• Úvod
  • Blogy
  • Clarins balzámy a oleje na rty / recenze - beautyblogerky.cz
Clarins balzámy a oleje na rty / recenze
Sdílejte s přáteli
Dnes to bude recenze na velmi známé, a řekla bych, že i možná až kultovní, balzámy a oleje na rty od Clarins. Jsem si jistá, že nikomu z vás neunikly a hodně z vás budou zajímat, a proto se na ně dnes podíváme blíže. 
 
Pokud se nepletu, Clarins sám prezentuje Instant Light Natural Perfector za jeden ze svých nejprodávanějších produktů. Docela bych tomu i věřila. :) Protože značku Clarins považuji za kvalitní, a řekněme že "lepší" brand, hodnotím velmi kladně poměrně rozumné ceny. Konkrétně tedy třeba u produktů právě na rty. Když půjdeme k high end stojanům, ani "obyčejný balzám" za čtyři stovky prostě nekoupíte, nebo jen občas. A zas až takový rozdíl v kvalitě tam nevidím, kromě pocitu většího "luxusu".
Instant Light Natural Lip Perfector, 390,-
Balzám pro plné a krásné rty 03 Nude Shimmer
Balzám pro plné a krásné rty 04 Petal Shimmer
Balzám pro plné a krásné rty 07 Toffee Pink Simmer (nejnovější odstín)
Obal je klasická tubička, u které se produkt vymačkává. Subjektivně ho považuji za pěkný. Po rozbalení mě zaujala velká podobnost (v podstatě totožnost) s aplikátory Melted rtěnek od Too Faced. Aplikátor je jakoby "chlupatý", plyšový, hebký a produkt se dostává na povrch přes několik miniaturních dírek. Aplikace s ním je velice příjemná a vzhledem ke konzistenci, pigmentaci a hlavně účelu těchto balzámů, není třeba přesná aplikace.Balzámy, nebo Lip Perfectory chcete-li, příjemně sladce vanilkově voní, na rtech jsou lehounké a opravdu velice příjemné. Pigmentace je mírná, řekla bych, ale na rtech drobný rozdíl uvidíte. Co se komfortu na rtech při nošení týče, ten je bezkonkurenční. Rty mám jako v bavlnce a stojím si za tím, že balzámy hydratují a lehce pečují o rty. Jako plus se o balzám nemusíte starat tak jako o rtěnku a přesto máte na rtech trochu barvy. Výdrž je, jak se dá čekat od produktu tohoto typu, spíše kratší. Řekla bych, že na rtech ho mám zhruba hodinu když nic nejím, ani nepiji. Reálně je to ale tak půl hodiny. Dva světlé odstíny po té půl hodince už nejsou vidět ani cítit v podstatě vůbec. O výdrži vlastně ani nemohu říct, že je to mínus, protože od balzámu prostě nečekám celodenní maraton. 
Na rtech také nijak výrazně nelepí, ani mě jinak neobtěžuje. Kdybyste se mně zeptali, zda si některý z nich pořídit. Moje odpověď by byla určitě ano. Cena je přijatelná a za komfort, hydrataci, zdravou barvu a příjemnou vůni určitě stojí. A také nesmím zapomenout na ten roztomilý huňatý aplikátor, který miluji i právě u Melted.

Druhým bodem dnešní recenze jsou oleje na rty Instant Light Lip Comfort Oil. Opět si nejsem stoprocentně jistá, ale myslím, že s prvním olejem na rty (který z nich udělal hit) přišel právě Clarins. Ani nevím proč jsem si ten medový nepořídila už dávno. Každopádně můj první byl malinový a teď jsem si dokoupila i právě medový a nejnovější červené ovoce/bobule (Red Berry). Zpráva, že všechny oleje jsou od nedávna ve stálém sortimentu, mě víc než potěšila a vás určitě také.Pokud bych měla začít opět obalem, tak ten je prostě nádherný. Velmi se mi líbí a považuji ho za extra elegantní a luxusní. A takhle by měli balit všichni všechno. :) Co se týče aplikátoru, tak ten je ve tvaru malé pacičky a také plyšový a hebký, ale hlavně i měkký a pohyblivý. Aplikace s ním je velice příjemná, pohodlná a nabírá akorát množství oleje.
 
