• Úvod
  • Blogy
  • Letní líčení pomocí přírodního minerálního make-upu krok za krokem
Sdílejte s přáteli

Jestli čtete můj blog delší dobu, minerální make-up vám už asi nemusím představovat. Tento sypký make-up obsahuje jen přírodní složky, neucpává pleť, má přirozené SPF 15 a přitom s ním docílíte, jak lehkého, tak i silného krytí. Za svůj život jsem vyzkoušela už několik značek MM a teď jsem zakotvila u Annabelle Minerals. Líbí se mi totiž, jakou má širokou nabídku make-upů podle finiše (rozjasňující, krycí a matující), tvářenky a teď nově i oční stíny. Můžete si tedy s tímto minerálním make-upem nalíčit komplet celý obličej. A to jsem přesně udělala já.

Jak se nanáší minerální make-up jsem vysvětlovala už v tomto článku. Já mám nejraději ten matující (konkrétně odstín Golden fair). Vyzkoušela jsem i krycí, ale ten mi přišel na léto až moc, takže ten krycí používám jen lokálně na různé flíčky na obličeji. K němu jsem si na tváře nanesla tvářenku v odstínu Honey. Jak je hodně do zlatova, dá se použít i jako bronzer. Toto je tedy základ mé tváře.

Novinkou pro mě byly ale oční stíny. Annabelle Minerals teď vydala pár nových odstínů, které jsou pojmenované podle názvu studených i teplých nápojů. Třeba Lemonade, Ice tea, Americano, Frapuccino apod.  Já jsem měla možnost pár těchto stínů otestovat, tak jsem si řekla, že se s nimi rovnou nalíčím a řeknu vám moje dojmy na ně.

Minerální oční stíny jsou stejně jako make-upy sypké. A při jejich nanášení se mi osvědčilo pár věcí:

  • stíny nanášet před make-upem, když trošku opadají na obličej, nezpůsobí to žádnou paseku
  • štěteček po nanesení barvy vždy oklepat
  • případně si dát pod oko ubrousek, není to nic těžkého, líčím se tak se sypkými stíny celkem běžně
  • před nanesením stínu na oční víčko určitě aplikujte bázi na oční stíny nebo trošičku krému, korektoru… prostě něco krémového, úplně na suchém víčku stíny nedrží
  • minerální oční stíny jakoby vtiskujte plochým štětečkem, nebudou prášit a krásně tak dosáhnete požadovaného odstínu, než když štětcem budete po víčku jezdit tam a zpátky

Celkově jsou stíny jemňoučké a na oku vytvoří takový lehký hedvábný povrch. Finiš je hodně decentní, nečekejte nějakou diskotéku barev. Právě proto mi přijdou super na léto, kdy na líčení ubírám, protože se mi vše přes den rozteče. Toto udělá takový hezký náznak barvy a přitom výdrž stínů je s bází hodně dobrá a nějaké to pocení zvládnou. A po nanesení už drží, nemusíte se bát nějakého opadávání. Určitě je ocení i majitelky citlivých očí, jak stíny neobsahují žádné chemikálie, vůbec nedráždí.

Já si oblíbila odstín Ice tea, který používám na celé víčko (nanáším plochým štětcem Annabelle Minerals na oční stíny) a do záhybu Cocoa Cup (štětcem stínovacím – doporučuji ho před nanesením dobře oklepat). Toť vše.

A ještě jeden fígl. Na zakrytí kruhů pod očima používám oční stín (ano, čtete správně ) v odstínu Lemonade, jak je zbarvený do žluta, krásně neutralizuje fialové kruhy. Navíc je strašně jemňoučký, že ani nezalézá do vrásek. Lze ho jen tak rozetřít prstem.

Já jsem líčení doplnila ještě o rtěnku (tu Annabelle Minerals v sortimentu zatím bohužel nemá), aby byl look kompletní. Jak jsem psala, líčení s minerálním make-upem je lehké, nezatěžuje pleť a je tak super i na letní dovolené. Vypadáte upraveně, a přesto pleť dýchá.

Co vy a minerální make-up, zkoušely jste ho už?

Může vás také zajímat

Medik8: White Balance Brightening SerumTaké vás trápí pigmentové skvrny nebo flíčky po akné? Mě jo! A rozhodla jsem se nimi zatočit pomocí séra značky Medik8. White Balance Brightening sérum je produkt, který obsahuje jedinečnou složku s názvem Oxyresveratrol(0, 5 %). Ta je velmi účinná v minimalizaci nadměrné pigmentace kůže, umí sjednocovat tón pleti a zlepšovat její celkový vzhled, který byl sluncem poškozen. Ve dvou totožných...

Číst více
medaprexmedaprex medik8medik8 pleťpleť recenzerecenze

Moje největší a jediné předsevzetí pro rok 2019

Předsevzetí typu zhubnout, jíst víc zdravě, víc cvičit apod., jsem si nikdy nedávala. Celkově na tyto závazky moc nejsem. Spíše si vždy začátkem nového roku stanovuji cíle nebo směr, kam bych se chtěla vydat, co si třeba splnit a co uskutečnit. Letos to mám úplně jasné. Vyplynulo to už ze […]

Číst více
Co se zrovna dějeCo se zrovna děje motivacemotivace Můj stylMůj styl nový roknový rok Oblékám seOblékám se outfitoutfit Zajímám seZajímám se

Přečteno

přečteno

Krásné pondělí! Tenhle článek už mám nachystaný delší dobu a málem jsem na něj zapomněla. Jde o tipy na knížky, které jsem před nějakou dobou přečetla a moc mě bavily, tudíž doporučuji dál. Dle mého názoru totiž tipů na knížky není nikdy dost, takže uvítám i nějaké od vás v komentářích.

Kniha, u které se budete smát od začátku až do konce a nebudete se od ní moct...

Číst více
co právě čtuco právě čtu knižní tipyknižní tipy přečtenopřečteno