Sdílejte s přáteli


Nejnovější make-up z dílny značky Guerlain nese název L'Essentiel a slibuje bezchybnou pleť, která vypadá přirozeně, dlouhodržící efekt a pečující složení, které je tvořeno až 97% přírodními složkami. A přesně na tohle mě ta liška lišáská Guelain zlákala. Běžným parfumérkovým, natož drogérkovým makeupům se vyhýbám, protože moje pleť nesnesee silikony. Proto jsem opravdu doslova skákala radostí, když jsem se dozvěděla o tomto revolučním, bezsilikonovém produktu. Makeup to má být s dlouhou výdrží až 16 hodin. Což je na přírodnější makeup poměrně odvážné tvrzení. Produkt v sobě také kombinuje složky pečující s těmi korektivními. Slibuje hydrataci, ochranu i před modrým světlem, díky extraktu z bílých kakaových bobů, ochranu před znečištěním a vytváří silnou ochrannou bariéru pleti díky probiotikům a prebiotikům. Samozřejmostí je ochrana před slunečním zářením a to v podobě SPF 20.


Vrhněme se tedy na mou zkušenost s produktem. Vlastně ne, ještě bych ráda vychválila nádherný skleněný flakon, který navrhnul Mahieu Lehanneur a je takový tvarem nezvyklý právě pro zdůraznění toho projmutí péče a dekorativní kosmetiky v jednom produktu. Pumpička je v tomto směru třešničkou na dortu, praktická, hygienická a ve spojení s flakonem tvoří krásné dílo. Vlastním odstín 01N, což je velmi světlá barva v neutrálním až lehce žlutém podtónu a sedí mi skvěle. Makeup voní nejspíše po obsažených složkách a to, na parfumerkový makeup, velice jemně a příjemně. Textura makeupu je spíše hutnější a je třeba jej do pleti řádně vpracovat. Nejvíce se mi na aplikaci osvšdčila houbička nebo bříška prstů. K make-upu nabízí Guerlain i speciální štetec, přímo určený na aplikaci tohoto produktu. Moc se mi líbí, avšak cenově vychází podobně jako samotný make-up dohromady je to už docela herda do zad. Tedy vlastně do peněženky. Makeup lze vrstvit a většinou jej aplikuji ve dvou vrstvách pro dosažení vyššího krytí. Makeup kryje opravdu obstojně. Finiš je podle mého názoru spíše matnější, ačkoliv zatím všude čtu, že se jedná o produkt projasňující. Nemám nějak mastnou ani úplně suchou pleť, ale na mě zanechává nechává tento výrobek opravdu matnější dojem pleti a to bez použití pudru. Kámenem úrazu je deklarovaná výdrž. Produkt nezvládá osm hodin v práci, aniž by se slil do vrásek nebo zvýraznil akné a stopy po něm. Pleť již pár hodin po aplikaci nevypadá dobře a to jsem zkoušela použít různé podklady. Vážně!

Takže oceňuji složení, bůh žehnej Guerlainu a jeho nápadům a opravdu se těším, že parfumerkové značky přijdou s dalšími takovými produkty, avšak mně tento makeup prostě nesednul a lituji oněch 1540 Kč, které jsem za něj v Sephoře nechala. Snad tedy zase někdy příště u bezsilikonového high-end makeupu!


Zaznamenali jste tuto novinku?

Může vás také zajímat

Šťavnatý meruňkový koláč / RECEPT

Máme sezónu meruněk, tak jsem toho využila a upekla z nich koláč. Vlastně jsem ho kdysi dělala z broskví, takže i ty můžete použít. Co na tomto koláči zbožňuji je, že je extra rychlý a jednoduchý. A taky výborný. Ovoce při pečení pustí šťávu a navíc se zalije sladkou polevou, […]

Číst více
billabilla koláčkoláč meruňkymeruňky receptrecept ReceptyRecepty sladkésladké snídaněsnídaně Vařím a jímVařím a jím

Maldives | Photodiary part two

Maldives

Krásný den, dnes mám pro vás druhou část fotek z dovolené na Maledivách, ZDE si můžete prohlédnout první článek, u kterého jsem se i víc rozepsala.

answear
nejhezčí zážitek z dovolené, šnorchlování se želvou
turtle
protože nobody likes a dirty beach, nikomu z nás nic neudělá uklidit svinčík po těch, kteří nepřemýšlejí
beach
úlovek dne
catch
výlet n akrásný sandbank, kde jsme byli uplně sami
sandbank
storm
beach
beach
drink
steak
breakfast
spa
jak skladovat kosmetiku v tropech
skin
sunset
sunset
iced
room
palm
lunch
vila
tuna
ootd
lizard
dive
skin
beach
latte
dive
fish
fish
brkfst
beach
sun
boat
sunset
crab
beach
turtle
lunch
dress
cesti...

Číst více
Dusit Thani MaldivesDusit Thani Maldives maledivymaledivy MRLtravelsMRLtravels travellingtravelling

Kolik je už moc? / OUTFIT

Dnes tu nebude řeč o seberozvoji a nějakých hlubších tématech, ale dáme si něco pěkně materiálního. Je potřeba to totiž vyvážit. Mít v pořádku nitro, vědět, co jsme zač a žít v pravdě a lásce sami se sebou, je dle mého základ spokojeného života, ale užívat si a dopřávat si […]

Číst více
breebree kabelkakabelka Můj stylMůj styl Oblékám seOblékám se outfitoutfit