Sdílejte s přáteli

Zatímco si všichni již užíváme teplo a zimě už definitivně odzvonilo, já bych se ještě ráda vrátila k našemu víkendu v Jizerských horách, kde jsme koncem března stihli poslední zbytky sněhu. Našli jsme tam totiž skvělé místo, o které bych se s vámi chtěla podělit.

Trochu stranou Bedřichova, na samotě u lesa stojí Prezidentská chata. Je to mimochodem místo se zajímavou historií, základní kámen chaty byl položen už v roce 1928. A celá desetiletí byla chata uzavřená pro veřejnost, neboť sloužila jako rekreační zařízení pro zaměstnance Hradu (Kancelář prezidenta republiky). Na začátku devadesátých let se znovu otevřela pro veřejnost a postupně prošla velkou rekonstrukcí.

Pokoje chaty jsou skromně, ale hezky zařízené, a všechny mají výhled do přírody. Některé mají vlastní sociální zařízení na pokoji, u některých musíte využít to společné na patře, ale uvidíte, že vám to vůbec nebude vadit. My jsme objednávali pobyt celkem na poslední chvíli, chtěli jsme si někde odpočinout na víkend, a vyšel na nás právě už jen pokoj bez koupelny. Trochu jsem se toho bála, jsme asi trošku zhýčkaní. Ale společné koupelny jsou tak světlé, čisté, a chytře zařízené a vymyšlené, že jsem se tam cítila opravdu fajn a neměla jsem nijak špatný pocit z nedostatku soukromí nebo nepohodlí. Prostě to vůbec nebylo jak kdysi na lyžáku

Dole v přízemí je restaurace, kde opravdu skvěle vaří. A co je fajn – že chata je celkem dost babyfriendly. V suterénu je klubovna s dětským koutkem, k dispozici jsou v chatě přebalovací pulty, na toaletách dětská prkénka, stoličky a nočník, v restauraci židličky, a před chatou hřiště a spousta dětských radostí typu teepee, různých soch a podobně (my jsme měli ještě zapadnuto sněhem, ale v létě to tam musí být pro děti super). Hned za chatou je stáj s koňmi, kde si můžete objednat vyjížďku – pro pokročilé i pro začátečníky, v zimě třeba i na saních, a děti na ponících.

V chatě taky najdete saunu a lyžárnu – sjezdové tratě jsou autem kousek, trať pro běžkaře a běžkařky vede přímo vedle chaty. S tím i souvisí, že je na Prezidentské trochu živo – srocují se tam lyžaři, do restaurace se jezdí na vyhlášenou česnečku… nám to tedy vůbec nevadilo, v okolní přírodě si klidu užijete dost.

Prezidentská ale určitě není jen na zimu a jen na víkend – v okolí je spousta míst, kam vyrazit a co vidět. My tedy byli jen v okolí chaty a vyšli jsme si na nedalekou rozhlednu, Hugouš chtěl totiž hlavně testovat místní kopce na bobech. Zaměstnanci a provozní na chatě vám určitě moc rádi poradí, kam jet, byli ostatně všichni moc milí, což je podle mě jedna z nejdůležitějších věcí, když jste někde ubytovaní – aby se o vás pěkně postarali. Takže, jestli třeba hledáte místo pro rodinnou dovolenou v létě, tady bych si to rozhodně uměla představit.

Může vás také zajímat

Weekly snapshots

weekly

Krásný večer! Ještě než se tu objeví článek z Budapešti, řekla jsem si, že to vezmu trochu chronologicky, takže dnes random fotky plus Bratislava  a Vídeň.

Enjoy!

iced
Bratislava
Bratislava
Fach
FachBratislava
Bratislava
SohoBratislava
Bratislava
MondieuBratislava
Vídeň
Vídeň
Vídeň
Chanel
otherstories
otherstories
Vídeň
Maya
Bratislava
ootd
UrbanBistro
UrbanBistro
Bratislava
Bratislava
Bratislava
Bratislava
Fach
Kovárnacafe
kiss
les
Můj oblíbený Onest 
Onestcare
Plakáty z Desenio, které už konečně zdobí můj obývák
Desenio
Módní přehlídka Marks&Spencer
Spencer
Spencer
Představení novinek Pandora
Pandora
Praha
Praha
plants
coffee
Krásná akce, kdy nás Národní Galerie vzala po zavíračce na výstavu v Salmovském paláci
NG
NG
NG
NG
Sodastream event v...

Číst více
BratislavaBratislava MRLtravelsMRLtravels travellingtravelling VídeňVídeň weekly snapshotsweekly snapshots

ŠTĚSTÍ, KLID A SPÁNEK OD DR. ARLENE K. UNGEROVÉ / KNIŽNÍ RECENZE

V dnešním článku vám představím 3 knihy z nakladatelství Alpha Book od autorky: DR. Arlene K. Ungerové, které jsou sepsány tak nádherně jednoduše a polopatě, že je vstřebáte i o obědové pauze. Každá z nich se zaměřuje na jiné téma (štěstí, klid a spánek), ale základ, bych řekla, že je stejný. V této […]

Číst více
knihakniha Motivace a seberozvojMotivace a seberozvoj recenzerecenze Zajímám seZajímám se

Best of / make up

makeup

BB/CC KRÉM
Makeup používám už jen opravdu výjimečně a místo něj jsem si oblíbila lehké BB nebo CC krémy. Sjednotí tón pleti, zakryjí co mají, ale přesto nepůsobí jako maska, hydratují, vyživují.

BB Beauty Balm Dr.Jart / CC Cream Chanel / Juice Beauty CC Cream / Lumene BB Cream / Mádara City CC
bb

MAKEUP
Makupů jsem vyzkoušela nespočet a kdybych se k nějakému měla vracet, tak určitě z téhle pětky.

Juice...

Číst více