Sdílejte s přáteli

Protože vás můj minulý tip na kavárnu s dětským koutkem v centru Prahy poměrně zaujal, moje mise – hledání podobných míst – pokračuje. Dnes bych vám ráda představila Coolničku kavárnu, která je opravdu hodně pro děti.

Coolničku najdete v Minské ulici v pražské čtvrti Vršovice. O té se poslední dobou říká, že je “nová Letná” – hipster, cool a trendy. Pravda že hlavně kvůli podnikům na Krymské, ale to, že se Vršovice celkově vzmáhají, je nepopiratelný fakt. Na hlavních ulicích se otevírají nové (lepší a dražší) obchody, na Moskevské (sousedící právě s Minskou, 5 minut od Coolničky) si můžete zajít do jedné z poboček vyhlášeného Antonínova pekařství, nebo nově pořídit něco dobrého vašim psím miláčkům v  pekárně pro psy Zolly Dog Bakery – tolik jako příklad hipsta podniků v nejbližším okolí…

Ale zpátky ke Coolničce. Tahle kavárna je v podstatě velká dětská hernička. Je umístěna v přízemí činžovního domu, stačí překonat asi pět schodů (nájezd pro kočárky je samozřejmost). V herničce je zvykem se zouvat, ale nebojte – je tam opravdu čisto. Osobně už jsem se setkala s herničkami, kde bylo třeba se zout, a ponožky bylo následně po příchodu domů třeba rovnou vyhodit — to vás tady nepotká. Za samotný pobyt dítěte v herničce se platí, ale ceny jsou opravdu rozumné – 40 Kč do hodiny, všechno nad hodinu 70 Kč – a to klidně i celý den! Připraveny jsou pro vás navíc slevy pro sourozence nebo věrnostní kartička, na kterou je každý desátý vstup zdarma.

K dispozici jsou dětem dvě poměrně velké místnosti s hračkami všeho druhu včetně domečků, houpaček, skluzavek, autíček, míčků, trampolíny apod. V obou místnostech se mohou rodiče posadit k občerstvení, aby na děti dobře viděli. Na toaletách je samozřejmostí přebalovací pult.

Kavárna nabízí rovněž pronájmy prostor třeba pro případ narozeninových oslav. Na těch je určitě nutné se domluvit individuálně. A právě z toho důvodu může být někdy zadní (větší) část herny uzavřena pro veřejnost – to lze vždy zjistit dopředu na webových stránkách.

Vytknout bych Coolničce mohla jen občerstvení. Nápojový lístek je asi standardní, ale jinak se v Coolničce nevaří. Ke kávě si můžete dát dort typu medovník, a k teplému jídlu pizzu nebo těstoviny, které ovšem vozí ve zmraženém stavu nedaleká pizzerie, a v Coolničce se jen ohřívají. Je to možná škoda, ale zároveň by tenhle nedostatek mohl být i výzvou do budoucna.

Pokud se tedy nepotřebujete primárně dobře najíst, ale hlavně zabavit děti například u kafe s kamarádkou, mohu Coolničku určitě doporučit. Navíc – ač jsem tu byla už asi pětkrát šestkrát – nikdy se nestalo, že by bylo narváno. Naopak – vždycky jsem si vychutnala chvilku klidu. A to se taky počítá.

Autor článku: Blanka (tým blogu)

Může vás také zajímat

Medik8: White Balance Brightening SerumTaké vás trápí pigmentové skvrny nebo flíčky po akné? Mě jo! A rozhodla jsem se nimi zatočit pomocí séra značky Medik8. White Balance Brightening sérum je produkt, který obsahuje jedinečnou složku s názvem Oxyresveratrol(0, 5 %). Ta je velmi účinná v minimalizaci nadměrné pigmentace kůže, umí sjednocovat tón pleti a zlepšovat její celkový vzhled, který byl sluncem poškozen. Ve dvou totožných...

Číst více
medaprexmedaprex medik8medik8 pleťpleť recenzerecenze

Moje největší a jediné předsevzetí pro rok 2019

Předsevzetí typu zhubnout, jíst víc zdravě, víc cvičit apod., jsem si nikdy nedávala. Celkově na tyto závazky moc nejsem. Spíše si vždy začátkem nového roku stanovuji cíle nebo směr, kam bych se chtěla vydat, co si třeba splnit a co uskutečnit. Letos to mám úplně jasné. Vyplynulo to už ze […]

Číst více
Co se zrovna dějeCo se zrovna děje motivacemotivace Můj stylMůj styl nový roknový rok Oblékám seOblékám se outfitoutfit Zajímám seZajímám se

Přečteno

přečteno

Krásné pondělí! Tenhle článek už mám nachystaný delší dobu a málem jsem na něj zapomněla. Jde o tipy na knížky, které jsem před nějakou dobou přečetla a moc mě bavily, tudíž doporučuji dál. Dle mého názoru totiž tipů na knížky není nikdy dost, takže uvítám i nějaké od vás v komentářích.

Kniha, u které se budete smát od začátku až do konce a nebudete se od ní moct...

Číst více
co právě čtuco právě čtu knižní tipyknižní tipy přečtenopřečteno