• Úvod
  • Blogy
  • Moje nová prací rutina a zkušenost se sušičkou LG
Sdílejte s přáteli

Od té doby, co máme děti, je u nás po myčce na nádobí nejvytíženějším spotřebičem pračka. Nevím, jestli jsou jen ty moje holky extra specialistky na vytváření fleků na oblečení, nebo jestli to má v genech každé dítě, ale jsou schopné naplnit koš na prádlo za dva dny. Pračka u nás tedy ještě donedávna jela nonstop. To se ale asi před měsícem změnilo. Sice né v tom, že by holky už tak nelákaly kaluže, barvy a špagety s rajčatovou omáčkou, ale světe div se, peru už jen jednou týdně a prádlo máme čisté.

jak peru

Kouzlit neumím, ale jednu kouzelnou věc teď doma máme (alespoň pro mě). Přibyla nám v koupelně sušička! JEJ! Dlouho jsem se jí bránila. Bála jsem se, že nám poničí oblečení a hlavně jsem si myslela, že se nám do bytu nevleze. Vše se mi naštěstí vyvrátilo.

Máme tento nový typ sušičky LG s duálním invertorovým čerpadlem a musím říct, že je fakt nabušená. A hlavně má programy snad na všechny druhy prádla. Hážu tam komplet všechno. Jen kašmír prý raději ne, ten jediný budu stále prát v ruce, ale hedvábnou košili mi krásně načechrala a velikost u ní zůstala stejná.

Kde je ale ten trik, že peru pouze 1x týdně? Musím se přiznat, že jsem se inspirovala dlouhodobě sušičkou políbenými maminkami, které už mají ten prací a sušící režim v malíku. Místo toho abych tedy prala a sušila prádlo každý den, všechno odbavím naráz. Šetřím čas i energii. Většinou totiž vyperu 2 várky prádla a ty pak dám najednou na jednotný program do sušičky (když je prádlo podobného typu, režim SMÍŠENÉ PRÁDLO je vytěžovaný nejvíce.) Takhle to za den zopakuji asi 2x a k tomu třeba jeden extra cyklus s jemným prádlem a mám zase na celý týden vystaráno (nebo spíš celá naše rodina). Jen ta hora prádla vždycky! Ještě by to chtělo něco na skládání

Toto je právě ten hlavní důvod, proč jsem si sušičku oblíbila – ten ušetřený čas! To je fakt k nezaplacení. Mimo to nemáme doma tak vlhko, nezavazí nám tam sušák na prádlo (ten už šel do sklepa) a taky to prádlo. Opravdu je to rozdíl, když ho sundám ze šňůry nebo ze sušičky. Je úžasně měkoučké a není ani zmačkané. Hlavně to jde poznat u ručníků, vždy jsem si užívala nadýchané ručníky v hotelích a teď je máme doma! Jsem z toho paf. A to ani nepoužívám aviváž. Ta se totiž při používání sušičky nedoporučuje. Takže za ni ušetřím a prádlo případně dovoním takovými těmi ubrousky do sušičky.

Ve zkratce ještě něco o té sušičce. Doma máme konkrétně tento typ. Recenzi jsem na ni dělala i v tomto videu, kde si ji můžete hezky prohlédnout, jak funguje  a jaké má vychytávky. Co musím nejvíce vypíchnout je její tichost, skoro nejde v bytě slyšet, pak volba režimu čas nebo energie – kdy se vám podle toho upraví čas sušení. Když pospícháte, dáte čas (ale prádlo se zase suší při vyšší teplotě, takže tam pozor s něčím jemným) nebo energie, což já dávám nejčastěji. Cyklus trvá průměrně o 20 minut déle, což když jsem doma, mi nevadí. Je to k prádlu šetrnější a víc eko. Pak je tam plno programů, které se tam dají ještě extra vložit přes mobilní aplikaci Smart ThinQ, přes kterou se dá i na dálku ovládat i odložit start. Takže si zapnete sušičku třeba, když jste někde venku, to je pro mě tedy velké sci-fi :-))

Jinak jsem všechno k ní už pověděla v tom videu. Hodně jste se mě ptali, jestli se mi nesrazilo oblečení, tak mně osobně ne, ale jedno mužovo tričko, které tedy už bylo starší, se malinko zmenšilo, ale to je výjimka, jinak je vše v původním stavu. Určitě je ale dobré koukat na štítky a řídit se pokyny k sušení a také vybírat patřičné programy.

