• Úvod
  • Blogy
  • Kryolan DermaColor, první dojmy a swatche - 1.část - BeautyBlogerky.CZ
Kryolan DermaColor, první dojmy a swatche - 1.část
Sdílejte s přáteli
Dnes jsem si pro vás připravila první dojmy z kosmetiky Kryolan, kterou jsem si koupila během manického nakupovacího záchvatu v únoru. O této značce slýchám na YouTube už delší dobu, k nákupu jsem se odhodlala po té, co Wayne Goss označil DermaColor camouflage creme za nejlepší korektor roku 2015. Vzhledem k tomu, že se stále snažím najít TEN perfektní korektor, neváhala jsem.
Kryolan působí na trhu již více než 70 let a jedná se o německou značku profesionální kosmetiky, která je primárně určena pro televizi, film a divadlo. Měla by vypadat výborně na kameře a velmi dlouho vydržet. Většina produktů vyniká svou pigmentací, běžně mají korektory a makeup něco okolo 10-20% pigmentu, Kryolan má až 40% pigmentu. To má své výhody i nevýhody. Perfektní krytí a na druhou stranu složitější nanášení a rozmazávání do ztracena. Velikou výhodou a zároveň i nevýhodou je pak škála odstínů makeupu a korektorů. Ze začátku je v tom množství složité se zorientovat, ale pokud se vám to povede, určitě najdete perfektní shodu.
Dlouhá výdrž a vysoká pigmentace, dva hlavní důvody proč jsem se těšila až Kryolan vyzkouším. Vybrala jsem ze začátku jednu z paletek, abych se trochu zorientovala ve výběru odstínu a pár dalších věcí, abych mohla zhodnotit značku jako takovou a ne jen její jeden produkt. Tak pojďme na to :)
Jako první tedy DermaColor camouflage creme (nebo cream, viděla jsem na eshopech obě varianty), jak už jsem psala, jedná se o velmi pigmentovaný, tuhý korektor. Je potřeba vědět, že většina produktů Kryolan je na mastném základu, to znamená, že hlavní složkou je nějaká forma oleje. Neřekla bych, že je nutně jen na suchou pleť, i pleť mastná ho může používat a velmi dobře na ní drží. Kvůli vysoké pigmentaci a hutnosti je ovšem nutné pleť po použití velmi dobře a důkladně odlíčit, protože by určitě mohl ucpávat póry. Odstínů je velmi mnoho a bude to chtít trochu cviku a spoustu swatchů :), s tím bych vám mohla pomoct i já.
-řada začínající písmenem D je určena především pro žlutý podtón (ten mám já)
-řada začínající písmeny D W je pak určena pro růžový podtón
-další varianty kombinují podtóny a obsahují odstíny neutrální a odstíny pro barevnou korekci
Já jsem si vybrala verzi Fair, která obsahuje jak odstíny se žlutým a růžovým podtónem, tak i odstíny neutrální. Minimálně já tak soudím podle toho, jak vypadají na mé pleti. Paletka přijde v plastové pevné krabičce, nic převratného a v plastovém vnitřku pak máte šestnáct korektorů po cca 0,75 g. Může se to zdát málo, ale produktu je potřeba opravdu malé množství a paletka je primárně určena na vybrání správného odstínu.
Korektory jsou opravdu dobře pigmentované a ačkoliv jsem už mnohokrát slyšela, že se s nimi má hůř pracovat, mně to tak nepřijde. Rozmazávaly se mi velice dobře a úplně do ztracena a přes to si uchovaly velmi slušné krytí. Korektoru stačilo opravdu málo, možná i proto se mi s ním dobře pracovalo a ačkoliv se o něm říká, že má tužší konzistenci, mně to tak nepřišlo. Konzistence je měkká a krémová, teplem na pleti pěkně taje a vpíjí se do pleti. Nabrala jsem prstem, naťupkala tam, kam bylo potřeba a rozmazala štětcem. Pleť jsem před aplikací hodně hydratovala mastným krémem a myslím, že i díky tomu byla aplikace tak snadná. Korektor mi vydržel v bezvadném stavu cca šest hodin bez báze! A to se zatím žádnému jinému (Nars, Mac, Catrice, The balm, Missha) nepovedlo. Ne že by nedržely vůbec, ale rozhodně po půlce dne nevypadaly na pleti tak pěkně jako DC. Ale co je největší hit, korektor se po zapudrování neslévá do vrásek pod okem. První a zatím jediný korektor, který zůstal na svém místě. Přepudrovala jsem ho až cca po 10 minutách a nemusela jsem ho znovu rozmazávat. Definitivně MUST HAVE. Samozřejmě s přihlédnutím k tomu, že jestli mi bude korektor způsobovat problémy s pletí, zjistím až po nějakém čase.
Můj odstín je v tuto (zimní) chvíli D62, jak je vidět i na fotce níže a i odstín DF1, D3 1/5, DIV a D3 mi šly rozmazat do ztracena. (Odstíny jsem míchala, i když bych asi ani nemusela.) Odstíny D0 a D406 jsem pak použila na projasnění oblasti pod očima. Řada s růžovým podtónem na mně ve skutečnosti vypadala opravdu hodně růžově, stejně jako Catrice Liquid camouflage cream (třetí swatch zleva). Oxidaci jsem u Kryolanu DC nezaznamenala téměř žádnou.
Všechny produkty si můžete prohlédnout na oficiální stránce.
Já jsem paletku koupila v českém eshopu za 599,-
To je pro dnešek vše a brzy se můžete těšit na druhou část, kde vám řeknu víc o fixačním spreji, krémech, bázi pod makeup a sypkém pudru.
Mějte se krásně! L.

