• Úvod
  • Blogy
  • Moje péče o vlasy 2016 - Nejlepší produkty - BeautyBlogerky.CZ
Moje péče o vlasy 2016 - Nejlepší produkty
Sdílejte s přáteli
Protože to zatím byly v podstatě jen štětce a dekorativní kosmetika, rozhodla jsem přidat článek na téma mé péče o vlasy. Moje přírodní barva vlasů je špinavá blond. Nejsem si jistá, jestli je to oficiální termín, ale jinak řečeno, mé vlasy nejsou ani hnědé, ani blond, prostě taková ta nevýrazná barva mezi tím. Vlasy jsem si začala odbarvovat někdy v patnácti, takže už je to pěkná řada let. Vlasy mi odbarvuje kadeřnice, jen v případech nouze, když potřebuji akutně odbarvit odrosty, se do toho pouštím sama. Ruku v ruce s tím jde i to, že mám vlasy velmi suché a samozřejmě lehce poničené. Nemyslím si ale, že by to byla nějaká hrůza. Vlasy mám dlouhé zhruba do půlky zad. Měla jsem i delší, ale tam už se námaha z barvení projevovala hodně, proto jsem je před pár lety musela zkrátit. Co tedy na vlasy používám? :)
Šampóny
Vlasy se mi vůbec nemastí, hypoteticky bych si mohla mít hlavu jednou za čtrnáct dní a nikdo by to nepoznal. Což samozřejmě nedělám, protože to už by bylo opravdu moc. :D Myji si je zhruba jednou za čtyři dny a šampóny střídám. Nestřídám je po vypotřebování lahvičky, většinou střídám při každém umytí. Jak už asi víte, vlasy i pokožka hlavy si na přípravky zvykají a všimla jsem si, že moje vlasy si zvykají opravdu velmi rychle. Už po několika umytích produkty nemají takový efekt. Proto střídám několik šampónů i kondicionérů a masek najednou a tento postup mi vyhovuje. Nemám vůbec lupy ani žádný jiný problém, proto se snažím vlasy v podstatě pouze hydratovat a regenerovat.
L´oreal prossionnel Silver Gloss Protect System šampon používám už několik let. Klasický fialový šampon na neutralizaci žlutých tónů v blond vlasech. Pokud máte vlasy hodně poničené, je velká šance že se vám po použití ve vlasech udělají fialové odlesky, rozhodně ale neskončíte s celou fialovou hlavou, to se bát nemusíte. Lepší fialový šampon jsem nenašla. Zkoušela jsem tyto šampony u různých značek, (Matushka, Goldwell, TIGI, Revlon, Swiss O´Par), Loreal je prostě nejlepší. Počítejte s celkem výrazným vysušováním, to je pravda, na druhou stranu fialové šampóny vysušují vlasy úplně vždycky a musí se s tím počítat. Šampon nechávám ve vlasech zhruba pět minut a pro intenzivnější výsledek můžete celou proceduru se šamponem udělat dvakrát po sobě.
Goldwell Kerasilk Ultra rich keratin care šampon s obsahem keratinu. Mám tuhle řadu moc ráda. Velmi často kupuji i kondicionér a masku a s vlasy mi dělá zázraky. Po umytí šampónem je znát citelný rozdíl, a vlasy jsou hebké a jemné. Většina šampónů (hlavně drogerie) mi s vlasy neudělá v podstatě nic, jenom je umyje, Tento ne a proto ho mám ráda. Následný kondicionér nebo maska je samozřejmě nutnost tak jako tak.
Macadamia Rejuvenating Shampoo, můj velký oblíbenec! Samozřejmě miluji i kondicionér a masku, která je už také legendou. Stejně jako Goldwell mi tento šampon hydratuje vlasy a jsou jemnější a ne tolik zacuchané a je to jeden z mála šampónů, kde bych si troufla jenom umýt hlavu a jít bez kondicionéru nebo masky. (Ne že bych to někdy zkoušela, jen si myslím, že by to asi šlo :))
Fotit vám šampóny se mi úplně nechtělo, vypadá to prostě vždycky blbě :D, tak alespoň L´oreal kvůli intenzitě fialové barvy.
ĽOréal Série Expert Silver Shampoo 500 ml, 259,-
Goldwell Kerasilk Ultra Rich Keratin Care Shampoo 250 ml 259,-
Macadamia Rejuvenating Shampoo 300 ml 249,-
Kondicionéry a masky
Pro mě absolutně nutný a nezbytný krok. Když vybírám kondicionér nebo masku, vždycky sahám po těch, na kterých je napsáno pro suché a zničené vlasy. Nikdy se mi nestalo, že by byl přípravek pro mé vlasy moc těžký a mastil mi je. Naopak tedy vyhledávám takovéto produkty a čím víc jsou hutné a hydratují, tím lépe. Nutno podotknout, že produkty velmi často střídám. Na fotkách tedy vidíte můj současný stav koupelnové poličky.
