• Úvod
  • Blogy
  • EKZÉM? A co teď? Toto je náš příběh
Sdílejte s přáteli

Atopický ekzém… celý život jsem ťukala na dřevo, že ho nemám. Bylo mi líto kamarádek, které se musely natírat každou hodinu, aby je nesvědil a zkoušely různé procedury a kúry. Fakt jsem byla ráda, že toto mě minulo. (Už takhle mi stačilo akné.) Jenže pak jsem podruhé otěhotněla, byla jsem celkem ve stresu – bylo mi špatně, doma s malou Sárinkou v období vzdoru, celá domácnost na krku, málo spánku a plno práce kolem blogu. A to nemluvím o hormonální bouři, která ve mě probíhala. A začalo to. Červené flíčky na rukách, které neuvěřitelně svědily. A pak divná vyrážka kolem pusy. Tak je to tady, už tu nebyly jen pupínky, ale i ekzém.

atopicky ekzem

Jelikož ale naštěstí nebyl velkého rázu, a když jsem si flíčky vydržela neškrabat, nezvětšovaly se, a třeba na dovolené u moře se mi zklidnily.  Takže jsem to výrazněji neřešila, měla jsem plno jiných starostí ale i příjemných okamžiků. Narodila se Stelinka a kolotoč ještě zintenzivnil. Asi jsem se vnitřně víc vyrovnala, že si už ani nevzpomínám jak, ale po nějakém tom roce až dvou vše zase zmizelo. Uf uf. Vím, že je tam nějaká souvislost s tím stresem a že asi nějaké malé dispozice mám. Proto jsem si dala svoji hlavní prioritu pro tento rok dostatečně odpočívat a dělat si čas na sebe.

Že moje holky mají stále nějaké zvláštní dětské nemoci, jsem si zvykla. Jsem už pomalu chodící encyklopedie příznaků páté, šesté, ruka-noha-ústa nemoci, neštovic a na ORL si pomalu tykáme se sestřičkou.  Ale Sárinčin atopický ekzém mě minulý rok zaskočil. Neměla ho jako miminko, jak ho hodně dětí kolem nás má, ale vypukl jí až teď jako školačce. Malinko to připisuji stresům se školou. Změna režimu, kamarádů a vlastně prostředí, ve kterém tráví svůj den. A jak jsem vám prozrazovala v jednom svém videu, nemáme tak daleko od různých forem šikany.

Zatím není velkého rázu, začal jí na nožičce, takže není moc vidět. Ale svědí jí a v létě to bude zřetelné. Chtěla bych to tedy zarazit v této počáteční fázi. Sama vím, jak moc dělá ta psychika. Doma se hádají a perou jen se Stelinkou, takže to ji na klidu nepřidá, ale jinak myslím, že máme doma pohodu. Ale většinu dne tráví v té škole, kde jí asi není dobře, jenže nevím, jak to změnit. Pořád si říkám, že si to sedne, že se otrká a bude to dobré, na režim školky si taky chvíli zvykala. Ale když ne, co dělat dalšího? Možná jí to způsobují nějaké potraviny, ale se školním jídelníčkem asi taky vše neohlídám. Nějaké vysvětlení, co ho způsobuje a jak ho léčit jsem našla i v tomto článku. Asi je to částečně dáno i geneticky.

atopicky ekzem_Bioderma

Zatím tedy mažeme. Sama mám už delší dobu na atopickou pokožku sprchový olej od Biodermy, který miluji a tak ho půjčuji i Sárince. Vím, že by se ekzém neměl vysušit, takže klasické mycí gely radši ne. A pak máme od stejné značky i tělové krémy. Nejčastěji Sárinku mažu balzámem Atoderm Intensive Baume, který pomáhá i se svěděním a hezky kůži promaže. Pak jsme vybaveni preventivním krémem Atoderm Préventive, který předchází vzplanutí ekzému a jako bonus o suchou pokožku krásně pečuje. Tím někdy mažu mojí malé princezně celé nožičky. Věřím, že dál se nerozšíří a nějak to podchytíme.

Máte nějakou zkušenost s ekzémem u dětí? Co pomáhá vám?

* Článek vznikl v laskavé placené podpoře od značky Bioderma.

Může vás také zajímat

Skin talk

skintalk

Krásný den! Tohle je článek, k jehož sepsání už se nějakou chvíli chystám, protože až poslední dobou můžu konečně říct, že jsem se svou pletí spokojená a protože vím, že pleť trápí nejednu z nás, ráda se podělím o tipy, jak udržuji svou pleť zdravou já.

Já a má pleť ve zkratce. Má pleť je smíšená s mastnější T-zónou a rozšířenějšími póry a co si pamatuju, měla jsem s ní problémy tak od prváku na...

Číst více
doplňky stravydoplňky stravy jade rollerjade roller kosmetikakosmetika masáž gua shamasáž gua sha OskiaOskia péče o pleťpéče o pleť skin talkskin talk

4 TOP kroužky pro malé děti – ověřeno na vlastní kůži

Leden skončil, a to znamená, že ve školách, školkách i v zájmových kroužcích začíná nové pololetí. Čili je nejvyšší čas najít dětem (a zapsat je na) nějakou aktivitu. Mám kolem sebe rodiče, kteří kroužky s nejmenšími dětmi vůbec neřeší, protože je jim ten koncept samotný nesympatický, nebo třeba nemají čas […]

Číst více
Kam s dětmiKam s dětmi kurzy pro detikurzy pro deti Myslím na dětiMyslím na děti

MOJE PÉČE O PLEŤ (MY SKIN CARE ROUTINE) / VIDEO

Moje aktuální pleťová péče ráno a večer. Co používám za přípravky a jak předcházím akné? Koukněte na video. Odebírejte můj kanál: https://www.youtube.com/channel/UCPyj4Kkk1rayFK4MFMyXBUQ?sub_confirmation=1 ODKAZY K VIDEU: + CeraVe čisticí gel: http://bit.ly/2TqoSlc + čistící kartáček Foreo Luna: http://bit.ly/2FgT9yq + Pore Minimising Tonic Medik8: http://bit.ly/2GgE3v9 + Bioderma Sébium Lotion: http://bit.ly/2ScLLev + PCH Resist […]

Číst více
Kosmetické tipyKosmetické tipy pleťová péčepleťová péče videovideo Zkrášluji seZkrášluji se