Sdílejte s přáteli

Objevili jsme s Hugem novou herničku! A jako vždycky – rádi se s vámi podělíme. Pokud bydlíte poblíž Prahy 5 nebo Prahy 13, budete to mít kousek, a pokud ne, dětské centrum Ptáčkov najdete asi 5 minut pěšky od stanice metra Hůrka, což je taky poměrně přátelská lokace.

detsky koutek Ptackov Praha

Co mě na Ptáčkově příjemně překvapilo hned na úvod, byly štědré prostory – větší než Králík v radiu nebo Coolnička (což jsou herničky, o kterých jsem už psala). Celý velký otevřený prostor je opticky rozdělen na několik částí, ale všude víceméně dohlédnete (snad jen kromě té části, která je vyhrazena pro pořádání soukromých oslav, ta je uzavřenější).

Jednou z částí Ptáčkova je kavárna s knihami a časopisy (pro děti i dospělé). Pro raubíře a raubířky je tu velká herna s různými polootevřenými nebo zcela uzavřenými domečky, spoustou odrážedel a hraček, nebo malým pódiem. Speciální část pak tvoří stolečky a židličky, kde se tvoří, a dále místo pro Montessori aktivity.

Co se týká občerstvení, v nabídce je poměrně velké množství různých nápojů pro děti i dospělé, čerstvé dorty nebo třeba zapékané tousty. Kuchyně tu ale není, takže gastronomické zážitky úplně nečekejte. A co mě trochu mrzelo (ale bylo to jediné negativum, na které jsem přišla), bylo množství vystavených nezdravých potravin a produktů přímo dětem na očích. Brambůrky, sušenky, přeslazená pitíčka… ano, našla jsem mezi tou hromadou všeho možného i ovoce, ale upřímně, když si moje dítě může vybrat, tak raději než po jablku prostě sáhne po sušence. Nu ale třeba na tom časem zapracují (když se ozveme), a dětem k výběru nechají spíše ty zdravé potraviny. Ten zbytek může být vždycky schovaný v nabídce.

Příjemně mě taky překvapily prostory k hygieně – malé záchůdky, malá umyvadélka, spousta nočníků, přebalovací pultík – na tom se tu nešetřilo.

Naše návštěva s Hugem trvala asi dvě hodiny a mohu potvrdit, že se celou dobu nenudil. Nejvíc ho bavilo schovávat se v malých domečcích a hrát na prodavačku (je tu ještě vybavená cukrárna, dílna, restaurace…). Že bych si s kamarádkou popovídala úplně v klidu, to říct nemohu, ale za to Ptáčkov nemůže Každopádně jako místo pro schůzku více rodičů s dětmi, nebo třeba i méně formální pracovní setkání, nebo prostě jako zpestření zimních dní, které bychom jinak v nepřízni počasí s dětmi trávili doma, mohu Ptáčkov opravdu doporučit.

Více fotek i  informací, nebo třeba ceník najdete tady: https://www.ptackov.cz.

Může vás také zajímat

CO SI O MĚ MYSLÍTE / VIDEO

Na Instagramu jsem vás vyzvala, abyste mi psali, co si o mě myslíte. Přišlo mi celkem hodně zajímavých myšlenek a „škatulek“. Co je na nich pravdy, jsem vám zodpověděla v tomto videu. Odebírejte můj kanál: https://www.youtube.com/channel/UCPyj4Kkk1rayFK4MFMyXBUQ?sub_confirmation=1

Číst více
VideaVidea videovideo

Dermacol: Invisible Fixing PowderDnes tu mám pro vás jednu klasiku a to Invisible Fixing Powder od Dermacol. Pamatuji si tento pudr snad ještě z dob, kdy jsem byla na základní škole. Tenkrát byl opravdu hitem a každá z nás ho musela doma mít. Avšak na školačku mi tento neviditelný pudr přišel velice drahý. Snad na střední škole jsem si jej opravdu pořídila a šetřila jím, jak jen to šlo. Téměř u konce vysoké se ke mně produkt...

Číst více
DermacolDermacol pleťpleť recenzerecenze

New in | Ladybio

ladybio

Krásný den! Kosmetických článků tu teď bude trochu víc, ale nejde jinak! Já jsem objevila tolik skvělých produktů o které se s vámi chci podělit, ale slibuji, že budou i outfity, food diary, weekly snaps a tak dále Dnes bych vám ráda ukázala 4 nové kousky z mého nejoblíbenějšího eshopu s přírodní kosmetikou - Ladybio (všechny produkty jsou přírodní, vegan a cruelty free). Jde o jeden doplněk...

Číst více
doplňky stravydoplňky stravy Ere PerezEre Perez ladybioladybio new innew in probiotikaprobiotika recenzerecenze vlasová péčevlasová péče Yarok hair careYarok hair care