• Úvod
  • Blogy
  • Jak skladuji kosmetiku / MAKEUP COLLECTION 2016 - beautyblogerky.cz
Jak skladuji kosmetiku / MAKEUP COLLECTION 2016
Sdílejte s přáteli
Zdravím vás krásky! :)
 
Nebo bych měla napsat stalkeři? ;-) Je až s podivem, jak jsou tyhle typy článků a videí oblíbené. Nebo to možná vůbec k divení se není. Možná je to jenom naše ženská přirozenost, zájem podívat se k někomu jinému a trochu mu to doma okouknout. Každopádně ať už článek otevíráte za jakýmkoliv účelem, doufám, že se vám bude líbit.
Jak můžete vidět na fotkách, na kosmetiku a jiné beauty předměty mám vyhrazenou jednu stěnu v naší ložnici. Upřímně to nepovažuji za ideální a ani si nemyslím, že je to vrchol vkusu, nicméně já jsem s tím v rámci možností spokojená. Ačkoliv plánuji ještě další úpravy, nemám na to zatím příliš mnoho času. Proto mi prosím případné neestetické sestavení odpusťte.

 

Pokaždé, když nějaká blogerka nebo youtuberka vydá tento formát, musí počítat se všemi variantami reakcí. Neřekla bych, že mám kosmetiky nějaké extrémní množství, ani bych neřekla, že jí mám zrovna málo. Často spoustu produktů daruji rodině a kamarádkám, nebo něco co mi nesedělo prostě vyhodím. Také ty nejlepší a nejdražší kousky nejčastěji používám a proto je také nejrychleji spotřebuji a často se tak mění a zůstávají jenom ty levné, které zas až tolik nepoužívám. Každopádně mě vaše hodnocení mé sbírky opravdu zajímá a už se na něj těším. :)

 
Začala bych poličkou vlevo nahoře, kde mám tělové spreje od Avonu. Mám jich celkem asi deset a používám je hlavně v létě na tělo. Jak kvůli vůni, tak kvůli osvěžení. Chtěla bych je někam uklidit, ale už nemám místo, které by bylo lehce přístupné. Beru si je s sebou místo parfému, protože jsou lehounké a mohu s nimi plýtvat. :)

 

Ve dvou taštičkách pak mám prázdné obaly k novým produktům, kdybych je potřebovala nafotit, nebo kvůli složení a ve druhé jsou vzorky a miniaturyObrazy jsou z Jysku a ačkoliv nejsem na citáty, vizuálně se mi obrázky líbí.

 
Laky na poličkách byl vždycky můj sen. Jen je asi škoda, že jakmile jsem ho zrealizovala, působí to na mě víc kýčovitě, než jsem čekala. :D Kdybych měla všechny laky bílé nebo nude (nebo měly všechny laky stejnou lahvičku), asi by to bylo jiné. Nicméně mám alespoň přehled a beru to jako holčičí dekoraci. Laků mám víc než stovku a na poličce chybí různé top coaty, podkladové laky a podobně, které mám v krabici ve skříňce úplně nalevo, kde mám také pilníky, brusku na nehty, věci na akrylové nehty, odlakovače...

 

Už mám také napsaný článek o mé kolekci OPI, sice jsem málem přišla o nehty, ale nakonec se to snad podařilo. :)

Nahoře mám pak synovi 3D nožičky ve velikostech týden a tři týdny. Dělali jsme jednu po druhé, protože jsme ho chudáčka nechtěli moc trápit.

 Jak už jsem psala na instagramu, zrcadlo s poličkami je posunuté doleva záměrně a to proto, že napravo u okna fotím a potřebuji čistou bílou plochu a pozadí. Věci na poličkách se dost často mění podle toho, co zrovna nutně potřebuji mít u sebe a vystavené. Na zrcadle mám také květináče z HM Home, do kterých jsem nedávno dala štětce. Měla jsem je v květináčích z IKEA, které měl snad úplně každý.
Na poličkách tedy najdete roztomilý rozprašovač s třpytkami od essence z Vánoční limitky, oleje na rty od Clarins, oleje na tělo Nuxe a Estée Lauder, Bling Ring - kroužek na Beauty Blender a úplně dole (mou oblíbenou :D) máslenku, pod kterou mám různé drobnosti, které by jinak vypadaly jako nepořádek - ořezávátka, zrcátko, prstýnky, bonbón.. :DZa uklizeného stavu na stole nenechávám ani keramickou dózu ve tvaru cupcakeu, kterou jsem tam prostě a jednoduše zapomněla (a pak jsem ji tam nechala). Bývá na poličce úplně nahoře, vedle výživy na nehty od Sephory. V dóze mám schované vatové tyčinky.
Jedinou věcí kterou na stole nechávám, a to proto že se jinam už nevejde, je akrylový stojánek, kam dávám úplné novinky, nebo věci které zrovna testuji, abych na ně nezapomínala. Obsah se tedy mění a zrovna tam mám nějaké produkty od Estée, YSL, Guerlain a nebo třeba Art Stick a rozjasňovače od Bobbi.


