• Úvod
  • Blogy
  • Guerlain Météorités, Voayge & Light Revealing pudry -BeautyBlogerky.cz
Guerlain Météorités, Voyage & Light Revealing pudry || recenze
Sdílejte s přáteli
Dnes po delší době konečně článek. Asi se někteří ptáte, co se vlastně dělo. Minimálně já jsem vždycky zvědavá, když někdo, koho čtu dlouho a pravidelně, článek nevydá. :) Minulý týden byl strašně náročný, hlavně psychicky. Musela jsem řešit problémy, které si vyžádaly veškerou mou pozornost i čas a na blog ani Instagram tak nějak už žádný nezbyl. Nicméně už se pomalu pokusím vrátit se do starých kolejí a přidávat články tak, jak jste zvyklí. :) A protože jsem potřebovala začít pozitivně, napsala jsem vám srovnání Météorités kuliček a kompaktních pudrů, o který byl docela velký zájem. 
 
O klasických meteoritkách už jsem vám psala v tomto článku a ten dnešní bude vlastně takové rozšířené porovnání a moje zkušenosti s ikonickými Guerlain pudry, ať už ve slisované formě, nebo právě v kuličkách. 
Poměrně dost z vás mi pokládalo otázku, jaký je rozdíl mezi Météorites Compact Light Revealing Powder a Météorites Voyage Exceptional Compacted Pearls of Powder. Ten největší a okamžitě postřehnutelný rozdíl je v ceně. Levnější Light Revealing verze se v parfumerii pohybuje okolo 1500,- a dražší Voyage verze, poskládaná z miniaturních malých kuliček slisovaných do kompaktu stojí necelých 3900,-. Cena je to za neviditelný rozjasňující a matující pudr opravdu astronomická, ale je potřeba dodat, že si můžete koupit i jen pouze refill. Vnitřní pánvičku s pudrem, kterou si případně můžete dát třeba do malé Z-palette. Cena refillu je o poznání příjemnější, protože stojí 1370,-, ( viděla jsem ho pouze v Douglasu). Z toho tedy plyne, že platíte dva a půl tisíce za obal. A asi vás nemusím dlouze přesvědčovat, že to už je opravdu záležitost pro kosmetické fanatiky. A to hlavně proto, že klasické Meteoritky v krásných plechových krabičkách seženete ve stálé nabídce i limitovaných kolekcích za cca 1500,-.
GUERLAIN MÉTÉORITÉS, VOAYGE & LIGHT REVEALING PUDRY || RECENZE
Jak už jsem psala v článku zmíněném výše, kuličky Météorites mají tu schopnost, že matují a zároveň projasňují. Pleť je po nich sametově hebká a na pohled zkrášlená. Podle kolekce se také různě třpytí. Některé edice jsou spíše světlejší, některé hodně třpytivé a chce to se na ně jít podívat osobně. Oba kompaktní pudry mají oproti kuličkám několik společných znaků. Nemají v sobě tak výrazné množství třpytek, jsou pevněji slisované, nebo se prostě z kuliček uvolňuje prášku víc a také mi přijde, že slisované pudry nematují tak výrazně, jako klasické Meteoritky. Což v případě, že nemáte vyloženě mastnou pleť, není úplně na škodu.
Rozjasňující schopnosti mi přijdou u kompaktních pudrů jemnější, ale to bude hlavně i proto, že neobsahují tak velké třpytky a není jich tolik jako u Meteoritů klasických. Více třpytek, které vytáhne jako obvykle hlavně umělé světlo, má levnější Light Revealing verze pudru. Stále je to ale oproti některým meteoritkám spíš mírnější lesk a třpyt. Odstín 01 Mythic u pudru Voyage je naopak od základu decentnější, jemnější a neleskne se tolik. Za to na běžném světle dělá o trochu uhlazenější finish na pleti, takový víc dokonalý a sametový.
GUERLAIN MÉTÉORITÉS, VOAYGE & LIGHT REVEALING PUDRY || RECENZE
Musím ale dodat, že mi oba kompaktní pudry dělají na pleti hodně podobný finish. Respektive drobný rozdíl je v barvě, protože na svou pleť mám z klasické kolekce Light Revealing pudr 03 Medium, kdežto Voyage pudr v jediném odstínu 01 Mythic. A ano, do nějaké míry se určitě dokáže přizpůsobit, ale jen pokud máte pleť velmi světlou, až velmi mírně tmavší (light-medium). Občas se mi zdá, že Mythic víc rozjasní pleť, ale rozdíl je to jen opravdu velmi drobný a může být způsoben i právě odstínem.
GUERLAIN MÉTÉORITÉS, VOAYGE & LIGHT REVEALING PUDRY || RECENZE
GUERLAIN MÉTÉORITÉS, VOAYGE & LIGHT REVEALING PUDRY || RECENZE
GUERLAIN MÉTÉORITÉS, VOAYGE & LIGHT REVEALING PUDRY || RECENZE
Nespornou výhodou kompaktních pudrů je možnost s nimi cestovat, protože to s plechovkou asi dělat nebudete. :) Nicméně efektem vyhrávají na plné čáře právě klasické perličky Météorites, Jejich efekt je pro mě nejhezčí, nejlépe matují a výrazně rozzáří. Ty ze stálé kolekce mají v sobě třpytek tak akorát, aby si je mohl pořídit každý. Jinak je to s limitovanými edicemi, které často bývají na můj vkus moc světlé, nebo moc růžové. Moc třpytivé mi nevadí. :) Kompaktní pudry dosahují kvalit kuliček tak zhruba ze dvou třetin, na druhou stranu, možná je to i dobře. Když se během dne budete chtít přepudrovat, nepřidáte si na pleť až moc. Až moc třpytek, až moc jasu
Nelituji koupě žádného kompaktu (ani kuliček), ačkoliv komukoliv, kdo zrovna nemá na rozhazování, bych doporučila držet se toho levnějšího. Rozdíl mezi kompaktními pudry je opravdu minimální a to i v případě, že jste znalec a svůj makeup zkoumáte opravdu podrobně. :) Myslím si, že naprosté většině uživatelek bude stačit levnější verze kompaktních meteoritek a nebudou mít ani pocit, že o něco přišly. Pokud si ale rádi dopřejete něco opravdu luxusního, klidně si Voyage kompakt kupte a získáte tak krásnou a opravdu bytelnou pudřenku, do které ho můžete dávat. protože každý další pudr už stačí koupit ve formě náhradní náplně. 

