• Úvod
  • Blogy
  • Jak čistit štětce na makeup || Deep Cleaning - BeautyBlogerky.cz
Jak čistit štětce na makeup || Deep Cleaning
Sdílejte s přáteli
Dnes vás čeká druhá část o čištění štětců a tentokrát se zaměřím na důkladné čištění a oblíbené téma namáčení štětců. :) Pevně doufám, že nejsem jediná, koho některé zaručené rady, tipy a triky dráždí. :)) Každopádně doufám, že vám bude článek k užitku a třeba se dozvíte i něco nového, nebo se aspoň podíváte na to, jak čistím své štětce já. 
A opět jako i minule: Než začneme, na úvod bych ráda dodala ještě pár věcí. Na internetu, u blogerek i youtuberek můžete vidět stovky návodů, jak na čištění štětců a stejně tak stovky přípravků, které se k tomuto účelu využívají. A tak se občas stane, že se rozšíří, podle mého subjektivního názoru, nějaká hloupost, která vůbec nedává smysl, a proto vám dnes chci ukázat jak štětce čistím já a hlavně proč zrovna takhle. A protože jsem se rozepsala víc, než je zdrávo :), rozdělila jsem článek do dvou částí a o spot cleaningu štětců jsem vám psala minule tady.
Osobně patřím k těm, které mytí štětců baví a nepovažuji to jen za nutné zlo. Ono také co mi zbývá, když mám doma víc než stovku štětců a při každém líčení si raději beru čistý a nepoužitý štětec místo toho, kterým jsem si ten samý vínový oční stín malovala včera. :) A teď už vážně - mytí štětců klasicky vodou a mýdlem/šampónem považuji za nutnost a svoje štětce takto čistím zhruba jednou týdně. Posledních pár let mě trápí akné a v takovém případě je, myslím si, čistota štětců ještě zásadnější, než pokud máte bezproblémovou sušší pleť. Kdy jindy totiž použít superkrycí (a super velké množství) makeup než tehdy, když vypadáme jako v pubertě. ;) Právě tak se oleje, šupinky kůže a bakterie z pleti dostávají spolu se zbytky makeupu hluboko do štětců  a pochybuji, že si tohle chce někdo druhý (nebo pátý!) den přiložit k čisté pleti znovu. Já tedy určitě ne. :) Proto štětce na makeup a korektor myji zásadně pod vodou a nepoužívám jeden a ten samý štětec  šestkrát za sebou. Se štětci na pudrové produkty jsem benevolentnější, ale pokud mám po ruce čistý štětec, raději sáhnu po něm, jinak jim spolu se všemi ostatními dopřávám koupel zhruba jednou týdně.
DEEP CLEANING
DEEP CLEANING
Deep Cleaning - důkladné čištění 
Už jste také slyšeli, že štětec nesmíte do vody ponořit/namočit víc, než do dvou třetin chlupu? Já už mnohokrát a tak nějak nedokážu pochopit, jak bych takhle asi mohla umýt štětec... Čímž myslím opravdu umýt. :) Já samozřejmě chápu pointu - nenamočit štětec moc, aby nepovolilo lepidlo a nevypadaly chlupy. Nicméně já osobně raději  jednou za čtyři pět let (tolik mi totiž štětce i při velmi důkladném mytí vydrží) vyměním tři flat top kabuki (můj nejoblíbenější typ štětce na makeup), než se smířit s tím, že mám uvnitř štětce několik let starou špínu. Rozumíme si, ha ha.
U velkých štětců na pudry a bronzery je samozřejmě zbytečné namáčet je hodně a dlouho, ale ani tak jim krátká koupel neuškodí a ještě se mi nestalo, že bych musela vyhodit štětec na pudr, protože začal pelichat. To se mi po pár letech děje pouze u štětců na makeup, které prostě myji velmi důkladně. Kvalitní štětce by vám měly vydržet pravidelné mytí několik let. Vydržely to i třeba levnější štětce Hakuro, které mám dobrých pět šest let a byly to jedny z mých prvních štětců. Flat topy už sice nemám, ale všechny ostatní štětce ano a za tu cenu jim odpustím i to, že u kovové části, která drží chlupy, lehce zezelenaly. Pravidelné mytí je prostě znát. :) A jen dodám, že třeba Mario na Master Class nám říkal, že má raději ty nejstarší štětce, protože se důkladným mytím a roky používání hezky zaběhnot a opotřebují a že s takovými štětci se mu pracuje nejlépe. ;)

Na čištění štětců s vodou se dá používat téměř vše, od obyčejných mýdel, přes dětské šampony až po speciální mýdla přímo na štětce. Dokonce se objevují i návody, že štětce máte mýt s přidáním olivového oleje, nebo dokonce masek na vlasy. Já toto osobně nepovažuji za dobrý nápad, oleje, kondicionéry, nebo masky nechávají na štětcích povlak, díky kterému štětce většinou nepracují tak jak by mohly.
DEEP CLEANING
Nejčastěji tedy čistím štětce tak, že kompletně namočím chlupy a následně je krouživými pohyby čistím o tuhé mýdlo. Nejraději mám ty z Lushe. Krásně voní a nevysušují mi štětce tolik, jako obyčejná mýdla. Pokud tuhé mýdlo nestačí a ve štětci mám stále makeup, což se týká hlavně hustých štětců na tekutý makeup, použiji Jar na nádobí. Je pravda, že je poměrně agresivní, ale jak jsem již psala minule, čistota štětců je pro mě poměrně dost důležitá. Jar na nádobí doporučuje i Rae Morris, známá světová vizážistka, která má sama svou vlastní řada velmi kvalitních (a velmi drahých) štětců, tudíž jí věřím a nebojím se tak čistit ani svoje Zoeva štětce. :) Jarem nemyji štětce na pudrové produkty, protože mi to přijde zbytečné a tuhé mýdlo bohatě stačí.

