• Úvod
  • Blogy
  • KOREKTORY / porovnání a recenze - beautyblogerky.cz
KOREKTORY / porovnání a recenze
Sdílejte s přáteli
Dnes jsem si pro vás připravila srovnání celkem velkého množství korektorů. Těch dražších, i těch z drogerie za rozumné ceny. Mám pro vás připravené porovnání všech kousků včetně jejich vlastností a ukázkou jejich krycích schopností a odstínů. Pokud tedy stále hledáte ten ideální pro vás, třeba vám dnešní článek pomůže s výběrem. 
Pokud jste mladší, nebo máte z pekla štěstí, a nevíte co to je slévání korektoru do vrásek, s radostí následující řádky až k fotce můžete přeskočit a já vám gratuluji a tiše závidím. Dlouhou dobu jsem se honila za korektorem, který se nebude slévat do vrásek. A slovy "klasika": na to už jsem stará... :D Nebo ještě lépe řečeno, hledání takového korektoru už jsem vzdala, protože se do jisté míry slévají prostě všechny. Hrubě ještě poznamenám, že dobře míněné tipy na "zaručeně se neslévající korektor" už s díky odmítám. Za á proto, že už jsem ho s velkou pravděpodobností zkoušela a sléval se mi, a za bé taky proto, že i když jsem ho ještě třeba nezkoušela, slévat se mi prostě bude. :)
 
Konkrétně se bavíme o slévání ve vráskách, které mám pod očima. Místo honění se za neexistujícím korektorem, jsem se naučila používat ty, co mám tak, aby jejich neposlušné chování bylo co nejmenší, nebo aspoň co nejméně vidět. ;)
 
Osvědčilo se mi používat co nejmenší množství jak korektoru, tak pudru. Čím méně vrstev pod okem mám, tím menší množství produktu se mi ve vráskách může nahromadit. Pokud potřebujete zakrýt hodně tmavé kruhy pod očima, pořiďte si hodně pigmentovaný, ale tekutý/lehký. Krémové korektory se mi, co se slévaní týče, osvědčily nejméně ze všech. Rozhodně je ale lepší jedna vrstva hutnějšího a dobře pigmentovaného korektoru, než pět vrstev extra lehkého texturou. S "bakingem" se také musí velmi opatrně. Zjistila jsem, že do jisté míry funguje. Jen na to potřebujete velmi kvalitní a stoprocentně funkční sypký transparentní pudr. Na konci dne mám ale ve vráskách jemně usazený jakýkoliv korektor, který jsem kdy zkoušela. Na konci dne je myšleno tak, že ráno se nalíčím, přes den něco OPRAVDU dělám, večer přijdu domů a podívám se zblízka do zrcadla. Ono sedět osm hodin v klimatizované místnosti může s makeupem taky pomoci, pokud ale lítáte celý den po městě, je to pro makeup celkově trochu jiná zkouška. ;-) Pokud jste se tedy už začali řadit do kategorie "jsem divná, protože tenhle korektor se nikomu kromě mě neslévá", tak věřte, že divné nejste. (Nebo jsme divné spolu. :))

 
zleva: Esté Lauder Double Wear 2W, Collection Lasting Perfection 3, Catrice Liquid Camouflage 010

horní zleva: Estée Lauder Double Wear 2W, Collection Lasting Perfection 3 Warm Medium
dolní zleva: MAC Prolongwear NC20, NC15, Catrice Liquid Camouflage 010 Porcellain
Na swatchích s popisky (dole) jsem překrývala černé tekuté linky a korektory jsou naneseny v celkem silné vrstvě, na mém velmi světlém předloktí. Nelekejte se tedy odstínů. :) Ve velké vrstvě a málo rozetřený, může korektor vypadat až strašidelně tmavě a také může oxidovat, takhle si ho ale na obličej nikdo z nás určitě nenanáší. Na fotkách nahoře můžete vidět, jak mi odstíny sedí barevně. A teď už rovnou k věci. :)
1) Dražší korektory
 
Dobrý korektor se samozřejmě dá najít i v drogerii. Při srovnání jsem si ale všimla jedné zásadní věci. Škála odstínů je u dražších značek velmi dobrá. Všechny odstíny jsou navíc promyšlenější, a tudíž na pleti vypadají lépe. Nemyslím teď to, že je nějaký korektor moc tmavý/světlý, myslím tím drobné nuance v podtónech, které určí to, jestli na vás korektor vypadá perfektně, nebo ne.
 