Teď tedy levá část a nakonec si necháme tu pravou a komodu. Nalevo se nachází skříňka s policí, kde mám směs různých věcí, které ovšem používám docela často, nebo je prostě chci mít po ruce.
Nahoře tak mám čistící spreje na štětce, dezinfekci na makeup (BeatySoClean s vůní perníčků je můj absolutní favorit), krémy na ruce, antibakteriální gely. Dole mám pak pár hřebenů, které používám méně často a další mám v koupelně, laky na vlasy, suché šampony, spreje na ochranu před teplem. Mimo jiné jsou také v této skříňce záložní produkty, opalovací krémy, sprchové gely, pěny do koupele, peelingy, tělová mléka a tak dále. :)


V pravé části stolu mám úplně nahoře v přihrádce zasunutý pořadač na příbory, tuším z IKEA za 19,-, ve kterém mám téměř všechny kompakty a pár dalších drobností. Bohužel je již zcela plný a já ho musím přeorganizovávat pokaždé, když si koupím nový produkt. Tudíž při příští návštěvě koupím ještě jeden a dám ho na druhou stranu, kde mám zatím pouze nějaké podložky na focení a zásuvky na nabíječky (telefon, tablet, baterka foťáku).

Řazení je jednoduché, na fotce dole vidíte předek, tak jak ho vytahuji když sedím u stolu. Nejpoužívanější a nejnovější produkty mám tedy v první "řadě". V tuto chvíli tedy Bobbi Brown rozjasňovače a vedle pudr, pudr a balzám od YSL, novou tvářenku Estée Lauder, dva velké Bobbi bronzery, Nuxe Bronzer a úplně napravo na začátku EL bázi pod oční stíny a Paint Poty od MACu.
Produkty se snažím řadit jak tvarem, tak značkou k sobě. Bohužel ne vždy to jde a tak se jen snažím co nejefektivněji využít místo. Stále ovšem platí, že nejpoužívanější věci mám prostě nejblíže. 
 
Moje rozhodně nejoblíbenější skupinka je dlouhá podélná přihrádka, která začíná Bobbi a končí MACem. Jsou v ní rozjasňovače od the Balm, bronzer a rozjasňovač od UD, dvě různé Terracotty od Guerlain a pak samozřejmě MAC rozjasňovač a všechno třpytivé od Bobbi.

Vzadu jsou dvě menší příčné řady, kde mám minerální makeupy (BareMinerals, Lucy Minerals), sypký pudr(Jemma Kidd) a bronzer od značky Cargo v plechovce. V další pak velké bronzery které moc nikam nepasují (Gosh, Milani, Alverde) a nějaké levné rozjasňovače (Catrice, MUR, essence). Úplně napravo na straně pak schovávám produkty v papírových krabičkách (the Balm, Benefit) a pak pár levnějších tvářenek a malých paletek (Sleek a Zoeva).

Ve dvou prostředních přihrádkách jsou kulaté tvářenky (MAC, JORDANA) a samozřejmě nesmí chybět Chanel krémový bronzer. Za ním je ještě nějaký random rozjasňovač a vedle dva kalíšky. Jeden s barvou na obočí a druhý s gelovým stíny od Bobbi.
O mých kolekcích několika značek už jsem psala a proto je nebudu rozepisovat. Myslím také, že na fotkách jsou produkty docela dobře vidět. :) Například u Bobbi toho ale od té doby hodně přibylo a tak pokud vás zajímá konkrétní jedna značka, najděte si ji buď v okénku prohledat blog, nebo přímo ve štítcích. Stejně tak si můžete otevřít třeba jen štítek HIGH END, nebo štítek DROGERIE.
 
Články o kolekcích jednotlivých značek: 
 
M.A.C. - TADY
the Balm - TADY
Bobbi Brown - TADY
 
A teď už celé kolekce hezky popořádku. :)


Bronzery - 25
Rozjasňovače - 20
Pudry - 15
Tvářenky - 31
 
První šuplík odshora ve stole je čistě paletkový. Mám v něm jak paletky očních stínů, tak i paletky na tvář. Šuplík už je zcela plný a myslím, že se mi do něj už žádná další nevejde. :D
 
Řazení je totožné s organizérem výše, jinými slovy napravo vzadu jsou ty nejméně používané a vepředu vlevo ty nejvíce. Vyjímkou je Vice XX od UD, protože ta musí být lehce pod úhlem, abych mohla šuplík zavřít a Too Faced Love Flush, která má z tohoto úhlu pohledu naprosto retardovaný tvar. Také mám u sebe papírové paletky a ty kovové, nebo se o to alespoň snažím.Vepředu nalevo mám Gwen Stefani paletku od UD, která by tam být neměla, ale nesedí mi tvarem do řady a napravo k větším už se nevejde. Kdekoliv jinde "čouhá" a to já nesnesu, takže je schovaná u čela šuplíku. Za ní jsou pak papírové paletky na tvář Zoeva a The Balm Trimony a opět kvůli velikosti a využití prostoru moje Bobbi paletka složená z pěti stínů a jedné tvářenky.
 
