• Úvod
  • Blogy
  • Maria Nila barevné masky na vlasy || recenze - BeautyBlogerky.cz
Maria Nila barevné masky na vlasy || recenze
Sdílejte s přáteli
Jak už jistě většina z vás ví z Instagramu, na den svatého Valentýna jsem navštívila salon Libora Šuly, kde jsem si mohla vyzkoušet barevnou masku na vlasy Maria Nila. Byl to rozhodně příjemný zážitek a já za něj moc děkuji zastoupení značky Maria Nila. Je to už také několik týdnů, co mám doma jednu z masek a o moje zkušenosti se podělím i s vámi v dnešním článku.
Hned na úvod je asi potřeba říct, že Maria Nila je značka švédská, veganská, netestuje na zvířatech a neobsahuje ani parabeny a sulfáty. Já sice nijak extra složení produktů neřeším, ale pokud najdu nějaký kvalitní a funkční a ještě k tomu šetrný ke mně i k přírodě, beru to jako velký bonus.
Většina masek Maria Nila není jen obyčejná maska, některé dokážou intenzivně vlasy zabarvit, jiné osvěžují barvu a jedna z nich, kterou mám i já doma, dokáže neutralizovat žlutý/teplý tón ve vlasech. Masek je celkem čtrnáct a nejsou určeny jen na světlé vlasy, ale i na vlasy tmavé. Můžete si vybrat mezi teplými i studenými odstíny blond a hnědé a pak intenzivní barvy, jako třeba červená. modrá, růžová a černá. Mimo to je i verze pouze jako maska (White Mix), která se používá k ředění barevných masek. Masky vám vlasy neobarví permanentně, barva se po několika mytích vymyje. Jako se vším bude hodně záležet na kvalitě vašich vlasů a jak často si vlasy budete mýt.
MARIA NILA BAREVNÉ MASKY NA VLASY
MARIA NILA BAREVNÉ MASKY NA VLASY
Já mám doma variantu Pearl Silver, která má neutralizovat žlutý tón ve vlasech (nebarví vlasy) a to nejen u blond odstínů, ale také pokud chcete třeba studenější hnědou. Maska příjemně voní, má takovou tu typickou kadeřnickou vůni. Barvu má střední fialovou a nevšimla jsem si, že by mi ani po třiceti minutové aplikaci obarvila vlasy, jak to mají ve zvyku některé šampony. Aplikuji ji klasicky na umyté a vysušené vlasy a nechávám působit klidně dvacet až třicet minut. U barevných masek se doporučuje 3-10 minut. podle toho, jaké intenzity barvy chcete dosáhnout. V salonu jsem například měla masku Vivid Violet, což můžete vidět na fotkách, poprosila jsem jen o jemně fialovou, takže kadeřnice masku naředila a celkem jsem ji měla u kořínků asi deset minut a na velmi suchých a světlých koncích zhruba pět. Intenzita barvy se dá korigovat jak časem, tak přidáním jiné bezbarvé péče do masky. 
Se žlutými odstíny ve vlasech bojuje většina blondýnek a stejně jako já k jejich neutralizaci používá fialové/silver šampony. Problém je, že takové šampony strašně vysušují vlasy a je potřeba si mezi mytím dávat pauzu. Minimálně tedy moje vlasy to vyžadují. Maska Pearl Silver je jedna z mála, u které je vidět rozdíl. Jinak mám většinou pocit, že masky nebo kondicionéry nefungují vůbec, protože nejsou tak agresivní jako právě šampony. Jestli sledujete moje Insta stories, že mi odešel notebook už víte. Mám v něm fotky před a po, abyste se mohli podívat na rozdíl. Pokud tedy zachráním nějaká data, dám vám fotky aspoň na Facebook. Zatím mi budete muset prostě věřit. :))) Já jsem s výsledkem spokojená, i když není takový jako po použití silver šampónu. Žlutá je méně viditelná a maska navíc vlasy nevysuší, naopak, mám po masce vlasy poměrně jemné i třetí den po umytí, což je s mými suchými vlasy skoro zázrak.
MARIA NILA BAREVNÉ MASKY NA VLASY
MARIA NILA BAREVNÉ MASKY NA VLASY
Barevná maska, kterou jsem zkusila i spolu s účesem v salonu, mě dostala úplně stejně, možná i víc. Asi jsem si to nedovedla představit, ale ze salonu jsem odešla nadšená. Rozhodně si nějakou barevnou musím pořídit domů. Buď právě Vivid Violet, kterou mám právě ve vlasech, nebo třeba růžovou Pink Pop. 
Masky seženete tady a jedna maska stojí cca 700,-. Což se může zdát hodně, ale hlavně za ty barevné mi to přijde jako adekvátní cena. Navíc se jedná o salónní přípravky a ty prostě stojí vždycky víc. Jak se vám líbí trend barevných vlasů? Chcete si to také někdy zkusit? :) L.

Může vás také zajímat

Jalupro: Gel Lash Enhancer
Naše řasy slouží k tomu, aby chránily oči a absorbovaly znečisťující a dráždivé látky. Jsou to vlasy, které mají třístupňový životní cyklus a to stejný jako mají vlasy na hlavě, avšak je v porovnání s ním velmi krátký. Naše řasy vydrží na očích jeden až devět měsíců. Po čtyřicítce se stávají tenčí a řidší a jejich počet klesá. Jsou neustále vystavovány tření a tlaku a to především kvůli líčení a...

Číst více
beautyblogerky.czbeautyblogerky.cz intermedexintermedex jaluprojalupro očioči recenzerecenze

Pastelové barvy a teplý podzim? Není to zas taková paráda, jak se může zdát/ OUTFIT

Musí říct, že tento podzim je pro mě hodně netypický. Nosím totiž na mé poměry až moc světlých tónů a hlavně ty pastelové – jako na jaře. Možná jsem pomatená i z toho počasí, nebýt těch nádherně oranžově a červeně zbarvených listů, řekla bych, že máme květen. Jen si to […]

Číst více
Můj stylMůj styl názornázor Oblékám seOblékám se outfitoutfit podzimpodzim

Decor wishlist | ložnice

wish


Krásný den! Jelikož aktuálně zařizuju celý byt, slíbila jsem Vám na toto téma spoustu článků a dnes přicházím s prvním z nich. Skládání wishlistů mě hrozně baví a hezky si udělám pořádek v tom, co se mi líbí a jaký styl je mi nejbližší. Vidím, jak jednotlivé kousky fungují s ostatními a udělám si hezkou představu o celkovém výsledku. Jako první jsem tedy dala dohromady seznam věcí, které by se mi...

Číst více
bella rosebella rose decordecor JyskJysk vemzuvemzu wishlistwishlist