• Úvod
  • Blogy
  • Kam s dětmi v Praze – Minizoo Milíčovský les
Sdílejte s přáteli

Náš Hugo právě prochází obdobím, kdy ho ze všeho nejvíce zajímají zvířátka. Ať už ta z džungle nebo ze statku. Umí jich pojmenovat nepřeberné množství a ví, jaké zvuky dělají. Proto asi letošní léto strávíme tak, že budeme objíždět zoologické zahrady a farmy. A já mám pro vás dneska první tip, kam s dětmi právě za zvířátky.

Minizoo Milíčovský les

Minizoo Milíčovský les (nebo Milíčovský dvůr) najdete asi 10 min pěšky od stanice metra Háje (parkování autem je v ulicích poblíž ovšem také možné). A označení Minizoo je v tomto případě možná i nadnesené, spíše bych řekla, že jde o takovou “Mikro”Zoo. To ale neznamená, že vám toto místo nemohu doporučit – právě naopak! K vidění jsou zde koně, ovce, kozy, slepice, králíci, kachny nebo prasata. Vstupné je dobrovolné, případně – pokud je zavřená branka, otevře se po vhození 5 korun.

Areál Minizoo není veliký, nicméně pro nejmenší děti úplně stačí. Vyběhají se, ale nemohou se ztratit. K dispozici je jim i velké pískoviště s hračkami a odrážedly. V době naší návštěvy byl otevřený i stánek s občerstvením. Obrovský výběr nečekejte, ale pitíčka, nanuky nebo párek v rohlíku tu koupíte.

Zvířátka mohou děti i krmit – speciální granule lze koupit v automatu za 5 korun. Pozor jen, abyste si nakonec neodnesli domů i živého králíčka – když jsme v Minizoo byli naposledy, nápis u králíkárny nás informoval, že je zrovna čas, kdy jich je několik k dispozici pro odkoupení.

Pokud plánujete velký rodinný víkendový výlet, nechte si Minizoo na jindy. Ale pokud chcete prostě jen zabavit děti jinak než pobytem na hřišti za barákem, je to to pravé místo pro vás.

Vlastní stránky Minizoo nemá.

Adresa: Ke cvičišti, Praha 4

Autor článku: Blanka (tým blogu)

Může vás také zajímat

6 dárků pro dvouleté děti, které zaručeně sklidí úspěch

Dneska pro vás výjimečně nemám žádný tip, kam zajet na výlet nebo do herničky, ale napadlo mě, že by se vám mohly hodit – takhle v předvánočním čase – nějaké tipy, co koupit pod stromeček. Mému Hugovi je teď skoro dva a půl roku, a posledních několik měsíců doma protáčíme […]

Číst více
dva rokydva roky hračkyhračky Myslím na dětiMyslím na děti nákupynákupy Nákupy pro nejmenšíNákupy pro nejmenší vánoční dárkyvánoční dárky

CARMEX: Original Lip BalmCarmex je v blogosféře snad nejznámějším balzámem na rty, který hlásá nápravu rozpraskaných a suchých rtů. Je velice oblíbený a u nás na běžném trhu nesehnatelný. Na e-shopech se jeho cena pohybuje kolem sto korun, mně jej sestra přivezla z USA za jeden dolar.

Balení je strašné, působí chatrně a nemluvím o aplikátoru, který chybí. Takže mi z produktu vyjede "had" produktu a většinou ho zbytečně...

Číst více
carmexcarmex recenzerecenze rtyrty

PŘEDVÁNOČNÍ SOUTĚŽ – 13. VÝHRA (ALTERNA)

Hezké ráno! Dnešní výhra ve velké předvánoční soutěži dodá budoucí majitelce zdravou a objemnou hřívu. Jako dárek dnes totiž otevírám tento set vlasové péče  CAVIAR VOLUME DUO od značky Alterna. (P.S. Všimli jste si nových obalů se stříbrným vrškem? Ty vznikly proto, že se produkty Aterny začaly falšovat. Takže bacha na to. […]

Číst více
Předvánoční soutěžPředvánoční soutěž předvánoční soutěž 2018předvánoční soutěž 2018 SoutěžeSoutěže