Redken extreme, kondicionér na extrémně poškozené vlasy. Nemám pocit, že bych měla vlasy extrémně poškozené, ale celou tuto řadu Redken miluji! Mám ráda kondicionéry, které mi s vlasy něco opravdu dělají, protože když mám tři minuty na kondicionér, většinou mám i pět minut na masku, tak proč použít kondicionér? Vracím se tedy ke kondicionérům, které jsou hutné skoro jako maska, vlasy mi (alespoň na oko) zregenerují, jsou po nich hebké a dají se perfektně rozčesat. Tohle je přesně ten případ.
Redken extreme, maska na vlasy. Opět pro extrémně poškozené vlasy a jedna z nejlepších masek, které jsem zkusila. Určitě to některé znáte, dáte na vlasy masku, necháte působit, spláchnete, máte hebké vlasy. Ty uschnou a máte je hebké ještě ten den. Druhý den už ale zas až tolik hebké nejsou... Po téhle masce nemám problém se suchými vlasy několik dní. Pro mě jednoznačný vítěz co se masek pro odbarvené vlasy týče. Řekla bych, že je srovnatelná s maskou od Macadamia, jen mi Redken sedí asi o trošičku víc.
Redken Blonde Idol, kondicionér pro blond vlasy, který má neutralizovat žluté tóny. Pro mě opět vítěz. Mnoho značek kondicionéry tohoto typu nedělá a ty co je dělají (TIGI, Revlon, Goldwell, SWiss O´Par) jsou v podstatě k ničemu. Všechny jsou světlounce fialové a s vlasy vám neudělají nic. Tohle je jiný kalibr! Opravdu funguje a člověk musí dávat pozor, kolik si čeho na vlasy dává a na jak dlouho, aby neskončil s bílými vlasy. Balení je rozděleno na dvě části (půlky) a má posuvný kroužek, kterým si dávkujete kolik chcete fialového a kolik normálního kondicionéru. Po barvení máte nastavit na jedničku (jako že 1. týden), protože po čerstvé barvě asi nepotřebujete tolik neutralizovat žlutou. Každý týden pak otočíte kroužkem o jeden bod/týden navíc a to mění poměr fialového a normálního kondicionéru (1 nejmenší poměr fialové až 6 největší poměr fialové). Já to mám prostě na půlce od začátku ;-), proč si to komplikovat. Kondicionér opravdu neutralizuje žlutou a navíc má všechny výhody Redken kondicionérů, vlasy jsou po něm hebké a pěkně se rozčesávají. Jedinou nevýhodou je množství produktu. Jde mi v podstatě jen o tu fialovou část a té je tam jenom půlka celkového množství a zdá se mi, že je to opravdu málo. Při prvním balení se mi stalo, že jsem prostě spotřebovala tu fialovou část a zbyl jenom ten normální kondicionér (který mi mimochodem přijde totožný s výše zmíněným extreme kondicionérem).. Na druhou stranu, celkově je to jediný fialový kondicionér který opravdu něco dělá a přitom vám nevysuší vlasy jako fialový šampon. Nic podobného neznám a proto se k němu vracím. (Asi 4 balení.)
Redken Extreme regenerační maska pro poškozené vlasy, 464,-Redken Extreme kondicionér 1000 ml, 829,-
Redken Blonde Idol Custom-Tone Violet, 479,-
Zleva: Redken extreme maska, Redken extreme kondicionér, Redken Blonde Idol kondicionér
Extra péče
Nejspíš moje nejoblíbenější část péče o vlasy. Mám ráda ten pocit, že pro ně dělám něco extra navíc. Chápu, že když někdo spěchá, jsou tyto body nejspíš zbytečné, ale já si ráda dávám záležet. Do této kategorie jsem zařadila jak další krok vyživení vlasů, tak třeba i sérum na růst vlasů.
Moroccanoil light oil treatment, v zahraničí velmi známý olej na vlasy, který je má posilovat a regenerovat. Měla jsem tu klasickou verzi a byla naprosto skvělá, zkusila jsem proto tuhle, která je na jemné a odbarvené vlasy. Upřímně, nevidím moc rozdíl. V podstatě bych řekla, že si můžu koupit jakoukoliv z nich. (Rozdílem myslím výsledný efekt.) Olej vlasy nemastí, samozřejmě pokud použijete rozumné množství ;-)... Vlasy jsou po něm hebké, jemné a vydrží tak několik dní. Používám na mokré vlasy po vysušení ručníkem a pak každý den, když si vzpomenu, na konečky na sucho. Bez oleje bych vlasy mohla mýt cca o den později. Olej opravdu vlasy vyživuje a nemám je druhý den po mytí jako slámu. Konečky vypadají o moc lépe a vlasy se lesknou a jsou měkké. Jen bych chtěla upozornit, že se bavíme o mých suchých a lámavých vlasech, pokud máte vlasy zdravé a lesklé, buď vám olej nebude dělat nic a nebo jen málo. Používám po umytí vlasů. Do vlhkých vlasů, zhruba do poloviny, vmasírují rozumné množství a pročešu hřebenem.
