• Úvod
  • Blogy
  • Dermokill: 100% Přírodní Anatolský jíl - beautyblogerky.cz
Dermokill: 100% Přírodní Anatolský jíl
Sdílejte s přáteli
Určitě jsem se Vám již zmiňovala, že mou nejoblíbenější čistící maskou na pleť je směs vody a jílu. Nikdy mi pleť nevyčistilo nic lépe. Proto Vám dnes přináším recenzi na tuto směs zeleného, bílého a růžového jílu z různých částí anatolské půdy v Turecku. Tento jíl má vysoký obsah minerálů jako je hořčík, vápník, draslík a silisium. Jíl je používán přímo ze zdroje, neprochází žádnými chemickými procedurami a díky špičkové technologii se jíl rozdělí na malé části, které jsou vhodné pro kosmetické užití. Jíl má povzbuzující, čistící a obnovující účinky na pleť. Odstraňuje odumřelé kožní buňky a černé tečky. Také dodává pokožce zmíněné minerály. 
Někdo používá jíl na vlasy, zuby i do koupele, nebo si dělá zábaly na problematické partie postižené ekzémem a vyrážkou. Výluh jílu se dá i pít a slouží k detoxikaci těla. Já jíl používám jako pleťovou masku. Použití je naprosto jednoduché a navíc díky praktickému uzavíratelnému balení to jde samo. Jednoduše si vytáhnu dva menší kousky jílu, asi tak aby mi zaplnily lžičku a smíchám je s lžičkou vody, někdy i s citronovou šťávou. Vytvořím kašičku. Každý má rád jinou strukturu, já osobně hodně hustou. Velice mě zaujalo, že tento jíl při míchání s vodou šumí a to asi právě díky obsahu minerálů, navíc příjemně voní. Směs aplikuji na pokožku a nechám zaschnout zhruba čtvrt hodiny. Poté krouživými pohyby pomocí vody zaschlou hmotu odstraním, čímž pleť i exfoliuji. Pleť je po použití sušší a je nutné ji dodat vláhu, ale je krásně pročištěná. Pokud mám zrovna období, kdy se mi na pleti vyskytuje více boláčků a pupínků, používám masku třeba i každý den, jinak zhruba jednou týdně. 
Jsem s jílem značky Dermokill spokojená. Líbí se mi krásné balení, které je vhodné jako dárek a i fakt, že jíl není rozmělněn na prášek, takže nikde nedělám nepořádek. Kamínky jílu jsou praktičtější i když je pravda, že trošku trvá, než se ve vodě rozpustí. Jíl doporučuji na mastnou, smíšenou, i normální a především aknózní pleť. Mou citlivou pokožku nijak nedráždí. Tento produkt můžete zakoupit zde a to za 500 Kč za 250 gramů, které vydrží opravdu dlouho.
Jaká čistící maska na pleť je Vaše nejoblíbenější? 

Může vás také zajímat

Pondělí na zámku | Chateau McelyPondělí na zámku.

Nevšední pondělky miluju. Pondělí je pro spoustu lidí stereotypním dnem, kdy jdou zase do práce, nebo zase do školy. Málo kdo se na podělí těší a přesně proto, si já cením každého momentu, kdy je pondělí něčím ozvláštněné.

Já v tento den vyrazila do Chateau Mcely, jež tak dlouho sleduji (a kochám se nad fotkami) z tohoto místa na Instagramu.

Číst více
lifestylelifestyle traveltravel

Outfit: Na rande

Neskutečné se stalo realitou. Po několika měsících jsme měli s mým mužem víkend jen pro sebe! A zašli jsme si spolu na rande. Vydali jsme se do restaurace na sushi, nemusela jsem u toho honit nikoho mezi stoly, ani si u toho malovat obrázky, prostě jsme tam jen tak seděli, […]

Číst více
létoléto Můj stylMůj styl Oblékám seOblékám se outfitoutfit puntíkypuntíky šatyšaty

Sothys: DesquacremFrancouzskou kosmetickou značku, kterou lze sehnat pouze v beauty salónech asi nemusím dlouze představovat. Sothys se za roky, které působí na českém trhu stal poměrně fenoménem. Stejně jako jejich proslulý Desquacrem, aneb hloubkový enzymatický čistící krém na pleť. Tento produkt uvolňuje pleť a odstraňuje přirozeně produkované nečistoty, jako je pot a nadbytek mazu. Produkt voní po ovoci, ale i...

Číst více
beautyblogerky.czbeautyblogerky.cz pleťpleť recenzerecenze sothyssothys