Dále je již pořádek zachován a následují ho dvě Nude paletky od The Balm, dvě od ZoevyToo Faced velké paletky a UD Naked. Vzadu už je mix různých značek (PLH, Sleek, Maybelline, Playboy, Diego de la Palma..).
 
Napravo je mimo Vice XX také Benefit Cheekathon, Z-Palette s Inglot stíny a konturovacími pudry, Sleek paletka rozjasňovačů, dvě malé paletky stínů Bobbi a dvě MAC paletky.

Paletek stínů mám 29
Ve druhém šuplíku odshora mám všechny makeupy a BB krémymono stíny a pár nějakých dalších náhodných předmětů, které se mi nevešly jinam. Také mezi makeupy dávám nejpoužívanější báze pod makeup, abych je měla pohromadě. Pokud chci zkoušet nějakou novou, je ve stojánku na stole, případně si pro jinou sáhnu do komody. Vzhledem k tomu, že se jedná o nejméně uspořádaný šuplík, estéti přimhouří svá ctěná očka. :)
 
Mono stínů mnoho nemám a proto se mi podařilo dát je do malé bílé krabičky a přidat do tohoto šuplíku. Jedná se o pár Milani Bella Eyes, samozřejmě Color TattooColour Poppigmenty InglotMoon Dusty od UD a pár dalších náhodných většinou po jednom kusu.


Vpravo je krabice s makeupy a za ní malá krabička, ve které jsou většinou BB krémy Missha a pak nějaký ten L'oreal, Dermacol, Bobbi Brown. Za mono stíny jsou pak pudry Glazel, Ben Nye a Kryolan. Ještě kousek za nimi jsou dvě srdíčka od MUR, nebo nějaké její odnože, které jsem dostala jako dárek od mé babičky. ;-) Z toho důvodu je nevyhodím, ale mám je vzadu. Napravo vzadu je obal od Bobbi Štětců a plastový sáček od štětců Zoeva, ve kterém mám krytky na štětce, které si nechávám na cestování.

Makeupů a BB/CC mám celkem 32
 
 

 
Nedávno jsem také psala recenzi a porovnání Vichy makeupů, podívat se můžete TADY.
 
Třetí šuplík stolu obsahuje převážně spreje na makeup různých značek (Urban Decay, MAC, Kryolan, Estée Lauder.. ), kosmetické taštičky které používám na cestování, labutěnky z pudrů, mixovací mističku..
 
Mimo to také obsahuje řasy Ardell a brush guards, což jsou v podstatě síťky které dáte na štětec po mytí, aby držel tvar. Mám je rozdělené ve dvou sáčcích, na jednom je eyes a na druhém face. A to z toho důvodu, abych stále měla dostatek nepovolených a pevných kousků na velmi malé štětce.

 

Posledním místem s kosmetikou je komoda, která je nalevo u stolu. Má tři velké a hluboké šuplíky a na kosmetiku je ideální. Tu mám v prvních dvou odshora a ve třetím pak mám dekorace na focení. Do obou horních šuplíku dosáhnu i když sedím u stolu, akorát se občas musím natáhnout.
 
V horním šuplíku mám dva organizéry, které jsou moc šikovné, protože mají větší obdélníkové přihrádky a padly do šuplíku jako ulité. :) Bohužel už nevím odkud jsou.
 
 
V předních větších přihrádkách mám napravo báze pod makeup ze kterých dvě chybí (Chanel a MUFE), protože je mám u makeupu, i báze pod oční stíny (UD, the Balm, Dermacol, NYX, Estée Lauder je v organizéru ve stole...), lepidla na umělé řasy, a dva náhodné tekuté rozjasňovače od MeMeMe. Napravo jsou tekuté rtěnky a většinu z nich už jste u mě na blogu viděli (LA Splash, the Balm, Milani, Dermacol atd.)
 
