Sdílejte s přáteli


Nejnovější make-up z dílny značky Guerlain nese název L'Essentiel a slibuje bezchybnou pleť, která vypadá přirozeně, dlouhodržící efekt a pečující složení, které je tvořeno až 97% přírodními složkami. A přesně na tohle mě ta liška lišáská Guelain zlákala. Běžným parfumérkovým, natož drogérkovým makeupům se vyhýbám, protože moje pleť nesnesee silikony. Proto jsem opravdu doslova skákala radostí, když jsem se dozvěděla o tomto revolučním, bezsilikonovém produktu. Makeup to má být s dlouhou výdrží až 16 hodin. Což je na přírodnější makeup poměrně odvážné tvrzení. Produkt v sobě také kombinuje složky pečující s těmi korektivními. Slibuje hydrataci, ochranu i před modrým světlem, díky extraktu z bílých kakaových bobů, ochranu před znečištěním a vytváří silnou ochrannou bariéru pleti díky probiotikům a prebiotikům. Samozřejmostí je ochrana před slunečním zářením a to v podobě SPF 20.


Vrhněme se tedy na mou zkušenost s produktem. Vlastně ne, ještě bych ráda vychválila nádherný skleněný flakon, který navrhnul Mahieu Lehanneur a je takový tvarem nezvyklý právě pro zdůraznění toho projmutí péče a dekorativní kosmetiky v jednom produktu. Pumpička je v tomto směru třešničkou na dortu, praktická, hygienická a ve spojení s flakonem tvoří krásné dílo. Vlastním odstín 01N, což je velmi světlá barva v neutrálním až lehce žlutém podtónu a sedí mi skvěle. Makeup voní nejspíše po obsažených složkách a to, na parfumerkový makeup, velice jemně a příjemně. Textura makeupu je spíše hutnější a je třeba jej do pleti řádně vpracovat. Nejvíce se mi na aplikaci osvšdčila houbička nebo bříška prstů. K make-upu nabízí Guerlain i speciální štetec, přímo určený na aplikaci tohoto produktu. Moc se mi líbí, avšak cenově vychází podobně jako samotný make-up dohromady je to už docela herda do zad. Tedy vlastně do peněženky. Makeup lze vrstvit a většinou jej aplikuji ve dvou vrstvách pro dosažení vyššího krytí. Makeup kryje opravdu obstojně. Finiš je podle mého názoru spíše matnější, ačkoliv zatím všude čtu, že se jedná o produkt projasňující. Nemám nějak mastnou ani úplně suchou pleť, ale na mě zanechává nechává tento výrobek opravdu matnější dojem pleti a to bez použití pudru. Kámenem úrazu je deklarovaná výdrž. Produkt nezvládá osm hodin v práci, aniž by se slil do vrásek nebo zvýraznil akné a stopy po něm. Pleť již pár hodin po aplikaci nevypadá dobře a to jsem zkoušela použít různé podklady. Vážně!

Takže oceňuji složení, bůh žehnej Guerlainu a jeho nápadům a opravdu se těším, že parfumerkové značky přijdou s dalšími takovými produkty, avšak mně tento makeup prostě nesednul a lituji oněch 1540 Kč, které jsem za něj v Sephoře nechala. Snad tedy zase někdy příště u bezsilikonového high-end makeupu!


Zaznamenali jste tuto novinku?

Může vás také zajímat

New in

newin

Krásný den! Dnes mám pro vás docela obsáhlý new in a doufám, že vás bude bavit. Některé produkty už mám i otestované, takže k těm řeknu jak jsem spokojená. Všechny uvedené produkty jsou přírodní a já už si jich stihla spoustu velmi rychle oblíbit.

Začnu první fotkou. Nedávno jsem byla na návštěvě v krásném obchůdku Wonderful , kde najdete niche parfémy, značku Lodaites, Miss W a nejmilejšího...

Číst více
BiosloisBioslois Biosophy storeBiosophy store česká přírodní kosmetikačeská přírodní kosmetika FlorascentFlorascent LodaitesLodaites masáž gua shamasáž gua sha miss Wmiss W new innew in přírodní kosmetikapřírodní kosmetika RetinolRetinol salt & stonesalt & stone The ordinaryThe ordinary wonderful czwonderful cz

Skin food | recenze

skin-food

Krásný den, zdravím s dalším kosmetickým článkem! Dnes to bude o nově rozšířené řadě Skin Food od švýcarské přírodní značky Weleda. Já jsem si minulý rok zamilovala jejich mandlovou řadu (hlavně teda tohle tělové mléko). Té už jsem se ale na blogu věnovala a dnes to bude o něčem zelenějším (pouze co se týká obalu, obsahově jsou 100% "zelené" všechny Weleda produkty). Weleda má ikonický produkt a...

Číst více
přírodní kosmetikapřírodní kosmetika skin foodskin food skin food lightskin food light weledaweleda

Food diary

foodiary

Krásný den! Konečně jsem tu s dlouho slibovaným článkem, který si tímto odškrtávám ze seznamu a jdu na další Food diary se tu už pěkně dlouho neobjevil a řekla jsem si, že k tomu můžu přidat i krátké povídání o tom, jak teď můj jídelníček vypadá. Možná to bude trochu zmatkovité, ale kdyby vás zajímalo ještě něco dalšího, klidně se ptejte v komentářích nebo na Instagramu  a já ráda odpovím.

Protože...

Číst více
food diaryfood diary food talkfood talk