• Úvod
  • Blogy
  • Jak si nenechat zkazit náladu/ OUTFIT
Sdílejte s přáteli

Možná to znáte..ráno zaspíte, děti se nechtějí oblékat do školky, vy se pak polejete kafem, zabouchnete si doma klíče, v práci máte protivné kolegy, objednané boty jsou vám malé, po příchodu domů se na vás hroutí neuklizená domácnost a váš partner na vás moc úsměvů neháže. Někdy se to prostě sejde, nebo možná ani to ne, ale jste možná jen otrávené ze zimy a z každodenní rutiny. Vždycky se něco najde. Dříve jsem si taky občas poplakala, jak je ten život nespravedlivý, kolik toho mám a co všechno musím řešit. A co myslíte, že se stalo? Cítila jsem se ještě hůře, ještě víc naštvaná a na dobré náladě mi to teda nepřidalo. Ale pak jsem pochopila, že každý v životě řeší plno nepříjemností i povinností a je vlastně jen na mně, jak se s tím vypořádám a jestli se tím nechám pohltit, budu nabručená nebo jestli se na to začnu dívat z jiné stránky. Jestli začnu žít veselý a šťastný život, ať se děje, co se děje.

Jak si nenechat zkazit náladu

Opět jsem si potvrdila, že je to všechno o naší hlavě. Že náladu nám nekazí jiní lidé, ale kazíme si ji my sami. Protože když budeme vyrovnaní a vědomí naší vlastní hodnoty, nemůže nás vůbec rozhodit, že nás někdo pošle do patřičných míst nebo že je na nás protivná nějaká prodavačka. A že je venku škaredě, onemocněli jsme, nebo jsou nám těsné džíny? Na všem se dá najít i to pozitivní. Můžeme víc času trávit doma pod dekou s naší oblíbenou knížkou, zkoušet nové recepty, konečně si odpočinout bez výčitek a přeorganizovat plány (třeba zjistíte, že 99% věcí se vyřeší bez vás) a namotivovat se chodit pravidelně cvičit a omezit sladkosti, což třeba ocení naše tělo a budeme míň nemocní. Když jsme s Karol fotily tento outfit a foukal naprosto ledový vítr, že mi vlasy poletovaly tak, že jsem neviděla ani na krok a byla jsem promrzlá na kost, měla jsem na vybranou. Buď začnu nadávat, jak je to na houby fotit outfity, že se na to vykašlu a že z toho nic nebude, nebo jsem se s tím mohla smířit, vyfotit aspoň pár fotek a pak se jít zahřát do kavárny. Což jsem také udělala. Fotek sice nemám tolik, ale nějaké ano a dala jsem si pak aspoň dobrý čaj. Myslím, že úplně v každé situaci máte na výběr na co se zaměříte, jestli se necháte převálcovat tím negativním, nebo se budete radovat z pozitivnějších maličkostí.

Proč je to ale tak těžké? Ono se to všechno asi moc hezky čte, říkáte si, jo to dává smysl, ale pak se stejně chováte podle zajetých kolejí. Změnit jejich směr je ale pro nás v reálu nadmíru náročné a zase jedeme v té komfortní zóně. Ano, lehké to není. Co jsem si někde přečetla, tak je to proto, že ty negativní myšlenky nám mozek nabízí hned jako první, protože nás má chránit před nebezpečím. Toto je v tom mozku naprogramováno už z pravěku, tenkrát to asi k něčemu bylo. Dnes ale tak na pozoru být nemusíme a spíš nám to škodí. Proto se v každé situaci snažím zastavit a říct si: Máš na výběr. Budeš naštvaná, nebo z toho uděláš výhodu a vznikne něco hezkého, třeba i ponaučení. Je to trénink na úplně každý den. Chce to vyjít z komfortní zóny a dělat věci jinak, po našem. A víte, co je skvělé? Roste nám s tím i sebevědomí, což jde ruku v ruce s tou spokojeností.

vinovy kabat

A co když se probudím už s tou špatnou náladou, cloumají se mnou hormony a mám pocit, že prostě ten den jsou špatné konstelace? No někdy je tam fakt něco vyšší než to naše vědomí, ale jde to ovlivnit. Mně pomáhá chvilka o samotě, kdy jen dýchám zhluboka a vnímám svůj dech a říkám si pozitivní afirmace. A když ty negativní myšlenky nedokážu ani tak přebít, moc mi pomáhají v současnosti tyto knihy (Síla je ve vás nebo Kráva, kteá plakala). Stačí se do nich začíst a už zase jedu na pozitivnější vlně a nad věcí.

Co pomáhá vám nepropadat špatné náladě? 

Pořiďte si podobné věci z outfitu:

Může vás také zajímat

Jak zlepšit partnerský vztah / BYDLENÍ

Když už je ten Květen, lásky čas, co se podívat na to, jak díky zařízení ložnice přivítat lásku do vašeho života? Možná se to nezdá, ale v ložnici trávíme nejvíce času a vše, co v ložnici máme, na nás působí. Navíc ve chvíli, kdy jsme nejvíce zranitelné, během našeho spánku. Proto […]

Číst více
bydleníbydlení BydlímBydlím interiérinteriér Interiérové inspiraceInteriérové inspirace ložniceložnice NákupyNákupy

Weleda skin food original

Skinfood

Krásný den! Už před nějakou dobou jsem Vám tu psala recenzi na rozšířenou řadu Weleda skin food a dnes bych se chtěla zasoustředit přímo na jeden konkrétní produkt a to kultovní Skin Food krém. Věřím, že spousta z vás už o něm slyšela nebo ho používá, je to totiž zázrak doslova na vše! Tenhle univerzální krém má hojivé a regenerační účinky a já bych vám dnes ráda napsala mé tipy, k čemu ho...

Číst více
skin foodskin food weledaweleda weleda czweleda cz

Outfits daily

OOTD

Krásný den! Konečně jsem dala dohromady článek plný outfitů za uplynulé týdny. Tak ať se vám líbí a posílám pozdravy z nádherných Malediv.

1
modré šaty Asos / kabelka Edited / boty Answear 

2.
2
boty Mango / kalhoty, blůza Zara

3.
kalhoty Zara / svetr Zoot / boty Mango
4.
4
šaty Only (ve slevě) / bunda Zara / boty Vagabond
5
kalhoty, bunda Zara / triko, brýle Mango
6
kalhoty, svetr, kabelka Answear

7
džíny Zara / svetr Kings...

Číst více
ootdootd outfitoutfit outfits dailyoutfits daily