Guerlain obaly považuji za velmi luxusní a myslela jsem si to i třeba o plechovkách Meteoritek a kompaktním Light Revealing pudru, to všechno do té doby, než jsem vzala do ruky pudřenku Voyage. Teď už mi do konce života bude jakýkoliv jiný obal produktu jakékoliv značky připadat jako levná plastová hračka. :))
GUERLAIN MÉTÉORITÉS, VOAYGE & LIGHT REVEALING PUDRY || RECENZE
GUERLAIN MÉTÉORITÉS, VOAYGE & LIGHT REVEALING PUDRY || RECENZE
GUERLAIN MÉTÉORITÉS, VOAYGE & LIGHT REVEALING PUDRY || RECENZE
Snažila jsem se vám vyfotit Voyage pudr v akci, takže nahoře vidíte fotky před a po. Pudr jsem záměrně nanesla ve velmi intenzivní vrstvě kabuki štětcem a také jsem si kvůli lesku pomohla bleskem. Bez blesku je třpyt a lesk viditelný pouze pod jasnějším umělým světlem a na denním světle vypadá pleť prostě jen uhlazená, zkrášlená a lehce zmatněná. Ačkoliv by se lesk mohl zdát intenzivní, představte si ho nanesený jemně a bez blesku na celý obličej. :)

