• Úvod
  • Blogy
  • Jak jsem si uvědomila, že žiji svůj největší dětský sen
Sdílejte s přáteli

Dětství mám už hoooodně dlouho za sebou a kolikrát mi to přijde, jako by se odehrávalo v jiném mém životě. Mám na něho totiž hodně trpké vzpomínky a podařilo se mi ho tak zakopat v mé paměti hodně hluboko. Naštěstí náš mozek funguje tak, že ty špatné věci zapomíná mnohem rychleji a pamatuje si spíše to dobré. A díky mým holkám se mi ty šťastnější okamžiky vynořují čím dál tím frekventovaněji. Dost často mívám takové zvláštní flashbacky. Nestává se vám to s dětmi taky?

Voda šplouchá všude kolem mě a já se jí snažím lopatičkou nabrat do mého oblíbeného kyblíku. Dají se na něj nacvaknout bábovičky a vypadá, jakoby se smál. Koupu se s ním i ve vaně. Cvak. Dívám se na holky, jak nadšeně skáčou v bazéně a polévají se konvičkami i kyblíkem. Jen místo úsměvu má na sobě Elsu.

Jdu celá vyklepaná do velké a neznámé budovy a tam po mě chce nějaká paní, abych jí řekla barvy kolíčků. Pak mi oznamuje, že se brzy uvidíme ve třídě. Cvak. Vedu do školy Sárinku na zápis a podporuju ji, že to bude ve škole sranda a paní učitelce nakreslí jen nějaký obrázek a pak zase půjdeme domů. Koukám se na ni, jak nervózně sedí v té malé lavici a úplně tam vidím sebe.

Hraji si se svou první Barbie a převlékám ji do šatiček – do těch, které jsem si ušila v ruce ze svého starého trička. Cvak. Holky si hrají s Barbie a Kenem na rodinu a převlékají je do různých oblečků – krásných barevných a třpytivých – přímo od Mattela, né těch zpíchlých jehlou, ze kterých trčí nitě

A přesně tady v tom okamžiku se mi to vše vybavuje. Jak jsem si s těmi panenkami dokázala hrát od rána do večera a vymýšlela jim všechny možné i nemožné módní kreace. Nevnímala jsem čas a jen jsem přemýšlela, které své tričko rozstříhám příště (naši naštěstí nic netušili, měli za to, že se trička prostě někde ztratila ).

A pak jsem ty módní kreace začala tvořit na sobě. Ano, móda a to bezmezné kombinování vzorů i střihů, mě chytlo už v raném dětství. A pokračuji v něm doteď a pořád mě to baví. A dokonce občas radím ostatním, jak by se měli oblékat. Kdo by to kdy tušil, že z mé dětské vášně se stane částečně moje práce. Dětské sny se opravdu mohou splnit.

Takže děkuji Barbie, že mi určila směr mého života, že mi pomohla se najít. Proto jsem chtěla, aby tuto panenku měly i holky. Ani mě to nepřekvapilo a jejímu kouzlu dokonalosti také podlehly a nosí ji s sebou skoro všude. Jen to hraní s ní mají tak nějak ulehčené. Šatičky s ní také dostaly, stejně tak nějaké propriety (dokonce se dělá i kelímek s kávou do ruky v té pidi verzi) a mini nábytek. Takže svoje trička si rozstříhávat nemusí a já se nebojím, že by si ublížily s jehlou. Ale na druhou stranu si říkám, že ta doba, kdy jsme my toto všechno neměli, k něčemu byla. Naučilo mě to, si poradit za všech okolností a vystačit si s málem.

Jako máma jsem ale na druhou stranu šťastná, že moje holky z něčeho mají takovou radost. Hraní na rodinu s Kenem a jejich pejskem si zase trénují sociální vazby a řeknu vám, že není nic roztomilejšího, než když Barbie nazývají maminkou a jejího fešáka tatínkem. Sleduji je, dojímám se a uvědomuji si to:

Jsem šťastná, že máme rodinu, tu kterou jsem si vždycky přála a snila jsem o ni.Takže vlastně další dětský sen – ten největší – se mi splnil a já ho právě teď žiju.

P.S. Jestli Barbie i Kena svým dětem chcete také dopřát (nebo klidně sobě, není se za co stydět), TADY o ně běží SOUTĚŽ.

Může vás také zajímat

Top: říjenHledala jsem co nejjednodušší gel na ranní očistu pleti, který by pokožku zbytečně nevysušoval a připravil jí na aplikaci dalších přípravků. Low pH Morning Gel Cleanser or korejské značky Cosrx to zatím plní dokonale. Sice má zvláštní vůni, ale kůže je umytá a přitom vláčná. Za mě paráda!


Toto je má už třetí lahvička Amino Acids + B5 od The Ordinary. Jedná se o tekutinu, která je napráskaná...

Číst více
cosrxcosrx drunk elephantdrunk elephant ecoheartecoheart nuspringnuspring recenzerecenze the ordinarythe ordinary toptop

Fall series / boty

boty
Vagabond nízké kozačky Olivia / Badura nízké kozačky / Answear nízké kozačky Tulipano / S.Oliver nízké kožené kozačky / Answear nízké kožené kozačky hnědá i černá varianta

boty2

Geox nízké kozačky více variant Answear nízké kožené kozačky  s leopardím vzorem / Lauren Ralph Lauren hnědé kozačky / Emu Australia nízké kozačky Oak / Answear kožené kotníkové boty  

boty3

Iniukii béžové sněhule / Iniukii černé...

Číst více
Fall seriesFall series online picksonline picks

MALINNA: Elixir Mint pro zvýšení imunityVěřím, že jste o slovenské značce MALINNA už slyšeli. Pokud ano, tak vám jistojistě není neznámý jejich populární Elixir Mint. Ten byl vyvinutý jakožto prevence pro onemocnění těla. Báze tohoto elixíru je tvořená výluhou lopuchu, skočice, hvozdíku spolu s organickými a esenciálními oleji. Skořicový extrakt se stará o správné fungování kardiovaskulárního systému, olivový olej umí bojovat s...

Číst více