• Úvod
  • Blogy
  • Chanel Rouge Allure Velvet matné rtěnky // recenze - BeautyBlogerky.CZ
Chanel Rouge Allure Velvet matné rtěnky // recenze
Sdílejte s přáteli
Ačkoliv to tak možná někdy vypadá, ve skutečnosti si nekupuji kosmetiku jenom proto, že je drahá. Očekávám kvalitu úměrnou ceně bez ohledu na cenovou kategorii. Z toho vyplývá, že alespoň "něco" očekávám i od rtěnky za dvě stě korun. Nečekám zázraky, na druhou stranu ani zcela nefunkční produkt. Možná i proto dnešní recenze začíná touto myšlenkou, protože co vás zklame víc? Průměrná rtěnka za stovku, nebo za tisíc?
Abych tedy navázala na úvod, kdyby mi někdo dal tyhle Chanelky s tím, že jsou to rtěnky z drogerie do dvou set korun, moje recenze by s velkou pravděpodobností vypadala úplně jinak a byla mírnější. Myslím si, že našim nejoblíbenějším značkám odpouštíme více, ale stejně si tak v duchu říkáme, nemělo by to být lepší? A protože ke značce Chanel jsem si zatím žádný nekriticky zbožňující vztah nevybudovala, dnešní recenze bude (jako všechny ostatní) pravdivá a tudíž ne příliš kladná.
Začala bych obalem a ačkoliv se zrovna k obalům ve svých článcích příliš nevyjadřuji, dnes mám potřebu k tomu něco dodat. Když si kupuji high-end produkt, očekávám extra kvalitu jak na straně zážitkové, tak na straně funkční. Zážitek je pro mě nádherný obal, takový malý šperk, který mě nutí rtěnku každý den brát do ruky, je to pro mě zároveň i kvalita balení a v neposlední řadě pocit, když rtěnku používám, Možná mě teď někdo nechápe, ale já kosmetiku naprosto zbožňuji, užívám si ji a věřím tomu, že některé z vás ten pocit s ultra dokonalým a extra drahým kouskem během používání cítíte také. ;-) Už dávno to u mě není jen vzít rtěnku a namalovat si pusu.
Obal rtěnek na první pohled vypadá hezky, elegantní černý plast, bílý nápis Chanel a zlatý spodek rtěnky se znakem značky. Balení je zacvakávací (klik - jako má třeba Dermacol) a já čistě subjektivně preferuji rtěnky s víčkem klasickým. Samotná rtěnka je ve zlatém obalu a tady začínám mít problém. Zlatá část na mě působí levně, plastově a rozhodně ne luxusně. Dokonce se při vysouvání rtěnky mírně viklá. Nemůžu si pomoct, ale jakmile z rtěnek sundám víčko, mám pocit že držím rtěnku z drogerie. Což je podle mě u této cenové relace hodně špatně. Naopak se mi moc líbí vyražený nápis Chanel přímo na rtěnce a líbí se mi i tvar rtěnky.
Chanel Rouge Allure Velvet, cca 1100,- (koupíte v parfumeriích)
Odstíny ve skutečnosti vypadají v tubách mnohem výrazněji neonově, než se ukazují na fotkách. Nicméně také vypadají samotné rtěnky v tubě velmi zářivě a výrazně a ve skutečnosti na rtech vlastně ani tolik výrazné nejsou. Swatche na ruce i rtech, si myslím, mluví za vše. Také jsem na ruce musela rtěnku přetřít asi čtyřikrát.
Odstín 42 L´Éclatante - v tubičce vypadá jako krásná zářivá neonově růžová, nemá v sobě příliš modrých ani žlutých pigmentů, což z ní dělá pěkného neutrálního adepta na rtěnku pro každého, na rtech už tolik neonová není, spíš jen růžová
Odstín 43 La Favorite - na první pohled opět vypadá mnohem zářivěji, než ve skutečnosti je, pěkná teplejší červená s podílem růžové, na rtech mi přijde jako zastřená teplá červená a upřímně, dost obyčejná
Chanel Rouge Allure Velvet odstín 42 L´Éclatante
Chanel Rouge Allure Velvet odstín 43 La Favorite
Pigmentace obou rtěnek je slabší a rozhodně vám nestačí jedno přetření. Na pěkné a plné krytí to bude chtít minimálně dvě. Rtěnky bych také neoznačila za zcela matné, ale spíš polomatné. Tyto konkrétní dva odstíny mě nevysušují, nebo jsem si toho nevšimla. Překvapilo mě, že ačkoliv jsou matné, lehce se obtiskují.
Po nanesení jsou rtěnky relativně výrazné, ačkoliv se to s barvou rtěnky v tubě nedá srovnat. Zhruba po půl hodině přestanou být výrazné a zůstane jen "obyčejná" rtěnka. Na rtech drží zhruba dvě hodiny v pěkném stavu. (Tím mám na mysli stav, než je třeba rtěnku upravit, nikoliv dobu, kdy rtěnka ze rtů kompletně zmizí.) Právě mizení ze rtů je ale naopak vcelku dobré. Mizí rovnoměrně a se ztrátou své zářivosti to také není tolik vidět i u výraznějšího růžového odstínu. Lehce zabarvené a už zcela suché rty mám pak celkem asi tři hodiny. Do tohoto bodu ale na veřejnosti nenechávám dojít žádnou rtěnku záměrně a zhruba ob dvě hodiny přetírám.
Spontánně psané články mívají tendenci být nepřehledné a proto bych celou recenzi na závěr shrnula. U rtěnek mě opravdu zarazil průměrný obal. Barva rtěnek neodpovídá tomu, co dostanete na rty a rtěnky celkově jsou méně pigmentované, než bych za tuto cenu čekala. Rtěnky se nanášejí pohodlně, místy mi dělají pruhy, zůstávají v rámci možností opravdu na rtech a nikam se neposunují, na druhou stranu jsem měla rtěnku obtisknutou na skleničce i po hodině, na což nejsem v takové míře u matných rtěnek zvyklá. To může být také tím, že jsem si kvůli snaze dostat ty pěkné zářivé barvy rovnoměrně na rty, dávala tři - čtyři vrstvy. Rtěnky hodnotím velmi kladně co se příjemnosti na rtech týče. Jsou lehounké, nestahují rty a nevysušují, nicméně bych je nenazvala zcela matnými.
Asi bych je neoznačila za úplný propadák, ale já jsem zklamaná, protože jsem čekala high-end a dostala jsem tak maximálně middle-end.. ;-) Jestli vám nevadí menší pigmentace, trošku jiné barvy než uvidíte ve rtěnce a stačí vám lehce nadprůměrná výdrž (nebo chcete vlastnit matnou Chanelku), klidně si ji kupte, já vám je ale doporučit nemohu. Rtěnky vlastně nejsou vyloženě špatné v obecném měřítku, (pěkné na rtech mi dvě hodiny vydrží máloco,) ale to jen v případě, že by cenovka byla poloviční.
Jaký drahý/hodně drahý kousek vás nejvíce zklamal? Máte zkušenost se rtěnkami Chanel? Ráda si přečtu vaše názory, jak na mou negativní recenzi a názor na nákup high-end kosmetiky (a co od toho očekáváte vy), tak na rtěnky všeho druhu. :)
Děkuji za přečtení a krásný zbytek dne! L.

