• Úvod
  • Blogy
  • Kam s dětmi v Praze: expozice Noemova archa
Sdílejte s přáteli

Počasí posledních dnů nás přesvědčuje o tom, že jenom hezky nemůže být pořád. Občas prostě zaprší. A co dělat v takových dnech s dětmi? Mám pro vás další tip, kam vyrazit, když nám sluníčko nepřeje.

Přestože Historická budova Národního muzea je stále v rekonstrukci, o kousek dál v Nové budově to žije. Krom jiného je tam nyní umístěna i stálá přírodovědecká expozice Archa Noemova. Jak napovídá už název výstavy, je hlavně o zvířatech. Podobně jako na mytické arše se totiž i zde můžete setkat s velkým množstvím nejrůznějších živočichů. Děti si mohou v klidu prohlédnout, jak vypadají některá jejich oblíbená zvířata v životních velikostech. Těm menším tohle samo o sobě stačí. A to mohu skutečně potvrdit, poněvadž můj Hugo už tam byl dvakrát a hledání medvěda, tygra, tučňáka, zebry nebo opice ho skvěle zabavilo na poměrně dlouhou dobu.

Výstava je určitě vhodná i pro kočárky – všude, kam potřebujete, se dá vyjet výtahem. Expozice sama o sobě však není nijak obrovská, proto možná zvažte, kdy výstavu navštívit. O víkendech bývá celkem plno, ale ve všední den jsme si zvířátka užívali téměř sami.

Pro větší děti jsou připraveny různé aktivity. Hned při vstupu na výstavu je možné si vybrat mezi několika druhy pracovních listů (mladší školní děti, starší školní děti…), které v sobě nesou nejen informace, ale i různé úkoly. K dispozici je dětem rovněž dětský koutek, kde se dozvědí více o Noemově příběhu. Naučí se například určit, jaké počasí je vhodné pro plavbu, pomocí skutečného kormidla zachraňují co nejvíce zvířecích druhů dříve, než je pohltí voda apod.

Dospělí a starší děti jistě využijí i mobilní aplikaci, která vás provede expozicí. Obsahuje audio nahrávky zvuků živočichů, detailní snímky z elektronového mikroskopu a spoustu dalších faktů a obrázků, které už se do výstavy nevešly.

Pro širokou veřejnost také muzeum pořádá různé doprovodné programy, a to formou komentovaných prohlídek nebo přednáškových cyklů. A pozor! Malým dobrodruhům a dobrodružkám se jistě bude líbit, že na speciální výpravu do muzea se lze vydat i v noci.

Více informací o výstavě, ceny vstupného a rezervace doprovodných programů lze zjistit a zařídit na webu www.nm.cz.

Může vás také zajímat

OOTD | šaty x 4

1

Krásný den! Dnes mám pro vás rovnou 4 outfity, ve kterých vám ukážu mé oblíbené šaty, které se mnou cestovaly na dovolenou. Za všechny moc děkuji ZOOTu, kde teď navíc až do nedělní půlnoci probíhá sleva 50% na vše po zadání kódu TOHLENENIVTIP. Já si asi taky udělám ještě radost nějakým letním kouskem a třeba ho tím konečně přivolám

hnědé oversize košilové šaty Vila Linnan (bohužel vyprodané)
1..
1.

modré...

Číst více
lenlen maledivymaledivy ootdootd outfitoutfit Zoot czZoot cz

JAK NOSIT LETNÍ BÍLÉ ŠATY NA 7 ZPŮSOBŮ / VIDEO

Další fashion video. Tentokrát jsem zkombinovala na několik způsobů obyčejné bílé šaty, které určitě unosíte na jaře i v létě. Odebírejte můj kanál: http://bit.ly/odebirej_mamou_stylove OBLEČENÍ: + Bílé midi šaty: http://bit.ly/2Q0rV2F + Béžová crossbody kabelka: http://bit.ly/2vGxPwr + Černé sandály na klínku: http://bit.ly/2WsKjnb + Bílé lněné pruhované sako: http://bit.ly/2Wwld6S + Bílý pásek s […]

Číst více
Módní inspiraceMódní inspirace Oblékám seOblékám se šatyšaty VideaVidea videovideo

Medik8: Glow Oil s vitamínem CNevím jak vy, ale já na večer nejraději aplikuji na pleť olejíčky. Tento s názvem Glow Oil od britské značky Medik8 obsahuje směs dvanácti přírodních esenciálních olejů, kterým vévodí olej z damašské růže, listů skořice i vitamín C. Právě ten pleť chrání před ultrafialovým zářením, zlepšuje texturu pleti a redukuje jemné linky. Především umí pokožku pořádně projasnit. Tento produkt je stabilní...

Číst více
medaprexmedaprex medik8medik8 pleťpleť recenzerecenze