• Úvod
  • Blogy
  • Klorane, aneb bojovník se suchými vlasy! - beautyblogerky.cz
Klorane, aneb bojovník se suchými vlasy!
Sdílejte s přáteli
O péči o vlasy se zajímám celý život, celý život mám vlasy dlouhé a vždy s nějakým problémem. Dost mě proto překvapilo, že jsem se o francouzské značce Klorane dozvěděla až teď. Jejich produkty jsou k sehnání především v lékárnách a nebo na internetu.
Značka Klorane u nás prodává dva typy řad pro suché vlasy. Já si vybrala řadu s Datlovníkem pouštním. Moc se mi líbí, jak se tato značka aktivně zajímá o zpracování rostlin, ze kterých živiny čerpá. Má své vlastní botanické zahrady, sama si produkty sklízí a striktně dodržuje farmaceutickou etiku a plní přísná pravidla.

Z krabiček produktů jsem se také dozvěděla, že Institut Klorane je nadace pro ochranu a zlepšování rostlinného dědictví a plní tři mise: chrání biodiverzitu výsadbou 10 000 datlovníků ročně, zkoumá datlovníky a vzdělává zapojením vysokých škol do projektu. Tohle mě opravdu nadchlo, protože tímto bojují proti desertifikaci a chudobě v oblasti Sahelu a tvoří tak v tomto pásmu "Great Green Wall". Za to má u mě palec nahoru!
Šampon s výtažkem z pouštních datlí
Je určen pro suché, poškozené a lámavé vlasy. Dodává vlasu potřebnou výživu a obalí vlas po celé jeho délce, čímž zajišťuje reparaci od kořínků je konečkům. Vlasy myje jemně a udržuje rovnováhu vlasové pokožky. Tvoří bohatou pěnu, příjemně voní. Navíc neobsahuje parabeny. Šampon by se měl používat ideálně 2x týdně, což já tedy plním a nemám mu vůbec co vytknout!


Maska s výtažkem z pouštních datlí
Maska na vlasy je opravdu bohatá na výtažek z pouštních datlí a je hloubkovou péčí pro suché a poškozené vlasy. Musím říct, že vlasy opravdu výborně regeneruje, zdají se vyživené, posílené, pružnější, poddajnější, odolnější vůči vlivům česání a další práce s vlasy. Je hutná a stejně zabarvená jako šampon, také tak stejně příjemně voní.

Maska se aplikuje na vlasy vysušené ručníkem, po celé jejich délce a nechá se 5 minut působit. Pokud mám čas, nechám ji působit třeba i 20 minut, myslím, že to vlasům jen prospěje, opět masce nemám co vytknout a musím říct, že je to jedna z nejlepších masek, které jsem na své suché vlasy aplikovala! Jak vidíte tak v popředí svého složení obsahuje ricinový olej, který je známý svými výbornými účinky na vlasy a pokud vím, tak se i říká, že po jeho aplikaci i vlasy/řasy/obočí rychleji rostou.


Denní krém bez oplachování s výtažkem z pouštních datlí

Tento krém obsahuje výtažek z jádra datlí, který je účinný proti lámaní vlasů, ten má značka Klorane dokonce patentovaný. Krém proniká až do nitra vlasu, dodává mu živiny, pružnost a navrací hedvábný vzhled. Neobsahuje parabeny a silikony, což je velice pozitivní, protože tak mají živiny větší možnost k vlasu proniknout. Krém stmeluje vlasové šupiny a předchází třepení konečků.

Aplikuji menší množství o velikosti třešně do sušších vlasů, ale můžete aplikovat do vlhkých, či úplně suchých, to je na vás. Dávám krém do celých délek a soustředím se hlavně na konečky. Krém se neoplachuje. Pokud vlasy na spánek nějak zaplétám, či vytvářím drdoly pro efekt vln bez tepla, tak před zapletením aplikuji právě tento krém. Ráno mám krásné vlny, které drží a jsou hezky formované. S krémem jsem velice spokojená, následná úprava vlasů se mi zdá jednodušší, než za používání olejíčků. Jak můžete vidět, tento produkt přitom obsahuje ricinový olej právě na druhém místě v jeho složení. Krém absolutně vůbec nezatěžuje a vlasy nemastí! Nádherně se vsakuje a neslepuje. Vlasy se mi zdají pevnější a hydratované. Opět krému nemám co vytknout a jsem s ním opravdu spokojená. Vlastně právě krém je z této řady asi největším překvapením a mým největším oblíbencem!
Cena těchto produktů se pohybuje kolem dvou set až čtyř set korun, s tím, že šampon je nejlevnější, maska nejdražší. Celkově tuto řadu musím zhodnotit velice kladně. Miluji složení produktů, jejich vůni a hlavně to, co dělají s mými suchými vlasy. Určitě tedy tuto řadu doporučuji,  co více, jsem z ní nadšená a mám v plánu vyzkoušet více produktů této značky.
 
Znáte francouzkou značku Klorane? A co je Váš vlasový zázrak?

Může vás také zajímat

Gosh 9 paletka očních stínů || Recenze

Gosh 9 paletka očních stínů || Recenze

Sortiment značky Gosh pro mě byl až donedávna jednou velkou neznámou. Nezkoušela jsem toho mnoho, byť občas narazím na produkt, který mě zaujme a který mám chuť vyzkoušet. Zatím se mi to povedlo u třech produktů. Zkoušela jsem makeup, jejich Giant rozjasňovač/bronzer a teď nově i paletku očních stínů Gosh 9 Shades, o které bude řeč v dnešním článku.

Číst více
El BeautyEl Beauty kosmetikakosmetika líčenílíčení
Zázrak na akné a problematickou pleť? || Medik8

Zázrak na akné a problematickou pleť? || Medik8

Nenechte se zmást názvem, žádná zázračná mastička sama o sobě určitě neexistuje, ale existují ty, které jsou vynikající a účinné. Vždycky to chce komplexní přístup. Asi nikdo nemůže čekat, že se nebude večer správně odličovat, bude pít litry alkoholu a jíst hromady nezdravého jídla a bude mít dokonale čistou pleť. Pokud ale všechny zásady alespoň trochu dodržujete a chcete přidat perfektní...

Číst více
El BeautyEl Beauty kosmetikakosmetika pleťpleť
Skin care holy grail | Foreo Luna mini 2

Skin care holy grail | Foreo Luna mini 2

Krásný den! Ráda bych začala s touto sérií článků, kdy Vám vždy napíšu o některém z kosmetických produktů, na které nedám v péči o pleť dopustit. Pokud mně sledujete už nějakou dobu, jistě víte, že jedním z nich je sonický přístroj Foreo Luna a dnes to bude právě o tomto malém zázraku. Přístroj je vyrobený ze silikonu, takže je x-krát hygieničtější než čistící kartáčky s nylonovými štětinami. Z...

Číst více
kosmetikakosmetika pleťpleť veronikadveronikad