• Úvod
  • Blogy
  • Jak se líčí české celebrity aneb jak se nesesypat z primadony - BeautyBlogerky.cz
Jak se líčí české celebrity aneb jak se nesesypat z primadony
Sdílejte s přáteli

Jak se chovají české celebrity a primadony největšího kalibru, když usednou na vizážistické křeslo? Jakými otázkami se snaží vizážistku a všechny kolem psychicky rozložit a ponížit? A jak na takovéto zákeřné otázky reagovat? 

 

Velká většina modelek, hereček, zpěvaček a celebrit jsou velké profesionálky, které jsou vděčné za hezké líčení a úpravu vlasů a při odchodu z maskérny nikdy nezapomenou poděkovat a potřást si rukou nebo oblíbat na obě tváře Vedle nich však existují primadony, které jsou připravené zničit den všem kolem sebe jen pro potěchu svého přebujelého ega. Čím menší celebrita, tím větší humbuk kolem sebe nadělá.

Pro pobavení jsem sepsala nejčastější otázky, které kolem sebe tyto primadony dští společně se sírou a ohněm z nozder. Článek berte prosím s nadhledem – hlavně níže uvedené odpovědi .

 

Vy líčíte profesionálně?

“Ne, odskočila jsem si od plotny udělat Vám makeup a po cestě nakoupila všechna tahle líčidla za čtvrt milionu.”

 

Většinou první otázka. Primadona Vás chce usadit a ukázat, že zatímco ona je profesionál v oboru, Vy jste nicka. Této zákeřné otázce se dá předejít tím, že k celebritě sebevědomě, ale mile přistoupíte, představíte se, usadíte ji na křeslo a jako první věc s ní proberete jaké líčení se jí líbí, co má ráda a co naopak ne.

 

Jak dlouho líčíte?

“Dnes ráno jsem se probudila s tím, že se stanu vizážistkou.”

 

Pokud líčíte pár měsíců, raději lžete. Jste přece žena a líčení se věnujete již léta, ne? Ideální odpovědí je něco jako: “Pff….léta, ani přesně nevím jak dlouho.”

 

Vy už jste někoho líčila, nebo jsem Vaše první zákaznice?

“Ups. Už je to tak.”

 

Tohle je zákeřňák, který jsem naštěstí jen odposlechla na place.

 

Co to používáte za kosmetiku?

“Půlku jsem koupila na tržnici, zbytek na eBayi. Kámoška se po tom včera osypala, ale já myslím, že to byla jen náhoda.”

 

Touhle otázkou se vstupuje na minové pole. Vyplatí se mít v kitu pár luxusních kousků i kdyby to byly jen prázdné krabičky. Není nic horšího, když má klientka lepší výbavu než Vy. Jestliže líčíte “no name” kosmetikou, připravte si průpovídky o tom, že jí používá Jennifer Lopez a že díky ní ještě nemusela na plastiku.

 

Umíte s tím pracovat, nebo tu na mně něco zkoušíte?

“Spoléhám na štěstí začátečníka.”

 

Když si v začátcích nejste v líčení něčím jistá, neličte zákaznice před zrcadlem, kde okamžitě vidí, že se něco pokazilo a že to musíte odlíčit. Ať se raději dívá do svého mobilního telefonu a nevěnuje pozornost tomu, co děláte.

Nikdy na sobě nedejte znát, že Vám popadaly oční stíny, nebo že makeup divně flekatí. Prostě to s úsměvem opravte jakoby se nic nestalo.

 

A Vy jako máte nějaký kurz?

“Ne, ale za peníze z téhle zakázky si nechám od grafika udělat nějaký certifikát a pověsím si ho doma na zeď. Fotografa se pak také budete ptát, jestli má kurz? Hlavně, že Vy máte FAMU i DAMU.”

 

I kdybyste měla jen kurz pletení a háčkování, radši lžete.

 

Chtěla bych kouřové líčení očí. Mám tu i obrázky na mobilu.

“Jé, to je krásný líčení. Takový bych taky chtěla umět.”

