• Úvod
  • Blogy
  • Chanel Soleil Tan De Chanel recenze + krémové konturování - BeautyBlogerky.CZ
Chanel Soleil Tan De Chanel recenze + krémové konturování
Sdílejte s přáteli
Několik z vás se mě na tento krémový bronzer už ptalo. Dnes tedy vyslyším vaše přání a dozvíte se na něj můj názor. Připravila jsem si pro vás i názornou ukázku jak konturuji a samozřejmě i moje oblíbené typy štětců na konturování a krémové produkty obecně. Pokud vás tedy zajímá jak si tento Chanel bronzer stojí, čtěte dál.
Bronzery miluji. Je jedno jestli jsou třpytivé, matné, nebo krémové, musím je mít všechny. :) Tenhle konkrétní od Chanelu byl na mém wishlistu několik let. Stále jsem na něj nikde nemohla narazit, nebo byl vyprodaný. Nakonec jsem ho sehnala a dnes se tedy spolu podíváme na recenzi.
Chanel Soleil Tan De Chanel, 1129,-
V první řadě musím říct, že obal je prostě nádherný. To se ale dá od Chanelu čekat, že. Samotný bronzer má ještě plastovou krytku a celkově působí pevně, těžce a luxusně. Mimo to má nádhernou vůni. Parfemace je poměrně silná a při aplikaci ji cítím, pak už ne.
Bronzer je jemný, hladký, lehce mastný, ale jen opravdu lehce. Takový ten typ, kdy už při sáhnutí prstem víte, že po pleti bude pěkně klouzat, ale nebude nikam ujíždět.
Odstín je kapitola sama pro sebe. Viděla jsem ho na desítkách různých blogerek s různými odstíny i podtóny pleti a všechny tvrdily (i to tak z videí a fotek opravdu vypadalo), že jim perfektně sedí. Podtón bronzeru tedy nejspíš bude neutrální, i když já ho přece jen vidím malinko tepleji. Bát se ale určitě nemusíte, Soleil Tan De Chanel se totiž naprosto božsky rozmazává. Nějakým zázrakem splyne s pletí a vypadá nádherně přirozeně. Ať jsem se snažila sebevíc, nějak se mi prostě nepodařilo to s ním přehnat. Ve chvíli kdy přejedu po okraji bronzeru pod lícní kostí, je rozmazaný a já můžu předstírat, že ve skutečnosti nemám kulatý obličej ani baculaté tváře. ;-)
Pokud bych měla říct, jakým odstínům pleti bronzer půjde, přirovnala bych to obligátně zase k MACu. Tipuji NC/NW15 až NC/NW30 možná i 35. Samozřejmě musíte počítat s tím, že čím tmavší pleť máte, tím bude bronzer méně vidět. Na fotkách to tak asi nevypadá, ale teď jsem NC25 (u Bobbi naprosto perfektní shoda s 2,5 warm sand a u Clarins 107 beige).
O výdrži asi není potřeba dlouze mluvit. Samotný, zafixovaný transparentním pudrem, mi na pleti drží slušně celý den. Kvůli jeho přirozenému vzhledu nejsem schopná přesně definovat, jak moc mi během dne zmizel z tváře. Večer ho tam ale vždy ještě najdu. Jiná kapitola je ovšem jeho zafixování pudrovým bronzerem. Takto mi oba (nebo alespoň viditelnější pudrový) zůstanou na pleti bez chybičky po celý den. Kam se hrabou báze pod makeup! I bronzery, o kterých jsem si myslela že drží bezvadně, večer vypadají se Chanelem pod ještě o trochu lépe.
Tímto jsem s výčtem kladných vlastností ještě neskončila. Mám tu ještě jednu, kterou nelze opominout. Z nějakého důvodu, a vážně nevím co za tím vězí, vypadá pudrový bronzer nanesený na něj naprosto fenomenálně. Nedokážu přesně definovat proč vypadá lépe, ale prostě vypadá. A teď nemluvím o špatných bronzerech. I bronzery které miluji a jsou skvělé, s Chanelem jako podkladem vypadají prostě lépe. Celkový vzhled tváře, "konturování" a "opálení" vypadá tak nějak jinak a moc pěkně. Američanky by to nazvaly good bronzed day. Tak přesně takhle to cítím. Když první sáhnu po Chanelu, bronzer vždy nakonec vypadá velmi dobře a já se plácám po zádech, jak se mi to dneska povedlo. :)
Teď, když jsem si zaóchala, se přesuneme ke štětcům a krémovému konturování. Fotky nahoře prosím berte jako ilustrační. Kupodivu se mi s klasickým úzkým placatým štětcem (jako je Face Paint od Zoevy) nenanáší krémový bronzer úplně nejlépe. Proto vám tu představím své favority. Samozřejmě lze použít houbičku. Beauty Blender si s ním poradí velmi dobře.. Já mám na konturování ráda štětce. :)
Zoeva, 103 DEFINED BUFFER, nabere ideální množství produktu a díky své menší velikosti ho nanesu přesně tam, kam potřebuji, velmi mi při nanášení bronzeru vyhovuje jeho zkosený tvar
Zoeva, 142 CONCEALER BUFFER a Real Techniques, DELUXE CREASE BRUSH, oba jsou svojí střední hustotou ideální na přesné a perfektní konturování, já s nimi konturuji třeba nos, ale dají se i tváře, Zoeva štětec je pevnější a lépe nanáší, Real Techniques je méně pevný a lépe se mi s ním kontury rozmazávají, proto je používám oba zároveň
Real Techniques, BUFFING BRUSH a CONTOUR BRUSH, oba je používám na rozmazávání, větší buffing je vhodnější na větší plochy a pokud mi až tolik nezáleží na přesnosti, menší contour je pak vhodný na přesné ztrácení, pokud nechcete bronzer roztahovat zbytečně po obličeji
Na bronzer pudrový mám nejraději Blush Brush od Real Techniques. Pokud chci větší preciznost a kontrolu, a snažím se spíše konturovat než bronzovat, velmi ráda sahám po Zoeva Face Paint.
A na závěr samotné konturování. Já konturuji tváře, čelist a nos. Tím co mi zbude na štětci pak přejedu místo na čele, ale pouze na stranách nad obočím. Mám čelo malé a nepotřebuji tedy konturovat uprostřed.
Tváře konturuji klasicky pod lícní kostí směrem dolů. "Čáru" dělám rovnou, protože na mém obličeji vypadá nejpřirozeněji. Můžete ji zahnout směrem dolů, což udělá efekt ještě o trochu hubenějšího obličeje, ale spíš takovým tím vyhublým (umrlčím :)) způsobem. Tento efekt/způsob používám hlavně při výrazném nebo večerním líčení. Na běžné, méně výrazné líčení, se držím zlatého pravidla, že bronzer ukončuji na imaginární lince, která vede horizontálně od okraje obočí směrem dolů. Kontury pak rozmazávám směrem nahoru. Hranu pak případně dočistím korektorem. Na fotce dole je pěkně vidět, jak se bronzer rozmazal úplně do ztracena a vypadá přirozeně jako stín.
Dejte mi vědět, co říkáte na krémové konturování a jestli ho aplikujete i na vaše líbezné tváře. :) Já osobně miluji hlavně bronzery pudrové, ale tenhle kousek se Chanelu opravdu povedl a já ho teď pár týdnů (možná i měsíců) určitě nedám z ruky.
Děkuji za přečtení a mějte se krásně! L.

