• Úvod
  • Blogy
  • Kam s dětmi v Praze – Bistro Café Therapy
Sdílejte s přáteli

Najít v centru Prahy baby friendly kavárnu/bistro k setkání není možná až tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Vím, že takových míst pomalu přibývá, ale leckdy nevypadají nebo nejsou vybavené úplně podle mých představ – chci jít někam, kde moje dítě nebude nikomu vadit, kde mu budu moci případně koupit i něco vhodného k jídlu nebo pití, a kde se alespoň chviličku zabaví, abych si mohla vyřídit, co potřebuji. Když tam bude navíc místo na kojení a přebalení, tak je to ještě lepší. A když tam dětí nebude sto najednou, a my se navzájem uslyšíme s tím, s kým jsme přišli, tak je to úplně ideál. Nedávno jsem na jedno takové místo dostala tip a chci se s vámi o něj podělit.

Bistro Café Therapy najdete v ulici Magdalény Rettigové, kousek od Národní třídy, přímo v suterénu Pedagogické fakulty Karlovy univerzity. Jestli vás ta lokace na půdě univerzity zarazila, tak nemusí. Studentek-maminek poslední dobou přibývá a školy si to očividně uvědomují. V každém případě – tohle bistro je volně přístupné všem, a nikdo po vás index chtít nebude.

Do bistra samotného je nutné sejít od vchodu do budovy jedno patro po schodech, případně můžete využít výtah, což je dobrá zpráva pro rodiče s kočárkem. Dlouhou chodbou až na konec a doprava – a jste v bistru! Přiznám se, že jsem při své návštěvě nejdříve úplně minula dětský koutek, který je umístěný ještě před vchodem do bistra – protože v něm bylo zhasnuto (tak se hlavně nelekejte jako já, že jste špatně a nikde tam žádné místo pro děti není).

Koutek samotný není sice extra veliký, ale vzhledem k tomu, že jsme v něm byli po celou dobu úplně sami, nevadí to. Dá se tam pohodlně usadit (dětem i vám) a během naší návštěvy byl opravdu čistý. K dispozici jsou dětem různé hračky a knížky i jídelní židlička. Pokud si chcete dát něco dobrého, musíte si zajít pár kroků do bistra, koutek je bez obsluhy (ale všechno si tam pak můžete donést).

Nabídka bistra mi přišla hodně příjemná – teplé i studené nápoje, kohoutková voda zdarma. A z jídel dorty, sendviče, obložené bagety, polévky i nějaká teplá jídla, ale třeba i zeleninové placičky (veganské jídlo je v nabídce samozřejmostí, a konkrétně tyhle placky mi přišly vhodné i pro děti – pokud dbáte na zdravou stravu). Všechno ve vitrínách vypadá opravdu čerstvě a ceny jsou studentské! Vybavením je bistro hodně retro – není to úplně instagramový minimalismus, který teď frčí, ale to množství vyřazených telefonů a psacích strojů nám alespoň zabavilo děti o něco déle.

K dětskému koutku přiléhá z druhé strany “za rohem” ještě menší místnůstka, kde jsou židle a stolky vyloženě jen pro návštěvníky dětského koutku. Určitě není problém si tam v klidu třeba i nakojit, nebo se prostě jen schovat do klidu, pozorovat děti a vypít si kávu.

Za sebe dávám tomuhle místu palec nahoru. Na setkání s kamarádkou, nebo třeba i méně formální pracovní schůzku, je dle mého ideální. Budu ráda, když mi dáte vědět, jak se líbilo vám.

Bistro přijímá i platební karty a má facebookové stránky: https://www.facebook.com/BistroCafeTherapy/ 

Bistro s dětským koutkem pro vás zrecenzovala: Blanka (tým blogu ZDE)

Může vás také zajímat

Domácí jogurtová zmrzlina s ovocem / RECEPT

Myslím, že recept na rychlou domácí zmrzlinu (a ještě navíc ze zdravých ingrediencí) v těchto tropech vyloženě bodne. Já ji dělala minulý týden a měla jsem ji vyrobenou asi za 20 minut a už odpoledne ji holky blejzaly, jak rychle zamrzla. Takže věřím, že vám také přijde vhod. K její […]

Číst více
billabilla létoléto receptrecept recept pro dětirecept pro děti ReceptyRecepty Vařím a jímVařím a jím zmrzlinazmrzlina

SPF

spf-notino

Víte, jaký je nejúčinnější anti-aging produkt? Co znamenají čísla před označením SPF? Jaké jsou aktuálně mé oblíbené krémy na ochranu pleti před sluncem? Jaký je rozdíl mezi UVA a UVB? Jestli vás tohle zajímá, pak určitě pokračujte ve čtení.

Od mala jsem naučená se před sluncem chránit a živě si pamatuju, jak jsme se vždy s bráchou šklebili když na nás rodiče patlali opalovací krémy a teď jsem za...

Číst více
Chanel CC krémChanel CC krém La roche posayLa roche posay LumeneLumene notino cznotino cz ochrana před sluncemochrana před sluncem recenzerecenze SPFSPF

Superionherbs: HE SHOU WU & ASHWAGANDHATradiční čínská medicína - téma, které by si zasloužilo spíš knihy, než krátké články. Pokud někoho z vás trápí dlouhou dobu nějaký zdravotní problém již delší dobu, věřím, že jste kromě konvenčních postupů a lékařů zkusili právě i čínské tradiční postupy nebo alespoň jejich bylinné komplexy. Já ano, vypadávání vlasůmě trápí jíž 6 let a za tu dobu jsem zkusila všechno, co vás napadne. Návštěvy...

Číst více
superionherbssuperionherbs