Sdílejte s přáteliTřetí týden prázdnin! A já se už upřímně těším na další akademický rok na VŠ.

Ještě před rokem, bych si ani nepomyslela, že se budu těšit a o to víc, že mě vejška bude bavit.


Dnes se s Vámi chci sdílet o mém prvním roku na VŠKK (Vysoká škola kreativní komunikace).

Přišlo mi přes 100 dotazů do direct message na Instagramu ohledně toho, jak jsem na škole spokojená, jaká je, jestli to za to stojí. V dnešním článku bych Vám  chtěla veškeré otázky zodpovědět.

Fotky jsou z krásného Istanbulu, který jsem zvládla v průběhu roku navštívit i díky VŠKK, která má vyšla vstříc s „individuálem“, kvůli modelingu.


Na školu jsem přišla (pro mě) dost vtipným způsobem. Hledala jsem ji po dvou dnech absolvovaných na jedné nejmenované škole, také zaměřenou na marketing, ale vesměs ekonomii a business.

Už po těch dvou dnech jsem na škole byla dostatečně zoufalá a věděla jsem, že to další 3 roky rozhodně studovat nechci.

Dala jsem tedy do vyhledávače „Vysoká škola kreativní marketing“ a vyskočila mi VŠKK. Ihned jsem tam volala na sekretariát a domlouvala schůzku na příjímací pohovor. (moc jsem se modlila, ať mě tam vezmou)
Jak probíhá přijímací pohovor (zkouška)?

Každý se  ptá, jak se má připravit na přijímačky. U nás (na VŠKK) se na zkoušky uchazeči nemusí učit. Více než na znalostech záleží na tom, proč chce uchazeč studovat právě naši školu, jakou má motivaci, kolik je ochoten práci na sobě obětovat a kam směřuje v dalším životě – to je podstata přijímacího pohovoru. U studentů kreativních oborů pak samozřejmě chtějí znát i jejich talent a vidět jejich portfolio.


Nastoupila jsem tedy o týden později než mí spolužáci, ale už to, že mě přijali takhle „pozdě“ je i pro Vás známka toho, že se nemusíte bát, že na škole budete všem vyučujícím jedno. Jsem svědkem individuálního přístupu ke studentům a snahy udělat maximum pro spokojenost studenta.


Školné

 je dost podobné jak na ostatních soukromých školách. Mě osobně to stojí 29 tisíc za semestr.  

Ceník pro jednotlivé studijní programy a specializace je k dispozici na www.vskk.cz. Stipendijní plán je průběžně aktualizován (prospěchové stipendium, podpora účasti na mezinárodním vzdělávání, patronace reklamních agentur nad konkrétními studenty).Co vlastně studuji?

Vybírala na jaký půjdu obor, podle uplatnění a tím, kým bych chtěla být. Věděla jsem že ekonomka nebo účetní ze mě opravdu nebude, takže jsem sáhla po něčem kreativnějším. Z marketingových komunikací mě zaujal Management v kreativním průmyslu a Kreativní marketing.

Vybrala jsem si management. Prvák jsme však měli všichni stejný. Přednášky jsme měli společně s o on-line marketingem a „markeťákama“ a za to jsem opravdu moc ráda.

V průběhu roku jsem, co by mě bavilo studovat i ty další roky a hodlám přejít na kreativní marketing.
Co všechno se dá na VŠKK studovat?

Na VŠKK můžete studovat Kreativní marketing a komunikace ve 3 specializacích: Kreativní marketing, Management v kreativním průmyslu a On-line marketing. Ve studijním programu Vizuální a literární umění se můžete orientovat na Grafický a mediální design, Fotografii a audiovizi či Animaci a vizuální efekty, to vše doplněno o Literární tvorbu, které navazuje na zkušenosti pedagogů zaniklé Literární akademie Josefa Škvoreckého. VŠKK je jedinou vysokou školou v ČR, která poskytuje soustavné vzdělávání v oblasti tvůrčího psaní. Všechny specializace se prolínají v rámci předmětu Intermediální tvorba, který zajišťuje praktické propojení všech „kreativců“ na úrovni týmové spolupráce a realizaci skutečných zakázek dle požadavků komerční sféry a poptávky na trhu.Jak probíhají hodiny?