 

Pod pojmem kouřové líčení si většina žen představuje takzvanou ¾ kouřovku, kdy je tmavá barva jen ve vnějším koutku oka a směrem dovnitř je jemně rozestínovaná. Kdybych jim nalíčila klasické kouřové líčení, tak by se hodně divily. Klasické kouřovky totiž sluší jen málokomu, kdyžto ¾ kouřovka sluší každé ženě – Mimochodem ji vyučuji na svých kurzech pro vizážistky: 23. ledna: 3D líčení očí a 7. února: Svatební líčení.

 

Takovýto konturování jako Kim Kardashian umíte?

“Ano, ale Vám to slušet nebude. Co kdybych vykonturovala Vás a ne Kim Kardashian?”

 

Dobrá vizážistka rovná se ta, co umí “to konturování.” Je dobré ještě předtím než kontury a projasnění rozestínujete, ukázat klientce její flekatý obličej v zrcátku. Teď už jste v jejích očích ta pravá profesionálka.

 

Já Vám tady v tom křesle usnu.

“Kéž by.”

 

Vážně. Kéž by.

 

Co byste mi poradila na…?

“Jsem vizážistka, ne věštkyně.”

 

Tahle otázka se řadí mezi moje oblíbence. Hlavně když mám na nalíčení necelou půl hodinku a už teď je celá produkce ve skluzu. Doporučovat někomu něco na základě zběžného ohledání jejího obličeje je opět chůze minovým polem. Co vyhovuje mně, nemusí vyhovovat jí. Co je dobré na dlouhotrvající líčení není vhodné na každodenní použití.

 

Já mám úžasnou rtěnku, která by se k tomuhle líčení skvěle hodila…

“Ano, tmavá rťenka je skvělá volba k těm kouřovkám. Přesně to jemné a decentní líčení, které jste chtěla.”

Primadoně se nikdy nesmí odporovat. Cokoliv ze svojí kosmetické taštičky vytáhne je skvělé. Její rudou rtněku na ruce „namíchám“ se svojí krémovou. Celebrita pak při pohledu do zrcátka řekne: „To je přesně ono. Tahle rtěnka mi prostě vždycky sluší.“

 

Není to trochu moc?

“Jo, ale přesně takhle jste to chtěla.”

 

 

 

 

Může vás také zajímat

Navia: Oční krém


Slovenská kosmetická firma Navia uvedla na trh jejich Oční krém s extraktem z Plamatky a Přesličky. Jedná se o produkt, který je určený pro péči o citlivou oblast kolem očí, kde je kůže nejtenčí a nejvíce náchylná k tvorbě vrásek. 


Základ tohoto očního krému tvoří růžová voda, známá svými účinky proti otokům a pak rostlinné oleje, zejména hroznový a výtažek z plamatkypřesličky, která je bohatá...

Číst více
krasnakazdydenkrasnakazdyden navianavia pleťpleť recenzerecenze

Zkrátit nebo nechat růst? / OUTFIT

Jak tento týden přišlo nečekané jaro, mám neuvěřitelnou chuť se zbavovat zbytečností a odlehčit se. Vyvolává to ve vás sluníčko taky? A s tím přichází i otázka, nad kterou přemýšlím už od podzimu, nechat si růst dlouhé vlasy, nebo je zkrátit? Už jsem se i objednala do mého oblíbeného kadeřnictví […]

Číst více
Můj stylMůj styl Oblékám seOblékám se outfitoutfit

Kam s dětmi v Praze: Ptáčkov

Objevili jsme s Hugem novou herničku! A jako vždycky – rádi se s vámi podělíme. Pokud bydlíte poblíž Prahy 5 nebo Prahy 13, budete to mít kousek, a pokud ne, dětské centrum Ptáčkov najdete asi 5 minut pěšky od stanice metra Hůrka, což je taky poměrně přátelská lokace. Co mě na […]

Číst více
dětský koutek v Prazedětský koutek v Praze hernaherna Kam s dětmiKam s dětmi Myslím na dětiMyslím na děti