• Úvod
  • Blogy
  • Matné rtěnky Milani a Avon / porovnání - BeautyBlogerky.CZ
Matné rtěnky Milani a Avon / porovnání
Sdílejte s přáteli
K rtěnkám jsem si hledala cestu opravdu dlouho, skoro žádná mi nedržela, ale dnes už je to jinak. Rtěnky mám moc ráda, hlavně ty matné. Jak už jsem někde v článku zmiňovala, mám je raději než ty klasické krémové kvůli jejich delší výdrži a také proto, že se mi líbí matný finish na rtech. Shodou okolností se mi tu sešly čtyři rtěnky od značek Avon a Milani s hodně podobnými odstíny. Proto jsem se rozhodla je porovnat a ukázat vám je i na rtech. :)
Jak můžete vidět na úvodní fotce, odstíny, vždy dva a dva, jsou si velmi podobné. Nebyl to tak úplně úmysl. Milani jsem kupovala přes eshop a Avon vybírala z katalogu. Nutno podotknout, že obě růžové" jsem koupila v podstatě omylem, protože já studené odstíny růžových rtěnek příliš nevyhledávám.
Mám tyto odstíny:
Milani matná rtěnka 60 Matte Innocence nude, do oranžova
Milani matná rtěnka 62 Matte Blissful studenější růžová, do fialova
Avon Ultra Colour Matte Perfectly Nude světlejší nude, mírně do oranžova
Avon Ultra Colour Matte Posh Petal světlá studená růžová, lehce do fialova
Více se mi líbí obaly rtěnek Milani. Mám ráda zlaté obaly (straka) a hlavně jdou o moc lépe čistit než ty pogumované matné. Lesklý obal stačí otřít ubrouskem, na matný obal si musím vzít odličovač, pokud jsem na něj předtím sáhla rukou od makeupu. Víčka obou značek drží pevně zavřené a obaly vypadají odolně.
Rtěnky avon mají na vrchu víčka malé, průhledné okénko. Nejspíše proto, aby byl vidět odstín rtěnky. Jako nápad je to dobré. Praxe je bohužel jiná. Přes víčko do tmavé tubičky stejně není vidět a pokud máte víc než dvě rtěnky, odstín ani neodtušíte. ;-)
Avon matné rtěnky jsou o dost krémovější než matné rtěnky Milani. Na rtech jsou celkem příjemné, jen mi ze začátku trochu vadí takový jakoby voskový pocit. Milani jsou klasické matné rtěnky, trochu sušší i v tubičce i na rtech. Všechny odstíny se ale nanášejí dobře a po rtech kloužou. Celkem solidně se s nimi dá vykreslit i tvar rtů bez pomoci konturovací tužky.
Výdrž je u obou značek slušná. Hodinu a půl v hodně dobrém stavu. Pokud nebudete jíst, dají i dvě. Řekla bych, že ani jedna ze rtěnek se mi nijak výrazně nerozpíjí a nerozmazává přes okraje rtů, což je také jedna z výhod sušších. méně krémových rtěnek.
Doporučila bych vám s čistým svědomím obě značky. Rtěnky Milani jsou o trochu více pigmentovanější, ale za to o trochu více vysušují. Vysušování je ale i tak u obou značek v podstatě minimální. Záleží tedy na vás, jestli chcete spíš intenzivní barvu, nebo komfort na rtech. Nemohu také mluvit za další odstíny. Komentuji pouze ty, co mám doma. V tubičkách se rtěnky tváří mnohem méně výrazně než pak na rtech, hlavně ty Milani, nejvěrnější jsou opět swatche na rtech - tam i lehce(!) upravuji tak, aby se rty co nejvíc blížili realitě.
Konečný verdikt je tedy nerozhodný. :) Avon má myslím více odstínů než Milani, ale v konečném součtu si prostě můžete vybrat ten odstín nebo značku, která vám bude sympatičtější. Mně přijdou obě verze uživatelsky v podstatě totožné.
Avon matná rtěnka cca 100,-¨
Milani matná rtěnka 139,-
Co vy a matné rty? Máte rádi, nosíte? Nebo vás tento trend míjí? :) Ať tak či tak, snad vám srovnání přišlo užitečné a těším se zase příště!
L.

Může vás také zajímat

Essence: Make Me BrowDnes pro Vás mám zmínku o svém za několik let nejoblíbenějším produktu na úpravu obočí. Jedná se o totálně okopírovaný Gimme brow od Benefitu, který nabízí značka Essenceasi za šedesát korun. Běžně takové produkty svou koupí nepodporučuji, ale benefití Gimme Brow jsem chtěla vždy vyzkoušet, avšak nehodlám za něj dávat tu šílenou sumu peněz, když se jedná o tak maličký produkt, který zřejmě moc...

Číst více
EssenceEssence očioči recenzerecenze

RECEPT: Zdravé jablečné muffiny

Tak schválně, kolik z vás má slabost pro všechny ty jablečné koláče, štrůdly a nákypy? Já se hlásím v první řadě. Jablka fakt můžu a líbí se mi na nich, že jsou při pečení takové věrné společnice. Takže jsem se na jejich sezónu fakt těšila a už předem žhavila troubu. […]

Číst více
jablkajablka muffinymuffiny receptrecept recept pro dětirecept pro děti ReceptyRecepty sladkésladké Vařím a jímVařím a jím

UFO Glow addict | recenze

foreoUFO

Jak vypadá chytrá 90-sekundová péče o pleť? Dalším z produktů FOREO, které jsem dostala možnost vyzkoušet, je tenhle sonický přístroj pro urychlení účinků pleťové masky, FOREO UFO. Spolu s ním jsem také otestovala dvě masky, Youth junkie a Glow addict. Musím říct, že masky mě nikdy moc nebavily a v péči o pleť jsem je ignorovala, celý ten proces mi přišel zdlouhavý. Pak přišel boom plátýnkových...

Číst více
ForeoForeo Foreo UFOForeo UFO GLow addictGLow addict recenrerecenre reviewreview Youth junkieYouth junkie