablíčka, který je tentokrát výraznější, sladší a lákavější ve formě EDP.
Vůně DKNY bych obecně označila ze jednoduché, v tom nejlepším slova smyslu. Hodí se skoro vždy a všude a nemusíte nad nimi moc přemýšlet. Proto jsem byla moc ráda, když jsem dostala právě novou červenou verzi tohoto parfému. Pokud jste se ještě nepropracovali k pětce, nebo se k ní ani propracovat nechcete a dáváte přednost více dívčím vůním, rozhodně se příště v parfumerii podívejte právě na jablíčka.
Už nějakou dobu mám doma vůni Be Delicious (EDP) a patří k mým oblíbeným, částečně svěžím a zároveň sladkým vůním, které se prostě jednoduše nosí. Kombinaci ovoce a kyselosti mám v parfémech moc ráda a Be Delicious voní úplně přesně jako parfémované zelené jablko. Lepší popis pro ni asi nemám. Cítím prostě zelená jablka, trochu svěží a trochu kyselá, trochu květinová a zároveň i prostě parfém
Ne vždy je nálada na těžkou dřevitou nebo orientální vůni a také ne vždy se hodí právě k té příležitosti, na kterou mám namířeno. Výdrž je dobrá, ale neoznačila bych ji za celodenní, nebo minimálně já již večer vůni příliš necítím. A ačkoliv se říká, že správný parfém bych sama ze sebe cítit neměla, nevím jak jinak bych pak mohla posoudit jeho výdrž na mně samotné. Zelené jablko je pro mě ideální jarní a letní vůně, respektive vůně, která během dne za hodně teplého počasí neztěžkne a nezačne být nepříjemná.
horní tóny - grapefruit, okurka, magnolie
střední tóny - tuberóza, růže, lilie, fialka, zelené jablko
spodní tóny . dřevité tóny, ambra, santalové dřevo
ČERVENÉ JABLÍČKO // DKNY BE TEMPTED & BE DELICIOUS
ČERVENÉ JABLÍČKO // DKNY BE TEMPTED & BE DELICIOUS
Be Tempted (EDP) je vůní sladší a v zásadě i těžší, ale já ji stále považuji za vhodnou na den i na večer. Těžké vůně jsou pro mě úplně jiná kategorie, ale pro mnoho z vás by přece jen nemusela být tato úplně lehká. S velkou pravděpodobností si ji oblíbí každý, kdo má rád právě sladší, velmi lehce orientální, ale nekomplikované vůně, které se hodí ke všemu a zvednou vám náladu. Výdrž nového jablíčka je na mé pleti velmi dobrá a rozhodně mi drží lépe, než to zelené. To ale záleží i na množství jiných faktorů. Jestli máte pěkně hydratovanou pleť, jestli jste zrovna v teple nebo v chladu a také jaké množství parfému použijete a kam ho aplikujete. Na rozdíl od zeleného jablíčka mi nejen lépe drží, ale také je mi příjemnější na běžné nošení a to po celý rok. Zatímco po Be Delicious na podzim a v zimě téměř nesahám, tahle verze je rozhodně teplejší a měkčí, pro mě naprosto ideální do chladnějšího počasí. Čemuž také přispívá fakt, že mi přijde z mého pohledu a vnímání vůní propracovaná a není prvoplánově sladká.
Z parfému cítím hlavně sladkost i kyselost červeného ovoce a hodně také lékořici, kterou jsem si v posledních pár letech v parfémech velmi oblíbila, ačkoliv ji jinak nemůže ani cítit. :) Mírně také vnímám nějaké dřevité tóny a koření, nejsem ovšem v popisu složitějších vůní příliš zdatná, takže si k ní budete muset pro lepší představu přivonět sami někde v parfumerii. A doporučuji chvíli počkat, až se parfém plně rozvoní, protože právě ta prvoplánovost zmizí a vůně je mi nejpříjemnější zhruba tak po třetině nošení. 
horní tóny - červené ovoce, lékořice, kasie, citron, zelené jablko
střední tóny - růže, fialka, pomerančový květ
spodní tóny - pačuli, vanilka, myrha
ČERVENÉ JABLÍČKO // DKNY BE TEMPTED & BE DELICIOUS
ČERVENÉ JABLÍČKO // DKNY BE TEMPTED & BE DELICIOUS
ČERVENÉ JABLÍČKO // DKNY BE TEMPTED & BE DELICIOUS
ČERVENÉ JABLÍČKO // DKNY BE TEMPTED & BE DELICIOUS
Be Tempted EDP, eshopy/parfumerie 100 ml - 2490,-/ 30 ml - 1250,-
Be Delicious EDP, eshopy/parfumerie 100 ml - 2570,-/ 30 ml 1290,-

Pevně doufám, že se vám dnešní článek líbil, protože to je snad poprvé, co jsem napsala samostatný článek o parfémech. Rozhodně budu ráda, pokud mi dáte vědět, zda s takovým typem článku pokračovat, nebo ne. Parfémů mám doma opravdu hodně, což po přečtení článku s mou kosmetickou sbírkou už určitě víte úplně všichni. :) Takže kdyby vás zajímala nejen DKNY, ale i třeba mé oblíbené parfémy od Thierry Mugler, napište mi do komentářů. 
 
Jak se vám líbí nové jablíčko? Máte rádi vůně DKNY? L.

Může vás také zajímat

Pastelové barvy a teplý podzim? Není to zas taková paráda, jak se může zdát/ OUTFIT

Musí říct, že tento podzim je pro mě hodně netypický. Nosím totiž na mé poměry až moc světlých tónů a hlavně ty pastelové – jako na jaře. Možná jsem pomatená i z toho počasí, nebýt těch nádherně oranžově a červeně zbarvených listů, řekla bych, že máme květen. Jen si to […]

Číst více
Můj stylMůj styl názornázor Oblékám seOblékám se outfitoutfit podzimpodzim

Decor wishlist | ložnice

wish


Krásný den! Jelikož aktuálně zařizuju celý byt, slíbila jsem Vám na toto téma spoustu článků a dnes přicházím s prvním z nich. Skládání wishlistů mě hrozně baví a hezky si udělám pořádek v tom, co se mi líbí a jaký styl je mi nejbližší. Vidím, jak jednotlivé kousky fungují s ostatními a udělám si hezkou představu o celkovém výsledku. Jako první jsem tedy dala dohromady seznam věcí, které by se mi...

Číst více
bella rosebella rose decordecor JyskJysk vemzuvemzu wishlistwishlist

5 věcí, kvůli kterým mám ráda podzim

Znáte to. Na všem si musíte najít to dobré. A protože jsem vyloženě teplomilný člověk, bývá pro mě vždy výzvou se začít těšit na to chladnější období podzim-zima. (I když, jak počasí kouzlí poslední dva týdny, se mi moc líbí a mohlo by to takto zůstat až do jara.) Takže […]

Číst více
Co se zrovna dějeCo se zrovna děje notinonotino podzimpodzim vonna svickavonna svicka Zajímám seZajímám se