Sdílejte s přáteli
coffee

Tak na druhý pokus jsem tu s dlouho slibovaným článkem a to o mých oblíbených pražských kavárnách. Protože neumím pracovat na počítači z domova a mám hrozně ráda kavárenský ruch, dovolím si říct, že mám docela přehled. Některé z vypsaných jsou vyloženě k posezení na kafi/snídani s kamarádkou, ale ve spoustě z nich si také můžete v klidu sednout s počítačem a pracovat, což mi vyhovuje nejvíc.

Kofárna
Moc příjemná a útulná kavárna kousíček od Újezda. Skvělé kafe, sendviče (ten s avokádem a brie miluju!), a dorty, rychlá wifi a milá obsluha. Mé oblíbené místo v okolí Anděla, kde mě často můžete potkat jak sedím u počítače.
kofarna

Spižírna 1902
Tohle vinohradské místo si mě získalo hned při první návštěvě. Mají nádherný interiér a na ty stěny pomalované květy se nemůžu vynadívat. S počítačem bych si tam asi nesedla, ale na kafe s kamarádkou místo jako dělané. Každý den mají dobré obědové menu (vždy i něco vegan), snídaně a dělají ty nejlepší tvarohové buchty!
spizirna
spizirna1902

Coffeeroom
Nemůžu nezmínit místo s nejlepší avokádovým toastem v Praze! Coffeeroom je maličký, takže se může stát, že si na místo počkáte, ale rozhodně to stojí za to. Jo a jejich opečený banana bread s arašídovým máslem je taky "to die for".
Coffeeroom

Bakeshop
Tohle místo v centru Starého Města miluju. Pokud zrovna nedorazí skupina turistů, tak je to krásné klidné místo s milou obsluhou, skvělou kávou a pro jejich mandlový croissant a dort s malinami a bílou čokoládou bych vraždila! Jo a taky mají výborná míchaná vajíčka a protože je tohle místo oblíbené u spousty stylových dam, načerpáte tu i inspiraci. Prostě all in one, haha.
Bakeshop.
Bakeshop

Styl&Interiér
Oáza v jedné z nejrušnějších částí Prahy. Ve Vodičkově ulici najdete tenhle schovaný poklad, který má v létě tu nejkrásnější zahrádku. Mají výborné snídaně a vymazlené domácí dorty. Kavárna je zároveň obchůdkem s doplňky do bytu, takže se může lehce stát, že nebudete odcházet s prázdnou.
styl&interier

Cafe Urban
Tady wifi budete chytat marně. Malá kavárna u Náměstí Republiky, které je známé hlavně svou stěnou plnou pokojových rostlinek. Sedí se tu u dlouhého společného stolu, takže na důležité schůzky ,nebo když chcete s kamarádkou probírat nějaké pikantnosti, to není asi to pravé ořechové, ale kafe mají výborné a čerstvé domácí sladkosti také.
urban cafe

SmetanaQ
Pravděpodobně ze všech zmíněných mé nejoblíbenější místo. Kavárna je docela veliká, takže i přes její popularitu si tu vždy sednete. Mají skvělé snídaně (další dobré místo na avokádový chléb), výborné obědy (hlavně těstoviny), ten nejhezčí výhled na Pražský hrad a Vltavu, rychlou wifi, krásný interiér, lehkou dostupnost a večer tu hrává pán na klavír, prostě není co vytknout. Mé oblíbené místo jak na pracovní schůzky, tak na práci na počítači a nebo kafe s holkama.
smeta
smetana

Cathedral cafe lounge
Tenhle tip se opět bude hodit v létě, protože tohle krásné místo schované v uličce u Staroměstského náměstí má perfektní venkovní zahrádku, která přímo láká k posezení u skleničky Aperolu (v mém případě Hugo spritz). Také se tu dobře najíte, jen ceny jsou vyšší, ale to se dá v této lokalitě čekat.
cathedral

