• Úvod
  • Blogy
  • NARS Soft Matte Complete Concealer a další Recenze - BeautyBlogerky.cz
NARS Soft Matte Complete Concealer & Radiant Creamy Concealer || Recenze
Sdílejte s přáteli
Korektory používám bezpodmínečně každý den a nedokážu si bez nich představit svůj líčící rituál. Osobně tedy primárně nezakrývám kruhy pod očima, ale spíš pupínky, začervenání a pigmentové skvrny. Když se u nás objevil nový NARS Soft Matte Complete Concealer, zbystřila jsem, protože mi bylo jasné, že je to produkt určený především na pleť a tedy přesně pro mě. Nicméně i Radiant Creamy Concelaer je vyhlášeným NARS korektorem a tak mám pro vás po nějaké době používání recenzi a srovnání obou dvou. A jak si u mě vedou, se dozvíte v dnešním článku. :)

Na úvod jen takový můj malý poznatek. Pokud chcete maskovat kruhy pod očima a prozářit oční okolí, jak už z názvu korektorů vyplývá, rozjasňující by měl být ten pravý. Naopak matný kalíškový korektor, který díky své konzistenci nerozjasňuje, je vhodný spíš na pleť. Oba korektory se samozřejmě dají použít jak na pleť, tak pod oči, podle toho, jak vám to vyhovuje. Nicméně, já bych rozjasňující a hydratační korektor třeba na pupínky nedávala, protože na ně nechci  ještě víc upozornit. Na to se hodí korektor s matným finišem - třeba právě Soft matte complete korektor. Jinými slovy, stěžovat si, že vám matný korektor dostatečně neprojasnil oční okolí je tak trochu hloupost.
NARS
Kdo to ještě neví, tak značka NARS vyrábí většinu svých produktů tak, že nejlepšího výsledku dosáhnete aplikací prsty. Já s tímto většinou mívám problém, jak kvůli tomu, že nemám ráda špinavé ruce, tak kvůli delším nehtům. Korektory, hlavně tedy ty pod oči, jsou snad jedinými produkty, u kterých dělám výjimku a je pravda, že korektor pod očima vždy vypadá lépe zapracovaný prsty.
Radiant Creamy Concealer a Soft Matte Complete Concealer jsem dostala na vyzkoušení, za což moc děkuji, a oba dva v odstínu Vanilla. Oba odstíny jsou velmi světlé a mají výrazný růžový podtón, který mému odstínu pleti příliš nesedí, natož když se opálím. Nicméně jsem je zkoušela alespoň pod oči a místně i pod makeup a nakonec jsem si přikoupila Soft Matte Complete v odstínu Custard, který jsem zkoušela hlavně na pleti, po pár dnech na sluníčku i na oční okolí a na víčka jako bázi. Custard je něco mezi světlým a středním odstínem, s hezkým žlutým podtónem, který mé pleti právě teď sedí perfektně. Korektory v kalíšku většinou na pleti neoxidují, což se neděje ani v tomto případě a nedělá to ani tekutý/krémový Radiant Creamy, což je rozhodně velké plus.
NARS
NARS
Soft Matte Complete Concealer je novinkou a hitem letošního roku a právem obletěl všechny blogy a YouTube kanály. Jsem ráda, že se po dlouhé době objevil vyhajpovaný produkt, který za to opravdu stojí. Tenhle kalíškový korektor je velmi dobře krycí a byť je v kalíšku, jeho konzistence je tak akorát, není suchá, ani naopak až moc mazlavá. Nanáší se bezvadně, já na kalíškové produkty vždy používám syntetické štětce a do kalíšků si prsty nesahám. Na pleti už ale korektor zapracovávám prsty. Jde to díky teplu snáz, hlavně tedy pod očima, kde se Soft Matte Complete do očního okolí doslova vpije - jde bez problémů použít právě i pod oči a nevšimla jsem si nějakého vážnějšího nedostatku, ale já ho miluji hlavně na pleť, z důvodů o kterých jsem psala v předchozím odstavci.

