• Úvod
  • Blogy
  • Minerální makeupy || Annabelle Minerals, bareMinerals, Lucy Minerals - BeautyBlogerky.CZ
Minerální makeupy || Annabelle Minerals, bareMinerals, Lucy Minerals
Sdílejte s přáteli
Hezký den vám přeji! Už delší dobu mi doma leží několik minerálních makeupů a říkala jsem si, že bych vám o nich měla konečně napsat. Než si řeknete, že vás minerální makeupy nebaví, stejně jako jsem si to říkala já a téměř jsem je nepoužívala, můžete si zkusit přečíst dnešní článek a třeba dostanete aspoň malou chuť nějaký zkusit.
I pokud je vaše pleť sušší, minerálních makeupů se nemusíte bát. Minimálně tedy v případě, že své pleti občas dopřejete peeling a dostatečně hydratujete s kvalitními pečujícími produkty. Nejsem odborník na minerální makeupy a ani jsem jich nezkoušela desítky. Mám doma tři a ty jsem vám porovnala.
Většina z nás má doma tekuté makeupy, jsme na ně zvyklí, umíme je používat a víme, co od nich čekat. Proto máte z těch sypkých možná stejný strach, jako jsem měla já. Bála jsem se hlavně nedostatečného krytí, zvýraznění suchých míst a hlavně samotné aplikace. Jak nanášet a hlavně čím. Ani jedna z mých obav se nakonec neukázala jako závažný problém a dokonce musím říct, že jsem si některé minerální makeupy oblíbila. Většina z nich obsahuje složky, které pomáhají s akné a celkově by měly být minerální makeupy lepší a přívětivější k naší pleti obecně. Porovnávala jsem asi nejznámější minerální makeup od bareMinerals Original, rozjasňující makeup Annabelle Minerals a minerální Makeup Lucy Minerals.
Jak na minerální makeup? Nejdůležitější je příprava pleti. Ale to je samozřejmostí před jakýmkoliv makeupem, i když mi přijde, že u pudrových je to ještě o kousek důležitější. Chce to peeling a hydrataci, protože se pudrový makeup musí do pleti zapracovat krouživými pohyby štětce a to zvýrazní všechna suchá místa, která na pleti jsou.
Důležitý je i samotný štětec. Nejlepší jsou na to prý kabuki štětce, já je ale nemám moc ráda, protože mi vadí jejich malá velikost a špatně se mi drží. Spolu s minerálním makeupem Annabelle Minerals jsem dostala i normálně velký *kabuki štětec a ten se mi zdá na nanášení velmi dobrý. Je to typově klasický pudrový štětec,akorát nemá tak dlouhé štětiny a je hustší. A to poměrně o dost, když vezmu do ruky třeba štětec na pudr od Zoevy, ten od Annabelle Minerals má minimálně o třetinu víc chlupů, ale jsou o kousek kratší. Makeupy nanáším krouživým pohybem a vrstvím tam, kde je potřeba. Štětec je mimochodem docela kvalitní a stojí pár korun.
Makeup bareMinerals mám ve verzi Original a v odstínu Fairly Light. Je na mě tak akorát v zimě, možná o malinký kousek světlejší a je opravdu rozjasňující. Samozřejmě neobsahuje třpytky, ani nic podobného, ale viditelně a hodně rozjasňujě pleť. Ta pak má lehký sheen. Jako nevýhodu vidím, že pokud máte na pleti suchá místa, nerovnosti a texturu, leskem si je zvýrazníte. Kromě verze Original je k dostání i matná varianta a ta by pro mě byla asi o malinko vhodnější, protože matný finish lépe skryje nedokonalosti na pleti.
Krytí je velmi dobré a výhodou pudrového makeupu je i to, že se dá dobře navrstvit tam, kde je potřeba a získám tak téměř plné krytí. Jen je potřeba dávat pozor, kolik makeupu si na pleť dám. V podstatě se nedá udělat si cake face, za to se může stát, že bude makeup vypadat těžce a bude praskat v linkách a vráskách, u mě třeba hlavně okolo koutků pusy. Pokud jsem s množstvím rozumná, je efekt velmi přirozený, rozjasněný a dlouhou dobu drží. Během dne se ztrácí výrazně méně, než jakýkoliv tekutý makeup a také je po celý den přirozenější.
Minerální makeup od Lucy Minerals je podle mě rozhodně nejslabší a o několik tříd horší než zbylé dva makeupy z dnešního článku. Má to hned několik důvodů. Ačkoliv je ho největší množství, nejméně kryje, takže ho spotřebujete několikanásobně víc. Navíc není tak jemně namletý, dokonce jsou v něm jakoby tvrdší kousky, které jsou cítit mezi prsty. Já mám teplý odstín Cream, který mi hezky sedí, bohužel ale není barva jednotná. Špatné namletí totiž udělá i to, že si občas na pleti udělám oranžové/hnědé fleky, jak se rozmělňují kousky pigmentu. Myslím, že je to dokonce vidět i na fotkách. Problém je, že takový oranžový flek už pak nejde jednoduše rozmazat a rozetřít. Výběr odstínů a podtónů je ale pěkný a vybral by si téměř každý.
Ze všech třech makeupů mi také na pleti dělá největší vrstvu a na pleti ho nejvíc cítím. Nemluvím teď o použitém množství, ale opravdu o pocitu na pleti při používání makeupu. Výdrž je poměrně dobrá a finiš je přirozený, saténový, v podstatě bez lesku. Při větší vrstvě ale už nevypadá přirozeně, což třeba bareMinerals a Annabelle Minerals zvládají o dost lépe.
