• Úvod
  • Blogy
  • Matné rtěnky Milani a Avon / porovnání - BeautyBlogerky.CZ
Matné rtěnky Milani a Avon / porovnání
Sdílejte s přáteli
K rtěnkám jsem si hledala cestu opravdu dlouho, skoro žádná mi nedržela, ale dnes už je to jinak. Rtěnky mám moc ráda, hlavně ty matné. Jak už jsem někde v článku zmiňovala, mám je raději než ty klasické krémové kvůli jejich delší výdrži a také proto, že se mi líbí matný finish na rtech. Shodou okolností se mi tu sešly čtyři rtěnky od značek Avon a Milani s hodně podobnými odstíny. Proto jsem se rozhodla je porovnat a ukázat vám je i na rtech. :)
Jak můžete vidět na úvodní fotce, odstíny, vždy dva a dva, jsou si velmi podobné. Nebyl to tak úplně úmysl. Milani jsem kupovala přes eshop a Avon vybírala z katalogu. Nutno podotknout, že obě růžové" jsem koupila v podstatě omylem, protože já studené odstíny růžových rtěnek příliš nevyhledávám.
Mám tyto odstíny:
Milani matná rtěnka 60 Matte Innocence nude, do oranžova
Milani matná rtěnka 62 Matte Blissful studenější růžová, do fialova
Avon Ultra Colour Matte Perfectly Nude světlejší nude, mírně do oranžova
Avon Ultra Colour Matte Posh Petal světlá studená růžová, lehce do fialova
Více se mi líbí obaly rtěnek Milani. Mám ráda zlaté obaly (straka) a hlavně jdou o moc lépe čistit než ty pogumované matné. Lesklý obal stačí otřít ubrouskem, na matný obal si musím vzít odličovač, pokud jsem na něj předtím sáhla rukou od makeupu. Víčka obou značek drží pevně zavřené a obaly vypadají odolně.
Rtěnky avon mají na vrchu víčka malé, průhledné okénko. Nejspíše proto, aby byl vidět odstín rtěnky. Jako nápad je to dobré. Praxe je bohužel jiná. Přes víčko do tmavé tubičky stejně není vidět a pokud máte víc než dvě rtěnky, odstín ani neodtušíte. ;-)
Avon matné rtěnky jsou o dost krémovější než matné rtěnky Milani. Na rtech jsou celkem příjemné, jen mi ze začátku trochu vadí takový jakoby voskový pocit. Milani jsou klasické matné rtěnky, trochu sušší i v tubičce i na rtech. Všechny odstíny se ale nanášejí dobře a po rtech kloužou. Celkem solidně se s nimi dá vykreslit i tvar rtů bez pomoci konturovací tužky.
Výdrž je u obou značek slušná. Hodinu a půl v hodně dobrém stavu. Pokud nebudete jíst, dají i dvě. Řekla bych, že ani jedna ze rtěnek se mi nijak výrazně nerozpíjí a nerozmazává přes okraje rtů, což je také jedna z výhod sušších. méně krémových rtěnek.
Doporučila bych vám s čistým svědomím obě značky. Rtěnky Milani jsou o trochu více pigmentovanější, ale za to o trochu více vysušují. Vysušování je ale i tak u obou značek v podstatě minimální. Záleží tedy na vás, jestli chcete spíš intenzivní barvu, nebo komfort na rtech. Nemohu také mluvit za další odstíny. Komentuji pouze ty, co mám doma. V tubičkách se rtěnky tváří mnohem méně výrazně než pak na rtech, hlavně ty Milani, nejvěrnější jsou opět swatche na rtech - tam i lehce(!) upravuji tak, aby se rty co nejvíc blížili realitě.
Konečný verdikt je tedy nerozhodný. :) Avon má myslím více odstínů než Milani, ale v konečném součtu si prostě můžete vybrat ten odstín nebo značku, která vám bude sympatičtější. Mně přijdou obě verze uživatelsky v podstatě totožné.
Avon matná rtěnka cca 100,-¨
Milani matná rtěnka 139,-
Co vy a matné rty? Máte rádi, nosíte? Nebo vás tento trend míjí? :) Ať tak či tak, snad vám srovnání přišlo užitečné a těším se zase příště!
L.

Může vás také zajímat

Rozhodla jsem se být šťastná / OUTFIT

Že chci být v životě šťastná, jsem si stanovila už dávno. Ale znáte to, někdy to prostě není tak krásné, jak si to vysníte a někdy vás život srazí na kolena. Důležité ale je zase vstát, vztyčit hlavu vzhůru a znova si zopakovat, co jste si slíbili. Takže z mého […]

Číst více
motivacemotivace Můj stylMůj styl názornázor Oblékám seOblékám se outfitoutfit podzimpodzim růžovárůžová

PEČU VÁNOČNÍ CUKROVÍ & MIKULÁŠ/ VLOG + SOUTĚŽ

Video z minulého týdne, kdy jsem doma pekla cukroví a chystala holkám Mikuláše.  ODKAZY K VIDEU: + recepty na cukroví: http://bit.ly/2Ga7FdA + Cafe Elektric: http://bit.ly/2G877ER + taštička na krk: https://mesibelka.cz/ (10% sleva s kódem Mámou stylově) Odebírejte můj kanál: http://bit.ly/2cWPPYE

Číst více
VideaVidea videovideo

Medik8: Activated Charcoal Refining Mask


Máte rádi pleťové masky? Spousta mých známých je moc nemusí, nemají na ně čas, leží jim doma a oni na ně zapomínají. Já ne! Snažím se pravidelně, jednou týdně, poctivě "maskovat". Když nestíhám nanést na svou pleť masku, jsem nervózní a vím, že něco z mého rituálu vypadlo. Každopádně má spotřeba masek je ročně docela veliká, samotnou mě to překvapuje. Všechny mé pleťové masky jsou zaměřeny na...

Číst více
medaprexmedaprex medik8medik8 pleťpleť recenzerecenze