Redken extreme cat treatment, sprej který použijete po šampónu na ručníkem vysušené vlasy (to já nedělám, vlasy prostě opatrně vymačkám a chvíli počkám, vylézat z vany se mi kvůli tomu nechce :)). Sprej necháte tři minuty působit, smyjete a pak dáváte kondicionér nebo masku jako obvykle. Tady zpozorněte. Pokud máte suché lámavé vlasy a roztřepené konečky, tohle je produkt pro vás. Jeden z nej přípravků na vlasy, který jsem kdy zkusila. Znatelně mi stav vlasů zlepšuje, ty potom nevypadají tak suše, jsou měkčí, poddajnější, roztřepené konečky nevypadají tak hrozně... Nevím, jestli je spravuje doopravdy, mikroskop bohužel nevlastním :D, ale výsledný efekt je naprosto skvělý! Defintivně MUST HAVE!
Nuxe Huile Prodigieuse multifunkční suchý olej, ten vám jistě nemusím dlouze představovat. Je známý pro svou nádhernou vůni (vlastním i parfém s touto vůní) a je opravdu multifunkční. Mažu si s ním kde co. Nejvíc jsem si ho oblíbila právě na vlasy. Stačí kapka, vmasírovat do konečků a nakonec pročesat hřebenem. Vlasy nejen že pak nádherně voní celý den a někdy i den po, ale jsou lesklé a na pohled zdravé. Nesmí se to s ním ovšem přehnat. Ve větším množství vám vlasy prostě umastí a musíte si je umýt druhý den znovu. Já používám ve větším množství po umytí, a střídám ho s Moroccanoil olejem a pak když si vzpomenu i na suché vlasy. Ale jen opatrně a do konečků malou kapku.
Kerastase Initialiste má být sérum pro posílení vlasů aby rychleji rostly. Z mého pohledu opravdu rostou rychleji. Vzhledem k tomu, že si vlasy odbarvuji, mám celkem přesnou představu o tom, jak rychle mi vlasy rostou. Neříkám že je to nějaký šílený rozdíl a zázrak, ale mám pocit, že sérum vlasy opravdu obnoví a ty pak rostou o kousek rychleji. Spotřebuji ho maličko a vždy pořádně vmasíruji do pokožky hlavy. I to může být důvod rychlejšího růstu vlasů, pravidelná několikaminutová masáž (to když se snažím malé množství dostat všude :D ). Na druhou stranu, bez séra bych si hlavu asi nemasírovala :D. Účel světí prostředky! :)
Moroccanoil Treatment Light 100 ml 1099,-Nuxe Huile Prodigieuse 50 ml, 360,-
Redken Extreme CAT Treatment, 389,-
Kérastase Initialiste sérum pro posílení vlasů a pokožky, 829,-
Hřebeny
Už několik let používám výhradně hřebeny Tangle Teezer a na zkoušku jsem si koupila i Detangler. Tento typ hřebenů mi sedí na mé suché a lámavé vlasy a neničí je víc, než už jsou. Rozčesávají parádně a netrhají mi vlasy. Určitě je znáte, nebo jste je někdy viděli. Rozhodně stojí za vyzkoušení. Mám jich víc než na fotkách, ale ty staré, ošklivé s ohnutými štětinami se mi nechtělo fotit :D. Mimo super česací schopnosti také vítám možnost umytí hřebenu. Uživatelky suchých šampónů se mnou jistě souhlasí. ;-)Občas to bývá dost ošklivé a normální kartáč/hřeben těžko člověk umyje takhle důkladně. Rozdíl mezi Deatnglerem a Tangle Teezerem určitě je. Detangler nemá štětiny tak měkké a při česání kladou o trochu větší odpor, tudíž se s ním nečeše tak dobře a trochu více vás bude tahat. Na druhou stranu je víc než o polovinu levnější a v podstatě vám udělá hodně podobnou službu.
Detangler Detangling Grip Brush Black 99,-
Tangle Teezer Compact Styler 249,-
Tangle Teezer Salon Elite 195,-
Ceny berte jako orientační, produkty jsem kupovala v různých obchodech/eshopech a je možné, že většinu věcí seženete i levněji.
Mohla bych v psaní pokračovat a ukázat vám tu třeba suché šampony, gumičky do vlasů, spreje na ochranu proti teplu, žehličky... No, myslím že takhle to zatím bude stačit. Nejsem si totiž jistá, jestli někdo dočetl až sem. Pokud ano, máte moje velké díky, obdiv a rozhodně se poplácejte (nebo někomu řekněte ať to udělá za vás) po zádech :D. Také mi můžete napsat jestli se vám dlouhé články líbí a dobře čtou, nebo jestli máte radši kratší. Také mi můžete napsat jestli máte nějaké oblíbené produkty stejné jako já, popřípadě co bych podle vás měla zkusit.
Díky za přečtení a mějte se krásně! L.