Instant Light Lip Comfort Oil, 440,-
 
Olej na rty 01 Honey
Olej na rty 02 Raspberry
Olej na rty 03 Red Berry

Všechny tři oleje naprosto nádherně sladce voní. Malinový a Červené ovoce jsou si ale vůní hodně podobné. Medový voní jako teplý tekutý med. Vůně jsou poměrně intenzivní a cítím je i pár minut po nanesení na rty. Olej obecně není příliš těžký/mastný a "nesedí" na rtech, ale lehce se vpíjí do rtů. Mám spíš pocit, že na rtech mám výživný balzám, spíš než olej. Je velmi příjemný a ačkoliv je hutný, na rtech mi nevadí. Řekla bych, že výběr konkrétní barvy/vůně není podstatný, protože pigmentace na rtech není vidět. Rty se jen lesknou a vypadají zdravě a šťavnatě. Myslím si, že pro fanynky lesků na rty jsou oleje výborná varianta. Máte lesk, ale zároveň lehkou péči a navíc, oleje nelepí. Minimálně tyhle ne. Velmi lehce začínají lepit až asi po půl hodině, kdy je olej v podstatě už pryč, ale to vzápětí zmizí. Celkově cítím "něco" zhruba tak dvě hodiny, což je víc, než mohu říct o většině tyčinkových balzámů.
Co se péče týče, určitě jsem nějakou zaznamenala. Rty mám vyplněné, hydratované a hebké. Určitě si nemyslím, že by mi tento konkrétní olej nahradil vyloženě hutný kelímkový balzám, ale i tak je to během dne příjemný bonus a oproti klasickým tyčinkovým je efekt úplně jinde. Často je nosím místo rtěnky, nebo právě balzámu, když nemám náladu na hlídání stavu rtů přes den.


Jestli si tedy chcete na rtech užít něco extra, ať už Lip Perfector nebo třeba olej, mohu vám je doporučit. Pokud za čtyři stovky čekáte zázrak, intenzivní extra péči, nebo barvu, budete zklamané. Pokud jsou vaše představy reálné a máte rády pocit "luxusu", tady ho dostanete. Minimálně já to tak cítím a pokaždé když vytáhnu olej z kabelky, mám z něj radost. :) Pokud ovšem nemáte rády oleje obecně, Clarins oleje to nejspíš nezmění. V dnešním článku jsem podezřele často skloňovala slovo luxus. Ale je to prostě tak, Clarins produkty na mě tak působí, ačkoliv to vyloženě high end není.
Brzy se můžete těšit na srovnání olejů Clarins a Milani, kde je pečlivě porovnám a napíšu vám o tom. Co vy a značka Clarins a vlastně i fenomén olejů na rty?
Těším se zase u dalšího článku a přeji vám hezký den!
L.

Může vás také zajímat

Pondělí na zámku | Chateau McelyPondělí na zámku.

Nevšední pondělky miluju. Pondělí je pro spoustu lidí stereotypním dnem, kdy jdou zase do práce, nebo zase do školy. Málo kdo se na podělí těší a přesně proto, si já cením každého momentu, kdy je pondělí něčím ozvláštněné.

Já v tento den vyrazila do Chateau Mcely, jež tak dlouho sleduji (a kochám se nad fotkami) z tohoto místa na Instagramu.

Číst více
lifestylelifestyle traveltravel

Outfit: Na rande

Neskutečné se stalo realitou. Po několika měsících jsme měli s mým mužem víkend jen pro sebe! A zašli jsme si spolu na rande. Vydali jsme se do restaurace na sushi, nemusela jsem u toho honit nikoho mezi stoly, ani si u toho malovat obrázky, prostě jsme tam jen tak seděli, […]

Číst více
létoléto Můj stylMůj styl Oblékám seOblékám se outfitoutfit puntíkypuntíky šatyšaty

Sothys: DesquacremFrancouzskou kosmetickou značku, kterou lze sehnat pouze v beauty salónech asi nemusím dlouze představovat. Sothys se za roky, které působí na českém trhu stal poměrně fenoménem. Stejně jako jejich proslulý Desquacrem, aneb hloubkový enzymatický čistící krém na pleť. Tento produkt uvolňuje pleť a odstraňuje přirozeně produkované nečistoty, jako je pot a nadbytek mazu. Produkt voní po ovoci, ale i...

Číst více
beautyblogerky.czbeautyblogerky.cz pleťpleť recenzerecenze sothyssothys