• Úvod
  • Blogy
  • Kosmetika» Porovnání micelárních vod Mixa aneb tip na fajn odličováky - beautyblogerky.cz
Kosmetika» Porovnání micelárních vod Mixa aneb tip na fajn odličováky z drogerie
Sdílejte s přáteli

Micelární vody používám denně. Jelikož se už asi rok odličuji dvojím krokem (nejdříve odličovacím balzámem nebo micelární vodou a pak  speciálním mycím mýdlem na obličej) a ještě k tomu micelární vodou pravidelně odličuji oči, mám jich opravdu velkou spotřebu.

Takže jsem byla ráda, že když tyto zázračné vodičky začaly vyrábět i cenově dostupné značky, jako je třeba Mixa. A víte, že zrovna tato značka má rovnou několik druhů micelárních vod? První, kterou máme doma, je určená spíše na dětskou pokožku (takže jí používá naše Stela, jak jste mohli vidět TADY), ale v případě nouze poslouží i na to odlíčení. Trvá to s ní sice déle a né úplně tak hladce jako s těmi dalšími, když však po ruce není nic jiného, zvládnout se to s ní dá.

micelarky_ok

Další dvě, které mám, obsahují hodně podobné složky, avšak v jiných poměrech a nějaké rozdíly se mezi nimi najdou. Tak se na ně pojďte podívat zblízka Modrá Micelární voda pro zklidnění pleti obsahuje více panthenolu, který má předcházet podráždění pleti. Je opravdu příjemná, má jemnou neutrální vůni, nikterak nedráždí, oči se s ní odlíčí rychle a nemám po ní žádné pnutí pleti. Vyhovuje mi prostě se vším všudy a já bych řekla, že je z těch tří právě ona ta NEJ. Její sestřička Micelární voda proti vysušování pleti zase disponuje větším podílem glycerinu, který má pleť více hydratovat. Odličuje řekla bych stejně jako ta první jmenovaná, ale trošku mi u ní vadí výraznější parfemace, při odlíčení celého obličeje ji nejde necítit a někomu to může být nepříjemné. Na oči se to dá snést. Čeho jsem si v porovnání s tou druhou i všimla, že malinko štípe v očích, opravdu jen malinko, nic hrozného. Nevím, jak by to bylo u vás s citlivější pletí, já se přes to přenesla a na odstranění očního makeupu ji používám stále. Při dalším nákupu dám však jednoznačně přednost té verzi s panthenolem, ta mi vážně sedla.

Máte s těmito micelárními vodami od Mixa zkušenost? Čím se odličujete vy?

 

Může vás také zajímat

Navrhla jsem tričko ke Dni matek + 5 outfitů s ním ♥

Je to tak. Rozhodla jsem se, že i letos pro vás nechám vyrobit speciální limitovanou edici triček ke Dni matek. Minulý rok jste mi totiž úplně vyrazily dech, jaký jste o ně měly zájem. (Ještě jednou děkuji! ♥) Letos jsem toho měla po návratu z Thajska celkem nad hlavu a […]

Číst více
den matekden matek Oblékám seOblékám se OstatníOstatní outfitoutfit

Beauty faves

beauty

Krásný den! Mé poličky v koupelně se sice snažím nepřeplňovat, ale poslední dobou mě čím dál víc péče o pleť baví, s čímž také samozřejmě souvisí zkoušení nových produktů. Dnes jsem tedy dala dohromady pár oblíbených produktů a to jak ze skincare tak i z makeupu, které teď používám skoro denně a ráda se s Vámi o tipy podělím.

Začnu dvěma produkty na čištění pleti, ze kterých jsem úplně unešená! To,...

Číst více
Benefit CosmeticsBenefit Cosmetics CLinique moisture surgeCLinique moisture surge HM homeHM home Kjaer WeisKjaer Weis líčírnalíčírna Onest careOnest care Pixi glow tonicPixi glow tonic PrahaPraha recenzerecenze Sun beamSun beam

První zkušenost s The Ordinary || Niacinamide, Lactic Acid, Squalane

Krásné pondělí! Dnes začneme zase trochou skin care. Velmi levná a potenciálně velmi účinná kosmetika značky The Ordinary je stále v kurzu a ani já jsem si některé produkty nenechala ujít. Pro začátek jsem vzala tři, kyselinu mléčnou, kyselinu nikotinovou a sto procentní rostlinný olejíček squalane.
POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Číst více
DrogerieDrogerie LékárnaLékárna PéčePéče RecenzeRecenze