• Úvod
  • Blogy
  • Jak jsem si uvědomila, že žiji svůj největší dětský sen
Sdílejte s přáteli

Dětství mám už hoooodně dlouho za sebou a kolikrát mi to přijde, jako by se odehrávalo v jiném mém životě. Mám na něho totiž hodně trpké vzpomínky a podařilo se mi ho tak zakopat v mé paměti hodně hluboko. Naštěstí náš mozek funguje tak, že ty špatné věci zapomíná mnohem rychleji a pamatuje si spíše to dobré. A díky mým holkám se mi ty šťastnější okamžiky vynořují čím dál tím frekventovaněji. Dost často mívám takové zvláštní flashbacky. Nestává se vám to s dětmi taky?

Voda šplouchá všude kolem mě a já se jí snažím lopatičkou nabrat do mého oblíbeného kyblíku. Dají se na něj nacvaknout bábovičky a vypadá, jakoby se smál. Koupu se s ním i ve vaně. Cvak. Dívám se na holky, jak nadšeně skáčou v bazéně a polévají se konvičkami i kyblíkem. Jen místo úsměvu má na sobě Elsu.

Jdu celá vyklepaná do velké a neznámé budovy a tam po mě chce nějaká paní, abych jí řekla barvy kolíčků. Pak mi oznamuje, že se brzy uvidíme ve třídě. Cvak. Vedu do školy Sárinku na zápis a podporuju ji, že to bude ve škole sranda a paní učitelce nakreslí jen nějaký obrázek a pak zase půjdeme domů. Koukám se na ni, jak nervózně sedí v té malé lavici a úplně tam vidím sebe.

Hraji si se svou první Barbie a převlékám ji do šatiček – do těch, které jsem si ušila v ruce ze svého starého trička. Cvak. Holky si hrají s Barbie a Kenem na rodinu a převlékají je do různých oblečků – krásných barevných a třpytivých – přímo od Mattela, né těch zpíchlých jehlou, ze kterých trčí nitě

A přesně tady v tom okamžiku se mi to vše vybavuje. Jak jsem si s těmi panenkami dokázala hrát od rána do večera a vymýšlela jim všechny možné i nemožné módní kreace. Nevnímala jsem čas a jen jsem přemýšlela, které své tričko rozstříhám příště (naši naštěstí nic netušili, měli za to, že se trička prostě někde ztratila ).

A pak jsem ty módní kreace začala tvořit na sobě. Ano, móda a to bezmezné kombinování vzorů i střihů, mě chytlo už v raném dětství. A pokračuji v něm doteď a pořád mě to baví. A dokonce občas radím ostatním, jak by se měli oblékat. Kdo by to kdy tušil, že z mé dětské vášně se stane částečně moje práce. Dětské sny se opravdu mohou splnit.

Takže děkuji Barbie, že mi určila směr mého života, že mi pomohla se najít. Proto jsem chtěla, aby tuto panenku měly i holky. Ani mě to nepřekvapilo a jejímu kouzlu dokonalosti také podlehly a nosí ji s sebou skoro všude. Jen to hraní s ní mají tak nějak ulehčené. Šatičky s ní také dostaly, stejně tak nějaké propriety (dokonce se dělá i kelímek s kávou do ruky v té pidi verzi) a mini nábytek. Takže svoje trička si rozstříhávat nemusí a já se nebojím, že by si ublížily s jehlou. Ale na druhou stranu si říkám, že ta doba, kdy jsme my toto všechno neměli, k něčemu byla. Naučilo mě to, si poradit za všech okolností a vystačit si s málem.

Jako máma jsem ale na druhou stranu šťastná, že moje holky z něčeho mají takovou radost. Hraní na rodinu s Kenem a jejich pejskem si zase trénují sociální vazby a řeknu vám, že není nic roztomilejšího, než když Barbie nazývají maminkou a jejího fešáka tatínkem. Sleduji je, dojímám se a uvědomuji si to:

Jsem šťastná, že máme rodinu, tu kterou jsem si vždycky přála a snila jsem o ni.Takže vlastně další dětský sen – ten největší – se mi splnil a já ho právě teď žiju.

P.S. Jestli Barbie i Kena svým dětem chcete také dopřát (nebo klidně sobě, není se za co stydět), TADY o ně běží SOUTĚŽ.

Může vás také zajímat

Decor wishlist | ložnice

wish


Krásný den! Jelikož aktuálně zařizuju celý byt, slíbila jsem Vám na toto téma spoustu článků a dnes přicházím s prvním z nich. Skládání wishlistů mě hrozně baví a hezky si udělám pořádek v tom, co se mi líbí a jaký styl je mi nejbližší. Vidím, jak jednotlivé kousky fungují s ostatními a udělám si hezkou představu o celkovém výsledku. Jako první jsem tedy dala dohromady seznam věcí, které by se mi...

Číst více
bella rosebella rose decordecor JyskJysk vemzuvemzu wishlistwishlist

5 věcí, kvůli kterým mám ráda podzim

Znáte to. Na všem si musíte najít to dobré. A protože jsem vyloženě teplomilný člověk, bývá pro mě vždy výzvou se začít těšit na to chladnější období podzim-zima. (I když, jak počasí kouzlí poslední dva týdny, se mi moc líbí a mohlo by to takto zůstat až do jara.) Takže […]

Číst více
Co se zrovna dějeCo se zrovna děje notinonotino podzimpodzim vonna svickavonna svicka Zajímám seZajímám se

Mary Kay: Výroční konference 2018Opět po roce tu máme velkou Výroční konferenci Mary Kay. Na té se sejdou snad všechny kosmetické poradkyně a odměňují se za zásluhy uplynulého roku. K této příležitosti je pro novináře a blogerky uspořádána velká tiskovka, na které nám jsou především představeny novinky ze světa Mary Kay. Tato velká událost se tradičně koná v Kongresovém centru na Pankráci, ze kterého je božský výhled na Prahu a...

Číst více
eventsevents mary kaymary kay