Hodně z Vás se mě ptalo, jestli jsou hodiny záživné, nebo jestli mě nudí. Takže, moje odpověď je rozhodně kladná.

Přednášky a vyučovací hodiny mám strašně ráda. Tím, že vyučují jsou z velké většiny externisti (lidi z praxe), často zapomínám, že jsem vlastně ve škole.

Je to jako být na nějaké besedě, nebo s někým zkušeným a inspirativním na pivě. To mě na tom baví nejvíc!

A musím říct, že díky tomu se i učivo lépe pamatuje. J


Forma studia

Když jsem šla na školu, bylo pro mě prioritou flexi studium nebo možnost ISP (individuálního studijního plánu). Chtěla jsem studovat, ale zároveň se i věnovat modelingu a práci. Vzhledem k celkové koncepci zaměření Vysoké školy kreativní komunikace je forma studia stanovena pouze jako prezenční. Nicméně v případě zájemců o studium na VŠKK, kteří jsou zaměstnáni na plný úvazek, je možné po dohodě nastavit koncepci studia s ohledem na individuální možnosti každého uchazeče.

Což mi umožnilo i cestovat a právě být měsíc pracovně v Istanbulu a potom ve škole dohnat všechny resty po individuální domluvě s vyučujícími.


Co zkouškový?

Zkouškové je stresující asi pro každého studenta VŠ.  

Každý učitel má individuální požadavky k zakončení semestru. Někdy stačí projekt, prezentace, nebo test k udělení zápočtu. Potom následuje zkouška ať už ústní nebo písemná.


Zkouškové období = litry kávy. Na to VŠKK taky myslí. V budově školy nám v průběhu roku vznikl Domeček, což je naše studentské bistro a kavárna. Káva, saláty, polévky, dortíky, zkrátka všechno tam je!Jsi spokojená?

Vždycky, když přijedu domů, do Brna, rodiče se mě ptají „co škola“. Já pokaždé musím říct, že jsem si vybrala nejlíp.

Studium i vyučovací hodiny mě motivují posouvat se dál.

Jsem tam opravdu moc spokojená a hlavně mi to dává smysl studovat.

Na konec bych chtěla dodat, že pokud jste taky kreativní osoby a chcete se nějakým způsobem rozvíjet, určitě VŠKK stojí za to.Pokud by Vás ještě něco zajímalo, napište mi otázky do komentářů, já článek doplním, ať je vše komplexní!

                             


PS. 4.9. probíhá u nás Den otevřených dveří, tak se určitě běžte podívat!


svetr: Zara
pásek: Mango 
kalhoty: Na-KD
boty: Nike Air Max 2014


Pokud by Vás ještě něco zajímalo, napište mi otázky do komentářů, já článek doplním, ať je vše komplexní!

                             


PS. 4.9. probíhá u nás Den otevřených dveří, tak se určitě běžte podívat!


Může vás také zajímat

Foamie: houba do sprchyNedávno se mi do rukou dostaly tyto dvě varianty houby Foamie. Jedná se o klasickou houbu na mytí, která v sobě však má implementované mýdlo. Stačí houbu tedy namočit, párkrát promačkat a už pěníte a myjete. 


Houba je na dotek příjemná, opravdu se s ní ráda mydlím. Mocca Peelvarianta nejen že dokonale voní po kávě, ale má jednu stranu houbičky exfoliační a tak hezky a jemně peelinguje pokožku těla...

Číst více
beautyblogerky.czbeautyblogerky.cz foamiefoamie recenzerecenze tělotělo

Jaká je Kuličková jízda od Albi?

Když se řekne Albi, velká spousta rodičů si jako první představí jejich edici Kouzelné čtení. Slyšela jsem na ni už tolik chvály! Mám ji i dlouhodobě na seznamu věcí, které bych ráda Hugovi pořídila, ale zatím jsem se k tomu nedostala. Vlastníme od Albi ale dvě Chytrá pexesa a jsme […]

Číst více
hračkyhračky Myslím na dětiMyslím na děti Nákupy pro nejmenšíNákupy pro nejmenší