• Úvod
  • Blogy
  • Kam s dětmi v Praze: expozice Noemova archa
Sdílejte s přáteli

Počasí posledních dnů nás přesvědčuje o tom, že jenom hezky nemůže být pořád. Občas prostě zaprší. A co dělat v takových dnech s dětmi? Mám pro vás další tip, kam vyrazit, když nám sluníčko nepřeje.

Přestože Historická budova Národního muzea je stále v rekonstrukci, o kousek dál v Nové budově to žije. Krom jiného je tam nyní umístěna i stálá přírodovědecká expozice Archa Noemova. Jak napovídá už název výstavy, je hlavně o zvířatech. Podobně jako na mytické arše se totiž i zde můžete setkat s velkým množstvím nejrůznějších živočichů. Děti si mohou v klidu prohlédnout, jak vypadají některá jejich oblíbená zvířata v životních velikostech. Těm menším tohle samo o sobě stačí. A to mohu skutečně potvrdit, poněvadž můj Hugo už tam byl dvakrát a hledání medvěda, tygra, tučňáka, zebry nebo opice ho skvěle zabavilo na poměrně dlouhou dobu.

Výstava je určitě vhodná i pro kočárky – všude, kam potřebujete, se dá vyjet výtahem. Expozice sama o sobě však není nijak obrovská, proto možná zvažte, kdy výstavu navštívit. O víkendech bývá celkem plno, ale ve všední den jsme si zvířátka užívali téměř sami.

Pro větší děti jsou připraveny různé aktivity. Hned při vstupu na výstavu je možné si vybrat mezi několika druhy pracovních listů (mladší školní děti, starší školní děti…), které v sobě nesou nejen informace, ale i různé úkoly. K dispozici je dětem rovněž dětský koutek, kde se dozvědí více o Noemově příběhu. Naučí se například určit, jaké počasí je vhodné pro plavbu, pomocí skutečného kormidla zachraňují co nejvíce zvířecích druhů dříve, než je pohltí voda apod.

Dospělí a starší děti jistě využijí i mobilní aplikaci, která vás provede expozicí. Obsahuje audio nahrávky zvuků živočichů, detailní snímky z elektronového mikroskopu a spoustu dalších faktů a obrázků, které už se do výstavy nevešly.

Pro širokou veřejnost také muzeum pořádá různé doprovodné programy, a to formou komentovaných prohlídek nebo přednáškových cyklů. A pozor! Malým dobrodruhům a dobrodružkám se jistě bude líbit, že na speciální výpravu do muzea se lze vydat i v noci.

Více informací o výstavě, ceny vstupného a rezervace doprovodných programů lze zjistit a zařídit na webu www.nm.cz.

Může vás také zajímat

Kam s dětmi v Praze: Ptáčkov

Objevili jsme s Hugem novou herničku! A jako vždycky – rádi se s vámi podělíme. Pokud bydlíte poblíž Prahy 5 nebo Prahy 13, budete to mít kousek, a pokud ne, dětské centrum Ptáčkov najdete asi 5 minut pěšky od stanice metra Hůrka, což je taky poměrně přátelská lokace. Co mě na […]

Číst více
dětský koutek v Prazedětský koutek v Praze hernaherna Kam s dětmiKam s dětmi Myslím na dětiMyslím na děti

Home details

home

Krásný den! Slíbila jsem vám střípky z mého bydlení, tak se konečně dnes můžete podívat, jak to u mě vypadá Spoustu věcí mi sice stále chybí, ale to hlavní už je snad hotové. Hrozně mě zařizování baví a mít tak neomezený budget, byla bych v ráji, haha Mou největší slabostí je Westwing , Bellarose a H&M home. Užijte si fotky a já brzy třeba připravím nějaký další článek na toto téma Nebo se třeba...

Číst více
Abel odorAbel odor bellarose czbellarose cz Biosophy storeBiosophy store bydleníbydlení gib jewelsgib jewels haenke haenkehaenke haenke HM homeHM home home decorhome decor JyskJysk PokojovkyPokojovky westwingwestwing

Krok do neznáma jako ta nejlepší volba? / OUTFIT

Víte, jak se pozná, že opravdu žijete naplno? Určitě ne tak, že si doma usrkáváte kafíčko v pohodlném křesle a muž vám každý den nosí květiny. Bohatý život znamená plno nekomfortu, překonávání svých jistot a nespočet kroků do neznáma. Patří k němu jak slzy, tak smích a někdy i sakra bolí. Ale […]

Číst více
leopardleopard motivacemotivace Můj stylMůj styl Oblékám seOblékám se outfitoutfit zimazima