• Úvod
  • Blogy
  • Gosh 9 paletka očních stínů || Recenze - beautyblogerky.cz
Gosh 9 paletka očních stínů || Recenze
Sdílejte s přáteli
Sortiment značky Gosh pro mě byl až donedávna jednou velkou neznámou. Nezkoušela jsem toho mnoho, byť občas narazím na produkt, který mě zaujme a který mám chuť vyzkoušet. Zatím se mi to povedlo u třech produktů. Zkoušela jsem makeup, jejich Giant rozjasňovač/bronzer a teď nově i paletku očních stínů Gosh 9 Shades, o které bude řeč v dnešním článku.
Paletku 9 Shades mám doma už od Vánoc 2016 a dostala jsem ji od mojí mamky, která mi ji přivezla jako dárek z dovolené. Asi netušila, že je tahle značka už normálně i u nás :) Recenzi na ní jsem psala o prázdniny 2017. Ehm, jsem ostuda. To je tak, když si napíšete dvacet článků do zásoby, že po porodu nebude čas a pak ten čas kupodivu máte a píšete o novinkách... Ale lepší pozdě, než nikdy. Takže jsem vám do článku vyfotila nové fotky, protože ty staré už se mi nelíbily a můžeme rovnou přejít k samotné recenzi.

Gosh můžete zakoupit v parfumerii Fann, za poměrně příznivé ceny. Cenově je tato značka někde mezi drogerií a parfumerií. Záleží produkt od produktu a to stejné platí o mé spokojenosti. Velkým zklamáním byl například makeup Foundation Drops (článek), za to Giant Sun Powder bronzer je moc hezký a svou texturou až nadprůměrný produkt, který mi svým odstínem a leskem připomíná můj oblíbený rozjasňovač od Bobbi Brown a protože mi nedávno přišel balík plný kosmetiky této značky, brzy se můžete těšit na další recenzi. :)
Paletka 9 Shades stojí 399,- a obsahuje devět stínů. Já mám verzi 001 To Enjoy in New York (koupíte tady), která neobsahuje žádné zcela matné stíny, pouze stíny se saténovým až třpytivým finišem. Popravdě mi v paletce alespoň jeden matný chybí, nicméně i tak se s nimi dá udělat kompletní líčení. Fialová škála paletky je tak trochu mimo moji comfort zone, ale právě fialové barvy mě nakonec příjemně překvapily. Balení je jednoduché, tenké a bude se s ním dobře cestovat, protože obsahuje i velké zrcátko přes celou vrchní stranu.

Pokud bych měla začít pozitivy,  je to za mě rozhodně barevné složení paletky, která obsahuje tři fialové, dva rozjasňující, pěkný meruňkový odstín, dva hezké šedo hnědé a jednu neutrální hnědou, takže na první pohled je z čeho vybírat. Horní řada stínů je lesklá a obsahuje stříbrné třpytky. Prostřední a dolní řada je složená ze stínů se saténově lesklým finišem.
Všechny stíny mi přijdou průměrně pigmentované a to jak při swatchích na ruce, tak při nabírání štětci. Horní řada nejlépe vynikne, pokud navlhčím štětec, nebo je na víčko nanáším prsty. To pomůže i uhladit třpytky, které horní tři stíny ve větším množství obsahují. Najdete i výrazněji pigmentované stíny, na druhou stranu i výrazně méně pigmentované. Já jsem neměla problém dostat na oko tu barvu, kterou vidíte v paletce.
Pigmentace se bohužel poměrně dost ztrácí při rozmazávání přechodů a stínů obecně. Nevyhnete se tak vrstvení a dalšího rozmazávání, pokud chcete intenzivnější look. Stíny přes sebe navíc nejdou navrstvit tak jak bych si představovala. Když jsem například hezký meruňkový stín (v paletce vlevo nahoře) zkoušela samostatně přes celé víčko rovnou na bázi, vypadal krásně. Přes jiný stín, třeba přes některý z hnědých, nebo fialových, mi přišlo, že skoro není barva vidět a zůstávají na víčku hlavně stříbrné třpytky. Podobný problém jsem měla s celou horní řadou.