Může vás také zajímat

Jalupro: Gel Lash Enhancer
Naše řasy slouží k tomu, aby chránily oči a absorbovaly znečisťující a dráždivé látky. Jsou to vlasy, které mají třístupňový životní cyklus a to stejný jako mají vlasy na hlavě, avšak je v porovnání s ním velmi krátký. Naše řasy vydrží na očích jeden až devět měsíců. Po čtyřicítce se stávají tenčí a řidší a jejich počet klesá. Jsou neustále vystavovány tření a tlaku a to především kvůli líčení a...

Číst více
beautyblogerky.czbeautyblogerky.cz intermedexintermedex jaluprojalupro očioči recenzerecenze

Pastelové barvy a teplý podzim? Není to zas taková paráda, jak se může zdát/ OUTFIT

Musí říct, že tento podzim je pro mě hodně netypický. Nosím totiž na mé poměry až moc světlých tónů a hlavně ty pastelové – jako na jaře. Možná jsem pomatená i z toho počasí, nebýt těch nádherně oranžově a červeně zbarvených listů, řekla bych, že máme květen. Jen si to […]

Číst více
Můj stylMůj styl názornázor Oblékám seOblékám se outfitoutfit podzimpodzim

Decor wishlist | ložnice

wish


Krásný den! Jelikož aktuálně zařizuju celý byt, slíbila jsem Vám na toto téma spoustu článků a dnes přicházím s prvním z nich. Skládání wishlistů mě hrozně baví a hezky si udělám pořádek v tom, co se mi líbí a jaký styl je mi nejbližší. Vidím, jak jednotlivé kousky fungují s ostatními a udělám si hezkou představu o celkovém výsledku. Jako první jsem tedy dala dohromady seznam věcí, které by se mi...

Číst více
bella rosebella rose decordecor JyskJysk vemzuvemzu wishlistwishlist