Sušičku máme postavenou na pračce (je k tomu spojovací díl, je to na to i určené). Tu mám taky od LG (konkrétně tuto parní). Ta má také spousta skvělých vlastností. Jednak spotřebovává opravdu málo energie, má třídu A+++ a jak jsem přestala používat tekutou aviváž, tak je u ní možnost zapnout parní aviváž. Takže když nemáte sušičku a nechcete používat chemickou aviváž, určitě tuto funkci oceníte. Já skoro při každém praní mačkám funkci Turbo Wash, což je taková sprcha pro prádlo. Důkladněji to vymyje prášek a hlavně to zkracuje délku cyklu. Celkově mě překvapilo, že takové to běžné praní trvá kolem 50 minut. Když je více flekaté, mačkám režim „znečištěné prádlo“, tak to se prodlouží, ale opravdu se krásně vyperou ty flekaté věci a třeba i ponožky. Jinak má pračka opět nepřeberné množství režimů a stejně jako u sušičky si je tam můžete dohrát přes mobilní aplikaci a ovládat ji i přes ni.

A abych nezapomněla, jak sušička, tak pračka mají režimy pro alergiky, kdy prádlo zbaví roztočů a alergenů. Já na tento program peru třeba povlečení. Těch vlastností a předností má plno, ale myslím, že to všechno najdete online a už takto ten článek mám dlouhý. Kdybyste k nim potřebovali ještě něco vědět, tak mi napište do komentáře. Já jsem s tímto duem maximálně spokojená a je to pro mě jako mámu a „ženu v domácnosti“ velká úleva.

Kdyby vás ještě zajímalo, v čem peru, tak jsem vám to vyfotila. Přešla jsem na eko přípravky, jen si tedy ještě někdy vypomáhám s Vanishem na fleky (neznáte nějakou jeho eko variantu?).

Děkuji za dočtení až sem, nějak jsem se k tomu rozepsala, ale opravdu je to věc, která mi hodně ulehčuje život, a musela jsem se o tom s vámi podělit. Tak příjemné praní.

Může vás také zajímat

OOTD | šaty x 4

1

Krásný den! Dnes mám pro vás rovnou 4 outfity, ve kterých vám ukážu mé oblíbené šaty, které se mnou cestovaly na dovolenou. Za všechny moc děkuji ZOOTu, kde teď navíc až do nedělní půlnoci probíhá sleva 50% na vše po zadání kódu TOHLENENIVTIP. Já si asi taky udělám ještě radost nějakým letním kouskem a třeba ho tím konečně přivolám

hnědé oversize košilové šaty Vila Linnan (bohužel vyprodané)
1..
1.

modré...

Číst více
lenlen maledivymaledivy ootdootd outfitoutfit Zoot czZoot cz

JAK NOSIT LETNÍ BÍLÉ ŠATY NA 7 ZPŮSOBŮ / VIDEO

Další fashion video. Tentokrát jsem zkombinovala na několik způsobů obyčejné bílé šaty, které určitě unosíte na jaře i v létě. Odebírejte můj kanál: http://bit.ly/odebirej_mamou_stylove OBLEČENÍ: + Bílé midi šaty: http://bit.ly/2Q0rV2F + Béžová crossbody kabelka: http://bit.ly/2vGxPwr + Černé sandály na klínku: http://bit.ly/2WsKjnb + Bílé lněné pruhované sako: http://bit.ly/2Wwld6S + Bílý pásek s […]

Číst více
Módní inspiraceMódní inspirace Oblékám seOblékám se šatyšaty VideaVidea videovideo

Medik8: Glow Oil s vitamínem CNevím jak vy, ale já na večer nejraději aplikuji na pleť olejíčky. Tento s názvem Glow Oil od britské značky Medik8 obsahuje směs dvanácti přírodních esenciálních olejů, kterým vévodí olej z damašské růže, listů skořice i vitamín C. Právě ten pleť chrání před ultrafialovým zářením, zlepšuje texturu pleti a redukuje jemné linky. Především umí pokožku pořádně projasnit. Tento produkt je stabilní...

Číst více
medaprexmedaprex medik8medik8 pleťpleť recenzerecenze