• Úvod
  • Blogy
  • Matné rtěnky Milani a Avon / porovnání - BeautyBlogerky.CZ
Matné rtěnky Milani a Avon / porovnání
Sdílejte s přáteli
K rtěnkám jsem si hledala cestu opravdu dlouho, skoro žádná mi nedržela, ale dnes už je to jinak. Rtěnky mám moc ráda, hlavně ty matné. Jak už jsem někde v článku zmiňovala, mám je raději než ty klasické krémové kvůli jejich delší výdrži a také proto, že se mi líbí matný finish na rtech. Shodou okolností se mi tu sešly čtyři rtěnky od značek Avon a Milani s hodně podobnými odstíny. Proto jsem se rozhodla je porovnat a ukázat vám je i na rtech. :)
Jak můžete vidět na úvodní fotce, odstíny, vždy dva a dva, jsou si velmi podobné. Nebyl to tak úplně úmysl. Milani jsem kupovala přes eshop a Avon vybírala z katalogu. Nutno podotknout, že obě růžové" jsem koupila v podstatě omylem, protože já studené odstíny růžových rtěnek příliš nevyhledávám.
Mám tyto odstíny:
Milani matná rtěnka 60 Matte Innocence nude, do oranžova
Milani matná rtěnka 62 Matte Blissful studenější růžová, do fialova
Avon Ultra Colour Matte Perfectly Nude světlejší nude, mírně do oranžova
Avon Ultra Colour Matte Posh Petal světlá studená růžová, lehce do fialova
Více se mi líbí obaly rtěnek Milani. Mám ráda zlaté obaly (straka) a hlavně jdou o moc lépe čistit než ty pogumované matné. Lesklý obal stačí otřít ubrouskem, na matný obal si musím vzít odličovač, pokud jsem na něj předtím sáhla rukou od makeupu. Víčka obou značek drží pevně zavřené a obaly vypadají odolně.
Rtěnky avon mají na vrchu víčka malé, průhledné okénko. Nejspíše proto, aby byl vidět odstín rtěnky. Jako nápad je to dobré. Praxe je bohužel jiná. Přes víčko do tmavé tubičky stejně není vidět a pokud máte víc než dvě rtěnky, odstín ani neodtušíte. ;-)
Avon matné rtěnky jsou o dost krémovější než matné rtěnky Milani. Na rtech jsou celkem příjemné, jen mi ze začátku trochu vadí takový jakoby voskový pocit. Milani jsou klasické matné rtěnky, trochu sušší i v tubičce i na rtech. Všechny odstíny se ale nanášejí dobře a po rtech kloužou. Celkem solidně se s nimi dá vykreslit i tvar rtů bez pomoci konturovací tužky.
Výdrž je u obou značek slušná. Hodinu a půl v hodně dobrém stavu. Pokud nebudete jíst, dají i dvě. Řekla bych, že ani jedna ze rtěnek se mi nijak výrazně nerozpíjí a nerozmazává přes okraje rtů, což je také jedna z výhod sušších. méně krémových rtěnek.
Doporučila bych vám s čistým svědomím obě značky. Rtěnky Milani jsou o trochu více pigmentovanější, ale za to o trochu více vysušují. Vysušování je ale i tak u obou značek v podstatě minimální. Záleží tedy na vás, jestli chcete spíš intenzivní barvu, nebo komfort na rtech. Nemohu také mluvit za další odstíny. Komentuji pouze ty, co mám doma. V tubičkách se rtěnky tváří mnohem méně výrazně než pak na rtech, hlavně ty Milani, nejvěrnější jsou opět swatche na rtech - tam i lehce(!) upravuji tak, aby se rty co nejvíc blížili realitě.
Konečný verdikt je tedy nerozhodný. :) Avon má myslím více odstínů než Milani, ale v konečném součtu si prostě můžete vybrat ten odstín nebo značku, která vám bude sympatičtější. Mně přijdou obě verze uživatelsky v podstatě totožné.
Avon matná rtěnka cca 100,-¨
Milani matná rtěnka 139,-
Co vy a matné rty? Máte rádi, nosíte? Nebo vás tento trend míjí? :) Ať tak či tak, snad vám srovnání přišlo užitečné a těším se zase příště!
L.

Může vás také zajímat

Pondělí na zámku | Chateau McelyPondělí na zámku.

Nevšední pondělky miluju. Pondělí je pro spoustu lidí stereotypním dnem, kdy jdou zase do práce, nebo zase do školy. Málo kdo se na podělí těší a přesně proto, si já cením každého momentu, kdy je pondělí něčím ozvláštněné.

Já v tento den vyrazila do Chateau Mcely, jež tak dlouho sleduji (a kochám se nad fotkami) z tohoto místa na Instagramu.

Číst více
lifestylelifestyle traveltravel

Outfit: Na rande

Neskutečné se stalo realitou. Po několika měsících jsme měli s mým mužem víkend jen pro sebe! A zašli jsme si spolu na rande. Vydali jsme se do restaurace na sushi, nemusela jsem u toho honit nikoho mezi stoly, ani si u toho malovat obrázky, prostě jsme tam jen tak seděli, […]

Číst více
létoléto Můj stylMůj styl Oblékám seOblékám se outfitoutfit puntíkypuntíky šatyšaty

Sothys: DesquacremFrancouzskou kosmetickou značku, kterou lze sehnat pouze v beauty salónech asi nemusím dlouze představovat. Sothys se za roky, které působí na českém trhu stal poměrně fenoménem. Stejně jako jejich proslulý Desquacrem, aneb hloubkový enzymatický čistící krém na pleť. Tento produkt uvolňuje pleť a odstraňuje přirozeně produkované nečistoty, jako je pot a nadbytek mazu. Produkt voní po ovoci, ale i...

Číst více
beautyblogerky.czbeautyblogerky.cz pleťpleť recenzerecenze sothyssothys