• Úvod
  • Blogy
  • Kam s dětmi v Praze: expozice Noemova archa
Sdílejte s přáteli

Počasí posledních dnů nás přesvědčuje o tom, že jenom hezky nemůže být pořád. Občas prostě zaprší. A co dělat v takových dnech s dětmi? Mám pro vás další tip, kam vyrazit, když nám sluníčko nepřeje.

Přestože Historická budova Národního muzea je stále v rekonstrukci, o kousek dál v Nové budově to žije. Krom jiného je tam nyní umístěna i stálá přírodovědecká expozice Archa Noemova. Jak napovídá už název výstavy, je hlavně o zvířatech. Podobně jako na mytické arše se totiž i zde můžete setkat s velkým množstvím nejrůznějších živočichů. Děti si mohou v klidu prohlédnout, jak vypadají některá jejich oblíbená zvířata v životních velikostech. Těm menším tohle samo o sobě stačí. A to mohu skutečně potvrdit, poněvadž můj Hugo už tam byl dvakrát a hledání medvěda, tygra, tučňáka, zebry nebo opice ho skvěle zabavilo na poměrně dlouhou dobu.

Výstava je určitě vhodná i pro kočárky – všude, kam potřebujete, se dá vyjet výtahem. Expozice sama o sobě však není nijak obrovská, proto možná zvažte, kdy výstavu navštívit. O víkendech bývá celkem plno, ale ve všední den jsme si zvířátka užívali téměř sami.

Pro větší děti jsou připraveny různé aktivity. Hned při vstupu na výstavu je možné si vybrat mezi několika druhy pracovních listů (mladší školní děti, starší školní děti…), které v sobě nesou nejen informace, ale i různé úkoly. K dispozici je dětem rovněž dětský koutek, kde se dozvědí více o Noemově příběhu. Naučí se například určit, jaké počasí je vhodné pro plavbu, pomocí skutečného kormidla zachraňují co nejvíce zvířecích druhů dříve, než je pohltí voda apod.

Dospělí a starší děti jistě využijí i mobilní aplikaci, která vás provede expozicí. Obsahuje audio nahrávky zvuků živočichů, detailní snímky z elektronového mikroskopu a spoustu dalších faktů a obrázků, které už se do výstavy nevešly.

Pro širokou veřejnost také muzeum pořádá různé doprovodné programy, a to formou komentovaných prohlídek nebo přednáškových cyklů. A pozor! Malým dobrodruhům a dobrodružkám se jistě bude líbit, že na speciální výpravu do muzea se lze vydat i v noci.

Více informací o výstavě, ceny vstupného a rezervace doprovodných programů lze zjistit a zařídit na webu www.nm.cz.

Může vás také zajímat

Co všichni mají s tím LEGO DUPLO? Recenze stavebnice Dobrodružství na farmě

První sadu stavebnice Lego Duplo dostal náš Hugo ještě před svými prvními narozeninami. Byla to jedna z těch menších sad, některý z vláčků. Pamatuji si, že jsem si tenkrát říkala, jestli to není moc brzy a přišlo mi trochu jako předčasný dárek. K prvním narozeninám pak dostal ještě různé dřevěné […]

Číst více
duploduplo dva rokydva roky hračkyhračky LEGOLEGO Myslím na dětiMyslím na děti Nákupy pro nejmenšíNákupy pro nejmenší

GRWM & JAK SI ZVÝŠIT SEBEVĚDOMÍ + SOUTĚŽ / VLOG

V novém videu se líčím před kamerou a povídám o tom, jak získat zdravé sebevědomí a sebelásku.  ODKAZY K VIDEU: + La Mer: https://fave.co/2B5SD2s + průhledný box na kosmetiku: http://bit.ly/2rvO11x + zrcátko Simplehuman: http://bit.ly/2rydg3b (20% sleva s kódem Mamoustylove20) + matující primer Paula’s Choice: http://bit.ly/2rvitsp + make-up Clarins: http://bit.ly/2yN5BSC + […]

Číst více
VideaVidea videovideo

Dubai | Photodiary

dubai


Krásný den! Po všech těch tipech na dárky tu mám pro vás opět článek z cest. S Haničkou jsme se ještě rozhodly v listopadu si o týden prodloužit léto a jako místo, kde se ohřejeme, jsme si vybraly Dubai. Dovolenou jsme pojaly naprosto odpočinkově, takže minimum práce, hodně jídla, hodně čtení a hodně vyhřívání se na sluníčku. Užijte si fotky! A pokud Vás zajímají články i z mých předešlých...

Číst více
Coya dubaiCoya dubai Drift beachDrift beach DubaiDubai MRLtravelsMRLtravels one and only dubaione and only dubai outfitoutfit Playa NomadePlaya Nomade the maine dubaithe maine dubai travel diarytravel diary travellingtravelling