Prostřední fialová řada, i dolní hnědo šedá je na tom lépe, možná i proto, že neobsahují třpytky, ale právě jenom sheen. Pigmentace je u nich slušná, ale jak jsem již psala, nedají se moc vrstvit a dávat přes sebe. Pokud bych například chtěla opravdu hodně tmavé hnědé kouřovky s hnědým stínem z paletky (vpravo dole), musela bych se opravdu hodně snažit a přesto by líčení nebylo vyloženě temně hnědé, ale prostě jen hnědé, tak jak je stín vidět v paletce. Za to se ale všechny stíny perfektně rozmazávají do ztracena. Dokonce tak dobře, až jsem si občas říkala, jestli to už není spíš nevýhoda. :)
Konzistence stínů je příjemná, hebká, trochu víc suše prášivá, než jsem zvyklá u dražších stínů, ale nevidím v tom velký problém. V kombinaci s texturou a pigmentací bych řekla, že se jedná o jednoduchou paletku, vhodnou pro jemné líčení a jednoduché líčení. Body dolů musím dát za to, že se stíny na sebe nedají vrstvit a během rozmazávání tak nějak splynou. Výdrž stínů, i když použiji kvalitní bázi, je dobrá. Přiznám se, že na mých hodně náročných a mastných víčkách bez báze nedaly ani dvě hodiny, což ale nezvládne ani skoro žádná jiná značka. Na druhou stranu, s bází pod stíny to bylo výrazně lepší, ale večer už byly stíny trochu vybledlé a unavené.
Paletka je za mě průměrná, ale je potřeba dodat, že co se stínů týče, mám hodně vysoké nároky a také ztížené podmínky. :) Slzení, mastná víčka i moje hooded eyes dávají stínům pořádně zabrat. Myslím si, že pokud máte suchá víčka a aspoň průměrně dobrou bázi, nebudete mít s výdrží stínů problém. Pokud jsem pod ně dala svoji klasiku, bázi pod oční stíny a základ jsem zapudrovala (článek), výdrž stínů byla dobrá tak, jak jsem zvyklá.
Objektivně mám doma lepší paletky, které jsou sice výrazně dražší, ale podle mě za investici stojí. Pokud se líčíte jemněji, běžně si vystačíte i bez báze a s jedním stínem přes celé víčko, pak vám Gosh paletku mohu doporučit. Pokud ovšem čekáte od paletky o trochu víc a chcete mít prostor na experimenty, tohle nebude váš šálek kávy. :) Dejte mi vědět, jestli nějakou paletku Gosh máte a co na ní říkáte! L.

Může vás také zajímat

Není to vždy tak, jak to vypadá/ OUTFIT

Od minulého týdne se v mém osobním životě staly velké kotrmelce a zvraty. Potřebuji teď být sama se sebou víc než kdy jindy a mám plno věci k řešení. Prostě jsem myšlenkami úplně mimo. Ale přesto se snažím fungovat, být ta super máma pro holky, zařizovat všechno potřebné a dokončovat […]

Číst více
červenáčervená Můj stylMůj styl Oblékám seOblékám se outfitoutfit podzimpodzim

PŘEDVÁNOČNÍ SOUTĚŽ – 15. VÝHRA (KOCOSTAR)

Věřili byste, že už jsme v polovině velké předvánoční soutěže?  A to vás čeká ještě spousta krásných výher. Dnes to je tento balíček textilních masek od korejské značky KOCOSTAR. INFO O VÝHŘE: Korejská kosmetika KOCOSTAR má svou bohatou historii založenou na vysoce kvalitních surovinách prověřenou staletími, díky které je celosvětově uznávaná a […]

Číst více
KocostarKocostar Předvánoční soutěžPředvánoční soutěž předvánoční soutěž 2018předvánoční soutěž 2018 SoutěžeSoutěže

Medik8: Pore Minimising TonicExfoliační tonika s obsahem kyselin jsou hit už delší dobu, přesto je poměrně složité nějaká běžně v obchodech ulovit. Já je vždy musím objednávat ze zahraničí. To se však netýká Pore Minimising Tonic od Medik8, což je sice britská značka, avšak dostupná na českém e-shopu medaprex. Tento produkt obsahuje alfa a beta-hydroxykyseliny alfa-lipoovou, l-mandlovou a l-mléčnou, právě díky kterým...

Číst více
medaprexmedaprex medik8medik8 pleťpleť recenzerecenze