Může vás také zajímat

Cosm'etica: BB krém s nanostříbremJak můžete vidět na fotografiích - BB krém s nanostříbrem a jojobovým olejem od české přírodní dekorativní kosmetiky Cosm'etica opravdu hojně používám - není upatlaný jen tak bez důvodu. Tento produkt má vyhlazující efekt díky pečujícím 100% přírodním složkám, které se postarají o dokonalou výživu a čistotu pleti. Obsahuje totiž stříbro, které působí antibakteriálně a údajně také léčí akné. Krém...

Číst více
cosm'eticacosm'etica krasnakazdydenkrasnakazdyden ple'tple't recenzerecenze

Extrémy nebo balanc? / OUTFIT

V dnešní době máte plno možností, jakým stylem žít svůj život. Tím myslím, že můžete žít na venkově u lesa, nebo ve víru velkoměsta, jíst maso nebo být vegani, žít eko nebo životní prostředí vůbec neřešit, stejně tak nosit oblečení jen z druhé ruky, fast fashion nebo se oblékat pouze […]

Číst více
Louis VuittonLouis Vuitton Můj stylMůj styl názornázor Oblékám seOblékám se outfitoutfit

Garnier bio | recenze

garnier-bio.jpg

Krásný den! Dnes tu mám pro vás další recenzi a tentokrát půjde o Bio řadu kosmetiky Garnier. Ten se rozhodl vyhovět požadavkům zákazníků, kteří stále víc a víc touží a dávají přednost "zelenější kosmetice" a uvedli na trh řadu bio produktů pro všechny typy pleti. Já jsem ji díky Notino mohla celou otestovat a teď se s vámi podělím o mé nejoblíbenější produkty z této řady.
Celá řada je veganská,...

Číst více
garnier biogarnier bio notino cznotino cz recenzerecenze