*Makeup Annabelle Minerals jsem dostala od českého zastoupení rozjasňující v teplé verzi Golden Fair a teď v zimě mi perfektně sedí a má moc povedený podtón. Vybírat můžete z teplých/zlatých, neutrálních a béžových/studenějších odstínů. Díky němu jsem dostala chuť zkoušet minerální makeupy a vlastně i díky němu vznikl tento článek. Nic moc jsem od něj nečekala a říkala si, že se mi vlastně ani moc nechce ho zkoušet a recenzovat.. :) A nakonec jsem byla mile překvapená. Hned po prvním vyzkoušení mi přišel velmi podobný makeupu od bareMinerals, protože je také rozjasňující, ale nedělá to tak násilně. Jinými slovy, rozjasnění je mírné a přirozené, takže tolik nezdůrazňuje suchá místa a texturu pleti a vypadá podle mě o kousek lépe než bareMinerals, protože tam už je to vyloženě lesk a ten si prostě s texturou nerozumí.
Makeup je jemně mletý, sametový, dobře se aplikuje a má i velmi dobré krytí. To je podobné jako u bareMinerals, střední až plné, podle toho, jak moc ho budete vrstvit. Pokud si na pleť dám příliš velké množství, pak už je na pleti vidět a cítit a také se mi usazuje v linkách. Výdrž je výborná, dokonce bych možná řekla, že o malinko lepší než u bareMinerals.
Lucy Minerals vám rozhodně doporučit nemůžu, v tomto ohledu naprosto jasně zvítězily makeupy od bareMinerals a Annabelle Minerals. Oba dělají hezký přirozený finiš na pleti, ale víc se mi líbí ten od Annabelle. Oba mají velmi slušnou výdrž a abych skončila s nánosem, musela bych se opravdu hodně snažit. Ačkoliv jsou oba rozjasňující, samotnou pleť drží poměrně hezky matnou. Na konci dne se většinou mírně lesknu v t-zóně, ale to mi dělají všechny makeupy, včetně minerálních a pudrových. Pokud vaše pleť trápí akné, stejně jako mě, možná může být minerální makeup řešením. S mojí problematickou pletí se všechny tři dobře snášely, neucpávaly se mi póry víc, než je obvyklé a navíc mi přišlo, že se mi i trochu zlepšuje akné. Minerální makeup rozhodně není léčba akné, ale mám pocit, že vysoký obsah zinku (nebo co že to v minerálních makeupech je :)), nebo mírné vysušování, mé pleti docela sedí.
Co se týče balení, minerální produkty mívají zavírání sítka a sypou se do víčka, odkud je nabíráte štětcem. Z tohoto pohledu je opět propadákem Lucy Minerals, protože je víčko velmi malé a štětec do něj v podstatě nedostanete. Kromě toho je balení z velmi levného plastu, který stoprocentně po nějaké době popraská a poláme se. Zavírání sítka je uprostřed a občas se zasekne, ale jinak drží. Annabelle Minerlas i bareMinerals mají víčka přiměřeně velká a dají se použít na nabírání makeupu štětcem a i zavírání sítka funguje dobře.
Annabelle Minerals i bareMinerals makeupy vám mohu doporučit k vyzkoušení. Nehledě na to, že jsem ten od Annabelle dostala k recenzi, je prostě dobrý a přijde mi dokonce i lepší, než ten od bareMinerals, který jsem si kupovala sama. :) Cenový rozdíl je ale podstatný. bareMinerals má 8 gramů a Anabelle Minerals seženete za třetinou cenu v balení po 10 g a ještě levněji po 4g.
Od zastoupení Annabelle Minerals jsem kromě makeupu dostala i minerální tvářenku a minerální oční stín. Mnoho minerálních produktů doma nemám a tak je vlastně ani nemám kam zařadit a nemám porovnání, takže jsem si říkala, že vám takové menší shrnutí připíšu tématicky sem. :) *Tvářenku jsem dostala v odstínu Rose a je to moc hezká barva, která bude slušet všem. Dělá mi takový ten efekt, jako bych byla v zimě hodinu venku. Zdravý a přirozený. Je jemně mletá a pokud si ji do víčka nasypete jen maličko a štětec v ní vykoupete, je i tak akorát pigmentovaná. Rozmazávání i výdrž jsou skvělé a nemám nic, co bych jí mohla vytknout. Tedy až na to, že je sypká. :) Slisované produkty jsou jednodušší na použití, ale pokud ji budete chtít zkusit, pochybuji, že budete zklamané.
Stejný příklad je i *minerální oční stín, který jsem dostala v hezkém teplém hnědém odstínu Cinnamon. Je naprosto perfektní! Skvělá pigmentace, je pocitově skoro až krémový mezi prsty, takže se chytne na štětec a na víčko, ale neobsahuje mnoho olejů, protože se mi téměř neslévá a to i když nepoužiji bázi, což je skoro unikát. Dokonale se rozmazává a navíc se mi opravdu trefili do vkusu i odstínem, který je ideální přes celé víčko na běžné nošení na každý den. Jedinou nevýhodu vidím opět v jeho sypké podobě, protože paletky jsou prostě paletky. :) Na druhou stranu po něm ale občas sáhnu i přes to. Když spěchám a chci jen jeden stín přes celé víčko, tenhle funguje bezvadně a dá se i poměrně dost dobře navrstvit,
Vy mi napište, jaká je vaše zkušenost s minerálními makeupy a minerálními produkty obecně. Jestli je používáte i pokud máte suchou pleť, nebo máte předsudky a bojíte se jich, jako jsem se bála já. :) Pro mě byly a jsou minerální produkty velkým překvapením a až na exces s Lucy Minerals musím říct, že je to překvapení velmi pozitivní. Žádné moje obavy o nanášení a o tom, jak bude minerální makeup na pleti vypadat se nenaplnily a i když mám pořád preference u tekutých makeupů, sama sebe jsem přistihla, že po tom od Annabelle Minerals sahám často a bareMinerals už mám téměř spotřebovaný. :) Napište mi, jak to máte vy a já se budu těšit zase příště! L.

