• Úvod
  • Blogy
  • Co všichni mají s tím LEGO DUPLO? Recenze stavebnice Dobrodružství na
Sdílejte s přáteli

První sadu stavebnice Lego Duplo dostal náš Hugo ještě před svými prvními narozeninami. Byla to jedna z těch menších sad, některý z vláčků. Pamatuji si, že jsem si tenkrát říkala, jestli to není moc brzy a přišlo mi trochu jako předčasný dárek. K prvním narozeninám pak dostal ještě různé dřevěné stavebnice a i jednu, která byla určená vyloženě dětem jeho věku – měkčí (protože se předpokládá, že děti v tomhle věku ještě ochutnávají všechno, co jim přijde pod ruku) a dokonce voněla (jakože opravdu voněla!). Dopadlo to tak, že všechny tyto stavebnice skončily v koutě, kde se na ně prášilo, a jediná, která se chytla … bylo právě LEGO!

LEGO DUPLO Dobrodružství na farmě

Od té doby frčíme na Duplu. Samozřejmě, že v začátcích jsme stavěli my rodiče a Hugo jen ožužlával kostičky, třískal s nimi o sebe (ale nebojte, Lego je fakt věčné a drží) a syslil si někam do skrýše Lego zvířátka. Postupně začal stavět věže nebo prostě jen spojoval kostky k sobě. Až jsme se během roku a půl dopracovali k tomu, že chtěl “stavět dům”. Ačkoliv má narvaný pytel kostičkami, všechny dosavadní sady byly hodně zvířátkové a nám chyběla k vytouženému domu třeba střecha nebo další typické dílky. Proto jsem byla nadšená z poslední Duplo sady Dobrodružství na farmě, kterou jsme mu dali k Mikuláši.

LEGO DUPLO Dobrodružství na farmě

Spojuje totiž všechno, co Hugo momentálně od Lega vyžaduje – zvířátka i sadu kostiček, ze kterých se dá postavit krásný domeček. Posledních pár dní tedy neděláme nic jiného, než že stavíme (a bouráme, samozřejmě, to je nekonečný příběh). Jsem ráda, že jsme mu Lego dali dřív a nečekali až do Vánoc, krásně nám teď zpříjemňuje společný předvánoční čas. Vám ho ale jako vánoční dárek každopádně doporučuji – ať už tuhle nebo jakoukoliv jinou sadu Dupla, klidně nějakou menší, pokud teprve začínáte a nevíte, jestli bude Lego pro vás to pravé. Ale upřímně – neznám dítě, které by Lego vůbec nezajímalo. U nás je to skutečně jedna z top hraček, jak jsem psala i v tomto článku.

LEGO DUPLO Dobrodružství na farmě

Na výběr je velké množství různých sad, takže určitě není problém vybrat takovou, která bude zajímavá právě pro vaše dítě. Krom trénování představivosti a motorických dovedností je Lego i naučné – Hugo se teď učí, jak to funguje na farmě, že krávy dávají mléko apod. Nu a my teď přemýšlíme, jestli nedoplníme sbírku o sadu s dinosaury nebo Mickey Mousem, to jsou u nás totiž další velké hity. Nějak toho Lega pořád není dost Jak je to u vás?

P.S. Pokud byste chtěli Lego pořídit dětem pod stromeček, doporučuji e-shop KOSTIČKY LEGA, kde mají spoustu stavebnic skladem a doručují opravdu rychle. 

Může vás také zajímat

The Ordinary: Amino Acids + B5
Značce The Ordinary se rozhodně nevyhýbám. Naopak docela na jejich produktech ujíždím. Sérum, o kterém vám dnes píšu jsem si pořídila už počtvrté a to se mi snad nikdy u žádné pleťové péče nestalo. Jedná se o směs aminokyselin a vitamínu B5. Aminokyseliny se v naší pleti vyskytují přirozeně a podporují nasí kožní bariéru, elasticitu a osmotickou rovnováhu. Panthenol, neboli vitamín B5 poskytuje...

Číst více
amino acidsamino acids B5B5 pleťpleť recenzerecenze the ordinarythe ordinary

Desatero pro zdravější pleť

skin-care

Přeji vám krásný nový rok a jedním z mých plánu pro něj, co se blogu a instagramu týká, je, že bych se ještě více chtěla věnovat péči o pleť. Je to téma, které mě hrozně baví a mám k němu opravdu blízko. Nejsem jednou z těch šťastných, kteří by měli bezproblémovou pleť celý život a i proto mám hroznou radost, že jsem ve fázi, kdy jsem se svou pletí opravdu spokojená. Všechny mé tipy a triky bych...

Číst více
péče o pleťpéče o pleť skin careskin care

Weekly snapshots

weekly

Krásný den a krásný nový rok! Tak koukám, že tenhle článek se tu neobjevil pěkně dlouho. V tom shonu s dovolenou v LA a následným návratem do předvánočního šílenství, jsem nějak na blog neměla moc času a upřímně ani nálady a motivace, ale tomu je konec a já se těším, co vše se tu v tomto roce objeví. Pokud máte nějaký speciální požadavek na článek, do komentářů s ním! Následující fotky jsou z...

Číst více
weekly snapshotsweekly snapshots