• Úvod
  • Blogy
  • Jakou chybu jsem dělala při vybírání make-upu / KOSMETICKÁ RECENZE
Sdílejte s přáteli

Proč my ženy vlastně používáme make-up? Já se přiznám, že se nad tím v poslední době dost zamýšlím. Já ho vlastně začala dávat na obličej někdy na střední a přišlo mi to jako skvělý způsob, jak mít během minuty hezčí pleť. Už od puberty jsem měla problematickou pleť a s make-upem to nebylo tak hrozné. Ale víte, co mě na něm bavilo nejvíc? Ani ne to, že mi zakryje nějaké červené fleky, ale to, jak si s ním člověk může hrát.Kolik s ním máme možností. Každý den jiné oční stíny, rtěnky, třpytky.. Přišlo mi to (a stále přijde) jako super způsob sebevyjádření, stejně jako oblečení. Takže i když jedu tu sebelásku (sama se tomu termínu směju, jak je teď ten pojem moderní, ale víte co myslím..) a přijímám se se vším, co mám, stejně si ten make-up ráda dám, protože mě baví ta hravost. A myslím, že nám to muži někdy závidí (docela by mě zajímal jejich názor hehe).

Lancôme Teint Idole Ultra Wear

Ale když se vrátím zpět k tomu make-upu jako takovému (v angličtině foundation), tam to přeci jen o nějakém vylepšení naší přirozené pleti je. Trochu jím vlastně klameme a kamuflujeme. A víte co? Když máme ty možnosti ze sebe udělat na pár hodin Popelku, proč ne. Ona sbalila prince na upravenou tvář a princeznovské šaty, ne na ušmudlanou zástěru a tváře od sazí. V dnešní době už jsou hlavně takové make-upy, které ani na pleti nepoznáte. Krásně s pletí splynou, nevytvoří efekt masky a jen nám dodají jas, sjednocení a vyhlazení. Průšvih ale je, když si vybereme jejich blbý odstín. To můžete mít sebelehčí textury, ale když zvolíme moc oranžový, nebo naopak světlý make-up (tam se to dá ještě trochu zachránit), každý to na vás pozná, že vypadáme dost nepřirozeně. A právě v tomto jsem kdysi hoooodně chybovala. Vlastně ani dříve nebylo tolik možností a kosmetické značky nenabízely tolik odstínů. Dnes si už můžeme vybírat.

Lancôme Teint Idole Ultra Wear

V tomto má určitě z high end značek velký náskok Lancôme, který svůj legendární make-up Lancôme Teint Idole Ultra Wear rozšířil o 45 odstínů. Vyberou si z nich úplně všechny ženy, ať ty s porcelánovou pletí, nebo snědé. Ale jak si ten správný odstín vybrat? Asi nejlepší způsob je si vyžádat vzoreček a pak ho otestovat přímo na obličeji na denním světle. Určitě se vyplatí i vědět, jaký máte podtón pleti. Já mám olivový a jsem od přírody snědší. Avšak co jsem se naučila, tak vybírat make-upy o krapátek světlejší, většinou ještě na pleti zoxidují a tvář se pak dá hezky vymodelovat a „doopálit“ bronzerem. Když sáhnete po příliš tmavém odstínu, už těžko uberete a ani nevypadáte opáleně, ale že jste to prostě přehnaly s líčením, takže na to pozor. Na fotce níže ještě máte malého průvodce.

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Lancôme Teint Idole Ultra Wear

Je super, že na stránce u zmiňovaného make-upu má notino.cz, který ho prodává, i obrázky modelek s konkrétním odstínem na pleti, tak snadněji odhadnete, který je pro vás ten pravý. Mně nakonec sednul odstín 021 Beige Jasmin. I když na webu vypadá světlý, po rozetření mi krásně splyne s mým přirozeným tónem pleti a po použití bronzeru je jako má druhá kůže. Navíc tento make-up je velmi lehoučký, ale zároveň dobře kryje (naschvál jsem si nedávala korektor, abyste viděly, jak mi zakryl pupínky), matuje a dlouho vydrží.

Snad vám můj článek pomohl a už nebudete dělat stejnou chybu jako já kdysi a budete si vybírat make-upy, které na vás vypadají přirozeně a zkrásní vás, než ty, se kterými budete vypadat jako plastová panenka. 

Může vás také zajímat

Havlíkova Apotéka: Vlasové tonikum 10 rostlinUž jsem vám dlouho nahlásila nějaký update s mým bojem proti padání vlasů. Každý měsíc chodím k tricholožce a pomocí kamery se díváme, jak se mé pokožce hlavy daří. Aktuálně vyžaduje neustálý přísun stimulace, tedy je třeba ji prokrvovat každodenními masážemi hlavy. Při těchto masážích aplikuji, nejlépe každý den, na pokožku hlavy nějaká tonika nebo séra.

Aktuálně jsem spotřebovala Vlasové tonikum...

Číst více
Havlíkova přírodní apotékaHavlíkova přírodní apotéka nu springnu spring recenzerecenze vlasyvlasy

Weekly snapshots

weekly

Krásný večer! Ještě než se tu objeví článek z Budapešti, řekla jsem si, že to vezmu trochu chronologicky, takže dnes random fotky plus Bratislava  a Vídeň.

Enjoy!

iced
Bratislava
Bratislava
Fach
FachBratislava
Bratislava
SohoBratislava
Bratislava
MondieuBratislava
Vídeň
Vídeň
Vídeň
Chanel
otherstories
otherstories
Vídeň
Maya
Bratislava
ootd
UrbanBistro
UrbanBistro
Bratislava
Bratislava
Bratislava
Bratislava
Fach
Kovárnacafe
kiss
les
Můj oblíbený Onest 
Onestcare
Plakáty z Desenio, které už konečně zdobí můj obývák
Desenio
Módní přehlídka Marks&Spencer
Spencer
Spencer
Představení novinek Pandora
Pandora
Praha
Praha
plants
coffee
Krásná akce, kdy nás Národní Galerie vzala po zavíračce na výstavu v Salmovském paláci
NG
NG
NG
NG
Sodastream event v...

Číst více
BratislavaBratislava MRLtravelsMRLtravels travellingtravelling VídeňVídeň weekly snapshotsweekly snapshots

ŠTĚSTÍ, KLID A SPÁNEK OD DR. ARLENE K. UNGEROVÉ / KNIŽNÍ RECENZE

V dnešním článku vám představím 3 knihy z nakladatelství Alpha Book od autorky: DR. Arlene K. Ungerové, které jsou sepsány tak nádherně jednoduše a polopatě, že je vstřebáte i o obědové pauze. Každá z nich se zaměřuje na jiné téma (štěstí, klid a spánek), ale základ, bych řekla, že je stejný. V této […]

Číst více
knihakniha Motivace a seberozvojMotivace a seberozvoj recenzerecenze Zajímám seZajímám se