M.A.C.Prolongwear Concealer, 550,-


Konzistence je středně tekutá a korektor je velmi dobře pigmentovaný. Zasychá a opravdu dobře drží, slévání je minimální, se zapudrováním není téměř vidět a to ani na konci dne po celodenním nošení. Bez kvalitního fixačního pudru ho ale ve vráskách mít budete. Vysušování jsem si nevšimla, pokud vysušuje, dělá to pouze minimálně. Přijde mi dobrý jak pod oči, tak na pleť. Před nanesením druhé vrstvy je dobré nechat korektor lehce zaschnout. Mohu ho doporučit jak na pupínky, tak také jako bázi pod oční stíny, nebo pod oči.

Estée Lauder Double Wear Stay-in-place Concealer, 780,-
Velmi dobře krycí korektor, který se trochu hůře rozmazává do ztracena, za to ale pěkně a dlouho drží na místě. Rozhodně ho hodnotím jako jeden z těch lepších a dlouho držících. Slévání je minimální, chce to ale korektor dobře rozmazat. Poměrně rychle na pleti zasychá a lehce vysušuje. Šupinky suché kůže na pupínku, nebo sušších místech mírně zvýrazní, ale odpouštím mu to, právě kvůli velmi dobré výdrží a krytí.

Clinique anti-blemish Solution Clearing Concealer, cca 430,-


Korektor s opravdu vysokým krytím. Konzistence je lehčí krémová a velmi rychle zasychá. Musí se s ním proto pracovat docela rychle. Jakmile zaschne, už ho jen velmi těžko rozmažete. Proto je také naprosto ideální na pupínky. Na pupíncích, které mají často sklony vytvářet suchá místa, se chová poměrně dobře a vysušuje jen velmi mírně. Občas se mi stane, že se na některých nedokonalostech mírně sráží. Doporučit ho na zakrytí pupínků určitě mohu.

Clarins Instant Concealer, 730,-
Ačkoliv je tento korektor určen nejspíš převážně na oční okolí, pro mě je to kandidát v podstatě na cokoliv. Krytí je velmi vysoké a dá se vrstvit. Korektor je vyloženě hydratační, tudíž vůbec nevysušuje. Výdrž je také perfektní a hodnotím velmi kladně odstín mého konkrétního kousku. Rozhodně doporučuji a pro mě jednoznačný vítěz. Jak se bude tento korektor chovat na mastné pleti, bohužel posoudit nemohu.
 
 
2) Levnější korektory
 
Vzhledem k tomu, že ne každý si může dovolit koupit drahý korektor, nechci na ty levnější vyloženě házet špínu. Pravdou ale zůstává, že korektory z drogerie jsou slabší. Neříkám nutně špatné, nebo nepoužitelné, je ale třeba počítat s tím, že stejně jako já svůj nej korektor v drogerii možná nenajdete. Také jsem si všimla, že levné korektory mají celkem často tendence oxidovat a tmavnout.

 
Collection Lasting Perfection Concealer, 179,- (makeupshop.cz)
Korektor s velkou krycí schopností a dlouhou výdrží. Výdrží bych ho mohla přirovnat ke Clinique Anti-blemish Solution. Drží rozhodně celý den. Večer vidím na pleti s korektorem mírný cakey efekt. Lehce zvýrazňuje suchá místa. Pod oči bych ho asi nedoporučila, protože se mi více slévá. To může být také jeho hustší krémovou konzistencí.

