• Úvod
  • Blogy
  • Jak se vyrovnávám s jarní únavou
Sdílejte s přáteli

Zatímco příroda se probouzí ze zimního spánku, já mám paradoxně poslední měsíc s každým dnem méně a méně energie. Ačkoliv jsem myslela, že na podobné věci netrpím, letos mě dostihla – jarní únava! Večer usínám už při uspávání Huga a přes den se mátožně ploužím. Do určité míry je to určitě přirozená věc a zase odezní, ale řekla jsem si, že by bylo fajn tomu trochu pomoci a třeba lehce upravit jídelníček.

miomat

Některé a někteří z nás se na jaře vrhají rovnou do detoxu, který spočívá třeba v tom, že týden i více pijí pouze ovocné a zeleninové šťávy a hodně vody, já ale až takhle odvážná nejsem. Nicméně každá změna k lepšímu se podle mě počítá, a proto jsem se po zimě, kdy moje tělo doslova volalo po těžších a tučnějších jídlech, aby se zahřálo (ne, nejsem typ, který se živí i v zimě saláty, to mám vyzkoušené, to mi nejde), vrhla na něco lehčího a zkouším zařadit do jídelníčku hodně ovoce, zeleniny, ořechů a luštěnin. Ať už v syrové podobě, nebo formou různých krémových polévek, smoothie, kaší nebo rostlinných mlék.

mandlove mlekomiomat

Je určitě dobré dostat do sebe více vitaminů a vlákniny, přírodních enzymů i antioxidantů. V tom může mimochodem pomoci třeba i RAW strava (vaří se tak, aby teplota nepřekročila 42°C). Pomocníkem k vaření mi je teď MioMat, což je takový vařící hrníček, se kterým je všechno superrychlé a jednoduché. Vy už víte, že nejsem žádná velká kuchařka, takže kupříkladu vaření více jídel najednou mě dost děsí – proto momentálně dost oceňuji, že můžu vařit pro manžela a pro syna to, co mají oni rádi, a já si bokem v MioMatu udělám třeba zeleninovou polévku (skvělé recepty najdete TADY). Je to totiž skoro bez práce – umyjete, očistíte a nakrájíte ingredience, naházíte je do hrnečku, zalijete vodou a zmáčknete tlačítko. Do 25 minut máte hotovo!

A tak se snažím trochu odlehčit a dodat si energii polévkami, mandlovým nebo rýžovo-kokosovým mlékem, a nebo i smoothies, které – přiznávám se bez mučení – normálně až tak moc nemusím. Věřím, že mi to tělo oplatí, únava pomine rychleji a zkrátka budu po zimě brzy zase fit.

A jakpak jste na tom letos vy? Přepadla vás únava? Nebo statečně vzdorujete? Napište mi, budu ráda za všechny vaše tipy, jak se s ní co nejrychleji popasovat.

Může vás také zajímat

New in

newin

Krásný den! Dnes mám pro vás docela obsáhlý new in a doufám, že vás bude bavit. Některé produkty už mám i otestované, takže k těm řeknu jak jsem spokojená. Všechny uvedené produkty jsou přírodní a já už si jich stihla spoustu velmi rychle oblíbit.

Začnu první fotkou. Nedávno jsem byla na návštěvě v krásném obchůdku Wonderful , kde najdete niche parfémy, značku Lodaites, Miss W a nejmilejšího...

Číst více
BiosloisBioslois Biosophy storeBiosophy store česká přírodní kosmetikačeská přírodní kosmetika FlorascentFlorascent LodaitesLodaites masáž gua shamasáž gua sha miss Wmiss W new innew in přírodní kosmetikapřírodní kosmetika RetinolRetinol salt & stonesalt & stone The ordinaryThe ordinary wonderful czwonderful cz

Guerlain: L'Essentiel make-upNejnovější make-up z dílny značky Guerlain nese název L'Essentiel a slibuje bezchybnou pleť, která vypadá přirozeně, dlouhodržící efekt a pečující složení, které je tvořeno až 97% přírodními složkami. A přesně na tohle mě ta liška lišáská Guelain zlákala. Běžným parfumérkovým, natož drogérkovým makeupům se vyhýbám, protože moje pleť nesnesee silikony. Proto jsem opravdu doslova skákala radostí,...

Číst více
GuerlainGuerlain pleťpleť recenzerecenze

Skin food | recenze

skin-food

Krásný den, zdravím s dalším kosmetickým článkem! Dnes to bude o nově rozšířené řadě Skin Food od švýcarské přírodní značky Weleda. Já jsem si minulý rok zamilovala jejich mandlovou řadu (hlavně teda tohle tělové mléko). Té už jsem se ale na blogu věnovala a dnes to bude o něčem zelenějším (pouze co se týká obalu, obsahově jsou 100% "zelené" všechny Weleda produkty). Weleda má ikonický produkt a...

Číst více
přírodní kosmetikapřírodní kosmetika skin foodskin food skin food lightskin food light weledaweleda