• Úvod
  • Blogy
  • EKZÉM? A co teď? Toto je náš příběh
Sdílejte s přáteli

Atopický ekzém… celý život jsem ťukala na dřevo, že ho nemám. Bylo mi líto kamarádek, které se musely natírat každou hodinu, aby je nesvědil a zkoušely různé procedury a kúry. Fakt jsem byla ráda, že toto mě minulo. (Už takhle mi stačilo akné.) Jenže pak jsem podruhé otěhotněla, byla jsem celkem ve stresu – bylo mi špatně, doma s malou Sárinkou v období vzdoru, celá domácnost na krku, málo spánku a plno práce kolem blogu. A to nemluvím o hormonální bouři, která ve mě probíhala. A začalo to. Červené flíčky na rukách, které neuvěřitelně svědily. A pak divná vyrážka kolem pusy. Tak je to tady, už tu nebyly jen pupínky, ale i ekzém.

atopicky ekzem

Jelikož ale naštěstí nebyl velkého rázu, a když jsem si flíčky vydržela neškrabat, nezvětšovaly se, a třeba na dovolené u moře se mi zklidnily.  Takže jsem to výrazněji neřešila, měla jsem plno jiných starostí ale i příjemných okamžiků. Narodila se Stelinka a kolotoč ještě zintenzivnil. Asi jsem se vnitřně víc vyrovnala, že si už ani nevzpomínám jak, ale po nějakém tom roce až dvou vše zase zmizelo. Uf uf. Vím, že je tam nějaká souvislost s tím stresem a že asi nějaké malé dispozice mám. Proto jsem si dala svoji hlavní prioritu pro tento rok dostatečně odpočívat a dělat si čas na sebe.

Že moje holky mají stále nějaké zvláštní dětské nemoci, jsem si zvykla. Jsem už pomalu chodící encyklopedie příznaků páté, šesté, ruka-noha-ústa nemoci, neštovic a na ORL si pomalu tykáme se sestřičkou.  Ale Sárinčin atopický ekzém mě minulý rok zaskočil. Neměla ho jako miminko, jak ho hodně dětí kolem nás má, ale vypukl jí až teď jako školačce. Malinko to připisuji stresům se školou. Změna režimu, kamarádů a vlastně prostředí, ve kterém tráví svůj den. A jak jsem vám prozrazovala v jednom svém videu, nemáme tak daleko od různých forem šikany.

Zatím není velkého rázu, začal jí na nožičce, takže není moc vidět. Ale svědí jí a v létě to bude zřetelné. Chtěla bych to tedy zarazit v této počáteční fázi. Sama vím, jak moc dělá ta psychika. Doma se hádají a perou jen se Stelinkou, takže to ji na klidu nepřidá, ale jinak myslím, že máme doma pohodu. Ale většinu dne tráví v té škole, kde jí asi není dobře, jenže nevím, jak to změnit. Pořád si říkám, že si to sedne, že se otrká a bude to dobré, na režim školky si taky chvíli zvykala. Ale když ne, co dělat dalšího? Možná jí to způsobují nějaké potraviny, ale se školním jídelníčkem asi taky vše neohlídám. Nějaké vysvětlení, co ho způsobuje a jak ho léčit jsem našla i v tomto článku. Asi je to částečně dáno i geneticky.

atopicky ekzem_Bioderma

Zatím tedy mažeme. Sama mám už delší dobu na atopickou pokožku sprchový olej od Biodermy, který miluji a tak ho půjčuji i Sárince. Vím, že by se ekzém neměl vysušit, takže klasické mycí gely radši ne. A pak máme od stejné značky i tělové krémy. Nejčastěji Sárinku mažu balzámem Atoderm Intensive Baume, který pomáhá i se svěděním a hezky kůži promaže. Pak jsme vybaveni preventivním krémem Atoderm Préventive, který předchází vzplanutí ekzému a jako bonus o suchou pokožku krásně pečuje. Tím někdy mažu mojí malé princezně celé nožičky. Věřím, že dál se nerozšíří a nějak to podchytíme.

Máte nějakou zkušenost s ekzémem u dětí? Co pomáhá vám?

* Článek vznikl v laskavé placené podpoře od značky Bioderma.

Může vás také zajímat

Fake it till you make it – chovejte se tak, jako byste to už měli / OUTFIT

Zákon přitažlivosti (law of attraction) – na tento pojem narážím v poslední době celkem často. Vlastně jsem ani nevěděla, že se tomu tak říká, ale zjistila jsem, že jsem ho nevědomky praktikovala už dlouho (bohužel někdy i ne v tom dobrém). A když se ohlédnu zpět, sama jsem důkazem, jak […]

Číst více
chanelchanel motivacemotivace Můj stylMůj styl Oblékám seOblékám se outfitoutfit sakosako

6 věcí, které bych pro miminko pořídila znovu

Našemu Hugovi budou brzy tři roky, tak moc to letí! Nedávno jsem si prohlížela fotky z doby, kdy byl miminko, a přemýšlela, jaké že to vlastně bylo. Také jsem vyřazovala a posílala dál nějaké věci, které už nepotřebujeme. A postupně mě u toho napadlo napsat článek na téma – co […]

Číst více
miminkomiminko Myslím na dětiMyslím na děti nákupynákupy Nákupy pro nejmenšíNákupy pro nejmenší

Top: březenUž jsem se vám pochlubila svou nádhernou a božsky voňavou svíčkou od Jo Malone? Myslím že ne, tak tady ji máte. Jestli chcete někoho podarovat luxusní svíčkou, sáhněte po britské značce Jo Malone. Tahle svíčka s vůní červených růží voní na metry i takhle zavřená a nezapálená. A to balení, to je nádhera!


Oblíbenou vůní v březnu se stala Dream Fearlessly od Mary Kay. Moc se mi líbí její skleněný...

Číst více
benefitbenefit jo malonejo malone mary kaymary kay saloossaloos the ordinarythe ordinary toptop top oftop of