Myslím si, že každá dáma by doma měla mít alespoň jednu plechovku s Meteority, aby zažila ten pocit, kdy si večer sedne ke kosmetickému stolku před důležitou večeří a začne se líčit. Nějakým pěkným hebkým štětcem párkrát zakrouží v krabičce a začne se cítit jako opravdová královna. Pokud neprožíváte kosmetiku tak jako já, asi mě ani nepochopíte. Pokud si ji ale užít dokážete, přesně víte o čem mluvím a jste připravené. Podobně je to i s kompaktním pudrem Voyage. Objektivně bych ho nikomu doporučit nemohla (vzhledem k ceně), pokud se ovšem rády hýčkáte, dopřáváte si luxusní kosmetiku a nakupujete občas i jen kvůli exkluzivitě, možná dokážete Voyage ve vaší kosmetické taštičce ocenit. Pro všechny ostatní, normální uživatele, velmi podobný efekt na pleti získáte i s jeho levnější verzí, u které si navíc můžete vzít odstín podle vaší pleti.
GUERLAIN MÉTÉORITÉS, VOAYGE & LIGHT REVEALING PUDRY || RECENZE
Posledním bodem je pak ještě malý tip. Pokud již vlastníte levnější kompaktní pudr Light Revealing a chcete zkusit jeho luxusnější Voyage verzi, oba kompakty mají na zadní straně malou dírku, skrz kterou můžete pánvičku s pudrem vytlačit. Voyage pudr je vyloženě na magnet a jde lehce vyndat a zase zandat, a přesto dobře drží. Light Revealing pudr je asi také na magnet, ale není tak silný a pánvička je spíš přilepená. I tak ale jde vyndat a zase vrátit na místo. Pokud tedy budete chtít, můžete si refill Voyage pudru vložit po vypotřebování do kompaktu od Light Revealing pudru. Jen ho nedoporučuji zkušebně vyndavat, pokud nemáte v plánu ho rovnou měnit, protože já mám teď pocit, že už nebude tak dobře držet na místě. :)

Jaký je váš nejdražší kosmetický produkt, který máte právě doma? U mě jednoznačně vyhrává pudr Voyage. :) L.

Může vás také zajímat

Made in CZ/SK

czsk

Krásný den! Tenhle článek už jsem měla v hlavě delší dobu. Chtěla jsem vám představit mé oblíbené značky přírodní kosmetiky, která se vyrábí u nás nebo na Slovensku, ale nakonec jsem vybrala z jejich nabídky rovnou mé oblíbené produkty, které mají čestné místo v mé koupelně.

Zleva:

Přírodní pasty už používám několik let a ráda je střídám, teď jsem ale aktuálně věrná značce Herbadent, která má v...

Číst více
BiorythmeBiorythme česká přírodní kosmetikačeská přírodní kosmetika CocoesCocoes HerbadentHerbadent MalinnaMalinna Onest careOnest care přírodní kosmetikapřírodní kosmetika recenzerecenze SmysslySmyssly UshuayaUshuaya

Pink

1

Krásný den! Konečně jsem zase chytla blogovací slinu a dala jsem si za cíl 2-3 články týdně, tak snad mi to vyjde a pokud máte nějaké tipy na články, které byste na blogu rádi viděli, piště prosím do komentářů a já se pokusím vaše přání splnit  Nedávno jsem se domluvila se sestřenicí, že mi čas od času vyfotí outfit, takže se snad můžete těšit i na více OOTD článků a fotek na Instagramu. Upřímně...

Číst více
ootdootd outfitoutfit

Navia: Oční krém


Slovenská kosmetická firma Navia uvedla na trh jejich Oční krém s extraktem z Plamatky a Přesličky. Jedná se o produkt, který je určený pro péči o citlivou oblast kolem očí, kde je kůže nejtenčí a nejvíce náchylná k tvorbě vrásek. 


Základ tohoto očního krému tvoří růžová voda, známá svými účinky proti otokům a pak rostlinné oleje, zejména hroznový a výtažek z plamatkypřesličky, která je bohatá...

Číst více
krasnakazdydenkrasnakazdyden navianavia pleťpleť recenzerecenze