 

O korektorech jsem psala také pár článků zpátky a porovnání většiny a jejich recenzi si můžete přečíst ZDE. U nich mám ještě nově dvě konturovací tyčinky Maybelline. Napravo od nich mám tužky na oči, linky a věci na obočí a úplně napravo řasenky (MAC, Maybelline, Too Faced, the Balm, Bobbi Brown...) a báze pod řasenky. Nalevo od korektorů mám lesky na rty (Revlon, MAC, LA Girl, Sleek..).
  
 
 
 V nejmenších přihrádkách úplně vzadu mám většinou věci, po kterých nesahám tak často. Jsou tam různé back-upy produktů, náhradní Beauty Blender, matující papírky na obličej, čistící ubrousky na kosmetiku Beauty So Clean a v neposlední řadě také balzámy na rty, ať už ty v tyčince, nebo v kelímku. Několik jich mám v koupelně, a zbytek právě zde v šuplíku. Většinou si nějaký vyberu a dávám do kabelky nebo beru na cesty. Mimo jiné mezi nimi najdete EOS, NUXE, Carmex, Labello, Crazy Rumors, Korres..Ve druhém šuplíku pak mám další tři akrylové stojánky s produkty na rty a parfémy. Ve stojáncích mám rtěnky v tužce, konturovací tužky, oleje Milani a samozřejmě rtěnky. Přiznám se, že já na rtěnky nikdy dřív moc nebyla. Přichází to časem a postupně.

V šuplíku je také velký prostor na většinu mých parfémů, jen některé back-upy mám v šatně, protože už se do šuplíku nevejdou. Některé parfémy musí ležet (Thierry Mugler Angel, Versace, Kenzo) protože jsou tak vysoké, že bych šuplík nezavřela.
 


Klasických rtěnek - 44
Rtěnky v tužce/pastelky - 18
Tekuté rtěnky - 21
Lesky na rty - 23
Konturovací tužky - 16

Posledním a také závěrečným šuplíkem dnešního článku je spodní šuplík v komodě, ve kterém mám uložené propriety na focení. Různé doplňky a dekorace, kterými se snažím zdobit fotky. Většina je z Jysku, HM home, něco Ikea a něco kupovaného na internetu. :) Také tu mám pár prázdných krabiček které jsou pevné a dají se použít.

Opravdu upřímně doufám, že vám dnešní článek připadal zajímavý, protože dalo neuvěřitelné množství práce všechno najít otřít a vyfotit. V průběhu psaní jsem si vzpomínala na další a další věci, které na fotkách chybí, ale přiznám se, že znovu už jsem to fotit nechodila. Tedy aspoň ve většině případů ne.

Snad se vám i tak článek líbil a dejte vědět, jak skladujete kosmetiku vy! :) Jsem moc ZVĚDAVÁ! :D Popřípadě, pokud jste dělali video nebo článek na tohle téma, můžete do komentáře umístit odkaz. Samozvané odkazy nesnáším a sama to nikomu druhému nedělám, takže ty z vás, které to mají stejně, berte tohle jako výzvu a povolení. :)

Mějte se krásně a hezký zbytek dne! L.

Může vás také zajímat

Cosm'etica: BB krém s nanostříbremJak můžete vidět na fotografiích - BB krém s nanostříbrem a jojobovým olejem od české přírodní dekorativní kosmetiky Cosm'etica opravdu hojně používám - není upatlaný jen tak bez důvodu. Tento produkt má vyhlazující efekt díky pečujícím 100% přírodním složkám, které se postarají o dokonalou výživu a čistotu pleti. Obsahuje totiž stříbro, které působí antibakteriálně a údajně také léčí akné. Krém...

Číst více
cosm'eticacosm'etica krasnakazdydenkrasnakazdyden ple'tple't recenzerecenze

Extrémy nebo balanc? / OUTFIT

V dnešní době máte plno možností, jakým stylem žít svůj život. Tím myslím, že můžete žít na venkově u lesa, nebo ve víru velkoměsta, jíst maso nebo být vegani, žít eko nebo životní prostředí vůbec neřešit, stejně tak nosit oblečení jen z druhé ruky, fast fashion nebo se oblékat pouze […]

Číst více
Louis VuittonLouis Vuitton Můj stylMůj styl názornázor Oblékám seOblékám se outfitoutfit

Garnier bio | recenze

garnier-bio.jpg

Krásný den! Dnes tu mám pro vás další recenzi a tentokrát půjde o Bio řadu kosmetiky Garnier. Ten se rozhodl vyhovět požadavkům zákazníků, kteří stále víc a víc touží a dávají přednost "zelenější kosmetice" a uvedli na trh řadu bio produktů pro všechny typy pleti. Já jsem ji díky Notino mohla celou otestovat a teď se s vámi podělím o mé nejoblíbenější produkty z této řady.
Celá řada je veganská,...

Číst více
garnier biogarnier bio notino cznotino cz recenzerecenze