Jak jsem již psala v článku o houbičkách na makeup, myji je stejným způsobem. Štětce namočím a vymačkám, aby v nich nebyla téměř žádná voda a až pak přidávám mýdlo - aby se pořádně napěnilo a dostalo všude. Pak štětec vymyji, vymačkám a postup opakuji, dokud štětce nejsou dokonale čisté zvenku i zevnitř a dokud z nich neteče zcela čistá voda. U štětců na makeup opakuji zhruba třikrát, u štětců na pudrové produkty to většinou stačí pouze jednou.Vyzkoušela jsem již mnoho přípravků na mokré mytí štětců a upřímně, žádný velký zázrak se nekonal - obyčejné tuhé mýdlo, které nevysušuje, dětský šampon Johnson's Baby, nebo jakýkoliv speciální šampon na štětce funguje podle mého názoru pořád stejně a nejúčinější je rozhodně Jar. :) Abych dosáhla i antibakteriálních účinků, občas k mýdlu/šamponu přidávám i antibakteriální gel. Jeho účinnost z mokra samozřejmě nemohu posoudit, ale dělám to pro pocit a štětce pak ještě oplachuji čistou vodou.

Velmi důležitou součástí a to zejména při namáčení přírodního chlupu jsou brush guards, o kterých jsem se zmiňovala i minule. Používám je vždy, aby si štětce udržely svůj tvar, chlupy neodstávaly a zbytečně se nelámaly, rozhodně doporučuji si nějaké pořídit alespoň na štětce s přírodním chlupem, nebo na štětce na oči. Seženete je třeba na ebay i s poštovným zdarma a to doslova za pár dolarů. Síťky navlékám vždy zásadně od rukojeti a přetáhnu je až na chlup štětce, rozhodně to nikdy nezkoušejte naopak. :) Síťky se časem a používáním roztahují a proto mám oddělené ty na menší štětce na oči a pak na ty velké na obličej.
DEEP CLEANING
DEEP CLEANING
DEEP CLEANING
Myslím, že jsem na nic nezapomněla a řekla jsem vám vše, co osobně považuji za důležité. :) Asi bych si netipla, že toho napíšu o čištění štětců tolik, že budu muset text rozdělit na dva články, takže doufám, že jsem vás příliš nenudila a vy mi napište, jestli preferuje důkladné čištění, nebo rychlé čištění pomocí sprejů a také by mě zajímalo, jak dlouho vám štětce vydrží a jak často je myjete. :) L.

Může vás také zajímat

Krok do neznáma jako ta nejlepší volba? / OUTFIT

Víte, jak se pozná, že opravdu žijete naplno? Určitě ne tak, že si doma usrkáváte kafíčko v pohodlném křesle a muž vám každý den nosí květiny. Bohatý život znamená plno nekomfortu, překonávání svých jistot a nespočet kroků do neznáma. Patří k němu jak slzy, tak smích a někdy i sakra bolí. Ale […]

Číst více
leopardleopard motivacemotivace Můj stylMůj styl Oblékám seOblékám se outfitoutfit zimazima

Mary Kay: VIP produktová snídaněOpět jsem měla tu možnost se účastnit představení novinek značky Mary Kay. Akce se konala přímo v sídle společnosti na pražském Andělu. Čekalo na nás nádherné pohoštění, na kterém jsme si při samotném prezentování nových kosmetických produktů, vážně pochutnaly. 
Již je tradicí, že při takových tiskovkách hovoří samotné kosmetické poradkyněMary Kay a stalo se tomu i nyní. Verunka nám sdělila svůj...

Číst více
eventevent eventsevents mary kaymary kay

Celý obličej s KOSMETICKÝMI NOVINKAMI / VIDEO

Přišlo mi plno kosmetických novinek (od značek jako jsou Nuxe, Clarins, Benefit apod.) a já je s vámi naživo otestovala a rovnou se s nimi nalíčila. Mrkněte ve videu, jak mi vyhovovaly. Odebírejte můj kanál: https://www.youtube.com/channel/UCPyj4Kkk1rayFK4MFMyXBUQ?sub_confirmation=1 ZMÍNĚNÉ PRODUKTY: + Nuxe Merveillance Expert krém: http://bit.ly/2t9CANS + Nuxe Merveillance Expert sérum: http://bit.ly/2SdVHFi […]

Číst více
benefitbenefit ClarinsClarins NuxeNuxe recenzerecenze Recenze produktůRecenze produktů VideaVidea videovideo Zkrášluji seZkrášluji se