Může vás také zajímat

Medik8: White Balance Brightening SerumTaké vás trápí pigmentové skvrny nebo flíčky po akné? Mě jo! A rozhodla jsem se nimi zatočit pomocí séra značky Medik8. White Balance Brightening sérum je produkt, který obsahuje jedinečnou složku s názvem Oxyresveratrol(0, 5 %). Ta je velmi účinná v minimalizaci nadměrné pigmentace kůže, umí sjednocovat tón pleti a zlepšovat její celkový vzhled, který byl sluncem poškozen. Ve dvou totožných...

Číst více
medaprexmedaprex medik8medik8 pleťpleť recenzerecenze

Moje největší a jediné předsevzetí pro rok 2019

Předsevzetí typu zhubnout, jíst víc zdravě, víc cvičit apod., jsem si nikdy nedávala. Celkově na tyto závazky moc nejsem. Spíše si vždy začátkem nového roku stanovuji cíle nebo směr, kam bych se chtěla vydat, co si třeba splnit a co uskutečnit. Letos to mám úplně jasné. Vyplynulo to už ze […]

Číst více
Co se zrovna dějeCo se zrovna děje motivacemotivace Můj stylMůj styl nový roknový rok Oblékám seOblékám se outfitoutfit Zajímám seZajímám se

Přečteno

přečteno

Krásné pondělí! Tenhle článek už mám nachystaný delší dobu a málem jsem na něj zapomněla. Jde o tipy na knížky, které jsem před nějakou dobou přečetla a moc mě bavily, tudíž doporučuji dál. Dle mého názoru totiž tipů na knížky není nikdy dost, takže uvítám i nějaké od vás v komentářích.

Kniha, u které se budete smát od začátku až do konce a nebudete se od ní moct...

Číst více
co právě čtuco právě čtu knižní tipyknižní tipy přečtenopřečteno