Catrice Liquid Camouflage High Coverage Concealer, 119,-


První čeho si všimnete, je jeho výrazná květinová parfemace. Ta je sice velmi příjemná, nicméně je otázkou, zda je to ideální. Korektor , který si dáváme okolo očí, by možná měl být bez parfemace a obávám se, že někoho by mohl dráždit. Mě kupodivu nedráždí. Korektor je opravdu bezvadně krycí, na drogérii až unikátně. Přesto není extra hutný, spíš lehce krémový. Odstín, který mám já je bohužel (pro mě) hodně dorůžova. Každopádně je tento korektor vynikající nejen výdrží, ale také velmi mírným sléváním. Pod očima mě nevysušuje, ale na pupíncích suchá místa lehce vytáhne a také na nich nedrží tak dobře, jako jiné kousky. Pod oči tedy ano, na pupínky ne.

Dermacol Matt Control Corrector, 99,-


Tento korektor v tyčince má být přímo na pupínky a za mě je to bohužel jedno velké ne. Krytí je jen velmi slabé a větší začervenání s ním určitě nezakryjete. Po kůži navíc klouže a přidáváním další vrstvy si tu předchozí stíráte. Dost pomůže ho opatrně naťupkávat štětcem. Já to beru jako práci navíc, když mám korektor v tyčince. Výdrž je spíš slabší a z pupínků během dne korektor pomalu ale jistě mizí a navíc je vysušuje. Doporučit určitě nemůžu.

e.l.f. HD Lifting Concealer, 119,-

Krytí se zdá být docela dobré, ale ve chvíli kdy ho začnete rozmazávat do ztracena, pigment rychle mizí a zůstává jen krytí velmi lehké. Občas má tendenci, po delší době nošení, vypadat lehce cakey, prostě je vidět zvláštní nános, a to hlavně pod očima. Pod očima také lehce vysušuje, na pupíncích vysušuje docela dost. Nosím ho jako rezervní v kabelce a na nouzové úpravy bohatě stačí. Pokud nepotřebujete extra krytí a nemáte vrásky pod očima, nic s ním asi nezkazíte. Pokud vrásky máte a pleť máte spíš suchou, zvolila bych určitě něco jiného.
 
3) Krémové korektory
 
Časem jsem došla k jednoduchému závěru. Nevím, nakolik je správný, ale já se ho držím. Krémové kalíškové korektory používám nejčastěji lokálně na pupínky. Vzhledem ke své konzistenci jsou vysoce krycí a místo pod očima by mohly zbytečně tahat. Navíc se také většinou dost slévají. Bývají také nejvíce hydratační, a proto se hodí na pupínek, protože ho zbytečně nevysušují. Nejsou to obecně platná pravidla, třeba Time Balm je rozhodně opakem, který s radostí používám pod oči, ale jinak se s krémovými korektory držím od vrásek dál.
 
Catrice Camouflage Cream, cca 100,-


Známá hvězda našich drogerií. Jak si ho někdo může dávat pod oči, to opravdu nechápu. :) Korektor je hezky krycí a řekla bych, že výdrž je perfektní. Myšleno na pleti, nikoli pod očima. Lehce vysušuje kůži okolo pupínků a občas mi zdůrazní suchá místa i jinde na pleti, kde nemám pupínky. Konzistence je tužší krémová a pod očima byste se s ním určitě tahali. Teplo mu samozřejmě pomáhá, ale i tak mi pod očima nesedí. Dost se slévá a nepomůže tomu ani dobrý fixační pudr. Ve vráskách ho mám v podstatě ihned po zapudrování. Dobrý korektor na pleť, pod oči určitě ne.

Missha The Style Perfect Concealer, 127,-


Další velmi pěkně krycí korektor. Konzistence je hodně krémová, skoro až mastná. Po pleti klouže a bohužel i zalézá do vrásek. Zapudrování pomůže, ale stále to není stoprocentní. Na pleti se ale chová moc pěkně, dobře drží a nevysušuje a to ani pupínky. Určitě stojí za povšimnutí pro pleť normální až suchou. Pleti mastné by podle mě asi moc sedět nemusel.