Může vás také zajímat

Makeup rutina

makeup

Krásný nedělní večer! Update článku o mém každodenním líčení jsem plánovala už déle, takže mám radost, že je konečně tu. Snažím se toho na obličej dávat co se týká dekorativky co nejméně a skoro všechny produkty už jsem nahradila těmi přírodními. Ať se ale moc nevykecávám, rovnou jdeme na jednotlivé kroky.

O ranní péči o pleť připravím celý článek, takže rovnou zmíním makeup. Posledních několik...

Číst více
Alima pureAlima pure Biosophy storeBiosophy store Ere PerezEre Perez Ilia beautyIlia beauty Juice beautyJuice beauty ladybioladybio makeupmakeup přírodní makeuppřírodní makeup recenzerecenze

Dárek pro vás ke Dni maminek: trička MÁMA ♥

Moje milé čtenářky, jako každý rok jsem pro vás nechala vyrobit trička jako dárek ke Dni maminek, joj! Letos zase vypadají úplně jinak než loňská, ale jedno zůstává stejné. Jsou opět z bio bavlny a dobře kombinovatelná. To je právě mým cílem. Nabídnou vám za přijatelnou cenu kvalitní basic trička, jen […]

Číst více
den matekden matek Jsem mámouJsem mámou tricko mamatricko mama

New in

newin

Krásný den! Dnes mám pro vás docela obsáhlý new in a doufám, že vás bude bavit. Některé produkty už mám i otestované, takže k těm řeknu jak jsem spokojená. Všechny uvedené produkty jsou přírodní a já už si jich stihla spoustu velmi rychle oblíbit.

Začnu první fotkou. Nedávno jsem byla na návštěvě v krásném obchůdku Wonderful , kde najdete niche parfémy, značku Lodaites, Miss W a nejmilejšího...

Číst více
BiosloisBioslois Biosophy storeBiosophy store česká přírodní kosmetikačeská přírodní kosmetika FlorascentFlorascent LodaitesLodaites masáž gua shamasáž gua sha miss Wmiss W new innew in přírodní kosmetikapřírodní kosmetika RetinolRetinol salt & stonesalt & stone The ordinaryThe ordinary wonderful czwonderful cz