Budu si muset dokoupit další odstíny, protože s postupným opalováním a různorodým využitím je rozhodně potřebuji. :) Kromě krycích schopností jsem ho zkoušela jako bázi pod oční stíny a fungoval obstojně, takže pokud takto korektory využíváte, tenhle vás nejspíš nezklame.
Pro mě velkou předností, kromě krycích schopností, je i výdrž. Pokud máte problematickou pleť a potřebujete zamaskovat pupínky a pigmentové skvrny, asi určitě znáte, že jak se během dne makeupy a korektory ztrácí, nedokonalosti jsou vidět čím dál tím víc. Soft Matte Complete Concealer drží celý den na místě a ztrácí se jen minimálně. Ale z čeho jsem nadšená úplně nejvíc je, že přes svoji texturu a finiš nevysušuje! Byla jsem velmi mile překvapená, protože večer běžně mívám po celém dni s makeupem okolo hojících se pupínků vidět suchou kůži a šupinky, ale tento korektor to prostě nedělá a zakryté místo je stále zakryté a hladké.
NARS
NARS
Nars Radiant Creamy Concealer už jsem před pár lety měla a pamatuji si, že mi přišel konzistencí hodně krémový a skoro až suchý. Teď tak nepříjemný pocit z korektoru nemám. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem nepoužívala dostatečně kvalitní hydratační krém, nebo tím, že byla moje pleť výrazně sušší, než je teď, nebo  jsem ho aplikovala v příliš velkém množství, ale hodnotím ho mnohem pozitivněji. Textura je sice pořád hodně krémová a hutná, ale když ho aplikuji jen malé množství nepřijde mi, že by mi oční okolí nějak vysušoval. Nejradši ho zapracovávám Beauty Blenderem, ale poctivě to poslední dobou zkouším právě i prsty. Ačkoliv mi konzistence přišla vhodnější spíš na BB, je pravda, že prstem se korektor zapracuje o malinko lépe a přirozeněji a také spotřebujete mnohem méně produktu. Výsledný efekt je rozzářené oční okolí. 
Jako velkou výhodu tohoto korektoru vidím i to, že byť je hodně krycí a krémový, slévá se minimálně a po tom, co ho zapudruji transparentním pudrem, v podstatě vůbec. Drží mi  na pleti pod očima bez problému celý den, akorát večer (cca po 10 hodinách) mám kůži pod očima mírně sušší a ne tak hladkou, jako ráno po nanesení. Pokud máte velmi suché oční okolí, bude to chtít hydratovat důkladně. Na druhou stranu, moc lepších korektorů pod oči neznám a pokud vám z nějakého důvodu nesedí třeba MAC Pro Longwear korektor, tenhle NARS za zkoušku stojí. Je dobře krycí, výborně drží a osobně si myslím, že pokud máte normální/smíšenou, nebo mastnější pleť, budete si s ním rozumět. Jestli bude korektor vyhovovat pleti suché a hodně suché bohužel posoudit nemohu. :)
NARS
NARS
Značku NARS seženete exkluzivně v Sephoře i na jejím eshopu. A co mi přijde opravdu dobré, vzhledem k ceně korektorů (970,- Radiant Creamy a 850,- Soft Matte Complete), že si krémový Radiant Creamy korektor můžete vyzkoušet v miniatuře (tady), před jeho koupí. Pokud se tedy trefíte do dvou odstínů, které jsou k dispozici. :)
Jestli cítíte z dnešní recenze nadšení, tak se nemýlíte. Korektory překvapily oba! Radiant Creamy Conceler proto, že jsem si pamatovala, že mi moc nesedí a nakonec to tak hrozné není, ale nejvíc stejně překvapil Soft Matte Complete Concealer. Jestli máte problematickou  pleť a žádný korektor vám nevydrží na pleti celý den (nebo oxiduje jako blázen, ehm...), tenhle nový od NARS stojí za povšimnutí. Za mě je to jednička a definitivně převálcoval i Radiant Creamy Concealer, který je sice dobrý, ale asi nejsem úplně cílovka, protože jak víte, jsem spíš YSL Touche Éclat kind of girl... :) Abych ale dala korektoru férovou šanci, asi si ještě zkusím koupit nějaký v odstínu, které mi sedne lépe, pořád se totiž jedná o kvalitní korektor, jehož nákupu litovat nebudu.

Každopádně Soft Matte Complete Concealer je naprosto skvělý a rozhodně doporučuji ho vyzkoušet a omrknout v Sephoře! Už jste ho zkoušeli a jak se vám líbí? Kdo miluje Radiant Creamy korektor a kdo se spolu se mnou zařadí do týmu Soft Matte? :) L.

Může vás také zajímat

Jak (ne)podléhám trendům

V posledních letech jsem dospěla do fáze, kdy mě víc než trendy zajímá, abych měla opravdu kvalitní základ šatníku. Investuji do zdánlivě obyčejných kousků a dělá mi pak i velkou radost je nosit, protože jsou „fakt něco“. Řekla bych, že úplně ty must have věci, se kterými bych se mohla […]

Číst více
kabátkabát kožichkožich Můj stylMůj styl Oblékám seOblékám se outfitoutfit trendytrendy zimazima

Jak se vypořádávám s mastnou pletí + TIP NA PUDR

Jestli mě sledujete déle, asi jste museli postřehnout, že mám mastnější pleť. Jak říká můj muž, lesknu se jako koblížek. Dřív jsem to řešila, ale v dnešní době jsem to přijala jakou součást sebe. Mám to dáno geneticky, a i když si dám matující primer, oddálí to lesknutí třeba jen […]

Číst více
diordior Kosmetické tipyKosmetické tipy mastná pleťmastná pleť notinonotino pudrpudr recenzerecenze Recenze produktůRecenze produktů Zkrášluji seZkrášluji se

Miss Sophies

outfit

Krásný den Tyhle fotky se mi tak líbí, že jsem jim chtěla věnovat samostatný článek. Minulý týden mě sestřenice poprosila, zda s ní nechci na otočku do Olomouce, kam občas kvůli škole dojíždí, tak jsem si řekla proč ne. Do Olomouce si občas děláme výlet s milovaným a město je krásné, klidné a působí na mě hrozně hezkým dojmem. My jsme přespaly v airbnb a na snídani jsme si zašly do krásného Miss...

Číst více
Emu australiaEmu australia Miss SophiesMiss Sophies MRLtravelsMRLtravels OlomoucOlomouc outfitoutfit snídaněsnídaně topshoptopshop ZaraZara