• Úvod
  • Blogy
  • JAK PEČUJI O SVÉ PRODLOUŽENÉ VLASY? - BeautyBlogerky.CZ
JAK PEČUJI O SVÉ PRODLOUŽENÉ VLASY?
Sdílejte s přáteli
Že jsem si před dvěma měsíci nechala prodloužit vlasy, to není žádné tajemství. Splnila jsem si tak svůj dětský sen, i když nebudu lhát, že nemám každý večer chuť to všechno servat dolů.
O prodloužené vlasy musíte pečovat jinak, než o vlasy vlastní, pokud byste takto ale pečovaly o vlasy vlastní, budou vrnět blahem. Na prodloužené vlasy musíte používat extrémně vyživující kosmetiku, jelikož se jedná o mrtvý vlas, nemůže se sám vyživovat, je potřeba mu tedy pomoci z venku. A ještě jedna důležitá věc, na prodloužené vlasy se v žádném případě nesmí používat přípravky na objem! Vlas se tak otevře, dostanou se do něj látky, které mu už pak nedovolí se zpět zavřít a on se tak zbytečně ničí a namáhá.
Tak které přípravky používám já?
Abych si byla jistá, že budu používat jen ty nejkvalitnější výrobky, vyrazila jsem na odbornou konzultaci do salonu Paul Mitchell, kde se mnou mluvila přímo školitelka kadeřníků. Nakonec jsme vybraly extra silnou a vyživující řadu na rovné vlasy. Šampon, kondicionér, masku a péči před fénováním či žehlením.
Jak se používá šampon a kondicionér asi všichni víte, ale veděli jste, že když si chcete dát masku (kterou byste měli u prodlouženým vlasů používat každé čtvrté mytí nebo jedenkrát týdně), musíte ji nanést ještě před kondicionérem, jinak nebude správně fungovat? Mě to třeba dost překvapilo!
A jaká tahle řada vlastně je? Hodně intenzivní, takže pokud máte problém s krepatěním vlasů, je pro vás naprosto ideální, já mám totiž po ní vlasy rovné doslova jako hřebíky, někdy až trochu moc, že postrádám jakýkoliv objem. Každopádně vlasy jsou krásně lesklé, plné života, nezacuchávají se a krásně voní!
Tady je na obrázku péče, kterou používám před fénováním a žehlením. Nanesu ji vždycky do vlhkých vlasů a pak dělám všechno, co potřebuju. Někdy mám ale pocit, že mi po ní elektrizují vlasy, zvlášť když jsme ještě nosily kabáty a bundy.
A protože po Paulovi Mitchellovi mám opravdu až moc rovné vlasy, prokládám mytí přípravky od značky Goldwell, která mi dorazilo z e-shopu Elnino. Je to opět řada na poškozené vlasy, ze které jsem skutečně nadšená. Je levnější než Paul Mitchell a udělá velmi dobrou službu!
Opět mám k dispozici šampon, kondicionér a masku na vlasy. Obě značky střídám pravidelně po jednom týdnu, alespoň si vlasy moc nezvyknou :-). Po Goldwellu mám pocit, že mají vlasy větší objem, ale jsou zase mnohem víc krepaté, takže bez žehličky by to prostě vůbec nešlo. Zase po něm mnohem lépe drží vlny které si čas od času dělám.
Přijde mi, že maska na vlasy od Goldwell vydrží déle na povrchu vlasů, dokud ji nespláchnu, než ta od Paula Mitchella, kterou nanesu a mám pocit, že jsem si na vlasy vůbec nic nedala. Otázkou ovšem je, co je správně:-).
S oběma značkami jsem každopádně velmi spokojená a můžu je jedině doporučit. Každá je trochu jiná a to i přesto, že jsou obě na poškozené vlasy, tak je super je střídat.
Goldwell seženete na Elnino a Paul Mitchell třeba na Notino.

Může vás také zajímat

Medik8: White Balance Brightening SerumTaké vás trápí pigmentové skvrny nebo flíčky po akné? Mě jo! A rozhodla jsem se nimi zatočit pomocí séra značky Medik8. White Balance Brightening sérum je produkt, který obsahuje jedinečnou složku s názvem Oxyresveratrol(0, 5 %). Ta je velmi účinná v minimalizaci nadměrné pigmentace kůže, umí sjednocovat tón pleti a zlepšovat její celkový vzhled, který byl sluncem poškozen. Ve dvou totožných...

Číst více
medaprexmedaprex medik8medik8 pleťpleť recenzerecenze

Moje největší a jediné předsevzetí pro rok 2019

Předsevzetí typu zhubnout, jíst víc zdravě, víc cvičit apod., jsem si nikdy nedávala. Celkově na tyto závazky moc nejsem. Spíše si vždy začátkem nového roku stanovuji cíle nebo směr, kam bych se chtěla vydat, co si třeba splnit a co uskutečnit. Letos to mám úplně jasné. Vyplynulo to už ze […]

Číst více
Co se zrovna dějeCo se zrovna děje motivacemotivace Můj stylMůj styl nový roknový rok Oblékám seOblékám se outfitoutfit Zajímám seZajímám se

Přečteno

přečteno

Krásné pondělí! Tenhle článek už mám nachystaný delší dobu a málem jsem na něj zapomněla. Jde o tipy na knížky, které jsem před nějakou dobou přečetla a moc mě bavily, tudíž doporučuji dál. Dle mého názoru totiž tipů na knížky není nikdy dost, takže uvítám i nějaké od vás v komentářích.

Kniha, u které se budete smát od začátku až do konce a nebudete se od ní moct...

Číst více
co právě čtuco právě čtu knižní tipyknižní tipy přečtenopřečteno