• Úvod
  • Blogy
  • Jak jsem se rozhodla prožít dokonalý den a žít šťastnější život - BeautyBlogerky.cz
Jak jsem se rozhodla prožít dokonalý den a žít šťastnější život
Sdílejte s přáteli

Přemýšlíte občas nad tím, že nežijete život, jaký byste chtěli? Prohlížíte si dokonalé instagramové fotky dokonalých lidí a říkáte si, že takový život by Vás učinil šťastnými? Uléháte do postele s myšlenkou, že dnešní den byl úplně promarněný? Také máte uvnitř sebe tichý hlásek, který Vám říká, že kdybyste změnili pár věcí, byli byste šťastnější?

 

Vedu spokojený život, mám práci, která mě baví, jsem zdravá a mám vedle sebe milujícího muže. Nemám si na co stěžovat. Přesto mě poslední dobou trápí pocit, že bych mohla žít jinak – lépe. Že pokud bych změnila některé svoje špatné návyky, měla bych ze sebe lepší pocit a klidnější spánek.

Možná to má něco společného s věkem, ale jak se blížím čtyřicítce, uvědomuji si každý promarněný den a večer jsem sama na sebe naštvaná, že jsem čas, který mi byl dán nevyužila lépe. Je tomu téměř rok, co mi málem zemřel můj manžel (technicky byl dokonce chvíli mrtvý) a tak si uvědomuji jak křehký a vzácný je každý den.

 

Prokrastinuji a nic nestíhám…

Ale každodenní rutina a spousta práce mě vždy tak semele, že přes den řeším nepodstatné věci a prokrastinuji. Večer si často říkám, že zítra ráno už opravdu vstanu na první zazvonění budíku, že budu jíst zdravě a vyváženě, že si udělám čas na sebe a že se večer budu věnovat jen partnerovi a ne telefonu. Jenže ráno se mi většinou všechno vypaří z hlavy. Budík posunu o patnáct minut. Snídani nestihnu a zbytek dne jen přelítávám od focení, k líčení, blogu, vyřizování vzkazů. Nestíhám se normálně najíst a večer jsem na muže nabručená.

Rozhodla jsem se proto udělat experiment. Nahustit všechny věci, po kterých toužím a které odkládám i přestože tuším, že by mě bavily, do jednoho dne. Zkusím prožít svůj “dokonalý den” – takový jak ho vídáme na instagramu a říkáme si: “To bych také chtěla,” ale nikdy se k tomu nedostaneme.

Všechny motivační knihy říkají: „Žij svůj život, začni hned teď“ a podobně. Tak tedy dobrá, přijímám výzvu.

 

Jak bude můj “dokonalý den” vypadat?

6:00 budíček za rozbřesku. Schválně jsem se dívala na předpověď počasí, abych zjistila, kdy vychází slunce. V každé knize o osobním rozvoji se píše, jak bychom měli vstávat za rozbřesku, takže jsem zvědavá, jestli to je opravdu pro tělo a ducha to nejpřirozenější. Samozřejmostí je Mladý ječmen ráno nalačno.

Můj dokonalý den

6:00 – 7:00 čtení a snídaně v posteli. Nevím proč, ale poslední dobou bych ráno nejraději sáhla po knize a ještě v posteli se nasnídala. Většinou ale sáhnu po telefonu a když vidím ty desítky emailů, vzkazů, zpráv a komentářů, tak začnu vyřizovat to nejdůležitější a než se dostanu ke snídani, uběhnou klidně dvě hodiny. Takže jsem si rozhodila trávení a nyní si ho dávám pomalu do pořádku.

7:00 – 7:20 vyřízování vzkazů a plánování. Nechápu, jak je možné, že mi běžně vyřizování vzkazů, odpovídání na komentáře, dotazy a plánování focení/kurzů/klientek na líčení zabere denně až dvě hodiny. Pokusím se tuhle činnost smrsknout na dvacet minut. Aby vše probíhalo stylově, uvařím si svůj oblíbený Detox čas od Kusmi Tea.

7:20 – 8:20 příprava článku na blog. Vymýšlení námětu, focení, psaní a editace článku mi zabere kolem 3-4 hodin. Pokud bych blogu věnovala každý den hodinku, vycházely by články dvakrát týdně a ne nahodile, když si uvědomím, že už dva týdny nevyšel jediný článek. Blog je něco, co si píšu pro radost, sama jsem netušila, jak moc mě bude bavit mít svoje růžovo-zlaté místečko na internetu, kterým chci inspirovat a vdělávat ženy.

8:00 instagramová svačina. Maliny, borůvky, nebo tak něco.

9:00 – 10:00 hot yoga. Už rok plánuji vyrazit na bikram yogu. S nadcházejícím jarem a mým zjištěním, že se nevejdu do většiny svých oblíbených kousků vím, že se sebou musím něco dělat. Takže jdu do toho a doufám, že zbytek dne nestrávím v mdlobách.