the Balm Time Balm, 359,-
Můj osobní krémový favorit. Krytí je vynikající, stejně tak jeho hydratační schopnosti. Slévání je minimální, téměř není vidět. Korektor rozhodně nevysušuje ani nezdůrazňuje suchá místa. Je v první řadě míněn na oblast pod očima, ale já ho s radostí používám kdekoliv, kde je ho třeba. Výdrž je velmi dobrá a to jak na pleti, tak právě pod očima. Korektor je velmi jemný a krémový, dost na to, aby netahal kůži okolo očí, ale zase ne tolik, aby z pleti někam ujížděl. Rozhodně mohu doporučit téměř všem typům pleti, asi kromě hodně mastné.
Nejlepší krytí
MAC ProLongwear, Clarins Instant Concealer, Catrice Liquid Camouflage a the Balm Time Balm
Poměrně lehký a zároveň dobře krycí
MAC ProLongwear, Clarins Instant Concealer, Estée Lauder Double-wear
Nejlepší výdrž
MAC ProLongwear a Estée Lauder Double Wear
Nejvíce hydratační a krémový 
Clarins Instant Concealer a the Balm Time Balm
Nejméně se slévá pod očima
MAC Prolongwear, Clarins Instant Concealer
Moji favorité jsou určitě MAC Prolongwear, Clarins Instant Concealer a the Balm Time Balm. Tyhle tři určitě stojí za každou korunu, anebo aspoň omrknutí. :) Z korektorů z drogerie vyhrává určitě Catrice a její obě verze. Tekutá pod oči, krémová na pupínky. Mimo jiné jsem také měla NARS Radiant Creamy Concealer a ten byl bezva, sléval se mírně, pěkně držel, nijak extra nevysušoval, jen ta cena je opravdu astronomická. Také se přiznám, že mi velmi připomíná Catrice tekutý korektor, který obecně asi není špatný a stojí zlomek ceny. Teď také testuji Maybelline Fit Me a to naopak zatím vypadá velmi slibně. Recenze bude časem, až si udělám názor. :)
Snad vám dnešní větší srovnání korektorů z mého subjektivního pohledu přišlo užitečné a já jsem opravdu zvědavá, jaký je ten váš top korektor. :) Krásný den a těším se zase příště! L.

Může vás také zajímat

New in

newin

Krásný den! Dnes mám pro vás docela obsáhlý new in a doufám, že vás bude bavit. Některé produkty už mám i otestované, takže k těm řeknu jak jsem spokojená. Všechny uvedené produkty jsou přírodní a já už si jich stihla spoustu velmi rychle oblíbit.

Začnu první fotkou. Nedávno jsem byla na návštěvě v krásném obchůdku Wonderful , kde najdete niche parfémy, značku Lodaites, Miss W a nejmilejšího...

Číst více
BiosloisBioslois Biosophy storeBiosophy store česká přírodní kosmetikačeská přírodní kosmetika FlorascentFlorascent LodaitesLodaites masáž gua shamasáž gua sha miss Wmiss W new innew in přírodní kosmetikapřírodní kosmetika RetinolRetinol salt & stonesalt & stone The ordinaryThe ordinary wonderful czwonderful cz

Guerlain: L'Essentiel make-upNejnovější make-up z dílny značky Guerlain nese název L'Essentiel a slibuje bezchybnou pleť, která vypadá přirozeně, dlouhodržící efekt a pečující složení, které je tvořeno až 97% přírodními složkami. A přesně na tohle mě ta liška lišáská Guelain zlákala. Běžným parfumérkovým, natož drogérkovým makeupům se vyhýbám, protože moje pleť nesnesee silikony. Proto jsem opravdu doslova skákala radostí,...

Číst více
GuerlainGuerlain pleťpleť recenzerecenze

Skin food | recenze

skin-food

Krásný den, zdravím s dalším kosmetickým článkem! Dnes to bude o nově rozšířené řadě Skin Food od švýcarské přírodní značky Weleda. Já jsem si minulý rok zamilovala jejich mandlovou řadu (hlavně teda tohle tělové mléko). Té už jsem se ale na blogu věnovala a dnes to bude o něčem zelenějším (pouze co se týká obalu, obsahově jsou 100% "zelené" všechny Weleda produkty). Weleda má ikonický produkt a...

Číst více
přírodní kosmetikapřírodní kosmetika skin foodskin food skin food lightskin food light weledaweleda