• Úvod
  • Blogy
  • Flormar matný bílý lak + recenze matných laků - BeautyBlogerky.CZ
Flormar matný bílý lak + recenze  matných laků
Sdílejte s přáteli
Dnes to bude opět lakovací článek o laku na nehty Flormar a přidala jsem i recenzi na několik dalších matných kousků stejné značky. Lakuji zhruba tak každé dva až tři dny. Ne že bych musela, jen prostě ráda měním barvy laku na nehtech. Značku Flormar asi všichni znáte. Její laky jsou více či méně oblíbené a poměrně levné. A jak jsem s nimi spokojená? ;-)
Abych pravdu řekla, z laků na nehty od Flormar jsem zklamaná. Nedávno jsem dělala objednávku a koupila si asi dvanáct kousků z různých řad. Laky matte, supermatte, quick dry a jelly look. Mám velmi ráda matné nehty a nepotěšilo mě zjištění, že obě matné řady jsou na můj vkus málo matné. A HLAVNĚ, některé "matné" odstíny nematovaly vůbec! Což mě tedy opravdu naštvalo.
Flormar lak na nehty matte č. M01 11 ml, 89,-Tento konkrétní lak má stejný problém jako zbytek matných laků Flormar. Je matný málo, spíš bych řekla, že efekt je takový polomatný. Výdrž je slušná, zasychá tak průměrně rychle, deset minut jedna vrstva. Pokud bych měla srovnat třeba s matným bílým lakem Avon, ten zasychá v podstatě během pěti vteřin a matuje nádherně a mnohem víc. Sice méně vydrží, ale když potřebujete rychle hodit něco na nehty a běžet, není nic lepšího. Tento matný lak Flormar pro mě bohužel nemá nic, proč bych si ho měla koupit. Matovací schopnost je podprůměrná a schne hrozně dlouho. Výdrž je tak dva dny, než se začne ošoupávat na špičkách a matný není také po jednom dni už vůbec.
Lak má klasický užší štěteček a dobře se s ním pracuje. Konzistence je spíše tekutější, při větším množství už lak bude stékat. Nedělá pruhy a konkrétně bílý lak kryje slušně i v první vrstvě. Já dávám dvě, pro opravdu zářivou bílou.
Z fotek bohužel není příliš poznat, jak moc je a nebo není lak matný. v reálu je to rozdíl veliký. Kvůli matnému efektu a delší výdrži jsem ještě přidala dvě vrstvy matujícího top coatu od OPI.
OPI matte top coat 15 ml, cca 370,-
Skvěle matuje, na nehtech poměrně dlouho udrží lak matný, nehoustne v lahvičce příliš rychle (což bývá problém matujících laků obecně) a je to definitivně jeden z nejlepších matných top coatů, které jsem zkoušela. Když chci matný efekt na čemkoliv, nebo jen více zmatnit matný lak. tohle je můj favorit.
Teď přijde ta "veselá část". Omluvte prosím mou lakovací techniku :D, laky jsem nanášela na rychlo všechny za sebou. Na normální nošení bych si dala více záležet. Také mi odlakovač pekelně vysušil kůži okolo nehtů, tak mi promiňte i tu. ;-) Navíc, mimo bílého laku který jste mohli vidět nahoře, jsem se rozhodla přidat i všechny ostatní barevné asi o tři týdny později. Proto už mám nehty opravdu dlouhé, normálně takhle dlouhé nehty nenosím. :)
Stejně jako bílý lak výše, laky kromě jedné vyjímky kryjí v jedné vrstvě a nedělají na nehtech pruhy. Nicméně konzistence většiny laků je dost řídká, lak stéká a manipulace s ním není zase až tak příjemná. Konkrétně mi nekryje tmavě modrý lak (M12), je jakoby olejový a odděluje se v lahvičce. Měla jsem problém ho dostat vůbec na nehty a byly na to potřeba asi tři pěkné tlusté vrstvy.
zleva: M108, M128, M119, M13, M12, M02
Nejlépe matuje lak černý, laky z řady Supermatte nematují vůbec... Což absolutně nechápu. Prošlé nejsou (na Flormar lacích je datum výroby a spotřeby), ani nijak nezměnili strukturu. I za 29,- je to zklamání. Ze všech matných laků kromě černého ještě alepoň trochu matuje lak tmavě modrý a bílý. Oba ale pouze trochu. Co mi naopak přijde pozitivní je víčko laků z řady supermatte. Nevypadá nijak luxusně, spíš naopak, ale strašně dobře se mi drželo a lakovalo.
Ceny laků se pohybují na eshopu mezi cca 30,- až 100,-
M108
M128
M119
M13
M12
M02
Černý lak sice matuje nejlépe, jak jsem psala nahoře, nicméně je to v porovnání s jinými matnými laky ostuda. Fotka tomu dokonce lehce přidává. Na fotkách bílého laku nahoře v článku nejde moc poznat jak moc je matný nebo ne. Na černém laku to je vidět bezvadně. Pro srovnání jsem nalakovala moje oblíbené matné laky od Avonu. Představu si uděláte i o bílé, která v reálu vypadá stejně rozdílně jako černá verze.
Laky Flormar za mě tedy ne. Rozhodně ne žádné z těch matných řad. Nevím jestli mám vadné kusy, nebo co se stalo, ale když si koupím matný lak, chci aby byl v první řadě matný. Může mít průměrnou výdrž, nebo krýt až při třetí vrstvě. Ale ať je matný! :D Jako bonus laky opravdu divně smrdí. A nemyslím tím klasickou "vůni" laku na nehty. Tyhle laky jsou na tom prostě hůř. Takhle nějak si představuji, že budou cítit laky co si koupím někde na tržnici.
Máte nějaký matný lak od této značky a je opravdu matný? :)
Díky za přečtení a užijte si zbytek dne! L.

Může vás také zajímat

Weleda: Kosatcový intenzivně hydratační krémKdo zná Kosatcovou hydratační řadu od švýcarské značky Weleda tak ví, že značka nabízí klasicky denní a noční krém a také tento Kosatcový intenzivně hydratační krém, který spojuje denní i noční péči a hydratuje a oživuje pokožku. 


Strukturou je tento produkt lehký, rychle, prakticky okamžitě se vstřebáváa udržuje v pokožce vlhkost. Péče podporuje vlastní regulační síly pokožky, normalizuje a...

Číst více
pleťpleť recenzerecenze weledaweleda

Oční krém pro unavené mámy

Znáte to –  s dětmi se vám spánku moc nedopřeje. Buď je v noci kojíte, přebalujete, nebo za vámi přijdou ve 4 ráno, že si chtějí hrát. A ty větší zase vymýšlí před spaním všechno možné, jen aby nemusely do postele. V 10 večer se svalíte na gauč a to […]

Číst více
na očina oči notinonotino oční krémoční krém recenzerecenze Recenze produktůRecenze produktů shiseidoshiseido Zkrášluji seZkrášluji se

Pondělí na zámku | Chateau McelyPondělí na zámku.

Nevšední pondělky miluju. Pondělí je pro spoustu lidí stereotypním dnem, kdy jdou zase do práce, nebo zase do školy. Málo kdo se na podělí těší a přesně proto, si já cením každého momentu, kdy je pondělí něčím ozvláštněné.

Já v tento den vyrazila do Chateau Mcely, jež tak dlouho sleduji (a kochám se nad fotkami) z tohoto místa na Instagramu.

Číst více
lifestylelifestyle traveltravel