Může vás také zajímat

Co všichni mají s tím LEGO DUPLO? Recenze stavebnice Dobrodružství na farmě

První sadu stavebnice Lego Duplo dostal náš Hugo ještě před svými prvními narozeninami. Byla to jedna z těch menších sad, některý z vláčků. Pamatuji si, že jsem si tenkrát říkala, jestli to není moc brzy a přišlo mi trochu jako předčasný dárek. K prvním narozeninám pak dostal ještě různé dřevěné […]

Číst více
duploduplo dva rokydva roky hračkyhračky LEGOLEGO Myslím na dětiMyslím na děti Nákupy pro nejmenšíNákupy pro nejmenší

GRWM & JAK SI ZVÝŠIT SEBEVĚDOMÍ + SOUTĚŽ / VLOG

V novém videu se líčím před kamerou a povídám o tom, jak získat zdravé sebevědomí a sebelásku.  ODKAZY K VIDEU: + La Mer: https://fave.co/2B5SD2s + průhledný box na kosmetiku: http://bit.ly/2rvO11x + zrcátko Simplehuman: http://bit.ly/2rydg3b (20% sleva s kódem Mamoustylove20) + matující primer Paula’s Choice: http://bit.ly/2rvitsp + make-up Clarins: http://bit.ly/2yN5BSC + […]

Číst více
VideaVidea videovideo

Dubai | Photodiary

dubai


Krásný den! Po všech těch tipech na dárky tu mám pro vás opět článek z cest. S Haničkou jsme se ještě rozhodly v listopadu si o týden prodloužit léto a jako místo, kde se ohřejeme, jsme si vybraly Dubai. Dovolenou jsme pojaly naprosto odpočinkově, takže minimum práce, hodně jídla, hodně čtení a hodně vyhřívání se na sluníčku. Užijte si fotky! A pokud Vás zajímají články i z mých předešlých...

Číst více
Coya dubaiCoya dubai Drift beachDrift beach DubaiDubai MRLtravelsMRLtravels one and only dubaione and only dubai outfitoutfit Playa NomadePlaya Nomade the maine dubaithe maine dubai travel diarytravel diary travellingtravelling