Cafefin
Tohle IT místo u náměstí Jiřího z Poděbrad také musím zmínit. Sice už jsem tam nějakou dobu nebyla, protože v téhle lokalitě se zas tak často nepohybuju, ale mají výborné snídaně! Jde o vietnamskou kavárnu, takže na menu najdete jídla ovlivněná touto kulturou a fakt si pochutnáte. Za mě určitě vedou jejich snídaňové kaše a chléb s avokádem. Jen ty ceny mi přijdou trochu přepálené.
cafefin

Pauseteria
Tuhle krásnou kavárnu najdete kousíček od Staroměstského náměstí (bohužel, tomu také odpovídají ceny). Interiér má na svědomí duo Andrea&Martina a je naprosto dokonalý! Mají zde výborné snídaně, chutné dorty a kafe je také na jedničku. V okolí Staromáku aby člověk hezkých a útulných kaváren pohledal, takže zaručuji, že tady se vám bude líbit.
pauseteria.
pauseteria

Cá-Phe
Druhá kavárna, kterou si vzalo do parády stejné duo designérek jako Pauseterii a i tady se do interiéru zamilujete! Růžové sedačky, nádherné květy na zdech. Jde o vietnamskou kavárnu a v nabídce tu mají i spoustu úžasných jídel. Ca-Phé se nachází v Holešovicích, kde kavárny rostou jako houby po dešti. Ale pokud si chcete v klidu posedět s kamarádkou nad hrnkem dobrého kafe a nevyhledáváte prostory typu Vnitroblock, pak zamiřte sem.
CaPhe

La Petite France
A jako poslední jsem si nechala tuhle útulnou francouzskou pekárnu a kavárnu v Myslíkově ulici. Na sezení je tu sice jen pár míst, ale slibuju, že se zamilujete stejně jako já. Mají výborné domácí dorty (můj favorit je jednoznačně čokoládový fondán a malinový s mascarpone...a cheesecake!), čerstvé křupavé pečivo a tu nejmilejší obsluhu v celé Praze! Jako novinku také nabízejí bio kávu a já sem hrozně ráda chodím posedět se sestřenicí a probrat vše důležité i nedůležité.
lapetite
lapetitefrance

Může vás také zajímat

New in

newin

Krásný den! Dnes mám pro vás docela obsáhlý new in a doufám, že vás bude bavit. Některé produkty už mám i otestované, takže k těm řeknu jak jsem spokojená. Všechny uvedené produkty jsou přírodní a já už si jich stihla spoustu velmi rychle oblíbit.

Začnu první fotkou. Nedávno jsem byla na návštěvě v krásném obchůdku Wonderful , kde najdete niche parfémy, značku Lodaites, Miss W a nejmilejšího...

Číst více
BiosloisBioslois Biosophy storeBiosophy store česká přírodní kosmetikačeská přírodní kosmetika FlorascentFlorascent LodaitesLodaites masáž gua shamasáž gua sha miss Wmiss W new innew in přírodní kosmetikapřírodní kosmetika RetinolRetinol salt & stonesalt & stone The ordinaryThe ordinary wonderful czwonderful cz

Guerlain: L'Essentiel make-upNejnovější make-up z dílny značky Guerlain nese název L'Essentiel a slibuje bezchybnou pleť, která vypadá přirozeně, dlouhodržící efekt a pečující složení, které je tvořeno až 97% přírodními složkami. A přesně na tohle mě ta liška lišáská Guelain zlákala. Běžným parfumérkovým, natož drogérkovým makeupům se vyhýbám, protože moje pleť nesnesee silikony. Proto jsem opravdu doslova skákala radostí,...

Číst více
GuerlainGuerlain pleťpleť recenzerecenze

Skin food | recenze

skin-food

Krásný den, zdravím s dalším kosmetickým článkem! Dnes to bude o nově rozšířené řadě Skin Food od švýcarské přírodní značky Weleda. Já jsem si minulý rok zamilovala jejich mandlovou řadu (hlavně teda tohle tělové mléko). Té už jsem se ale na blogu věnovala a dnes to bude o něčem zelenějším (pouze co se týká obalu, obsahově jsou 100% "zelené" všechny Weleda produkty). Weleda má ikonický produkt a...

Číst více
přírodní kosmetikapřírodní kosmetika skin foodskin food skin food lightskin food light weledaweleda