• Úvod
  • Blogy
  • Jak jsem si uvědomila, že žiji svůj největší dětský sen
Sdílejte s přáteli

Dětství mám už hoooodně dlouho za sebou a kolikrát mi to přijde, jako by se odehrávalo v jiném mém životě. Mám na něho totiž hodně trpké vzpomínky a podařilo se mi ho tak zakopat v mé paměti hodně hluboko. Naštěstí náš mozek funguje tak, že ty špatné věci zapomíná mnohem rychleji a pamatuje si spíše to dobré. A díky mým holkám se mi ty šťastnější okamžiky vynořují čím dál tím frekventovaněji. Dost často mívám takové zvláštní flashbacky. Nestává se vám to s dětmi taky?

Voda šplouchá všude kolem mě a já se jí snažím lopatičkou nabrat do mého oblíbeného kyblíku. Dají se na něj nacvaknout bábovičky a vypadá, jakoby se smál. Koupu se s ním i ve vaně. Cvak. Dívám se na holky, jak nadšeně skáčou v bazéně a polévají se konvičkami i kyblíkem. Jen místo úsměvu má na sobě Elsu.

Jdu celá vyklepaná do velké a neznámé budovy a tam po mě chce nějaká paní, abych jí řekla barvy kolíčků. Pak mi oznamuje, že se brzy uvidíme ve třídě. Cvak. Vedu do školy Sárinku na zápis a podporuju ji, že to bude ve škole sranda a paní učitelce nakreslí jen nějaký obrázek a pak zase půjdeme domů. Koukám se na ni, jak nervózně sedí v té malé lavici a úplně tam vidím sebe.

Hraji si se svou první Barbie a převlékám ji do šatiček – do těch, které jsem si ušila v ruce ze svého starého trička. Cvak. Holky si hrají s Barbie a Kenem na rodinu a převlékají je do různých oblečků – krásných barevných a třpytivých – přímo od Mattela, né těch zpíchlých jehlou, ze kterých trčí nitě

A přesně tady v tom okamžiku se mi to vše vybavuje. Jak jsem si s těmi panenkami dokázala hrát od rána do večera a vymýšlela jim všechny možné i nemožné módní kreace. Nevnímala jsem čas a jen jsem přemýšlela, které své tričko rozstříhám příště (naši naštěstí nic netušili, měli za to, že se trička prostě někde ztratila ).

A pak jsem ty módní kreace začala tvořit na sobě. Ano, móda a to bezmezné kombinování vzorů i střihů, mě chytlo už v raném dětství. A pokračuji v něm doteď a pořád mě to baví. A dokonce občas radím ostatním, jak by se měli oblékat. Kdo by to kdy tušil, že z mé dětské vášně se stane částečně moje práce. Dětské sny se opravdu mohou splnit.

Takže děkuji Barbie, že mi určila směr mého života, že mi pomohla se najít. Proto jsem chtěla, aby tuto panenku měly i holky. Ani mě to nepřekvapilo a jejímu kouzlu dokonalosti také podlehly a nosí ji s sebou skoro všude. Jen to hraní s ní mají tak nějak ulehčené. Šatičky s ní také dostaly, stejně tak nějaké propriety (dokonce se dělá i kelímek s kávou do ruky v té pidi verzi) a mini nábytek. Takže svoje trička si rozstříhávat nemusí a já se nebojím, že by si ublížily s jehlou. Ale na druhou stranu si říkám, že ta doba, kdy jsme my toto všechno neměli, k něčemu byla. Naučilo mě to, si poradit za všech okolností a vystačit si s málem.

Jako máma jsem ale na druhou stranu šťastná, že moje holky z něčeho mají takovou radost. Hraní na rodinu s Kenem a jejich pejskem si zase trénují sociální vazby a řeknu vám, že není nic roztomilejšího, než když Barbie nazývají maminkou a jejího fešáka tatínkem. Sleduji je, dojímám se a uvědomuji si to:

Jsem šťastná, že máme rodinu, tu kterou jsem si vždycky přála a snila jsem o ni.Takže vlastně další dětský sen – ten největší – se mi splnil a já ho právě teď žiju.

P.S. Jestli Barbie i Kena svým dětem chcete také dopřát (nebo klidně sobě, není se za co stydět), TADY o ně běží SOUTĚŽ.

Může vás také zajímat

Co všichni mají s tím LEGO DUPLO? Recenze stavebnice Dobrodružství na farmě

První sadu stavebnice Lego Duplo dostal náš Hugo ještě před svými prvními narozeninami. Byla to jedna z těch menších sad, některý z vláčků. Pamatuji si, že jsem si tenkrát říkala, jestli to není moc brzy a přišlo mi trochu jako předčasný dárek. K prvním narozeninám pak dostal ještě různé dřevěné […]

Číst více
duploduplo dva rokydva roky hračkyhračky LEGOLEGO Myslím na dětiMyslím na děti Nákupy pro nejmenšíNákupy pro nejmenší

GRWM & JAK SI ZVÝŠIT SEBEVĚDOMÍ + SOUTĚŽ / VLOG

V novém videu se líčím před kamerou a povídám o tom, jak získat zdravé sebevědomí a sebelásku.  ODKAZY K VIDEU: + La Mer: https://fave.co/2B5SD2s + průhledný box na kosmetiku: http://bit.ly/2rvO11x + zrcátko Simplehuman: http://bit.ly/2rydg3b (20% sleva s kódem Mamoustylove20) + matující primer Paula’s Choice: http://bit.ly/2rvitsp + make-up Clarins: http://bit.ly/2yN5BSC + […]

Číst více
VideaVidea videovideo

Dubai | Photodiary

dubai


Krásný den! Po všech těch tipech na dárky tu mám pro vás opět článek z cest. S Haničkou jsme se ještě rozhodly v listopadu si o týden prodloužit léto a jako místo, kde se ohřejeme, jsme si vybraly Dubai. Dovolenou jsme pojaly naprosto odpočinkově, takže minimum práce, hodně jídla, hodně čtení a hodně vyhřívání se na sluníčku. Užijte si fotky! A pokud Vás zajímají články i z mých předešlých...

Číst více
Coya dubaiCoya dubai Drift beachDrift beach DubaiDubai MRLtravelsMRLtravels one and only dubaione and only dubai outfitoutfit Playa NomadePlaya Nomade the maine dubaithe maine dubai travel diarytravel diary travellingtravelling