Můj dokonalý den

10:30 – 11:30 udělat ze sebe člověka. Jakkoliv miluji makeup, poslední rok chodím nejčastěji nenalíčená s vlasy sepnutými do drdolu, v mikině a teniskách. Přijde mi, že jsem skoro až zapomněla jaké to je být žena. Takže nahodím makeup a pokusím se vypadat jako já ve své nejhezčí verzi.

11:30 – 12:30 zdravý oběd. Většinou si objednám dovážku domů a během oběda vyřizuji vzkazy a dívám se na sociální sítě. Ani kolikrát nevím, co jsem jedla. Takže budu doufat, že se najde někdo, kdo si se mnou dá oběd na Floře a nebudu nekulturně jíst u počítače jako obvykle.

13:00 – 15:30 focení. Zjistila jsem, že mě focení opravdu neskutečně baví. Mohu si vytvářet svoje vlastní světy, krásu tak, jak ji vidím já. Takže součástí mého dokonalého dne bude focení, kdy si modelku sama nalíčím, učešu, vymyslím styling a společně vytvoříme krásné něžné fotky. Takže tímto vypisuji TFP

Můj dokonalý den

15:00 zdravá svačina. Něco, co je zelené, bio, eko vegan…

16:00 – 17:00 retuš fotek. Pro někoho je retuš povinnost, mně osobně baví možná ještě více než focení. Takže z focení hned vyretušuji jednu krásnou fotku a nahodím ji na sociální sítě, abych se pochlubila s výsledkem.

18:00 – 19:30 romantická večeře s mužem. Jak jinak Často jsem večer už tak unavená a roztěkaná, že svého partnera vůbec neposlouchám a naše konverzace za moc nestojí. Takže bych si ráda během večeře užila svého muže a bavila se o něčem jiném než o tom, jestli budu mít o víkendu vůbec nějaký volný den.

19:30- 22:00 volný program. Téměř každý večer řeším práci. Vzkazy, retuše, články na blog. Takže bych si ráda vychutnala společný čas s mužem a vykoušela, jaké to je prozměnu se věnovat jeden druhému.

22:00 večerka. Žádné ponocování a zírání do půlnoci na telefon.

 

Kdy se můj den uskuteční?

V úterý 28. března. Přes den budu zachycovat svůj pokus o dokonalý den na instastories, na Instagramu mě najdete na www.instagram.com/arianabeautycom

 

Poslední otázkou zůstává, jestli mě tenhle styl života učiní šťastnou. Tohle je hlavní důvod, proč to vše dělám. Chci zjistit, jestli by mě několik málo změn v mém životě udělalo spokojenější, jestli bych v tomhle krásně nalinkovaném dni našla více štěstí než ve svém poměrně chaotickém systému. Jestli mám co závidět těm dokonalým lidem na instagramu, nebo jestli zůstanu u svého dosavadního stylu života.

 

 

Může vás také zajímat

CO SI O MĚ MYSLÍTE / VIDEO

Na Instagramu jsem vás vyzvala, abyste mi psali, co si o mě myslíte. Přišlo mi celkem hodně zajímavých myšlenek a „škatulek“. Co je na nich pravdy, jsem vám zodpověděla v tomto videu. Odebírejte můj kanál: https://www.youtube.com/channel/UCPyj4Kkk1rayFK4MFMyXBUQ?sub_confirmation=1

Číst více
VideaVidea videovideo

Dermacol: Invisible Fixing PowderDnes tu mám pro vás jednu klasiku a to Invisible Fixing Powder od Dermacol. Pamatuji si tento pudr snad ještě z dob, kdy jsem byla na základní škole. Tenkrát byl opravdu hitem a každá z nás ho musela doma mít. Avšak na školačku mi tento neviditelný pudr přišel velice drahý. Snad na střední škole jsem si jej opravdu pořídila a šetřila jím, jak jen to šlo. Téměř u konce vysoké se ke mně produkt...

Číst více
DermacolDermacol pleťpleť recenzerecenze

New in | Ladybio

ladybio

Krásný den! Kosmetických článků tu teď bude trochu víc, ale nejde jinak! Já jsem objevila tolik skvělých produktů o které se s vámi chci podělit, ale slibuji, že budou i outfity, food diary, weekly snaps a tak dále Dnes bych vám ráda ukázala 4 nové kousky z mého nejoblíbenějšího eshopu s přírodní kosmetikou - Ladybio (všechny produkty jsou přírodní, vegan a cruelty free). Jde o jeden doplněk...

Číst více
doplňky stravydoplňky stravy Ere PerezEre Perez ladybioladybio new innew in probiotikaprobiotika recenzerecenze vlasová péčevlasová péče Yarok hair careYarok hair care