• Úvod
  • Blogy
  • Konec vybledlé pleti. Jak dodat tvářím barvu i teď v zimě?
Sdílejte s přáteli

Ještě teď si pamatuji, jak se mi v mládí (když jsem se moc nelíčila), všichni ptali, jestli nejsem nemocná. Nemocná jsem nebyla, ale mám od přírody olivový tón pleti, který když vybledne, hází tóny do zelena a vypadám, jak kdyby mi nebylo dobře. V létě to má sice výhodu, že se opaluji hned krásně do hněda, ale přes zimu vypadám jako zombie. Začala jsem to tedy v chladnějších měsících řešit návštěvou solárií, což jsem postupem času, nebylo pro moji pleť nic příznivého a zadělala jsem si na hlubší vrásky na čele. Ale barvu pleti jsem měla pěknou, to jo. V posledních letech se ale snažím svoje mdlé období řešit jinak než se smažit pod UVA paprsky. Jak? Je to asi ta nejjednodušší věc na světě. Začala jsem používat BRONZER!

jak pouzivat bronzer

Moje seznamování s ním asi před 5 lety bylo trošku komické, nevěděla jsem, jakým štětcem a jaký odstín je pro mě ten vhodný. Používala jsem i ten se třpytkami a nebylo to úplně to pravé ořechové. Od té doby jsem, však svoji techniku myslím vychytala a umím ho používat ve svůj prospěch tak, abych obličej vykonturovala a zároveň mu dala opálený nádech.

Zjistila jsem, že nemusím mít ten obří kabuki štětec, ale lépe se pracuje s menším a nejvíc vychytaný ho má značka Guerlain, která je svými bronzery proslulá. Nechci teď kecat, ale myslím, že jako první přišla s technikou kreslení „do srdíčka“. Takový tvar vlastně napodobujete na straně obličeje, aby byl bronzer co nejpřirozenější. Začínáte na spáncích, pak štětcem zajedete pod lícními kostmi doprostřed obličeje, pak zpátky a pokračujete až ke spodní čelisti. Tak neuděláte šmouhu, jak jedna vizážistka říká alá „vyjetá dálnice“.

štětec na bronzer guerlain

Já si pak lehce s bronzerem konturuji i nos po stranách (lehce se tak zúží) a zespodu obličeje směrem ke krku, trošku se tím vyretušuje podbradek. Když mám pocit velké vybledlosti, přejedu mírně bronzerem celý obličej, abych mu dala tu barvu. Mám tak opravdu jen jemně ztónovaný obličej a nevypadám flekatě ani nepřirozeně oranžově.

bronzer The Balm

Asi se ještě ptáte, jaký bronzer si vybrat. V první řadě určitě doporučuji MATNÝ. Jen s tím můžete konturovat, aniž byste byly jako přepálená disco-koule. Odstín si ale musíte vybrat samy, já si ho vybírám podle pocitu, úplně takové ty rady „Máš podtón do růžova, musíš si vybrat bronzer do hněda“ apod. neznám. Řídím se intuicí. Každopádně ze všech bronzerů, jaké jsem zatím vyzkoušela, mi asi nejvíce sedí ty od The Balm (já mám konkrétně tento Take Home The Bronze). Mají několik odstínů, jsou matné a pigmentované tak akorát. To znamená, že se nemusíte bát, že si s nimi vytvoříte nějakou šmouhu, ale jde je nanášet ve vrstvách postupně. Sice na fotce bronzer vypadá, že je hodně sytý a tmavý, ale po nanesení štětcem na tvář krásně splyne. Když se i tím štětcem dobře krouživými pohyby zapracuje Tento štětec od Guerlain je malinko hrubší, což je právě lepší, že případně lépe spraví ty nechtěné šmouhy. Jestli mě chápete. Tato dvojka mi dokonale vyhovuje a líbí se mi, jak je přenosná i na cestování. Štěteček má v balení i elegantní sametové pouzdro a bronzer The Balm v papírovém obalu je lehký a skoro nerozbitný. Obojí mám z notino.cz.

Co vy, bronzujete? Nebo máte jinou fintu jak nevypadat na zimu jako Sněhurka?

Může vás také zajímat

Fake it till you make it – chovejte se tak, jako byste to už měli / OUTFIT

Zákon přitažlivosti (law of attraction) – na tento pojem narážím v poslední době celkem často. Vlastně jsem ani nevěděla, že se tomu tak říká, ale zjistila jsem, že jsem ho nevědomky praktikovala už dlouho (bohužel někdy i ne v tom dobrém). A když se ohlédnu zpět, sama jsem důkazem, jak […]

Číst více
chanelchanel motivacemotivace Můj stylMůj styl Oblékám seOblékám se outfitoutfit sakosako

6 věcí, které bych pro miminko pořídila znovu

Našemu Hugovi budou brzy tři roky, tak moc to letí! Nedávno jsem si prohlížela fotky z doby, kdy byl miminko, a přemýšlela, jaké že to vlastně bylo. Také jsem vyřazovala a posílala dál nějaké věci, které už nepotřebujeme. A postupně mě u toho napadlo napsat článek na téma – co […]

Číst více
miminkomiminko Myslím na dětiMyslím na děti nákupynákupy Nákupy pro nejmenšíNákupy pro nejmenší

Top: březenUž jsem se vám pochlubila svou nádhernou a božsky voňavou svíčkou od Jo Malone? Myslím že ne, tak tady ji máte. Jestli chcete někoho podarovat luxusní svíčkou, sáhněte po britské značce Jo Malone. Tahle svíčka s vůní červených růží voní na metry i takhle zavřená a nezapálená. A to balení, to je nádhera!


Oblíbenou vůní v březnu se stala Dream Fearlessly od Mary Kay. Moc se mi líbí její skleněný...

Číst více
benefitbenefit jo malonejo malone mary kaymary kay saloossaloos the ordinarythe ordinary toptop top oftop of